Sterke Dranken, Likeuren en Wijnen. Eene jartii zwaar mriariï 11»- ei Popaliaraii HAKHOUT, Fuik puike nieuwe iafclhonig, J. PETERS. Groede. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. Advertentiën. Ontvangen Verkrijgbaar Alles puike kwaliteit en aan concurreerende prijzen. Nieuwjaars avond in do Ned. Iterv. Kerk, alhier zul len zingen. Laatsteden Zaterdag strandde nabij Sebcveningen een moleiisteenviscti, ook wel genoemd maanvisch, eouneviseh, klompviseli i f zwemmende ko]». Werke lijk ziet deze visch er uit alsof llij geen romp of staart heeftZijn lichaam is eene rechtop staande eivormi ge schijf; de punt van het ei is de snoet; aan de ronde zijde, den staart, bevinden zich de zeer groo- te rug- en d« even groote aarsvin, vlak boven elkan der. De borstvinnen zijn betrekkelijk klein en bevin den zich vlak achter de kieuwopening. De mond is voor dezeu grooten visch zeer klein, en heeft zoowel in de boveu-als in de onderkaak slechts één grooten tand. De huid is met kleine, harde, scherpe, korrol- vormigc lichaampjes bezet, waaraan men al zeer spoe dig de hand stuk schaaft. l)»ze visch heeft geen zwemblaas. De kleur is aan den rug loodgrijs, aan den buik wit. Zijn vleesch wordt niet gegeten. Deze soort komt voor in tropische en subtropische zeeën, en wordt van tijd tot tijd ook aan de kusten van Nederland aangetroffeno. a. is ruim 110 jaar gele den een exemplaar te Dell Helder aangespoeld, dat 158 kilo woog. Zij voeden zich met wier, en kun nen tot 2'/t Meter lang worden. Over de levenswij ze is weinig bekend. Het exemplaar waarvan boven sprake is meet van neus tot staarteinde 1 Meter iiü centimeter en van de punt van de rugvin tot aan de punt van de staartvin 1 Meter 62 centimeter, en weegt ruim honderd kilo. Vier man waren noodig om hem op eene kar te laden en naar den dierentuin te 's Gra- venhage te rijden, waar hij door den directeur voor het museum wenl aangekocht. Woensdagavond omstreeks 9 uur viel in eene woning in de 2e Schielaan te Rotterdam eene bran dende hanglamp op de tafel. Een 13-jarig meisje kreeg de brandende olie op baar kleederen. Door den schrik bevangen liep zij naar buiten, zoodat zij iu een oogenblik in volle vlam stond. Gelukkig schoten eenige buren te hulp met een deken en doofden de vlammen. Het kind had intussuhen zware brandwon den bekomen, zoodat men vreest voor haar leven. De brand in de woning, die een ernstig aanzien bad, is door het llinke en moedige optreden der buren ge— bluscht; onlangs bij een buurman en zeide dat moeder zich heelcmaal niet bewoog. Toen de buren du waning biunengingen, vonden zij de vreuw dood te bed lig gen in haar armen lag het jongste kind en sliep. Een dokter constateerde dat de arine moeder, die on langs verscheidene weken, tengevolge van cholen, in het hospitaal had gelegen, aan algoincene lichaams zwakte was gestorven. De ongelukkige had, nadat zij uit het hospitaal was omslagen, geen verdiensten. De weinige voedings- nridd len die zij had, gaf zij aan haar kinderen en leed zedve honger. De van hun moeder beroofde kin deren werden in een kosthuis onder dak gebracht en het lijk bracht""men naar liet doodenhuis. »Is geen ondersteunings-comité bereid geweest de vrouw te helpen?" vragen Duitschebladen »en bestaat er in Hamburg geen commissie voor armemzorg Het