J7P. W. BESEÏIEIT J. CL CORNELIS Wan- of Windmolens. Kaakjes voor zieken e» zwakke», Ad ver ten tiën con gelukkig Sieuwjaar-; J. A. VAN DE SANDE, PuikB Beste SDIKERWAFSLTJES, SUNLIGHT ZEEP, Beurtveer Breshens Electrische schellen. Groot es Chocolade door de dorpen trekken met den opgevulden zak op den rug gebonden. Het is waarlijk te hopen, dat de nieuwe zontwit aan dezen onzedelijke» handel een ein de maakt. Zaterdagavond te 11 ure heeft inen gepoogd liet kabinet van John Morley, secretaris voor Ierland, die xich tegenwoordig te Dublin bevindt, in de lucht te doen springen. Een werktuig, met dynamiet geladen, is onder een der vensters van het kabinet des ministers ontploft. Een politieagent is gedood. Al de ruiten der omlig gende huizen zijn verbrijzeld. Volgens een later bericht werd de aanslag gepleegd tegen den directeur der veiligheidspolitie, wiens bu- reelen in den entresol van het gebouw gelegen zijn. Men denkt, dat de gedimde agent tegen de bom gestiKiteu heeft en aldus du ontploffing veroorzaakte. Een been van den agent was afgeslagen. Hij is naar het hospitaal gebracht, waar hij kort daarna overleed. De ontploffing heeft veel schade aangericht in de omringende huizen. Zeer dikke muren zijn gescheurd. De politie heeft tot hiertoe geen het minste spoor van dan dader. Er is geen enkele aanhouding ge daan. Er heerscht groote ontroering in de stad. Maandagmiddag is de zestienjarige 'J\, die zich op schaatsen van Gouda naar Bodegraven begaf, dicht bij Reeuwijk in een wak gereden, dat dan vorigen a- wond nog open lag. Daar hij terstond onde.r het ijs «•hoot, kon hij, ofschoon tal van mensehen al het mo gelijke deden, niet spoedig genoeg gered worden. Toen inen er eindelijk in geslaagd was den knaap op het droge t» brengen, was het leven reeds geweken. Het ijs heeft reeds een -i-'tal offers geëischt. Maandagmorgen begaf zich een vader met zijn zoon van Hillegersherg op schaatsen over den plas naar dsn Bergsehenhoek, om aldaar een familielid te be zoeken. Na «enige minuten te hebben gereden zak ten beiden door een bijt en zijn tot heden nog niet opgehaald. Om 2 uur gistermiddag zakten twee jongens op den plas door het ijs en werden een kwartier later leven loos opgehaald. Te Grouw zijn Zondag twee boerendochters door het ijs gezakt, en ofschoon beiden er nog levend wer den uitgehaald, is de eene weinige ongenbtikken later gestorven, terwijl de toestand van de andere zeer zorgvol is. Uit Vlijmen wordt van 25 dezer gemeld De goederentrein, die omstreeks vijf uur in den ochtend van 's Hertogenbosch alhier moest passeeren, liep heden, door verkeerden wisselstand, in volle vaart op eene sijlijn, aan welker uiteinde zich de draaischijf bevindt. De bok, aan het einde dier schijf geplaatst, w«rd meegesleurd door de locomotief, welke ongeveer vijf-en-twintig meter verder in het zand vastraakte en daar ongeveer twee meter in den grond zit. Het is eene ware ruïne. De tender, een bagagewa gen en vijf of zes opeu goederenwagens liggen ge deeltelijk verbiijzeld op en naast elkaar. De machinist en de machinist-leerling geraakten onder de locomotief, doe.h konden gelukkig zich zelveu uit hun benarden toestand bevrijden en kwamen er met gering lichamelijk letsel af. De begeleidende hoofd conducteur echter, die