HEROPEND. laste witle AAREAPPELS, Ml Bissen Jaa., Rechtszaken. Handelsberichten. Advertentiën. Xe noortïgt hare geestver wanten uit zicli alsdan van stemming te onthouden. Kennisgeving P. <OI,l.fV Ik. TE HOOP: Te Hoogc Zwaluwe (N.-Br.) is deze weck eene ernstige geschiedenis afgespeeld. De rijks veldwachters v. d. Elshout en Timmermans, bei den gestationneerd te Made, waren op verzoek van den burgemeester van Zwaluwe bezig om de herbergen te sluiten. In een dier herbergen waar nog bezoekers aanwezig waren, die allen op twee n,a vertrokken, werd bij het binnentreden der rijkspolitie tegen hen proces-verbaal opge maakt. Buitenkomende, werd de rijksveldwach ter v. d. Elshout door een kei zoodanig tegen het hoofd getroffen, dat eene diepe wond ont stond, die tot in de hersenen was doorgedron gen, zoodat sedert zijn toestand zeer zorgwekkend iszijn kameraad E. ontving een schop in de zijde, waardoor deze verhinderd was handelend op te treden. Alleen hadden beiden nog de macht van hunne wapenen gebruik te maken en losten 9 schoten, doch het is niet bekend, of ecu der boosdoeners getroffen werd. Een streng onderzoek wordt ingesteld. Een huisvader te. 's Gravenhage die Zon dagmiddag beschonken thuis kwam en zijn vrouw en kinderen afranselde, werd door buurvrouwen onder handen genomen en met alles wat binnen haar bereik lag latten van een kippenhok, stukken van een droogrek enz. enz. een pak slaag toegediend, dat raak was. De man koos het hazenpad, kwam in een sloot terecht en werd toen onder luid gejuich met zijn nat pak huiswaarts gebracht, onder een vloed van niet in hef Hollandsche te vertalen liefelijkhe den. Zaterdagmorgen kreeg, op het Strooveer te Botterdam, een hond een toeval en een acht tienjarig jongmcnsch wilde het dier genezen, door het in het water te dompelen. Hij sleep te den hond naar den waterkant, glipte uit en kwam zelf, in plaats van den hond, in de gracht terecht. Daar de drenkeling in een oogwenk behouden op het droge was, hadden de toege stroomde nieuwsgierigen geducht veel schik de dokter maakte dat hij uit de voeten kwam en liet zijn lijdenden vierbeenigen natuurgenoot aan zijn'lot ovèr. Te Uithoorn, aan boord van de stoomboot, die. tusschon Amsterdam en Gouda vaalt, stori- deu Zaterdag stoker en hofmeester met elkan der. Door een ongelukkig toeval geraakten bei den te water. Niettegenstaande dadelijk pogin gen tot redding in het werk werden gesteld, verdronk do hofmeester en hoewel de stoker mot veel moeite gered werd, is zijn leven niet bui ten gevaar. Een heer uit den gegoeden stand te Ber lijn, trof dezer dagen, toen hij eene wandeling maakte, een koetsier aan die, een ledige doodkist op een w agen vervoerde. In een dwaze bui vroeg hij den koetsier hein toe te staan om in de dood kist te gaan liggen en hem thuis te brengen, teu einde op die manier zijn vrouw eens geducht het land op te jagen. Tegen betaling van een aanzienlijke fooi stem de de koetsier toe en mijnheer stapte in de kist zonder echter zijn brandende sigaar te laten uit gaan. Eer de wagen echter voor zijn huis kwam, vatte het doek, waarmede de kist van binnen bekleed was, vuur en in een oogwenk stond de geheele kist in vlam, die door de lak, waarmede die geschilderd was, steeds meer voedsel ver kreeg. Slechts met groote moeite slaagde men er in, den met brandwonden overdekten zonder ling, uit zijn zelf gekozen gevangenis te bevrij den. De paarden moesten worden uitgespannen, want ook de wagen was in brand geraakt. Wel kon het voertuig voor een deel worden bewaard, maar de kist verbrandde geheel. De koetsier moest, voor rekening van zijn zonderlingen pas sagier, een nieuwe kist gaan koopen en vermoe delijk heeft de laffe grappenmaker ook nog een aanklacht wegens verregaand ongepast bandelen 4e verwachten. Dezer dagen kwam te Saint-Denis een zestal personen, handwerkslieden, 's avonds laat uit een wijnhuis, toen zij plotseling door eene bende Italianen, ongeveer 12 in getal, waarvan eenige gewapend met dolken, andere met revol vers, werden aangevallen. Verschrikt door het plotselinge van den aanval namen de zes perso nen de vlucht naar een nabijzijnden politiepost. Twee agenten in burgerkloeding, die den aan randers den doorgang wilden versperreu, moes ten daartoe van hunne revolvers gebruik maken en slaagden er in twee Italianen te arresteeren. Hunne handlangers hadden onderlusschen het hazenpad gekozen. Een der gearresteerden werd naar het commissariaat van politie gebracht, ter wijl de andere van eene in den schouder beko men wonde in het hospitaal Laribosière moest worden genezen. Ook een der beide agenten bekwam een messteek in de linkerhand. l it de Borlijnsche kroniek van de laatste dagen valt er iets grappigs te vermelden. Een beruchte dief heeft 's nachts inbraak gepleegd in een groote ververij in de Stralaner straat. Te midden van zijn dicvenarbeid werd hij ont dekt, ging op de vlucht