W. F. VAN UXEM, Fotografische gezichten BM» en Groedo. MARGARINE Paarden en fcrmans-inspan Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Handelsberichten. Advertentien. BRESKENS. Te bekomen Wed. J. JACOBS Dzn. moorde wa« verloren. Deze riem liet de rechter ran instructie bij zijn onderzoek in de woning van den verdachte ongemerkt vallen en toen hem weder opra pende, terwijl de moeder van Martens dit zag, rroeg hij, wat dat voor een ding was. Die vrouw liep er in en zei„dat is de broekband van mijnen Fons." Op deze verpletterende getuigenis zijn onmiddelijk hare beide zouen Aliens en Karei gevangen genomen en naar Gent vervoerd. In de gevangenis heelt Ka- rel Martens aau een zoogenaamd medegevangene in een vertrouwelijk gesprek medegedeeld, dat hij den diefstal had begaan, doch dat zijn broeder Alfons den moord had gepleegd. De meid heeft Alton* Martens bij de confrontatie herkend. De misdadigers zijn nog jong, 21 en 26 jaar oud, doch hebben reeds heel wat op hun geweten. Waarschijnlijk zijn het zonen van een zekeren Mar tens, die eenige jareu geleden den bewoner van de hofstede de Blauwe Hoeve, gemeente IJzenilijke, heeft vermoord en gedurende zijn straftijd in België is o- verleden. De derde verdachte schijnt to zijn een neef van de beide gevangenen. Volgens een gerucht zou hij op llollaiidsch grondgebied gevangen zijn genomen. In de Dinsdag te Biervliet gehouden raadszit ting waren zes leden aanwezig, waaronder ook het nieuw gekozen raadslid, de lieer M. Wadde van Boon. Tot wethouder, ter vervanging van wijlen den heer 1'. Lijbaart, werd met algemeene stemmen op ééne na gekozen de heer A. de Groote, die reeds tijdelijk die waardigheid bekleedde. Uit de dien dag gehouden aanbesteding tot het ma ken eelier bovenkamer op het raadhuis voor den con cierge bleek dat de laaeste inschrijver was de lieer D. Seliilleman, timmerman aldaar, voor f 112, aau wien I1U doer den raad het werk gegund is. Xadat de punten der agenda afgehandeld waren, kwam de schoolkwestie, naar aanleiding van een schrij ven des district-schoolopzieners over de vaststelling van een vergelijkend examen, ter sprake. .Nieuwe gezichtspunten doden zich niet op. Alleen zij gemeld dat op nieuw bleek hoe het dagelijksoh bestuur uog steeds steun vindt hij alle raadsleden, en de voorzit ter zieli meer dan ooit aan de zijde der beide wet houders schaart. G roede. In de Maandagavon d gehouden vergade ring van de leden der Muziekvereeuiging „Eendracht maakt mauht" alhier is o. m. tot bestuurslid benoemd de lieer Z. Cornells Zz. Uit alle kanten van Europa komen berichten vaa strenge koude en sneeuw. Zelf» bij Nizza en Monte- Carlo werden de omstreken, hetgeen niet vaak voor komt, met een vrij dikke sneeuwlaag bedekt. Te Berlijn ia zooveel sneeuw gevallen, dat buitengewone maatregelen noodig waren, om het verkeer mogelijk te maken. De haven van Hamburg is door het ijs versperd en ook de vaart in de Sont is gestremd. Dergeljjke berichten komen ook uit Parijs, Weoiien, Pest, Sofia en Konstantinopel. Overal ondervindt het spoorwegverkeer vertraging door de sneeuw. Veel raclaine was er gemaakt voor de interna tionale hardrijderijen van Vrijdag. Dagelijks groote advertenties 111 de bladen, dagelijks mcdedeelitigen in liet redactioneel gedeelte: „vele vreemdelingen zullen meedoen, de beste rijders uit Europa komen op dagen te voren trainden zij zich op de club. En werkelijk, 't zag er naar uit of de wedstrijd ditmaal uitstekend zou slagen. Het vroor dat 't kraakte, weinig wind en 's nachts een heldere hemel met sterrenbuitengemeen koud. Maar owee 's Morgens werden de .'ulspirant-ijioes- ters der wereld en de juryleden en de schaatscnlief- hebbers, en de bestuurderen der club wakker, de ruiten der slaapkamers waren ondoorzichtbaar van de dikke ijsbloemen. Welk weer zou 't zijn Vlug een gaatje gewasemd och hemeltje, 't sneeuwde alles zag wit. Nog vroor 't hard. Tegen half elf werd 't druk in het Vondelpark en ju de P. C. en op de tranjs, allemaal heorep en dat pies met schaatson, die gingen kijken en rijden op de Club. 