Kiezers te Senile! 338 Staatsloterij. Advertentiën. Gemengd Niemvs. Rechtszaken. Handelsberichten. Iz. Risseeuw Jacz sussen worden uitgereikt door liet Hoofdbestuur der Maatschappij, door de Provincie en door het Bestuur van de afd. Zeeland van het Nederl. Paardenstamboek. Tot het openen van bedoel de cursussen, zijn do afd. Kruiningen, Ilcihkens- zand en Oostburg bij loting aangewezen. Kr moet thans eene commissie van toezicht bestaan de uit 5 personen, worden benoemd, waarvan 2 door de Afd. Zeeland van het Nod. Paarden stamboek en 1 door elke Afd. waar de cursus sen zullen worden gehouden. De voorzitter en de. heer Maztirc juichen dit voorstel van het Hoofdbestuur ten zeerste toe, omdat de veeteelt ook daar haar nut van kan trekken. Als lid van commissie werd vervol gens benoemd, de heer L. J. Roggeband te tiroedc, met 6 stemmen tegen 5 op den heer M> L. Mazure. Daarop werd dc vergadering gesloten. Retraiiehemeut. De gemeenteraad alhier heeft besloten op 1 Mei a. s. den tijd van Green wich in te voeren. SlutS, De heer E. Pireé, kweekeling aan de Rijks-kweekschool voor onderwijzer te Middelburg is geslaagd als hulponderwijzer, en behaalde, Vrijdag 22 April, jl. de acte in de vrije en or- deocfoniilgon der gymnastiek. Sluis. De heer P. Tilleman vroeger hoefsmid alhier daarna machinist hij dc. stoomtraramaat— schappij Breskens-Maldcghem, is thans geplaatst als machinist leerling bij de staatsspoorwegen standplaats Emmerick. Sluis Door de invoering van den Green wich tijd op 1 Mei a. s. zullen de uren van ope uing van het post en telegraafkantoor alhier 20 minuten vervroegen, zoodat het kantoor alsdan geopend zal zjjn van: 7.3011,30; 1.30 5.30 en van 8,8.80. Sluis. Te Zwolle slaagden voor de akte in dc vrije en orde oefeningen der gymnastiek de hecren P. Pifde en J. Risseeuw. Voor de politie—vergunning tot het weg halen van het mosselzaad van het waterschap Oud-en Jong Breskens is het hoogst ingeschre ven door P. F. Wijnne, te Philippine, voor f 310,75. Xieuwvïiet. In de heden gehouden zitting Van den Gemeenteraad is met algemeenc stem men tot secretaris dezer gemeente benoemd, de heer J. O. Meijer jr. te Groede. liet schip Jonge Henri, schipper .1. van Hoven, met pannen naar Iersekc, is in de Schel de gezonken; het schip is tegen den wal gezet ■en de lading woïdt gelost. Bij het inladen van vee aan de, haven te Ellcwoutsdijk had Woensdag een vrceselijk on geluk plaats. De G5 jarige veekoopman J. v. B. aldaar, behulpzaam hij dit inladen, werd, door het plotseling naar heneden en in een vaartuig loepen van een rund, zoodanig aangeloopefl dat bij over de verschansing vali het vaartuig in liet water geworpen werd en met het hoofd in den modder terecht kwam, terwijl hij door het rund werd nagesprongen en dit hem zoodanige verwondingen moet hebben toegebracht dat hij, hoewel spoedig op het droge gebracht na ech paar uren van smartelijk lijden, overleed, In het jongensweeshuis te Milaan, waarin ■ook jongelieden van achttien jaar worden opge nomen, hebben de knapen Woensdag zoo geducht te keer gegaan, dat de hulp van militairen moest Worden ingeroepen, Het geval werd veroorzaakt door een weesjongen die vóór het vastgestelde uur was opgestaan. D« opzichter onderhield hem hierover, de knaap verdedigde zich op zeer on gepaste wijze en werd daarom in een strafcel geplaatst. De