voor ZEEÜWSCH VLAANDEREN. ZEVEN MILLIOEN. 7k Zaterdag' 4 Februari 1893, 2e jaargang'. Ken vorstelijke bruiloft. FEUILLETON. UWSBL A 1? O X N E M E K T S P R J.T S Per .4 maanden 40 ets; franco per post 15 cts. Voor Amerika 2.90 per jaar bij vooruitbeta ling. Abonnementen worden aangenomen bij alle Boekhandelaars, Brievengaarders en den Uitgever. ADVERTENTIE PRIJS Van 1 tot en met 4 regels 25 cts.; elke regel moer 5 et-, Groote letters worden naar plaats ruimte berekend. Advertenliën worden Ingewacht tot Vrijdagnamiddag 1 uur bij den Uitgever. Deze Courant verschijnt eiken Vrijdagavond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Rreskens. Vrijdag 27 Januari is de jougste zuster van den Pnitsehen keizer in den echt getreden niet Priedrich Carl van Hessen. De plechtigheid vond plaats in het keizerlijk paleis te Berlijn. liet getal toeschouwers op de galerijen van de groo te zaal werd op meer dan duizend personen geschat. We lezen daaromtrent in eene particuliere corres pondentie De bruid heeft een goed Duitscli gezicht, maar hare forsche trekken maken haar niet juist tot eene schoonheid en bij het huwelijk had zij werkelijk niet haar beau toir. Zij was bleek, misschien door de ontroering, en zag er vermoeid uit. Het wit van haar met zilveren bloemen bestikt bruidskleed, waar van de lange sleep door vier jonkvrouwen mot eveu lange slepen werd gedragen, scheen haar nog bleeker te maken, terwijl de zware, met purper gevoerde «prin- cesse-kroon" met zijne groote diamanten en paarlen, half verborgen door liet kant van den sluier, haar hoofd scheen te drukken. De bruidegom, prins Fric- drich Carl van Hessen, heeft een aristocratisch, maar weinig intelligent gezicht en was gekleed in uniform der garde-dragonders. De plechtigheid der trouwing geschiedde te onge veer vijf uur. De groote zaal was reeds lang voor dien tijd een en al schittering van goudbestikte uni formen in allerlei kleuren en van diamanten diademen en halssieraden, waarmee de prachtig-getoilettcerde da lnes zich versierd hadden. En op al die schitteiing wierpen de elcctrisehe lichten der zaalkronen haar stralen. Een vroolijk geruisch van stemmen gonsde door de ruimte vóórdat de plechtigheid begon, en tel kens kwamen nog meer uniformen, roodc, witte, blau we, groene, gele en nog meer geschitter van gouden en zilveren helmen, in de hand gedragen, en tusschen de drie groot-ofticieren met tientallen ridderorden op de borst, bewogen zich de ambassadeurs cn de gezan ten; die van China met zijn lange gebloemde jurk, NOVELLE VAN MAX RING. „Neen, neen riep Flora met hartstochtelijke on stuimigheid. //Ik veracht en haat hem evenzeer en nog meer dan al die verachtelijke mannen." IV. Toen Koert den volgenden dag verscheen, om me juffrouw Richter in tegenwoordigheid der goedige tante het verlangde, teekenonderrioht te geven, werd hij door haar zoo vriendelijk omvangen, dat hij nauwelijks nog aan hare liefde twijfelen kon. Zonder een ijdelc dwaas te zijn, moest hare ver trouwelijkheid het belang, dat zij blijkbaar in hem stelde de achting, die zij hem toedroeg, hem in deze meening versterken en zijne ijdelheid streelen. Onder zulke omstandigheden weiden de tcckenlcs- s«n voor beiden een tijd van genotvolle gesprekken, van wederzijdsche wisseling van gedachten cn mcc- ningen, waardoor zij steeds vertrouwelijker met el- die van Japan desgelijks, dis van Perzië van onderen tot boven in het goud eil telkens ook weêr andore dames, het fiere hoofd recht-ap niet enkel van fierheid maar ook van de schitterende diademen, die een al te groote bewegelijkheid niet veroorloofden, ir. statiegewaden en met heerlijk zijden mautemur de cour, die haar lang achterna golfden, aan den arm van hoogwaardigheidbekleeders in tabbaards en uniform. Aan het einde der zaal, daar waar het groote por tret van wijlen keizer Friedricli te midden van gen- rende cn heerlijke bloemen hing, bleef een groote ruimte gespaard om een breede lage tafel, met een violetkleurig goudbestikt tapijt bedekt er. van een grooten gouden inktkoker voorzien. En nog stroom den de gasten toe en vermeerderde de volte in de zaal, toen drie doffe slagen werden gehoord en de deurwachter de komst van de keizerlijke familie en de keizerlijke en koninklijke gasten aankondigden. De menigte in de zaal spleet zich in tweeën en beide helften drongen zich te zamen, zoodat in het midden plotseling een breede doorgang geopend was, w uarin langzaam de keizerlijke optocht zich voortbe woog naar de open ruimte aan bet einde der zaal. Voorop schreden de opperhofmaarschalk, Graaf von Eulenburg, met zijne ordeketen en den gouden staf in de rechterband, leunende op de heup, en in wit zijden rokken gekloede pagesdan eenige ridders van den zwarten adelaar, met de breede ketenen op de borst. Nu kwamen de bruid en bruidegom, gevolgd door de vier jonkvrouwen, die haren sleep droegen en tal van officieren. Dan de keizereen trotselie, zelfbewuste figuur, ïecht en hoog op, in zijn roode goudbestikte uniformrok, met