MARGARINE fic gebouwen van een hofstedeke, Atopx M fiodcrlandsch Faardonstambock. AMIES ZEELAND. NsiBrl-iiBrl.StiioH.-MaaWi Burgerlijke Stand. Rechtszaken. Handelsberichten. Advertentiëii. Uit de hand te hoop: „VALK I' vaart Zaterdag 4 Februari, Donderdag 9 Februari Onfeilbaar middel wed. j. Jacobs i>zn. Breskkns. Te Vlissingen is een kind van 20 maanden in een pot niet kokend sodawater gevallen, 'waarbij liet door bekomen brandwonden onder de hevigste pijnen is gestorven. Bij zekeren kt. U. te Holten die sedert eenigen tijd ziek was, had men de beide kinderen, opdat de zieke er geen hinder van zou hebben, opgesloten in den kelderWel is het daar koud, doch dat is spoe dig verholpen l'luks een pot met vuur in den kel der gtebracht, steenkolen er 0111 heen gelegd, de kel derdeur dicht en alles is in orde. Keu oogenblik later komt dj. Meijers van Rijnse» .(Holten is nog steeds zonder geneesheer) den zieke bezoeken en vraagt naar de kinderen, Toen men 't heui vertelde, liet hij oogenblikkelijk de deur openen mi vond men den kelder vol kolendamp en de kin deren als levenloos op den grond liggen. Niet dan met veel moeite en bij het eene kind pas na een paar imr, gelukte het den doktor d» kleinen weer tot be wustzijn te brengen. Dikw ijls wordt geklaagd over de bedelaars, die, onder voorgeven dat zij postpapier, lueifurs enz. ver knopen, vooral de bewoners van dorpen lastig vallen. Te Lochein bestaat tegen deze vermonde bedelarij eene bepaling in de Algemecne Politie-verordening,luidende: „Met boete van ten hoogste f 25 of hechtenis van ten hoogste G dagen wordt gestraft ieder niet in de gemeente woonachtig persoon, die waren, van welken aard ook, in en langs de huizen op of aan den open baren w eg vent of te koop aanbiedt, tenzij dit geschiedt in de uitoefening van eenigen handel of beroap, waar toe de venter of verkooper blijkens behoorlijk patent bevoegd is, en in dat geval ter secretarie der gemeen te van liet voornemen tot venten aangifte is gedaan, onder opgaat van naam en woonplaats en vertoon der waren, liet hiervan ter secretario afgegeven bewijs, voorzien van de ondertoekening des burgemeesters en yan den gemeentestempel, en geldende voor den daar in uitgedrukten tijd, moet op de eerste vordering aan de politiebeambten worden vertoond." Neem het bedrag, dat jaarlijks voor tabak wordt uitgegeven in zilver, laat er dollars van slaan en be gin met rondom de aarde te wandelen. Veronderstel lende, dat gij over liet water heen kunt wandelen, laat gij bij eiken stap een dollar vallen en als gij de aarde dertien maal hebt omgewandeld, zult gij nog 15.000 mijlen te gaan lubben, alvorens gij uw laat ste geldstuk hebt laten vallen. In andere woorden: aannemende, dat gij veertig mijlen per dag zoudt kun nen wandelen, op Zondag rustende en bij iederen stap een dollar latende vallen, zoudt gij een uitstapj» hebben, dat G7 jaar en IS maanden zou duren. POLITIEK OVERZICHT. Zaterdag zijn de algemeens beschouwingen van rap porteurs over het legerontwerp in Doitsphland geslo ten. Het einde derzelvc was, een voor en tegen in maxima. Het eenige wat er nog uit bleek, was dat de regeering na al het verhandelde geene tegemoet koming wilde aannemen, wanneer die tot strekking had de tegenwoordige legersterkte op voet van vrede te behouden. De Zwitsersche bondsregcering heelt het invoerreeht op vleesch uit Frankrijk verhoogd, omdat door dit laatste rijk getracht is een invoerrecht op levend vee te outduiken, door geslachte kalveren