en verschool zich in eene kuip, die gevuld was met een warm vocht, hetwelk hij in het donker niet kon herkennen. Overal naar hem zoekende, kwam men ook bij de kuip, maar doordien hij zich doodstil hield, en zoolang onderdook, werd hij niet opgemerkt. Ten laatste kon hij wegkomenmaar den vol genden ochtend werd hij toch outdektwant het vocht in do kuip was eene groene verfstof, waardoor voor een tijd van minstens eenige we ken zijn gelaat en geheele lijf in de nieuwste groene modekleur prijkt. In het Duitsehe district Oppeln loopt het gerucht van een afschuwelijken kindermoord. Een orgeldraaier trok met zijn hondenkar langs den weg en maakte, in de nabijheid van een bosch halt. Hier hoorde hij zacht gekerm, stelde, een onderzoek in en vond een klein, net gekleed kind. Tusschen de kleertjes bevond zich een groote som geld en een brief, w aarin de vinder verzocht w erd het arme wurm hulpvaardig tot zich te ne men en het geld voor de opvoeding er van' te besteden. De orgeldraaier nam liet geld, trok liet wicht de kleertjes uit, sloeg liet tegen een steen dood en gaf het lijkje aan zijn honden te eten. Daarop trok liet monster naar oen naburig dorp, begaf zich naar de herberg en dronk zich een roes aan. De honden, die voor de deur waren blijven staan en tc veel hadden gegeten, braakten de onver teerde vlcesehdcelen weder uit en eenige personen ontwaarden toen met ontzetting bosjes haar en menschelijke vingers. Men stelde een onderzoek in, en in zijn dronkenschap verried dp orgeldraaier een deel van het geheim, waarop men naar het bosch ging en de kinderkleederen vond. De af schuwelijke misdadiger wrrd onmiddellijk gear resteerd. Drie onlangs uit de bedelaars-kolonie ont slagen mannen, die Zondagavond samen op de wandeling waren, kregen aan het Bezuidenhout te 'sGravenliage twist over de verdeeling van het geld, dat een hunner nog van zijn uitgaanskas had overgehouden. Eensklaps trok een van do drie,zijn zakmes en bracht daarmede zijn tegen stander een stoot in de borst toe, waaraan hij w einige oogenblikkcn later in het politic-posthuis overleed. De dader, een tiO-jarige bekende bedelaar, werd dadelijk gtarrt stc erd en ging zonder etnig ver zet kalm mede. Hij wird Maandagmorgen in liet Ziekenhuis met, het lijk van zijn slachtoffer geconfronteerd Tli bekende volledig. ArrvwiluxenieitU-llechtlavk tc Middelburg, Dinsdag 3 Mei zijn veroordeeld A. A. tv, 22 j., polderwerker, tc Hoofdplaat, wegms beleodiging van een beambte tot 7 d. gov. straf. A. K. 17 j., werkman te Biervliet, wegens mishandeling, tot 3 b. sub. 3 d. hecht. Vrijgesproken is A. B., 30 j., koopman te Selioondijke, be klaagd wegens mishandeling van een beambte. Heden 6 Mei zijn veroordeeld: A. C. 26 j., werkman te Bctranchement we gens mishandeling tot 14 dag. hecht. M. L. S. 15 j., en M. B. 16 j., beiden te Biervliet we gens diefstal lot f 1 boete of 1 dag hecht ieder. Wegens plaatsgebrek zijn wij genoodzaakt eenige stukken tot een, volgend nummer tc be waren. Aan te S. Uw schrijven behoorde on der de subriek «Advertentiën". Bed. OOSTBUBG, 4 Mei. Nieuwe tarwe f 6,00 f 7,00 f 8,00 Nieuwe rogge 6,50 7,00 7,10 Nieuwe wintergerst 4,25 4,50 4,80 Nieuwe zomergerst 3,50 3,75 4,00 Haver 2,50 3,00 3,25 Paardeboonen 5,50 6,00 6,30 Groene, erwten 0,00 0,00 0,00 *)f* Zoo de Heer wil, en wij leven, hoopt mijn geachte oom, IIUIS TI A V K O E E X, licht wachter, den 10 Mei a. s. zijn 7Óstcn geboortedag te gedenken. Zijne dankbare nicht, G. VAN DEN BUISE. Sjtr, 9 11. Groede, 7 Mei 1S92. De antir. Kiesver, Luctor et Emergo voor Z. VI. W. D. heeft in hare laatste algemeene vergadering besloten bij dè a. s. verkiezing voor de Prov. Staten geen candidaten te stellen. Het Bestuur van genoemde Ver., D. FPiEGERES, Voorz. B. DE DIE Sr., Penn. J. P. VERGOUWEN, Secr. Kiezers te Schoondijke! Voor dat ge uw stem uitbrengt op den Heer w. C. de sjiidt voor lid van den Gemeente raad herinnert u eerst dan eens het jaar 1884. Ge hebt toen op uw aller verlangen een inge zetene tot burgemeester gekregen, dien ge niet gaarne zoudt zien bedanken. En denkt ge, kiezers dat dit tot de onmogelijkheden behoort en ook dat de Wethouders zouden blijven met het oog op de loopende procedure als dien heer gekozen wordt Welnu kiezers om dit tc voorkomen laat ons als één man, van welke richting men ook zij, onze stem uitbrengen op den Heer landbouwer. EEN KIEZEB. De BBOOD-, KOEK- en BESCIIUITBAK- KEBIJ van wijlen J. IIoi.lestei.le te Bres- kens is den 2den Mei Ml. Depothouders worden gevraagd. Do ondergeteekende maakt bekend dat bij bij beschikking van de Ar- rondissements Regtbank te Middel burg van heden is benoemd tot tij delijk bewaarder der minuten van wijlen den Notaris Mr. F, J. BRE VET, standplaats IJzendijke, Groede, 5 Mei 1892. Notaris HAMMACHER. 4 f 2,70 de 50 Kilo bij de Wed. t'HR. LAU— BET, te Groede.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 3