voor ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Majaarsstormen, No. 34. Zaterd&g; 21 Mei 1892. 1' jaargang FEUILLETON. Binnenland. NIEUWSBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden -10 ets; franco per post 45 ets. Voor Amerika f 2.90 per jaar bij vooruitbeta ling. Abonnementen worden aangenomen bij alle Boekh., Brieveng. en J. Tak Jr. te Schoondijke. A DVERTENTIEPR IJ S Van I tot rn met 4 regels 25 ets.; elke regal meer 5 ets. Groote letters worden naar plaats ruimte berekend. Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdagnamiddag 1 uur bij den Uitgever. Deze Courant verschijnt eiken Vrijdagavond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Breskens. POLITIEK OVERZICHT. De beruehte Ravachol is van Parijs naar Saint Etienne overgebracht. Hij zal daar terecht staan wegens de drie moorden, welke hij ge pleegd beeft en naar alle waarschijnlijkheid zal hij het doodvonnis nu wel niet ontloopen. Zijne medeplichtigen zijn vrij gelaten, doch opnieuw in hechtenis genomen onder verdenking ook mede- gewerkt te hebben aan de misdaden, waarover hij zich nu zal te hebben te verantwoorden. Intusschen is Very de Parijsche restaurateur «verleden aan de wonden, welke bij bekwam bij de verwoesting van zijn huis door de dynamiet- mannen. Bij zijn begrafenis, die onder een groe ten toeloop van belangstellenden plaats had, was zelfs de President der Republiek vertegenwoor digd door den commandant Pistor, terwijl de Parijsche gemeenteraad een grafkrans zond van witte rozen en seringen. Minister Loubet voerde aan de groeve bet woord, laakte de houding en de daden der dy- numietmanncn en gaf de verzekering, dal de Regering alle mogelijke maatregelen zou nemen om de herhaling van dergelijke gruwelen te voorkomen. De leden van het nieuwe Ministerie in Ita lië hebben den eed in banden des Rollings af gelegd. En nu rijst onwillekeurig de vraag of weer nieuwe belastingen zullen worden ingevoerd. Men verwacht althans geen vermindering van da militaire lasten. Hoewel de kamer door haar uitspraak het afgetreden Kabinet duidelijk heeft kenbaar gemaakt, dat er eeu begin diende te komen aan bezuinigingen, toch gelooft men al gemeen dat het nieuwe Ministerie heel kalin op den ingeslagen weg zal voortgaan, al is dit ook in strijd met de wensclien van 't parlement. Ook de Koning schijnt van geen bezuinigin gen op militaire uitgaven te willen hooren. En de financieele toestand van Italië wordt ïi. door BRAM. Anna was doodsbleek geworden. Zij had reeds lang een duister vermoeden gehad, dat haar vader zaken deed, die het daglicht niet konden zien. Hetgeen hij nu gezegd had, maak te haar vermoeden tot zekerheid. Een gevoel van afschuw kwam in haar op tegen den on- beschaamden man, die daar voor haar stond, en die toch haar vader was. Bevend zag zij hem aan, alsof zij het nieuwe licht, dat haar over zijn karakter was opgegaan, niet verdragen kou. „Nu, zult ge gaan riep Hempel, die An na's onbeweeglijkheid voor verzet hield, terwijl hij dreigend zijne hand ophief. Zij week voor hem terug en hare lippen sta melden een paar woorden, die den herbergier volkomen onverstaanbaar bleven. Hempels ver wrongen trekken argwaan mengden. „Ik geloof dat de deern reeds te veel ge- van dag tot dag ernstiger. In het Britselie Lagerhuis is in behandeling gekomen de Regeerings-voordracht, strekkende oui door den aankoop van Staatswege van lan derijen in 't groot en weder-verkoop daarvan in 't klein liet grondbezit in Ierland te bevor deren De onderhandelingen in Durham tussehen pa troons en mijnwerkers zijn weder afgebroken. Wel hebben de mijnarbeiders bewilligd ill een loonsverlaging van 7percent, maar de patroons verklaarden geen mindere verlaging te kunnen toestaan dan 13'(t In de ijzermijn-districten van Cleveland lieerscht een bittere nood, daar duizende ar beiders leeg loopen en hongerlijden, als een ge volg van de werkstaking in de kolenmijnen te Durham. De wenscli naar vermindering van werkuren en verliooging van loon was de oorzaak dat Zondag in het Hydc-Park te Londen 15000 spoor wegbeambten manifesteerden. Hoe veilig de Russische Czar zich te midden zijner onderdanen beweegt, wordt cenigszins dui delijk gemaakt door 't volgende. Men weet dat er sprake van is dat de Keizer Berlijn zal be zoeken op zijn heen-of terugreis van Kopen hagen. Nu reeds worden sedert een week de