Huismoeders doei uw voordeel! Burgerlijke Stand. Rechtszaken. Handelsberichten. Ad verten tien. 40 Olmen Boomen op stam 30 Olmen Boomen op stam; TURF, va* de voordeur werk cl ijk open en konden zij 0113e hinden! liet huis verlaten. Bij de moeder van den achtjarigen „hoofdman" is ecu ontzaglijke voorraad gestolen goederen in beslag genomen. Ne.ill, de beruchte vrouwenmoordenaar, heelt, nu hij vocll ter dood gebracht zal worden, bekend, ook in Amerike eenige vrouwen om het leven te hebben gebracht. 0|> de Philadelphia en Rwading-spoorweg, in Noord-Auiarika, had Maandag eene hotsing plaats, tiissclien een sneltrein en een trein niet steenkolen. De. sneltrein moést op andere dan de. gewone rails rijden en natuurlijk was bevel gegeven om die rails zoo lang vrij te houden. De machinist van den ko- lentrvin sloeg echter geen acht op de gegeven aan wijzingen en een vreeselijk ongeluk was er het gevolg van. l)e wagens der heide treinen schoven in elkander. Het was nog een geluk dat de botsing niet plaats vond in ee.11 nabijzijnden tunnel, maar iets vroeger. Toen vlogen de. rijtuigen der beide treinen dadelijk in brand en liet duurde cenigen tijd alvorens de brand weer van een ill de buurt liggend plaatsje de vlam men kon hlusschen. Zeven personen werden gedimd en een-eil-lwintig gekwetst. Groot was het aantal arm- en beenbreuken. Drie passagiers braken zelfs de beide beenen. De machinisten en stokers der beide treinen bevinden zich onder de gekwetsten. Ill bet logement „Bellevue", te Berlijn, kreeg, in de veilige week, de veertien-jarige Eduard Ruckart opdracht om con dame, door middel van het door waterdruk voortbewogen opstijgingstocstcl, naar de tweede verdieping te verplaatsen. Dit gebeurde ook maar het toestel kwam niet weder beneden. l)c sto ker Oiinther begaf zieli naar de vierde verdiepingen ontwaarde dat liet toestel hier stil stond. Hij opende de deur er van en zag het, met bloed overdekte, li chaam van den knaap liggen. Het hoofd vond men later op de. tweede verdieping. De politie, die on middellijk gewaarschuwd werd, stelde een nauwgezet onderzoek in. Naar het scheen heelt de knaap, die met de behandeling van het toestel volkomen ver trouwd was, de daine nagekeken en daarbij, zonder na te denken, aan bet v. rkeerde touw getrokken dat het toestel in plaats van naar beneden, naar boven doet gaan. Ruckart moet toen een slag op het hoofd hebben gekregen, die hein bewusteloos deed neerstorten, waarna het hoofd, dat over den rand van het toestel heeustak, als door een mes van liet lichaam was af gesneden. Te 's Gravenland is de blerkersknecht R. Wijn stra, die werkzaam was in de stoombleekcrij van den heer Fokker, terwijl hij bezig was met eenig herstel- werk, in eene stampkuip gevallen en heeft daarbij het zware stampblok op het hoold en den rug gekre gen. Hij is den volgenden dag aan de gevolgen eeucr ruggegrnatsbreuk bezweken. De ongelukkige was slechts 28 jaar oud, gehuwd en vader van 2 nog zeer jonge kinderen. Ben paar dagen geleden bemerkte bet hoofd van een der lagere scheden te Haarlem, dat ren jon gen een klein flesclije bij zich had, dat er uitzag als een reageerbuisje. Hij nam het den jongen af en be merkte tot zijn verbazing, dat het flesclije kleine kor reltjes bevatte en dat er een etiket op was geplakt met liet woord „Strychnine." Het bleek, dat de jongen liet flesclije op straat gevonden had, reeds door eenige kinderen van die korreltjes was genuttigd en deze er ongesteld door zijn geworden. Een onderzoek wordt naar die zonderlinge vondst ingesteld. Te Huizen is een geval van cholera met doo- delijkeu afloop voorgekomen bij eene vrouw, die in II uur gezond en dood was. liet lijk is zoo spoe dig mogelijk naar de begraafplaats gebracht, bet bed- degocd en de kleederen der lijderes zijn verbrand en het vertrek, waar zij