treurige geval mag waarlijk wel tot een onderzoek aanleiding geven." Donderdag van de afgeloopcn week werd onder de gemeente Ellcwoutsdijk gerechterlijk een begin ge maakt met het op straat zetten van een gezin, be staande uit man, vrovw en 11 kinderen. Eenige goederen waren reeds buiten gedragen en nu was de beurt aan het kabinet; de man weigerde echter den sleutel daarvan af te geven, soodat dit meubel niet kon worden verwijderd. Er werd nu acht dagen uitstel gegeven. Het is een moeder, die dit haar eenige dochter aandoet. Rij een hotelhouder te Grave kwam Vrijdag een als lieer gekleed persoon, die zich goed liet bedienen en voorgaf reiziger te zijn van een Utrechtsche firma in koloniale waren. Den volgenden morgen, na ee nige adressen van winkeliers gekregen te hebben, vroeg en kreeg hij van den hotelhouder een parapluie ter leen, en vertrok om de aangewezen personen te bezoeken. Daar zijn doen en laten cenig wantrouwen wekten, volgde, men hem op een afstand. Nadat llij nog in de Elisabethstraat was gezien en niet terugkeerde in de stad, spoedde de hotelhouder zich naar den wacht meester der kon. marechaussee, die den oplichter na zette in de richting naar Knik, waarheen hij vermoe delijk was vertrokken. Doch ook deze kwam over- richterzake terug. llreskens. Huwelijks—Voltrekkingen. 10 Nor. Jan Tollenaar 2:3 j., jiu. en Josina Suzan na de Masier 25 j., jd. Geboorten. 2 Nov. Helena Jacoinina, d. van Wil lem Versluijs en Pieternella Helena Kinassen. 5 id. Anna Maria, d. van Petrus Johannes Ras en Elisa beth Francina Miedema. 20 id. lzaak, z. van Izaak de Maillie ell Cornelia Maas. 25 id. Cornelia, d. van Rastiaan Brandt en Sara Anthonetta Mookhoek. 5 Dec. Pieter Abraham, z. van Korstiaan Cornelis Soeteus en Elisabetha Anthonetta Maria Monjé. Oveilijden. -1 Nov. Jozias Marinus du Burok 17 j., z. van Abraham en Magdalena Elisabeth de Vlie ger. 23 Pieter J. Notebasrt z. van Jannis J. en Catli. Elisabetli de Kruijter. 29 id. Een als levenloos aan gegeven kind, van het mannelijk geslacht, van Mat- tlieus Manneke en Pieternella llage. Nienwvliet. Huwelijks-Aangiften. 10 Nov. Pieter de Meijer 20 j. jm., en Jacomina Jacoba Heule 25 j.. jd. 21. id. Hendrik Brakman 50 j., wedn. en Jo hanna Mabulis 33 j., jd. Overlijden, 8 Nov. Tannetje, van TToute 73 j., I erst wed. van Jail Petit Contant, later van Miohiel li rmenet, thans eclitg. van Izaak Hoste. 15 Nov- ('iiristiaan Schijve 11 j., z. van Izaak en Maria Ca. tlielientje Eauret. 27 id. Elizabeth Hoste 75 j., wed. van Adriaan Schijve. Arrotidlisontente—Rechtbank te Middelburg. Dinsdag 0 December is veroordeeld M. D., 12 j., huisvrouw van J. A schaapherder Ie Vardenhnrgi wegens bcleediging tot f 3 boete subs. 3 dagen hecht. lieden is veroordeeld: C. L. D., 27 j., boerenknecht te IJzendijke, wegens mishandeling en huisvredebreuk tot 2 maanden gevang. POSTERIJEN. