Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Rechtszaken. Handelsberichten. Advertentiën Sclinnndyke. In cl.' jl. op Maandag den I Juni gehouden openbare vergadering van den Raad werd o, m. behandeld een verzoekschrift van den kerkeraad der chr. Ger. gemeente om des zondags geene muziekuitvoeringen van het alhier bestaande muziekgezelschap op de open bare markt meer te doen plaats hebben. Daarop werd met algemeens stemmen afwij zend beschikt. Zaterdag nacht verliet een schipper, die in zijn schip aan de Rijnkade te Utrecht ge rust lag te slapen zijn huwelijksbed en liep in luchtig nachtgewaad over het tonw, waarmede het schip aan den wal was bevestigd. Een on derofficier ving den slaapwandelaar op, die, ont waakt, geen kans zag terug te keeren langs den smallen weg, dien hij was gekomen. Toen snel de de politie toe met eenige planken, waarop de schipper weder behouden op zijn schip te rugkwam. In den nacht van 23 op 21 dezer wer den te Leiden aangehouden twee jeugdige snui ters; de oudste is 15 jaar, die gewapend met hengels en wurmenbak, benevens een half flesch- je jenever, in de omstreken van Leiden wilden gaan visschen. Daar beiden te 's-Gravenhage tehuis behoorden, zijn zij onder politiegeleide derwaarts overgebracht, waarbij bleek dat het op den oudste bevonden geld ad f 13 afkomstig was van een som ad f 23, door hem ten na- deele van eenen schipper ontvreemd, welk feit door hem te Schiedam is gepleegd. Na meer dan dertig jaren lief en leed met elkaar gedeeld te hebben en 23 kinderen te hebben gehad, besloten twee oude lieden te Ottersum te scheiden. Postduiven in dienst der journalistiek. Een Engelsch blad heeft met uitstekend gevolg gebruik gemaakt van postduiven. In sommige gevallen voldeed de telegraaf niet. De kanto ren waren niet op alle uren van den dag open en bovendien had er een of anderen wedstrijd op sportgebied plaats, dan moest men tot het geven van berichten dikwijls van het sportveld een grooten afstand naar het naastbijzijnd bu reau afleggen. Daarmede ging veel tijd verlo ren. Thans gaat dit veel vlugger. Zoodra de ver slaggever zijn bericht over den wedstrjjd op, of bij het terrein van den wedstrijd, gereed heeft gemaakt, bevestigt hij dit verslag met een elas tiek ringetje aan den poot van een postduif, die in een mandje gereed wordt gehouden. Deze postduiven heeft men allengs geleerd op steeds grooteren afstand van hun til, nog den weg naar linis te vinden. Men neemt tevens de voorzorg, de duif eenigen tijd voedsel te ont houden. De overtuiging, dat een heerlijk maal in haar til haar wacht, schijnt haar instinct te scherpen in het terugvinden van dit hok. Het is echter een gek geval als de postduif met het bericht naar een concurrent vliegt. Zoo gebeurde het eens, dat de heer J. een postduif, die een belangrijke tijding aan haar poot medevoerde, op het dak van zijn buurman de //Courier" zag neerkomen. Groote angst, dat de //Courier" in het bezit van de kostbare tijding zou komen. Bij dat blad wist men ge lukkig echter niet, welk een schat er boven op de pannen troonde en kwam de boodschapster na herhaald roepen en lokken toch nog aan het bureau van de „Daily Post" terecht. Wat Parijs aan vleesch verbruikt. In 1891 werden in Parijs 309,604 runderen, ■240,000 kalveren, 1,070,000 schapen en 312,000 .varkens verorberd. Bovendien werden 17,000 paarden verteerd, zoo ook 7 millioen kilo haas, ;(de katten hieronder worden niet