den gouden adelaarshelm, op het hoofd en den langen purper tluweelen en goud- geborduurden mantel van de orde des zwarten adelaars om de schouders en door pages gedragen, llij be geleidde zijn moeder, keizerin Friederich, hem nau welijks aan den schouder reikende, een weinig gezet zelfs, maar niettemin een statige vrouw, in een pa relgrijs toilet, met een langen fluweolcn mantel van kander werden, zoo dat men inderdaad aan eene ern stige neiging denken, en eiken dag eene besliste ver klaring verwachten kon, die echter niet zoo spoedig volgde, als de majoorsweduwe, die hen opmerkzaam gadesloeg, wel wenschte. Des te meer hield de moeder die steeds op het geluk van haar zoon bedacht was, cn Koerts draien niet verklaren kon, maar voor gewone verlegenheid hield zich in haar ongeduld verplicht, alles aan te wenden om hem een goeden uitslag to verzekeren en dien zooveel mogelijk te bespoedigen. Om dat doel te bereiken, greep zij elke gelegenheid aan om de dame te naderen en mot de tante nog meer bevriend te worden. Zonder Koert te vragen, en door hem gemachtigd te zijn, liet zij het in haren moederlijken ijver niet aan teedcre toespelingen ont breken, terwijl zij hem den besten dienst meende te bewijzen, zich tot vertolkster zijner gevoelens en plan nen te maken. Aangemoedigd door de vriendelijkheid en welwillend heid, waarmede de waardige oude dame deze open baringen ontving, begon de bezorgde moeder den lof van haar zoon uit te bazuinen en prees hem als het model cn ideaal van een jongmenseh, die alle voortreffelijke hoedanigheden in zich vereenigt. z/Mijn Koert/' zeide zij in den loop van het gesprek, heeft maar een enkel gebrek, en wel, dat hij te be- gelijke kleur cn, van haren lioogen juweelen kroon afhangende, een lijne kanten slimr. Ook de keizerin droeg een ordeteeken op de borst en oin lnire taille breede lange ketenen van goud met groote juweelen, van allerlei kleur. Ook de sleep der keizerin werd door vier jonkvrouwen gedragen. Naast baar schreed de vader des bruidegoms, de landgraaf van Hessen een stramme Duitsche officier. Nu volgde keizerin Augusta Victoria in een kleed van zilverlaken met gouden bloemen doorweven en met den purper tluweelen met hermelijn gevoerdeu rijksmantel om de schouders. Ook zij droeg een pracht igen diadeem met zeldzame groot diamanten en up de borst, nevens de ster van den zwarten ade laar, had zij rozen en bloemen van juweelen, waaruit een vuurwerk van lichtvoukeling schoot. De keizerin werd begeleid door koning Albert van Saksen, in de traaie donkere uniform der Oost-Pruisische dragonders, eveneens met den rood fluweelen mantel van den zwar ten adelaar omschouderd en den Czarewitcheen ten gere, slanke, jonge man, wat bleek schijnende door een zwarten baard en de lichtblauwe uniform met de zilver belrusde attilla van de VVestfaalsebe huzaren. En achter heu opnieuw pages eu jonkvrouwen. Dan de landgravin Anna van Hessen eene mooie, natuur lijk niet meer jonge vrouw, zeer vorstelijk, in een kleed van donker violet fluweel met gouden bloemen bestikt en een witzijden mantel, begeleid door den hertog van Edinburg in admiraals—uniform eu den groothertog van Baden als Ulanen—generaal. Opnieuw pages eu edelvrouwen eu wederom prinsen en prin— sesseu trokken het nog voorbij, terwijl aan beide zij den van den doorgang de dames en heeren zich diep voor de vorsten bogen en zich uit de hoogte eener galerij, statig eu schoon, het gezang van het domkoor golfde, dat Mendelsohns gezang f/Allee tent adem heeft-, lore de» lieer" bad aangeheven. En toon nu de lan ge vors tens to»t zich geschaard had voor cn om de breede tafel met haar violet fluweelen kleedde bruid en bruidegom daarvoor, omgeven door den keizer e.n scheiden is en te weinig zelfvertrouwen bezit, anders had bij al lang de beste partijen kunnen maken.'' //Daar twijfel ik niet aan," antwoordde mevrouw Grund toestemmend. «Mijnheer de luitenant heeft iets zoo degelijks en ernstigs in zijn gansche wezen, als men zelden bij een jongmenseh en vooral bij een officier aantreft. Het verwonderd mij volstrekt niet, dat bij bij alle dames geluk heeft." «Wat baat hem dut geluk," zuchtte de bezorgde, moeder, «als hij er geen gebruik van w il maken Koert zal nooit een meisje huwen, dat hij niet ïuiiig liefheeft." //Juist als mijne Wicht, die ook slechts om ziehzelve wil bemind zijn en alle mannen afwijst, omdat zij meent, dat het de heeren maar om haar groot ver mogen te doen is." «Zoo iets zou in mijn zoon niet opkomen. Nog kort geleden heeft hij mij gezegd, dat hij iedcren man veracht, die bij de keuze eener vrouw slechts op haar geld ziet." //Zulke grondstellingen doen mijnheer den luitenant alle eer aan. Er zijn beden ten dage maar weinig mannen, die zoo deuken als uw zoon. Daarom acht mijne nicht hem ook zeer." «Dat verheugt me buitengewoon. Ook Koert is zeer met uwe nicht ingenomen, en bewondert haar geest en haar karakter. Hij spreekt met den grootstcn

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 1