kameraads van den gestrafte tia- men echter partij voot hem en de opzichter snelde heen om den directeur van de instelling te roepen. De directeur werd op allcronhebbelijkstc wijze door de opstandelingen ontvangen, want mert wierp hem een karaf naar het hoofd geheel over dekt met bloed moest bij den aftocht blazen. Inmiddels was het gebeele weeshuis, waarin Zich vierhonderd verpleegden bevinden, in opstand gekomen. De knapen hadden zich met stokken gewapend en sloegen in de zalen alles kort en klein. De opzichters wisten geen anderen 'raad meer dan uit een, in de nabijheid gelegen, kazerne twee compagnien soldaten te laten ko men, die er weldra in slaagden het oproer te dempen. Ecli zonderling geval van vergiftiging baart op liet öogenblik in Londen groot opzien. Eeiligc weken geleden waren twee jonge dames, de 21-jarige Elise Marsh en de 18-jarige Em ma Shrivel, uit Brighton te Londen aangekomen en hadden eeh kamer in een particulier huis gehuurd. Zij olitviDgen veel bezoek van hoeren, onder anderen ook van een jongen man die Clittou heette en waarmede zij Maandag het middagmaal gebruikten. Dinsdagavond werd Eli se Marsh ongesteld en spoedig daarop kreeg ook liarc vriendin hevige pijnen. Clitton gaf hu de beide dames pillen, die hij hij zich had en stuurde eene dienstbode naar een apotheek om een geneesmiddel te halen, waarna hij ten 8 uur des avonds de kamer verliet. Spoedig na zijn vertrek namen de pijnen der twee dames zóó sterk toe, dat zij zich op den vloer van haar kamer rondwentelden. Een da delijk ontboden geneesheer constateerde vergif tiging en gaf last de zieken naar een hospitaal over te brengen. Bij het vervoer daarheen stierf Elize Marsh en den volgenden morgen overleed ook Emma Schriviel. Het is nog uictnpgchel derd of eene vergiftiging door gebruikte spijzen of een misdaad heeft plaats gevonden. De laat ste bezoeker, Clitton, wordt ijverig gezocht, maar tot nog toe heeft men geen spoor van hem kun nen vinden. Dezer dagen stond te Z,oppot, in Duitseh- land, een 15-a 16-jarige knaap voor den rech ter, omdat hij zich aan landlooperij had schul dig gemaakt, Men kon niets van zijn herkomst te weten komen. Hij vertelde dat hij tot een troep kun stenmakers en paardrijders behoorde, die hem, van zjjn prilste jeugd af, lot slangen-mcnsch hadden opgevoed en dat. hij in Rusland van den troep was weggeloopen, omdat hij het ruwe leveh en de slcchlc behandeling niet langer kon verdragen. Eens had hij het hoofd van den troep beluisterd toe n deze, in staat van dronken schap verkeerende, vertelde dat hij hem, toen hij nog ecli knaap van drie jaren was, aan zijn vader, een landbouwer in Bronswijk, luid ont stolen, uit wraak dat deze den vreemden man, zonder een aalmoes te geven, vah zijn hofstede had laten verjagen. De knaap, wiens mededeclingen zeel- geloof waardig klinken, Werd vrijgesproken eh door tien der rechters, die hem wil opvoeden, dade lijk medegenomen. Men herinnert zich thans dat, vele jaren geleden, door een ongelukkig vader een premie werd uitgeloofd, voor het vin den en terugbrengen van zijn verdwenen zoon tje, eh wellicht stuat een en ander met elkan der in verhand en beslaat dc mogelijkheid dat het couranten-bericht aanleiding wordt, dat de vader zijn kitid terug erlangt. In het Syplerboseh, aan de Duilsche-Rus- sische grenzen, vond