iu te voeren. Daarom heeft de bondsregcering eene verhooging af gekondigd en in werking gebracht op uit Frankrijk .aangevoerd versch geslacht, alsook op gezouten en ge rookt vleesch, geconserveerde vlceschwaren en op spek. Naar aanleiding van de ltaliaanschc bankcrisis, gaat het tegenwoordig in de Kamer ruw toe. De eene beschuldiging volgt de andere op. De minister-pre- -sident heelt het tegenwoordig hard te verantwoorden. Het onderscheid van deze zaak mot die van het Pa nama-schandaal in Frankrijk, is dit, dat bij het laat ste de enquête-commissie werkzaam is, om licht te spreiden over eene particuliere onderneming, terwijl iu Italië het Staatscrediet met de Bankquaestie in het nauwste verband staat. Vandaar dat liet instel len van eene commissie van onderzoek door de regee ring ten zeerste werd bestreden. De directeur van het Italiaansche ministerie van handel en nijverheid, een der onderhandelaren voor het sluiten van een der handelsverdragen in den laat- ■stcn tijd, is gevangen genomen, op grond van beschuldigd te worden de hand te hebben gehad in de knoeie rijen der „Banca Romana", jen van het indienen van een valsch rapport bij den minister na eene in spectie van de bank. Volgens berichten moeten ver zwarende omstandigheden de zaak van den Directeur ongunstiger hebben gemaakt, We huoxen tegenwoor dig van rare dingen in de „groote wereld." Het spreek woord echter „veel nieuws, slecht nieuws" wordt vaak bewaarheid. Zoo ook komen thans weder brriebten tot ons over eene uitgebroken omwenteling op Hawaï, liet voornaamste der Sandwich-eilanden in de stille. Zuidzee. De inwoners, ruim 80.000, waaronder 18.000 blan ken, hebben aan koningin Lilinokolam, die 11a het overlijden van barer broeder koning Kalaknna de. re- goering had overgenomen, alle gezag opgezegd, omdat H. M. eene poging in liet werk heeft gesteld 0111 hare rue. iteti uit te breiden. De bevolking even na ijverig o;i hare rechten als onder het bestuur van ha ren broeder, verdreven de Koningin van haren troon. Thans zouden de inwoners liefst onder bosunr van de Vereenigde Staten van Noord—Amerika komen, maar te Washington is men het hierover nog niot eens. Pc Auierikaansclic republiekeinen zonden wel eene anneiatie der Sand wichs «eilanden, doch het be wind hunner partij is weldra gedaan. President Cle veland, die binnen kort de regeering zal overnemen is echter niet zoo spoedig geneigd die eilanden-groep in te lijven, vooral niet omdat hierbij Iluropcesche mogendheden betrokken zijn. Oosthurg. Huwelijks-Voltrekk. 11 Jan. Antoine Frederic Lako 27 j., jm. en Cathalijntje de Bruijne 18 j., jd. Geboorten. 7 Jan. Izaak, z. van Jacobus Moqué en Johanna Steurrijs. 1.1 id. Christina Maria d. van Paulus Petrus Macnhout en Filicita Amelia Bernardt. 13 id. Johannes Francis z. van Jacobus Bernardus de Bmijckere en Maria Louisa van de Kerkhove. 29 id. Michiel Abraham z. van Abraham Jacob Hamers en Maria Cornelia van den Broeke. 30 id. Elizabeth d. van Jannis de Wolff en Suzanna Burgel. Overlijden. 9 Jan. Anna Catharina van Hoecke 60 j., d. van Johannes en Maria Francises van Acker. 17 id. Jozina van Dale 39 j., d. van Abraham en Elizabeth Versprille. 19 id. Izaak Steijaard 73 j., z. van Izaak en Sara van de Plassche. 27 id. Adricnne van Wijk 81 j., weduwe van Adriaan Kouwer. Groede. Huwelijks—Aangiften. 6 Jan. Adriaan Jan Mosselman 26 j., jm. en Jozina van de Wallc 28 j., jd. Huwelijks-Voltrekk. 19 Jan. Adriaan Jan Mossel man 26 j., jm. en Jozina van de Wallc 28 j., jd. Geboorten. 