voor ZEEUWSCH-VLAANDEREN. 24- najaarsstormen, No. 47. Zaterdag' 20 Augustus 1892. jaargang. Belastingen. FEUILLETON. NIEUWSBLAD ABOXNIMENÏSPJIIJS: Per 3 maanden 40 ets; franco per post 45 ets. Voor Amerika f 2.90 per jaar bij vooruitbeta ling. Abonnementen worden aangenomen bij alle Boekli., Brieveng. en J. Tak Jr. te Schoondijke. ADVER T ENTIEPRIJS: Van 1 tot en met 4 regels 25 ets.; elke rogel meer 5 ets. Groote letters worden naar plaats ruimte berekend. Advertentie» worden ingewacht tot Vrijdagnamiddag 1 uur bij den Uitgever. Deze Courant verschijnt eiken Vrijdagavond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Breskens. III. (Slot.) Wij willen thans een kort overzicht doen volgen van het ontwerp van wet tot het hellen van cene be lasting op de inkomsten uit vermogen, welke belas ting geheven wordt van de ingezetenen des Rijks, waaronder men hen verstaat, die bij het begin van het belastingjaar binnen het Rijk wonen. Volgens deze wet is ieder ingezetene belastingplich tig naar de waarde van zijn vermogen, daaronder be grepen de kapitaalswaardc van grondrenten, tienden, erfpachten, vaste huren bij beklemming en andere uit- keeringen uit onroerende goederen genoten, liet ver mogen der vrouw wordt geacht een geheel uit te ma ken met dat van den man, zoodat de man naar de waarde van dat geheele vermogen belastingschuldig is. Ook ouders zijn naar de waarde van het vermo gen hunner minderjarige kinderen, waarvan zij het vruchtgebruik hebben, belastingplichtig. Onder vermogen wordt niet begrepen de waarde van meubelen en voorwerpen van kunst en wetenschap, die geen handelsvoorraad zijn. Voor de regeling der belasting wordt de waarde van het vermogen naar zijn toestand bij het -begin van het belastingjaar, loo- pende van 1 Mei tot 30 April, bepaald a. voor ge bouwde eigendommen op het vijftienvoud ongebouw de eigendommen op het twintigvoud hunner belast bare opbrengst, verminderd met Rijksgrondbelasting, met de polder-waterschapslasten en met grondrenten, tienden, erfpachten enz. "Voor gronden tot bouwterrein bestemd of als zoo danig te koop, wordt de waarde bepaald naar de be kende verkoopwaarde van soortgelijke of daarmede het meest overeenkomende eigendommen. Grondrenten, tienden enz. worden geschat op het twintigvoud van de. waarde der uitkeering, berekend over het laatste jaar. Effecten worden op hunne geldswaarde uaarjde laatst door BRAM. „Neen riep zij, „en zelfs al was het nog tijd, -zouden dan die schurken mijn rijtuig, dat zij kennen, laten voorbijrijden Zij ging handenwringend een paar malen de kamer op en neêr. Ook Trits kon zij niet zenden, do arbeiders kenden ook hem. „Ik zelf," riep zij, „ik zelf zal gaan Daarop schelde zij zoo hevig, dat de knecht en het kindermeisje in allerijl kwamen toeloopen. „Adèle, geef mij mijn regenmantel, gauwTrans, gij zorgt er voor, dat er gedurende mijne afwezigheid niemand in huis komt, niemand, hoort ge Trits mor-t de deur stevig sluiten." Toen wendde zij zich iu de grootste opgewonden heid tot Anna. „Ik dank u, meisje, blijf hier tot ik terugkom. Ge zijt doornat en uitgeput. „Neen, neen," verzette zich Anna, „ik inoet naar huisvader vermoordt me, als hij hoort, waar ik ge- bekende gegevens geschat. Hypothecaire en andere schuldvorderingen worden geschat op het bedrag van het kapitaal. Vruchtgebruiken, lijfrenten enz. worden geschat op het twintigvoud van het bis] rag, terwijl handels voorraden worden geschat naar de verkoopwaarde. Hiertoe worden gerekendschepen, vaste en losse werk tuigen in fabrieken, paarden en voertuigen, vee en voorwerpen tot de uitoefening van het landbouwbe drijf; goud- en zilverwerk, paarlcn en edelgesteen ten, zoomede alle overige roerende zaken. De waarde wordt, indien zij geringer is dan f 25,000 voor de regeling der belasting als volgt ver minderd Indien zij bedraagt b. v. f 13000 of meer, doch minder dan f 14,000 op f 1000 14000 15000 3000 15000 16000 5000 16000 17000 7000 enz. Indien zij minder dan f 13000 bedraagt is geen belasting verschuldigd. De belasting bedraagt over elke f 1000 van liet belastbaar vermogen, indien het bedraagt minder dan f 100000 f 1,00 f 100000 of meer doch 200000 f 1,10 200000 300000 1 1,20 300000 400000 f 1,30 400000 500000 f 1,40 500000 f 1,50 Overschietende gedeelten vei» f 1000 van het be lastbaar vermogen worden bij de berekening van den aanslag niet medegerekend. )r De belastingplichtige wordt aangeslagen in de ge meente, waar hij tijdens de regeling van zijn aanslag woont. De aanslag in de belasting is opgedragen aan de