IIIYYIj\I/A\». Burgerlij ke Stan (1. In de zitting der Twoode Kamer zijn aangenomen de wets ontwerpen betreffende verlenging van den schorsingatermijn van het nitvocrrecbt op suiker in Nederl. Indië met 4e tegen 33 stemmen en dat tot vaststelling van het slot der Snrinaam- Bclie rekening over 1886 alsmede dat tot verhooging van hoofd stuk X de begrooting voor 1892. Verder zijn goedgekeurd de wetsontwerpen tot vaststelling van het slot der Indische rekeningen over 18711879. In do zitting van Woensdag is aangenomen het wetsontwerp houdende bekrachtiging van den onderbandschen verkoop van een stuk grond bij de Galücerkcrk te Loeuwardon aan de Ne derl. I-Ierv. gom. aldaar. Goedgekeurd is de op 25 Maart 1891 gesloten overeenkomst hetretfendo wijziging van de verbetering van de verlichting en botonniug der Westerscheldc. Verder zyn aangenomen wetsontwerpen tot naturalisatie, tot goedkeuring van den verkoop van een strook grond aan de Dclfsehe Gistfabriek te Delfttot wyziging en aanvulling van Hoofdstuk „Nationale Schuld," 1892tot goedkeuring van de verklaring met Oostenryk—Hongarye betrekkelijk maat- regelon tot het tegengaan van don z. g. handel in vrouwen en meisjes. ïcn slotte is het wetsontwerp tot instelling van de ordo Oranje—Nassauw aangenomen. De kamer is op veces goschoideu. tiroede. Blijkens alhier gedane waarnemin gen viel in de afgeloopen maand Maart 55,8 inM. regen en sneeuw gelijk aan het cijfer in dezelfde maand van 1891. De wind was heerschend NO. en O. op 19 dagen, Z. en ZW. op 7 en W. en KW. op 5 dagen. Op 15 dagen stond de thermometer te 8 ure 's morgens heneden het vriespunt, terwijl de laagste stand was den 1 Maart 22° fahrenheit, de hoogste den 27ste 46° fithr. De barometer wees het hoogst den 31ste 775,5 mM. het laagst den 11de, 749 mM. Met ingang van heden is eene wijziging gekomen in de bodeloop van Breskens naar (Iroede. In plaats van 's avonds 6 ure, zal thans een post arriveeren te 8.30, terwijl dezelf de post nog des avonds vau hier naar Breskeus vertrekt. Evenals op de gewone uren is liet hulpkan toor thans geopend 's nam. van 4-5 en van 7.30-9 uur. Te Beets heerscht groote ontevredenheid onder de bevolking, naar men zegt een gevolg van de opruiingen der sociaal-democraten. Ter wijl de ondersteuningscommissie besloten heeft, een groot deel der ingekomen gelden te beste den tot het vormen van eene blijvende inrich ting tot werkverschaffing en tot het doen hou wen vau goede arbeiderswoningen, eischen de behoet'tigen, dat alles onder hen zal worden ver deeld, en tevens dat de commissie aan hen de bedeelden rekening en verantwoording zal doen. Er is versterking van de politie ma réchaussee gerequireerd. Scliooudijke. Huwelijks-Aangiften. 24 Maart. Pieter van Hoeve 21 j., jin. en Elizabeth Triou 25 j., jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 10 Maart. Hubrecht de Lijser 27 j., jm. en Magdalena Hol 18 j., jd' Geboorten. 3 Maart. Maria Evelina d. van Jacobus Bernardus van den Hemel en Emelie Dusarduijn. 7 Maart. Willem z. van Willem Kanse en Maria de Bliek. 8 Maart. Jacob A- braham z. van Pieter van de Walle en Suzan- na Anna Akke. 14 Maart. Janneke d. van An na don Hollander. 1 Eledie Sophie d. van Ja cobus Franciscus L; Heir en Mathildo van Dam me. 16 Maart. Tanuetje d. van Pieter do Meij er en Maria Suzanna Janssen. 17 Maart. Ja cob Cornelis z. van Jacob den Hamer en Maria Francina Cornelis. 22 Maart. Louisa Cornelia d. van Thomas Josephus Verschage en Maria Louise Hamelijnuk. 24 Maart. Anthonij z. van Anthonij Triou en Anna Haartsen. 24 Maart. Augustinus Bernardus z. van Eduard Stokker- uian en Nathalie Hontelez. Overlijden. 9 Maart. Maria Lueicer 29 j. d. van Tozias Lueieer en Johanna ltisseeuw. 12 Maart. Jaeobus Tellier 1 mnd. z. van Abraham Tellier en Elizabeth Timmerman. 26 Maart. Anthonij Triou 2 d. z. van Anthonij Triou en Anna Haartsen. Oostbury. Huwelijks-Aangiften. 25 Maart. Abraham Duiniuck 29 j., jm. en Suzanna Ma ria du Mez 29 j., jd. Huwelijks-Voltrokkingen. 2 Maart. Willem Bastiaan van de Woestijne 52 j., wedn. van Neeltje Looise, en Wilhelmina Jacomina Ver- planke 44 j., wed. van Jannis Baart. 16 Maart Johannis Willenisen 29 j., jm. en Suzanna Nor- tier 26 j., jd. Geboorten. 2 Maart. Johannis z. van Johan nes Aalbregtse en Maria Bril. 8 Maart. Pio- ternella d. van Jannis Buurman en Maria Pie- ternella Simpelaar. 23 Maart. Sophia Judica d. van Petrus Anthouius Lobman en Anna Maria Muller. Overlijden. 27 Maart. Isaac Koole 89 j., wedn. van Aletta van 't Groenewoudt.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 6