vermeld), 11,300;000 kilo visch, 20 millioen kilo boter, 465 millioen eieren. Men dronk 4,492,00 H.L. wijn en 173,520 H.L. alcohol. Wanneer men nu weet, dat Parijs ongeveer 2,500,000 inwoners telt, dan kan men gemak kelijk nagaan, hoeveel vleosch, wijn enz., ge- jniddeld per persoon jaarlijks verorberd wórdt. Zaterdagnamiddag is op de Boven-Waal bij de Groenlanden het schip „Maria" gevoerd door schipper if. Beekman, thuis behoorende te CiidcT. ligvdoor aanvaring van eene sleepstoom- boot, gezonken. De opvarenden, waaronder de vrouw van den schipper met 6 kinderen, wer den met moeite gered. Het schip was geladen met steenkolen. Bij deze ramp is ook nog een som van nagenoeg f4000 verloren gogaan. Het schip was niet geassureerd. De storm en vooral de hooge vloed heeft Vrijdagnacht groote schade aangericht onder do tentjes der winkeliers aan het Scheveningsche strand. Een zestal werd totaal vernield en de stukken voor een gedeelte teruggevonden voor bij het Oranje-IIotel. Met de gebouwtjes ging bijna van alle ook de inventaris verloren, daar de winkeliers niet op zulk hoog water gerekend hadden. Een brood-kiosk van de Haagsche Brood- en Meelfabriek werd door de zee opgenomen en p. m. 10 meter verder op het strand weer neer gezet. Behalve schade aan den voorgevel van het tentoonstellingsgebouw heeft ook het inwendi ge geleden van regen en wind. Met zulk on stuimig weder waren in dat gebouw ook wei lekkages te verwachten, vooral als men let op de plaats, waar het staat, 't Vrouwenbeeld „de Faam", heeft zich uitstekend gehouden; er be stond anders groote vrees, dat het zou val len, want bij eiken rukwind was het in beweging. Een clectrische tramwagen werd Donder dagavond te Scheveningen door deii sterken wind ruk opgenomen en ondanks zijn 10,000 K. G. gewicht 10 meter ver weggeslingerd. Een stadswerker te Rotterdam vischte de zer dagen uit de Westerhaven een groot aan tal boonen op en gaf die, in de meening dat het palmboonen waren, aan zijne kinderen om er mede te spelen. De anderen gaven een ge deelte der boonen weder aan kameraadjes, o. a. aan twee kinderen van een bewoner van den Crooswijkschen weg, en dezeu, denkende dat zij eetbaar waren, aten er eenige van op, met het gevolg, dat beiden ziek werden en een hun ner, een kind van 3 jaar, Vrijdagmiddag stierf, blijkbaar aan vergiftiging. De nog voorhanden boonen zijn door de politie in beslag genomen en door een apotheker aan een scheikundig on derzoek onderworpen, die verklaarde dat zij ver gift bevatte. Ook de kinderen van den stads werker, die ze vond, zijn ziek, doch buiten ge vaar. Maandagavond om 11 uur kwamen eeni ge socialisten te Brussel van een uitstapje naar buiten terug, luidkeels zingende. De politie verzocht hun te zwijgen, maar zij gaven daar aan geen gehoor, w aarop een hevig gevecht ont stond op de Place. Royale. De politie gebruik te de blanke sabel en de socialisten verdedig den zich met stokslagen. De politie delfde liet onderspit en riep de hulp in van een nabiirigen wachtpost. De gre nadiers dreven daarop de socialisten met kolf- stooten uiteen. Er zijn 3 personen in hechtenis genomen, ter wijl 2 agenten gewond en velen ontwapend wer den tijdens het gevecht. De socialisten riepen „Weg met de politie 1" en „Leve het leger 1" Het is krachtens de wet, welke aan de re geering de bevoegdheid schenkt, de strengste or de te bewaren in een omtrek van 200 meter van de rijksgebouwen, dat de politie