zich bevond in de op den ten der volgenden bagagewagen, geraakte tusschen de wanden van dien wagen bekneld, waaruit hij levenloos werd te voorschijn gehaald. De matericele schade is vrij groot. Het is nog onbe kend, wie de eigenlijke schuld van ile'.c ramp draagt. Door middel van eene uit 's Bosch aangekomen hulplocomotief met personeel is men druk bezig de plaats te ruimen, waarin men heden morgen omstreeks elf uur nog maar weinig was gevorderd. De hoofdlijn is vrij. Men heeft immer lieden, die nooit te vreden zijn. Zoo gaat dit niet alles en ook met schaatsen rijden. Alhoewel overal ruimschoots gelegenhoid be stond, zonder gevaar zich aan dat vermaak te wijden, wilde toch een waaghals ziclt verder wagen en zou bij de eerste eens zijn, die den Kralingsclien Plas over stak, met het ongelukkig gevolg, dat hij er op een zwakke plaats doorzakte. Onmiddellijk snelde men ie hulp, doch het duurde geruimen tijd, eer men hem op het droge gehaald had, alwaar bleek, dat hij reeds bewusteloos was. Zijn toestand is nu van dien aard, dat hij in lerensgevaar verkeert. In het dorp Nieuwolda zijn nu ook samenscho lingen van meer dan 5 personen verboden. Het inslaan van glazen vermeldden wij reeds, doch nadat bet de tachement huzaren er was aangekomen, zijn de arbei ders begonnen met brandstichten. Zoo werden in vlam gezet stroohoopen bij de boerderijen van de liec- ren B. Kooima en P. ten Ilavc. De brandweer wist bij beide branden het vuur te beperken tot bet stroo, zoodat de boerderijen gespaard bleven. Later werd het stroo op de opslagplaats Van den heer Klein in brand gestoken. Ondanks bet Uailwkeurig onderzoek zijn de daders nog niet ge von den. Dezer dagen bevond zich zekere S. in zijn tuin. Hij hoorde buurniuus hond in eene nabijgelegen wei- do blaffen en vernam kort daarna het schreeuwen van een haas. Hij spoedt er zich heen, ontneemt Lady den haas, geeft dien nog een Hinken knauw, stopt liet schijnbaar doode dier onder zijn jas, en op een drafje gaat liet nu huiswaarts. Onder den uitroep hier heb ik je wat heerlijks meegebracht, werpt hij zijn zuster den haas toe. Het schijnbaar doode dier springt echter plotseling op, ontvlucht tusschen de voeten der zuster door, die van schrik op dc tafel klimt, werpt niet eens meer een blik op den niet minder verbaasden broeder, en is met een enkelen sprong do deur uit en de wijde wer«ld in. Kantongerecht te Oonttiurg. Donderdag 29 Dec. zijn veroordeeld Wegens overtreding van de wet van 2 Juli '70. 1'. D. te Lapscheure (B.) tot f 0,50 boete of I dag hecht. Als voren van art. 481 (wetb. v. strafr.) B. d. K. te Biervliet tot f 8 boete of 2 dagen hecht. Als voren van art. 814: C. 8. te 8t. Laiircijns tot f 0.50 of 1 dag hecht. Als voren art. 455C. r. L. te Maldeghein tot f 15 boete of 8 dagen hecht, en E. V. aldaar tot f8 boete of 2 dagen hecht, als voren van art. 427e tot f 5 boete of 3 dagen hecht, en J. L. te Moerkerke tot f 0.50 of 1 dag hecht. Als voren art. 459J. I,. B. v. M. te Gtoede tot f 0.50 boete of 1 dag hecht. Wegens overtreding van liet prov.-regl. op de we gen en voetpaden: E. d. \V. te Waerschoot tot f 0.50 boete of 1 dag hecht., L. d. V. te Eede, A. L. te Aardenburg en Th. v. O. te Maldeghem tot f 3 boe te of 2 dagen hecht. Als voren der jachtwetA. 