1 Jan. Johanna Janna d. van Paulus Johannes Roggeband en Sara Jaeoba Risseeuw. 2 id. Cornelus z. van Abraham ltookus en Elizabeth Parreij 13 id. Frans z. van Johan Hendrik Kohier en Johan na Wansen. 17 id. Suzanna Adrians d. van Jacob Jannis van Peenen en Elizabeth van de Walle. 19 id. Maria Sophia d. van Petrus Baale en Johanne Scherbeijn. 26 id. Willem Abraham z. van Jacob du Bois en Elizabeth Franeina van Staan. Overlijden. 15 Januari Elizabeth Boorman 85 j., wed. van Cornelis Tack. 20 id. Daniel Matthcns La Gasse 40 j., echtgenoot van Jozina Triostrain. 31 id. Arthur van Meenen 9 j., z. van Eduardus en van Emelia Maes. Selioouilijke Geboorten. 1 Januari. Emilc Tlico- phile, z. ran Venantus Josrphus van Pamclen en Rosalia Vercruijse. 3 id. Janna Sara Suzanna, d. van Isaaok Pieter Leenhonts en Janna van Bortel. 9 id. Nathalia Celista, d. van Petrus Johannis de Radts on Maria Louisa Doens. 10 id. Jacob Pieter, z. van Jacobus Francois Moelaarten Maria Magdaleenn Leen- houts. 12 id. Johannis Izaak, z. van Izaak Risseeuw en Francijntje Risseeuw. 12 id. Maria Lcvina Jar,— neke, d. van Izaak Risseeuw en Levina Adriana de Smit. 30 id. Johannis Abraham, z. van Izaak Dubois en Sara Johanna van Overbecke Overlijden. 5 Januari. Rosalina Johanna Iluijgh 76 j., wed. van Cornelis Contant, lti id. Pieter van den Broetke 69 j., geschoiden echtgenoot van Anna Mijda van der Linden. 24 id. Jozias Izaak Leen- liouts 30 j., z. van Jacob on Cornelia Risseeuw. ArrmitHasementh-Reehtljiivk te Middelburg. Dinsdag 81 Jan. is veroordeeld M. A. d. R., 44 j., koopman te Cadzand, wegens mishandeling tot f 8 boete of 6 dagen hecht. Het Gerechtshof te 's Gravenhage vernietigde gis teren het vonnis der Arr. Rechtbank te Middelburg, waarbij D. Z„ vrachtrijder te Aardenburg, wegens valschlicid in geschrifte tot 6 maanden gevangenis straf was veroordeeld, en sprak mits dien den beklaag de vrij. OOST BURG, 1 Februari Nieuwe tarwe f 5.00 f 6.00 f 6.75 Nieuwe rogge 4,75 5,00 5,10 Nieuwe wiutergerst 4,40 4,50 4,60 Nieuwe zoinergerst 3,75 4,00 4,10 Haver 3,00 8,25 3,50 Paardeboonen 5,25 5,50 5,75 Groene erwten 7,00 8,00 8,25 Koolzaad 0.00 0,00 0,00 op en met 5 hectaren 75 aren 61 centiaren LANDS, (13 gem. 004 r. oude maat) waarvan 8 gemeten 200 roeden uitmuntend W EILAND, en 8 170 zeer goed BOl'WLAND, het overige ERE en TUIN. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den no taris \V. C, de Sluidt te Sthoondijke. Woonsdiiff 8 Fcbr. a. s. teil 11.30 uur bij MA.BESONE te Oostburg. Ook niet—leden hebben toegang. 1 HOLEN'. J)e Secretaris C. A. H. WAGTIIO. VAN ROTTERDAM. Me Agenten, WEIJKMAN SCHIPPERS. is de herberg van J. DU MEZ te Breskens, tiENLOTM. om Likdoorns, Elcsteroogeii, Ecltkuobbels, Hoorn vlies, Wratten, enz. in enkele dagen te doen verdwij nen, is te bekomen il f 0.35 per fleschje bij J. FRELIER, schoenmaker, Groede. Ter voorkoming van misleiding heeft on- L dcrgetcckcnde de eer hare begunstigers me de te deelen, dat de van de M utdelhu rgscJw Komt bot er fabriek alleen door haar aan fabrieksprijzen woidt geleverd. Van AMSTERDAM en ROTTERDAM naar NEW-YORK 2e klas ƒ112,50. Voor inlichtingen wende men zich tot den agent J. C. CORNELIS te Hredens. Ten Kantore van II. G. II VMMACHE It, in effec ten en HSSIirailtiëlI te 6'roette, worden op de meest billijke voorwaarden verzekeringen gesloten tegen brandschade, op liet leven en t gen schade bij hypotheek.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 3