eergister avond den optocht der socialisten verbood en dat de troepen genoodzaakt waren tusschenbeide te komen. De socialisten zeggen, dat deze wets- bepalings hun onbekend was. Het socialistische gemeenteraadslid Van der Dorpe heeft gisterenmiddag in den Raad eene interpellatie gehouden over het voorgevallene. Te Berlijn maakt veel sensatie de zelfmoord van de jonge, beeldschoons danseres uit het cir cus Renz, mej. Martha Chmelicke, genaamd Her zog. De schoone was te Petersburg in kennis gekomen met den secretaris van Vorst Galitzin, met wien zij in het huwelijk zou treden. Voor eenigen tijd belichtte haar een vriendin uit Pe tersburg, dat de secretaris haar ontrouw was en dat er niets van het huwelijk zou komen. Vrij dag hing de ongelukkige zich op. Eenige u- ren na haar dood kwam een brief van den se cretaris, meldende, dat hij zijn woord hield en haar als zijn bruid te Petersburg wachtte. Zij rust thans met dien brief op het hart in de lijkkist. G roede. Geboorten. 27 Juni. Levinus, z. van Abraham de Back en Janneke Cutharina Basting. POSTERIJEN. Aan het postkantoor llres/cem en de daar onder ressorteerende hulpkantoren, werd gedu rende de maand Juni '92 ingelegd f1053,50; terugbetaald f2004,21. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boek je draagt het nummer 1359. ArrondÏMementg—Rechtbank te ifiddclbvjrg. Veroordeeld isB. v. d. W., 67 j., wed. P. R. te Aardenburg wegens beleediging tot f 3 boete subs. 3 dagen hechtenis. Heden Vrijdag is veroordeeld: A. A. B., 49 j., werkman te Retrenchement, wegens mishandeling tot 7 dagen gevang. KantongereeAl le Oostbnrg. Zitting van 30 Juni. Veroordeeld zijn wegens overtreding der drankwetP. J. L., te Aardenburg en S. C. S., te Schoondijke tot f 0,50 boete of 1 dag hecht, ieder; J. J. te Breskens, P. D. te Re trenchement, J F. te Sint Anna ter Muideu, H. J. H. te Sluis, F. v. L. te Retrenchement, J. F. B. te Oostburg, J. V., P. d. M., en D. S. te Biervliet, tot f 2 boete of 2 dagen hecht, ieder L. v. R. te Eede tot 2 boeten van f 2 of 2 dagen hecht, voor iedere boeteI. L. te Schoondijke tot f 3 boete of 2 dagen hecht. J. J. A. B. te Sluis tot 21 dagen hecht. Wegens overtreding van het regl. op de tol len M. V. te Eecloo tot f 0,50 boete of 1 dag hecht. Wegens overtreding der politie-verordening van IJzendijke C. L. E. B. te IJzendijke tot. f 2 boete of 2 dagen hecht, en W. d. B. te Zuidzande tot f 2 boete of 1 dag hecht, en die te Cadzand W. M. B. aldaar tot t 5 boete of 2 dagen hecht. Wegens overtreding van artt. van het wetboek van strafrecht, als van art. 424 J. R. te. Sluis tot f 3 boete of 2 dagen hecht.; van art. 460 I. B., J. B. C, P. C., F. J. C. en V. G., al len te Sluis tot f 0,50 boete of 1 dag hecht, iedervan art. 459 A. L. te Sluis-IIeillc tot f 2 boete of 2 dagen hecht.; van art. 458 A. B. M., te Oostburg, tot f 1 boete of 1 dag hecht. Wegens overtreding van het prov. regl. op de wegen e n voetpaden B. d. K. tc Biervliet tot f 1 boete fo 1 dag hecht. OOSTBURG, 29 Juni. Nieuwe tarwe f 5,75 f 6,50 f 7,75 Nieuwe rogge 0,00 0,00 0,00 Nieuwe wintergerst 0,00 0,00 0,00 Nieuwe zoinergerst 3,50 3,75 4,10 Haver 0,00 0,00 0,00 Paardeboonen 6,00 6,25 6,50 Groene erwten 0,00 0,00 0,00 Veertig-jarige Echtvereenigiiig VAN JACOB VAN DE SANDE EN CATHOLIENTJE HEIL. 1 HUNNE DANKBARE KINDEREN, BEHUWD- EN KLEINKINDEREN. Breskens, 1 Juli 1892. "3^

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 3