't IJs viel erg ipee. Voel mannen waren .bezig de baan schoon te vegen en af te sahaven. Langzamerhand zochten velen een plaatsje op de tribune, dicht bij de muziek, vlak voor de touwen, waartusschen Hollanders en vreemdelingen om 't hardst zouden rijden. De vlaggen der verschillende natiën wapperden van de torens, inaar niet „vroolijk staken de frissche kleu ren af tegen de blauwe lucht" donkere, bruingrijze, onheilspellende wolken pakten simen boven de stad. Juist op tijd begon de wedstrijd Int. hardrijderij voor h. h. liefhebbers om het meesterschap der we reld, 1500 meter, 2 ronden. Aan den wedstrijd w erd deelgenomen door Petersen uit Hamar en Van Sminia uit OudkerkBruzolius uit Stockholm en Kodcnhuis uit Apeldoorn Halvor- swii uit Hamar en Damsté uit LeidenEricsson uit Stockholm en Cartier van Dissel uit UtrechtVon Suizen uit Hamburg en Vervoort uit DeventerFre- deriksen uit Christiania en Van Wcly uit Leeuwar den. J. Sehoeumaker uit Leiden en D. L. de Koe uit Hoogearspel en Eden uit Haarlem en W. Gronert uit Amsterdam. Da baan werd door Eden en Frederiksen in 2 m. 49>/t sec. afgelegd. Bij den kampstrijd tusschen hen door Edan in 2 m. 481/, sec, terwijl Frederiksen 2 m. 5S sec. read. De uitslag was 1. Eden, 2 Frede- liksen, S Ericsson en 4 Halvorsen. Bij het rijden op de baan van 51)01) meter in 6 rondten was Eden uit Haarlem no. 1, in 9 m 59 sec., Peterson uit Hamar no. 2. in 10 min. SI*» sec., Ericsson uit Stockholm no. 8, in 10 min. 36 sec. en Halvcrson uit Hamar no. 4, in 10 uiin. 43 sec. Het ijs werd, tengevolge von de vele regen zeer slecht om te berijden. De overwinnaar Eden, de 20-jarige Haarlemmer, die eer tenger dan atcvig gebouwd is, heeft Hollands eer hoog gehouden. Zaterdag werd gereden om het kampioensehop der wereld. Indien Eden slechts in cén strijd winnaar was bij de kampioen. Bij den eersten rit op de baan van 500 meters bleef Eden bij het overrijden overwinnaar met 51>|, sec, tegen Halvorsen in 52 sec. Eden is dus kampioen der wereld. Met geestdrift werd hij toegejuicht. Ook in Haar lem wsar hij des avonds aankwam, en zijn sjerp was omgedaan, werd hij feestelijk ontvangen. In het hoedeninagazijn van de lirma II. B. Kuijt, Damstraat 4, te Amsterdam, sprong Dinsdagavond omstreeks tien uur een der buizen van de waierlci- ding. De buren hoorden het water stroomen, en al spoedig zagen zij over den drempel aan de straat een waterval ontstaan. Natuurlijk waren in een oogwenk veel uienschen verzameld vóór het buis, doch dit bleef gesloten, want de bewoners waren uit. Wat te doen Behulpzame buren wilden het slot doen opensteken, maar de politie mocht dit het toestaan. Anderen wilden den heer Kuijt waarschuwen, maar zij konden hem niet vinden. „Laat maar loopen, raadde een grappenmaker, mor gen kunnen ze in hun huis schaatsen rijden". Het water bleef loopen. Bruischend stroomde het de straat op. Tegen half twaalf kwam de zoon des huizes doch zonder sleutel. Hij klauterde binnen door een raampje in een na burig huis, baadde naar den winkel, gcvalgd door een agent, en sloeg de buizen plat. Gelukkig was de schade niet zeer groot. Het meeste water was in den kelder geloopen. Toen Maandag namiddag de jachtopziener Cor- nelisse te Nieuwedorp, gom. 