gelegen had, is ontsmet. Maandagochtend is in hetzelfde huis ook een kind door cholera aangetast. De woning ligt ruim een half uur builen de bebouwde kom aan de wetering, waaruit dc bewoners gewoon waren hun drinkwater tc nemen. Neemt men in aanmerking, dat een groot deel van liet vuil uit de riolen dezer gemeente in die wetering terechtkomt, dan mag men gerost aannemen, dat het gebruik van dit verontreinigde drinkwater de •naaste oorzaak van de ziekte is. Een tienjarige knaap, George Gould genaamd, woonachtig nabij Maroutouw Teun., heelt eenige dagen geleden zijn zuster in brand gezet met. een mijnlamp en baar zoo doen omkomen. Dc jongen was bezig niet kolen van uit een nabijgelegen inijn naar buis te balen. De moeder denkende dat zijn zuster Grace, ook wel wat helpen kon, zeide, dat zij het meisje zenden zen. De knaap antwoordde dat hij zulks niet verlangde, en dat, indien zijn moeder haar zend, hij haar zou verbranden. De moeder sloeg bier echt '1' g'-en ach' op, met liet l" volg dat toen het meisje bij baar broeder in de mijn kwain, bij een mijnwerkers- lamp nam en hare klcrileren in brand zette. Na dit gedaan te hebben, liep bij weg, en liet baar aan haar lot over. Il.-t kind liep naar huis, maar was dermate gebrand dat zij eenige uren daarna oiidei de grootste smarten loj/.weck. Een voddenraper heeft in een in aanbouw zijnd buis te Parijs, achter de Buttes-Chaumoiit, de over blijfselen van bet lichaam eencr vrouw gevonden. Al leen het hoofd en de armen ontbraken. De overblijf selen waren in twaalf pakjes gewikkeld, liet lijk was in 12 stukken deels gesneden, deels gezaagd. De voddenraper heelt er dadelijk aangifte van gedaan aan de jwlitie. Een geneesheer, die de stukken van bet lijk heeft onderzocht, beeft verklaard, dat de moord niet langer dan 24 uren kon geleden zijn. Het go- val heeft veel sensatie veroorzaakt. Men heeft aan eene soort van Jack the Ripper gedacht. Het vuurwerk, te Chicago afgestok in bij gele genheid van de inwijdingsfeesten van de tentoonstil- lings-terreinen, is wel het grootste, dat ooit is ver toond 5000 granaten werden uit DIOU vuurmonden gelost; 25.000 pijlen van allerlei soort, van 12 tot 72 centimeter lengte en sommige 152 kilo wegende, doorkliefden 't luchtruim, -10 liuhthallons werden op gelaten kortom in het geheel werd 50 ton kruid en ander materiaal gebruikt 000 man waren daarbij te werk gesteld; h t slotstuk was een bombardement met 10.000 vuurpijlen en donderbussen. Een 100 voet hooge nabootsing van de Niagarawatervallcn, in kleu ren, en een Auierikaar.sclie vlag van 100 voet lengte en 20 voet breedte, die 200 voet hoog werd uitge slingerd, waren de Voornaamste stukken. Men schat 't aanwezige publick op een milliorii menschcn het vuurwerk beeft f 72.000 gekost. Cadzand. Huwelijks-Voltr. 20 Oct. Abraham la Gasse 21 j., jiu. en Katharina Alinekinders 28 j., jd. 20 id. Jannes dc Groute 28 j., jilt, ell Johanna de Hullu 28 j., jd. Geboorten. 1 Augustus. Johanna Suzanna, d. van Antlionij Keijmel en Adrians Suzanna Oosterling. 6 id. Jan Jacob, z. van Izaak Toinsuint en Muria van de Luijstcr 9 id. Magdaleiia Pietcrnella, d. van Pieter van Akker en Adrians Tittiuan. 11 id. Fran- fois, z. van Adria.au Verduijn en Adrians Neuféglise. 28 id. Jacobus, z. van Sara den Dekker. 8 October. Hendrik, z. van Johannis Pi ter vati Hanegcm en Janneke Pietcrnella de Back. 29 id. Pieter, z. van Jannis van der Lijke en Johanna Maria Verduijn. Overlijden. 0 Sept. Suzanna Pietrrnellii Louweret, 15 j., d. van Izaak en Adrians Boekhout. 1-1 id. Suzanna Kotvis, 20 j., echtg. van Abraham Koolu. OOstliurg. Huwelijks-Aangiften. 20 Oct. Salomon Leendert Maselee 89 j., jm. (van Vüssiugeip.) en Loui sa Sara van Duijl -tl j., jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 20 Oct. Rernardus Fran- eiscus Verwce 49 j., jm. en Maria Cornelia Nortier 25 j., jd. 26 id. Johannis Francois Vermeulen 24 j., jiu. en Korneii.a van den Broecke 21 j., jd. Geboorten. 