men, ccuige dagen gele den, ih een grooten hollen boom die omgehakt Was, het geraamte .van een man. De voorwer pen die men er bij aantrof, als geweer, sabel en veldflcsch en overblijfselen van kleedingstukkcn, wezen er op, dat inrn te doen had met het overschot van eeh strijder uit den Poolschen vrijheidsoorlog. Toen het bericht omtrent het vinden ook in het dorp Blamudy verspreid werd kwam een tachtigjarig moedertje, de weduwe Rastiwiski, aanstrompelen eii vertelde snikkend, dat de overblijfselen van een geborduurden gor del, de veldflesch enz,, eigendommen waren ge weest van haren, sedert 1863 verdwenen, zoon. Hij was onder-officier geweest van een troep opstandelingen, die in het boscli een verwoed gevecht leverden en uit elkander werden ge jaagd. Waarschijnlijk nam de man toen de vlucht in den hollen boom, waar hij niet meer uit kou komen, zoodat hij op jammerlijke wij ze om het leven kwam. COBBEiPOlPEHTIE. Wij ontvingen de nieuwe Dienstregeling van de Stoomtram-Maatschappij Breskens-Maldeg- hem. Daarin zijn geene veranderingen in ge komen dan dat elk vertrekuur met 20 lnihtitell is vervroegd, tengevolge van de Greenwich-tijd met 1 Mei a. s. in te voeren. Wegens plaatsgebrek zijn we genoodzaakt de opname dier lijst tot een volgend nummer uit te stellen. Arrondissements-RecMbank te Middelburg, Dinsdag 26 April zijn veroordeeld: E. S. W., 15 j., zonder beroep te Sluis we gens diefstal tot 7 dagen gev. A. v. d. P., 25 j., en A. v. d. P., 22 j., landbouwers te Eede, wegens mishandeling tot 1 maand gevang, ieder. Vrijgesproken zijn E. d. K., 40 j., G. d. K., 18 j., F. J. C., 17 j, en J. P. A., 17 j., arbeiders te Aarden- burg, beklaagd van diefstal. Heden, Vrijdag 29 April zijn veroordeeld J, L., oud 17 j., werkman alhier gedetineerd, en A. v. O., oud 17 j., klompenmaker, beiden te Oostburg, wegens diefstal tot 1 maand ge vang. ieder. P. M.) oud 28 j., koopman, te Oostburg al hier gedetineerd, wegens diefstal tot 6 maanden gevang. Vrijgesproken is P. M., oud 28 j., koopman te Oostburg, al hier gedetineerd beklaagd van diefstal. Het gerechtshof te 's Gravenhage beves tigde gisteren het vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg, waarbij A. D. te Sluis werd vrijgesproken van dc klacht van huisvredebreuk en mishandeling bij eene publie ke verkooping. Prijzen ran f 100 en daarboven. Trekking van Maandag 26 April 4e klasse. f 1500 No 10603 400 7831 200 u 9746 f 100 v 5028 5305 13949 17560 19967 Trekking van Dinsdag 26 April. f 25000 No 11151 f 5000 1380 f 1000 6747 10645 10948 f 400 8339 15596 f 200 6803 15303 20599 f 100 15045 Trekking van Woensdag 27 April-. f 2000 No 14121 f 1500 17550 f 1000 2792 9651 t 400 H 4394 11611 f 200 1116 f 100 6344 8993 10845 16345 17056 17811 Trekking van Donderdag 28 April. f 100 No 7558 10402 19730 OOSTBURG, 27 April. Nieuwe tarwe f 60,0 f 7,00 f 8,00 Nieuwe rogge 6,50 ,700 7,10 Nieuwe wintergerst 4,25 4,50 4,80 Nieuwo zomergerst 3,50 8,75 4,00 Haver 2,50 3,00 3,25 Paardeboonen 5,50 6,00 6,30 Groene erwten 0,00 0,00 0,00 Stemt met mij den 10 Mei 1892 voor lid van den raad Landbouwer, en niet W. C. db Suidt, die door het voeren van eeü proces tegen de gemeente ons meer zal laten betalen in den lioofdelijken omslag of hij wint of verliest. Een belastingbetalend ingezetene

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 3