's Heer Arendskerke, aan het surveilleeren was, had hij het ongeluk door de gladheid van den weg uit te glijden en te vallen, waardoor zijn geladen geweer afging 011 het schot hem in het rechterbeen door de kuit ging. Gelukkig kwamen eenige arbeiders naar hun werk aan dezen gelukte het eene slee bij een nabttrigen boer te krij gen, waarop zij den gewonde huiswaarts brachten. De wond moet gelukkig niet gevaarlijk zijn. Te Northeim bij Kassei is een sneltrein een goederentrein achterop gereden, waardoor eenige wa gens kit dc rails werden geworpen. Een beambte, die als passagier met den sneltrein reisde, werd ge dood, een reiziger en een conducteur zijn licht ge wond. De matericele schade is niet groot. Arrondieeementn^lleehtlavk le Middelburg. Dinsdag 17 Januari zijn veroordeeld wegens wederspannigheidJ. v. d. S. 33 j., vis- scher, II, v. d. S, 49 j., werkman en J. de B. 22 j., viascher, allen te Breskens, ieder tot 3 in. gev. straf. wegens diefstalJ. V. 68 j., arbeider te Oostburg tqt f 1 boete of 1 dag hecht. Het Openb. Min. bij het gerechtshof te 's Gra- venliage vordorde gisteren wegens gemis aau Schuld bewijs, vrijspraak van D. Z. vrachtrijder te Aarden- burg, die door de- Midd. rechtb. wegens valschheid in geschriften was veroordeeld tot 6 m. gev. OOSTBUBG, 18 Januari Nieuwe tarwe f 5.59 f 6.50 f 7.00 Nieuwe rogge 0,00 0,00 0,00 Nieuwe wintergerst 4,25 4,40 5,00 Nieuwe zomergerst 3,75 4,00 4,50 Haver 2,50 3,25 3,50 Paarduboonen 5,00 5,00 6,00 Groene erwten 0,00 0,00 0,00 Koolzaad 0.00 o,oo 0,00 Vlilt It OOFIVÜ VAX TE De Notaris IVC. de Siuidt te Schoon/Ijle, zal op Dinsdag den 23 Februari 1893, 's namiddags 2 ure, ten verzoeke van den lieer IZA VK DE VLIEG EB, herbergier en voerman te Brerkem, en aldaar vóór en hij zijne woning en stallen in het openhaar verkoopen Een zwart RUINPAARD, oud 7 jaren. Een bruiu dito oud 9 jaren en Een vosse MERRIE, oud 13 jareu, geschikt voor twee diensten, 1 goed Ioopende, groote, sterke Vrachtwagen, 1 kleine dito en 1 drielingwagentje, allen uiet ijzeren assen, Kar op veeren, Kameon, 1 Vracht en 1 Handkar op veeren, Arreslcde, drieling kleinu Ploeg, nieuwe 4-balks Egge, .Schroobak, Paardentuig, Touwwerk en wat meer zal worden geveild. Goede borgtocht zal worden rereiicht. ZEGT HET VOORT. Daar de tijd weer spoedig zal aanbreken, dat ieder zijne Tuinzaden naziet en dezel ve, na de ontvangst van tal van fraai geïllustreerde prijscouranten, van elders ontbiedt, vestigt ondvrge- teekeude de aandacht op de volgende kennisgeving. Allen, die hunne ZAI)IA in mooie, nette pakjes wcnschen te ontvangen, kunnen die bij hem tegen den zelfden prijs bekomen, onverschillig van welken zaadhandelaar men het verlangt te laten ontbieden. Zij, die naar gewoonte hunne zaden bij hem he stellen in ordinaire zakjes verpakt en volgens de be kende prijzen, kunnen ongetwijfeld op veel voordee- liger wijze hunnen tuin voor een heel jaar bezaaien, en kunnen nogtans, dewijl het steeds zijn streven is zijne zaden van de beste handelaren te ontbieden, verzekerd zijn, dat deugd en kwaliteit niets te wen- sehen overlaten. Tuinlieden en warmoeziers genietan flink rabat. X a a «I li a n d e 1, O r o c d e. VAX Prijs 40 en 50 cent. C. DIELEMAN, Pr enken,. Ter voorkoming van misleiding heeftnn- v dergeteekende de eer hare begunstigers me de te deelen, dat de Tan dc Middelhurgtche Kunstboter fabriek alleen door haar aan fabrieksprijzen wordt geleverd. Brzskr.vs.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 3