naar Pruisen voerende spoorweglijnen dagelijks door spoorweg-en militaire ambtenaren bereden. Bruggen en streken, waar de lijn loopt door bosschen en langs boerenhuizen, worden onder zocht en groote troepen-al'deelingen beginnen reeds den weg af te zetten en te bewaken. Bij 's Keizers reis komen 50 a 00,000 sol daten op de been, en dat alles tot meerdere vei ligheid van één man. Te St Petersburg is, naar men meldt, weer een nieuwe samenzwering tegen het leven van den Keizer aller Russen ontdekt. In de hoofdstad hadden twee ontploffingen plaats op de Nicolaï- merkt heeft," mompelde bij, terwijl bij naar de binnenplaats ging, vanwaar men door eene deur in een zijstraatje kon komen. „De grond wordt nu van dag tot dag warmer, en de voor uitzichten slechter. Ik denk, dat ik nog van luchtstreek zal moeten veranderen. Misschien weet Frans raad. Het jongmensch is welis waar een suoever en steekt zijne vingers gaar ne in zaken, die bij liever aan anderen moest overlaten, maar overigens is hij bruikbaar en niet zoo dom." Na deze alleenspraak trad de herbergier door de achterdeur in het voorhuis en vandaar in een klein kamertje, dat hij voor zich zelf hield, maar ook vaak gebruikt werd voor een kring uitge lezen gasten, die „onder zich" zijn wilden. Daar zette hij zich neder aan de groote ron de tafel, die in het midden stond, ondersteunde zijn hoofd met de hand, en vervolgde zijn ge- dachtenloop, die voor een uur door de arbeiders was afgebroken. IV. Nauwelijks waren er ecnige minuten verloo- pen, of Biirmcister kwam binnen. „Nu P" vraagde bij, „wat verlangt ge van mij Ge wenktet mij daareven met de oo- gen. Is er wat bijzonders voorgevallen Want brug. Terwijl men bezig was dc schade aan 't plaveisel, dat 20 meters ver weggeslingerd werd, te herstellen, volgde een nieuwe ontploffing, welke grlukkig bijna geen schade aanrichtte. Dat men omtrent de Joden in Rusland nog niet bijzonder welwillend is, blijkt uit het feit., dat meer dan 10000 Israëliten, die te Odessa waren aangekomen, bevel ontvingen binnen twaalf dagen die stad weer te verlaten. In Rusland is den prefect Grcsser vergiftigd. Een dynamiet—aanslag van de laagste soort is gepleegd bij Buda-Pest. Een bus met 8 dy- □auiietpatronen vond men neergelegd op de sta ven van den spoorweg. l)aar de locomotief de bus op zijde schoof ontplofte een der patronen zonder echter schade aan te richten. Later is gebleken dat de bus niets anders was dan een signaal-werktuig, op de spoorwegen gebruikelijk om alarm-seinen te geven. Een latte grappenmaker schijnt hier aan 't werk te zijn geweest. Het Zuidelijk gedeelte van het Departement Algiers wordt geteisterd door een zwerm sprink hanen Geduchte verwoestingen zijn aangericht door het ongedierte, 't welk al het te velde staande graan verslond. De wijngaarden bleven tot nu toe gespaard. Uit Barcelona meldt men een diefstal van dynamiet uit een spoorwagen, met di» stof ge laden, welke voor spoorivegw erken was bestemd. Volgens een officieus bericht aan de Köln Ztg wordt de koningin-regentes met koningin Wilhelmina den .'S Os ten Mei te Berlijn verwacht waar II. H. M. M. tot den 2en Juni zullen blijven. Den 6en Juni zullen aldaar de koning en de koningin van Italië aankomen. wat ge zeiilet van een brief, w as toch maar een praatje." „Kom hier bij mij zitten en praat zaclijes want iedereen behoeft niet te hooren, wat. we met elkander te verhandelen hebben. Daar lees dit eensHij haalde de courant uit zijn jaszak en wees de plaats aan, welker le zing hem kort te voren zoo driftig gemaakt had. „Drommels I" zcidc Burmeister, na er nauwe lijks een blik op geworpen te hebben. „Hans zit in het hok! Mat schrijft de pennelikker hier Het schijnt, dat de gevangene behoort tot eene zeer uitgebreide dievenbende, die men op grond van te verwachten bekentenissen op het spoor hoopt te komen." Burmeister lei het blad neer, en om zijne lippen speelde een schaamteloos lachje. „Dat zijn prachtige, vooruitzichten 1 Als de kerel klapt, dan is onze hals er mede ge moeid. Wat denkt gij er van Hempel Dan kunnen wij ook eens gemeenschappelijk wol haspelen. Ik heb Hans verscheidene malen geholpen de balen te vervoeren, en gij „Houd toch uw mond viel Hempel hem in de rede, „waartoe dient dat gebabbel. Weet ge niet een plan om in veiligheid te geraken,

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 1