11 Oct. Johannes, z. van Samuel A— driaan de Kok en Jozina Kotvis. 11 id. Johannes ltokus, z. van Aarnout Adria.ans.-u en Catholinn Cor nelia de Kraker. 25 id. Magdalena, <1. van Pieter Jacob Daansen en Anna de Fouw. Overlijden. 5 Oct. Johanna Maria Louwagie 59 j., d. van Isabella Clara Louwagie (overleden.) 11 id. Ilendrikus Verbuijt 5 weken z. van Carol na Ludoviens en Francina Nortier. 28 id. Jacobus de Bruijckere 67 j., echtg. van Casemire Ilortcnse Jan— sens. 28 id. Jozina Thijs 70 j., wed. van Johannes de Wind. Seliooinlijke. Huwelijks- Aangiften. 21 Oct. Jan nis Triou 28 j., jiu. rit Adriana Jozina dc Visser 22 j., jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 18 Oct. Jan Pieter Veiit- tcville 80 j., jm. en Maria Adriana Ross 25 j. jd. Geboorten. 8 Oct. Anthonie, z. van Hendrik Brak man en Maria de ltoo. 24 id. Adriaan Pieter, z. van Jannis van Kouwenburg en Cornelia Maria van Blankenberg. 27 id. Elodie Virgcnie, d. van Josc- phus de Roeck en Anna Cornelia Dankcrs. Overlijden. 8 Oct. Magdalena Maria de Kielder 67 j., echtg. van Machiei Lampirr, eerder wed. van Izaak Buijzc. 14 id. Sara l'icternclla Contant 11 dagen, d. van Jannis Petit en Maria Elizabeth Ris- seeuw. 20 id. Anthonie Brakman 12 dagen, van Hendrik cu Maria de Roo. Vieuwvliet. Geboorten. 27 Oct. Johanna Maria, d. vult Junius Cornells Kensc en Cornelia ill. ius..n. Overlijden. 15 Oct. Paulina Timmerman 96 j., wed. van Jannis lleule. Arrimdi**cme»l*-llei;liU,ank te MitUMhur-j. Dins lag 1 November is veroorilc-1<1 JL, 18 j., tu Biervliet, wegens diifstal, tot 14 dagen gevang. Ontslagen eau rechtsvervolging A. d. L„ 10 j., te Biervliet beklaagd vnli diefstal. Het openbaar ministerie bij bet gerechtshof te 's Graven huge, vroeg bevestiging van bet vonnis der urr.-rcchtb. 6- Middelburg waarbij A. v. H., te Oost- lmrg, wegens mishandeling werd veroordeeld. Uit spraak 17 Nov. posterijen. Aan liet postkantoor Breukeux en de, daaronder ressort «erende, hulpkantoren werd gedurende dc maand October ingelegd f 191-8.69, terugbetaald f2677.96; Het laatste, door (lat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1890. Aan het postkantoor Stuit, eu de daaronder r-'s'sor- teerende hulpkantoren' werd gedurende de maand Oc tober 1892, ingelegd f 8780.23, er, terugbetaald f 4728.92». Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt bet nummer 1530. OOST BURG, 2 November. Jarige tarwe 5,50 f u.oo f 7.00 Nieuwe tarwe 6.00 7,00 7,50 Nieuwe rogge 5,00 5,25 5,40 Nieuwe wintergerst 4,50 4.75 5,Dl Nieuwe zomergerst 4,00 4,25 4,75 Haver 3,D0 3.25 3.5U Paardehoonen 0,00 0,00 0,00 Groene erwten 7,00 8,00 9,00 Koolzaad 0.00 0,00 0,00 De Notaris H. C. Haiuinaeher tc G roede, is voornemens 0111 ten verzoeke van de Hcereu A. en F. HOM 11 ACH te Huhtals rentmeesters van Me vrouw de Douairière DE KERCIIOYE DE DIN- TERGHKM, in het openbaar te verknopen lo. op Vrijdag 18 November 1892, des namiddags te half 2 ure, op de hofstede bewoond door K. TOL, gemeente Jiretietu-. 2. op Zaterdag 19 November 1892, des voormiddags te 9 ure, op de hofstede bewoond door M. VAN STR1EN', gemeente (Iruet/e-, 3. den/elfden dug, des vooruiiddags te. jf) ure, op de hofstede bewoond door L. J. ROGGEBAND, gemeente iroede-. alles geschikt voor welkho'ut. ZEGT HET VOORT. aan dc haven te Hreskent. s ROUKEMA. Die van af heden bij mij vijf ons It 0 T F, R koopt, van 49 of 45 cent, bet potui, krijgt np elke vijf ons twee en een half ons BOTER van die zelfde kwaliteit endenn. Die twee en een half ons koopt ontvangt een ons catlenn. Puike kwaliteit wordt gegarandeerd. I ita] uitend verkrijgbaar bij J. PETERS, Ghoedk.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 3