1. B. te Retranchement tot 2 boeten vau f 6 of 2 maal 2 dagen hecht, cn tot 2 boeten van f 5 of 2 maal 2 dagen hechtJ. v. G. en J. C. aldaar tot 2 boeten vau f 10. of 2 maal 4 dagen hecht., J 'I'. te Groeile tot 2 boeten van f 8 of 2 maal 2 dagen hecht., A. V. te IJzen— dijke tot 2 boeten van f 15 of 2 maal 4 dagen hecht. J. v. L. te Groedc tot 2 boeten Tan f 6 ot 2 maal 8 dagen hecht., P. d. M. te Minis tot 2 boeten van f 2 of 2 dagen hecht, voor elke boete, L. L. te IJ— zendijke tot f 10 boete of tj dagen hecht., J. v. d. M. te IJzetidijke tol f 5 boete of 2 dagen hecht., C. II. te Maldegliein tot f tl bo. te of 5 d-ageu heebt., A. 8. te St. Laureijns tot f 2 boete of 2 dagen hecht., P. B., te Grocde tot f 0.50 of 1 dag hecht. Als voren der ijkwetJ. B. te Schoondijke tot 5 boeten van f 0.50 of 1 dag hecht, voor elke boete en J. A. H. te IJzendijke tot 10 boeten van f 0.50 of 1 dag hecht. D. 1'. zonder bekende woonplaats, wegens dron kenschap, tot 21 dagen hecht. Vrijgesproken zijn P. II. te Waerschoot, beklaagd vau overtreding van liet prov. regl. op de wegen en voetpaden en C. de C. tc Schoondijke beklaagd van overtreding der ijk wet. Intee kenbiljet. De oudergetcekende, abouné op het Nientetblad voor Zeeuiotch— Vlaanderen, verzoekt geregelde toezen ding van het Geïllustreerd Zondagsblad, tegen den prijs van 30 Cents per drie maanden of 87V« Cents franco per post. WoonplaattSaam De ondergeteekende abonneert zich tot wederopzeg- gens op bet Nieuwsblad voor Zeemeneh- Vlaanderen, met liet Geïllustreerd Zondagsblad, tegen den prijs van f 0.70 per drie maanden of f 0.82'/, franco per post. Woonplaat»Naam OOSTBURG, 28 December. Groene erwten Koolzaad 6,00 0.00 6,50 0,00 7,00 0,00 De ondergeteekenden wenschen bij d» aanstaande jaarwisseling hunn* vrienden en bekenden zij zullen zich van het zenden vati naamkaartjes ont houden en verzoeken wederkeerig vau de toezending daarvan verschoond te blijven. Groede, 30 December 1892. J. B. BECU. A. LE CLERCQ. P. JANSE GLERUM. H. G. HAMMACHER. G. L. KROL. M. M. LUCIEER. f. BEVELANDER SCHOO. Ondergeteekende geeft bij deze kennis, dat hij zijn vnn Breskens op Middelburg v. v. heeft overge daan aan M. VERSCHELLiNG, met ingang van 1 Januari a. s. Onder dankzegging voor het Zoo ruim schoots genoten vertrouwen, beveelt hij zijnen opvol ger in uw aller gunst aan. C. DE ZEEUW Jr. Onder verwijzing naar bovenstaande beveel ik mij beleefd in ieders gunst aan, belovende enne vlugge en soliede bediening. M. VERSCHELLING. liretken», 30 Dec. 1892. IX» Directie der Nederl.-Ameri- kaansche Stoomvaart Maatschap pij, maakt bekend, dat als liun Agent, in plaats van wijlen A. DE GROOTE te Groedeis aangesteld, te Breskens, bij wien alle nadere inlich tingen te verkrijgen zijn. Rotterdam, Dec. '92 Nieuwe tarwe f 5.00 f 5.50 f 6.30 Nieuwe rogge 0,00 0,00 0,00 Nieuwe wintergerst 4,00 •4'25 4,60 Nieuwe zomergerst 8,50 3,70 3,90 Haver 2,50 2,75 3,25 Paardeboonen 5,00 5,25 5,60 Klinkerweg Groede. heeft voorhanden van nf f 29. 50 cent dc vgf ons. C. WESDORP, Drenken». Frcemans Pudding: Poeder, in fleschjes, bussen cn tabletten. Hock's Pepermunt in rolletjes vun 5 en 10 reilt KM Drop uit den blikken trommel. Groede. Wed. 1. COLI.IV

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 3