inspecteurs der registratie, ieder in den kring van zijn divisie. Nu doet jaarlijks in de eerste helft van Mei de voornoemde inspecteur voor elke gemeente, in overleg weest ben." „Nu ga dan. Hoe heet ge „Anna Hempel." „Nogmaals dank ik u, ik zal u niet vergeten." In koortsachtige haast had zij die woorden gespro ken nu sloeg zij den grijzen regenmantel om, dio haar het kindermeisje gebracht had, en trok de kap over haar hoofd, zoodat bijna haar geheele. gelaat ver borgen was. „Zoo zul men mij niet herkennen," fluis terde zij, terwijl zij een blik in den grootcn spiegel wierp. Toen zij op het punt stond de kamer te verlaten, keerde zij nog eenmaal terug en ijlde naar de leun stoel, waarop het kind nog steeds rustig lag te slapen. vVaarwel, lieve jongen," fluisterde zij; terwijl zij ee,n kus op zijne lippen drukte, „vaaiwel Toen ijlde zij de verbaasde dienstboden voorbij, den donkeren Novembernacht in. vm. Emma had tot nog toe het moeilijke, het gevaar volle van hare onderneming niet ingezien. Slechls cóne gedachte, haar man uit de handen der moorde naars te redden, beheerschte haardezen machtigen aandrang was zij onwillekeurig gevolgd. Zelfs nu zij, zoo spoedig hare krachten het haar toelieten, zich naar de fabriek spoedde, was liet slechts met don burgemeester een lijst opmaken van de na men der ingezetenen, die, naar zij vermoeden, volgens deze wet belastingplichtig zijn. Aan ieder, wiens naam op de lijst is vermeld, doet de inspecteur vóór einde Mei een biljet toekomen, ingericht volgens een vas te stellen formulier en bevattende aanwijzing van de bestanddeelen van het vermogen. Hij aan wien een biljet is gezonden, is verplicht, binnen 14 dagen na de uitreiking op dat biljet aangifte te doen van de waarde van zijn vermogen. Indien zijn vermogen minder dan f 13090 bedraagt, of indien hij geen ver mogen heeft, verklaart hij alleen dit op Jt biljet. Hij, die naar deze wet belastingplichtig is, en geen biljet hoeft ontvangen, is verplicht vóór den 15eu Ju ni aangifte te doen. Van Rijkswege worden in registratie en successie recht—kantoren en in de secretarie van elke gemeente bussen geplaatst, bestemd voor de ontvangst der aan giften. Die aangiften worden door den inspecteur der registratie verzameldde namen der aangevers en bit bedrag van hot aaugegeven vermogen woideu in een procesverbaal, door don ambtenaar op zijn ambts eed opgemaakt, bij het ledigen van elke bus, ver meld. De inspecteur is bevoegd den aanslag te bepalen naar hoogere waarde van vermogen dan die is aan gegeven, indion deze hein to laag voorkomt. Hij, die bezwaar heeft tegen zijn aanslag, kan bin nen dertig dagen een bezwaarschrift in gesloten omslag per post aangeteokend zenden of bezorgen bij den ontvanger, die de uitnoodiging tot betaling heeft ge daan. Op de bezwaarschriften en verzoekschriften wordt uitspraak gedaan door den Inspecteur. Mocht een aangeslagcue bezwaar hebben tegen de uitspraak van don inspecteur, kan hij in beroep komen bij een Raad van beroep, bestaande uit drie leden, waarvan één wordt benoemd door Gedeputeerde Staten der pro vincie één door de rechtbank in hare hoofdplaats en één door den Minister van Tinanoiën. Na nauwkeurig onderzoek wordt daarna uitspraak ééne gedachte, die hare geheele ziel vervulde, en w aar- naast geene andere plaats vond „Zal ik nog te rechter tijd komen Hare bleeke lippen fluisterden zulks onophoudelijk, toen zy, strijdend met den neêrstroomendeu regen en den woedenden herfststorm, den welbekenden weg volgde. Hoe menigmaal was zij tegen den avond haar echtgenoot tegemoet gegaan tot daar waar de weg zich verdeelt. Daar had zij zich in het kreupel hout verborgen gehouden, tot zij dichtbij den hoef slag van zijn paard hoorde, om hem dan met een grappig woord tegemoet te treden en den teugel van zijn paard te vatten. Dan sprong hij met een lachend gelaat van 't paard noemdo haar zijne vronwelijke Rinaldini, voor wie men zich aan bet kruispunt in acht moest nemen, en pra tend en schertsend wandelde dan het paar arm in arm naar de villa. Zoo was het nog voor weinige maanden geweest, in den schooncn zomertijd, toen de hemel nog helder en onbewolkt tvas, als haar leven. En nu Nu was de scherts vreeselijke ernst ge- wordon. Daar, aan dezelfde plaats, waar zij hem zoo vaak met minnend verlangen gewacht had, loerden de sluipmoordenaars, en zij zelve ijlde iu den gurer Novembernacht met door augst gevleugelde scliredeT hem tegemoet, om hem te redden voor de woede zij ner vijanden.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 1