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden iu de le helft der maand November 1892, door bet postkantoor Rreskeus. van Hoofdplaat S. Geileken te Kralingen van Sohooii- dijke A. de Mnnek te Amsterdam; van Nieuw vliet J. van Grol te Rochester (N. Amerika.) OOSTBURG, 7 December. Nieuwe tarwe f 5.00 1 f 5.50 f 6.50 Nieuwe rogge 5,00 5,10 5,25 Nieuwe wintergerst 4,00 4,50 4,75 Nieuwe zomergerst 3,75 4,00 4,10 1 lil ver 2,75 3,00 3,25 Paardeboonen 5,50 5,75 6,00 Groene erwten 6,50 7,00 8,00 Koolzaad 0.00 0,00 0,00 l)c notaris II. G. II.1H1I.10IIEII te GroedP, is voornemens om op Maandag1 19 December 1892» des namiddags te 2 ure, ten verzoeke van den lieer II. LEENHOUTS Pz. en medeeigenaren, op II.Eds. dijk in de gemeente Jiretkcn*, in het openbaar te verkoopen liggende op gemelde dijk van den Hoereweg tot don Kiewcg. Vergaderplaats nabij de hofstede bewoond door den lieer K. Tol. ZEGT HET VOORT. tegen lagen prijs. Dreskens. W. WEMELSFELDER. Een passagier wan bet stoomschip Spree, van de Norddeutsche Lluijd, dat Zatordag avond met gebroken achroef-as en ongeveer 30 voet water in liet achterschip te Queenstown is binnengesleept, verhaalt in de Times zijn wedervaren. Daaraan is het hier volgende ontleend: De Spree vertrok Woensdag 23 November jl. uit Southampton naar New-York, met 131 eerste klasse, 121 tweede klasse en 151 voordeks-passagiers, en 405 mailpakken aan boord. Zaterdag morgen, den 26en, even vóór zessen, werd er esn geweldigen schok ge voeld, waardoor de machine tot stilstaud gebracht werd. Het bleek dat de schroefas gebroken was, en spoedig daarna dat een van de stukken onder de tweede klasse-kajuit een gat in het schip gestooten had, waar het water bij stroomen door naar binnen stortte. Ter stond werden de luiken der waterdichte afdeelingen gesloten en de stoompompen te werk gezet, doch dit laatste baatte niet. Het a.hterdek liep binnen weinige uren vol tot aan liet derde dek, en drong ook door in de afdéeling waar de inailzakken verborgen lagen. De andere afdeelingen bleven echter droog en de ge zagvoerder vond daarin aanleiding om de passagiers, onder wie aanvankelijk eene paniek ontstaan was, te doen weten dat er geen dadelijk gevaar bestond. Het schip kon drijvende gehouden worden, en aangezien zij zich in de lijn der mailstoomers bevonden, bestond er alle kans op redding. Onder hooge zee en aan- wakkerenden wind hield het diep weggezonken schip het gedurende twee etmalen gaande- Des nachts wer den er voortdurend vuurpijlen opgelateu en teertonnen gebrand. Zondag morgen werd er door den evange list Moody en door generaal Howard in de kajuit eene godsdienstoefening gehouden. In den nacht van Zon dag op Maandag werden de seinen gezien door de stoomboot Huron, van de Beaverlijn, van Montreal naar Liverpool bestemd. Deze nam de Spree op sleep touw en bracht het schip in vier etmalen te Queen stown. Gezagvoerder cn bemanning bobben zich voorbeeldig gedragen. Van de passagiers heeft er een uit angst zelfmoord gepleegd cn hebben enkele andere door het zware slingeren verwondigen bekomen. Aan de mail- pakken is veel schade toegebracht. In de Noorderstraat te Hamburg woonde eene vrouw met vijf kjn.de,ren en een dier kleinen kwam HANDEL IN! Genever, Brandewijn, Fransche Brandewijn, Oranje Cura^au, Witte Cura^au, Bessen Genever, Maagbitter, Framboozen Likeur, Parfait Amour, Pepermunt, Roode Anijs, Witte Anijs, Kraam Anijs, Cognac in soorten, Rum, Siroop van Punsch, Persico, Roosjes zonder doornen, Citroen Likeur, Bruidstranen, Fram boozen Limonade, Citroen Limonade, Crème de Vanille, Crème de Roze, Roo de en Witte Aalbessenwijn, Roode Wijn, Witte Wijn, Rijn Wijn, en Cham pagne Wijn.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 3