EEN WOONHUIS, BOUWLAND, Scloorstraslleii ei Randen, Huisraad an leubelair, Beclitszaken. Bnrgerlij ke Stan d. Handelsberichten. Advertentiën. Behangselpapieren, daad waarop de doodstraf door middel van de galg staat. De zoon van een hooggeplaatst rijks-amb tenaar in een üuitsche provincie-stad, was op een handelskantoor te Berlijn werkzaam. Hij verdiende veel geld, maar maakte zulke grove verteringen dat hij telkens te kort kwam en dan zijn vader onderstand vroeg, die tot nog toe dan ook steeds had bijgespijkerd. Benige weken geleden had de jonge man op nieuw geld noodig 0111 zoogenaamde eereschulden te kunnen voldoen en hij telegrafeerde aan zijn vader: „Waarde vader 1 Ik heb geld noodig u moet mij helpen, anders moet ik mij dood schieten 1" Met den eersten trein don besten kwam de vader te Berlijn aan en zocht zijn zoon op. „Je hebt weer geld, veel geld noodig," voeg de hij den verkwister toe, „om je de som te kunnen geven die je verlangt, zou ik de kas die mij toevertrouwd is moeten bestelen en mij dan voor het hoofd schieten. Dan zouden je anoeder en je broeders en zusters, wier spaar penningen je reeds tot den laatsten cent ver teerd hebt, geheel geruïneerd zijn. Ik hed ech ter geen lust om me voor jou dood te schieten; daar jij dat echter doen wilt, heb ik mijn re volver meegebracht. Hier heb je het wapen, doe nu wat je niet laten kunt Hij gaf zijn zoon het wapen en ging heen zonder afscheid te nemen. Dit gebeurde eenige weken geleden. De jonge man trachtte, maar te vergeefs, aan zijn verplichtingen te voldoen en thans heeft hij, ten einde raad, zich uit de revolver, die zijn vader hem gaf, een kogel in het hoofd ge jaagd. Het kindje van den stationchef te Ngan- djoek (Ned. Indië) was zwaar ziek. Do ouders ontboden een geneesheer van een naburige plaats, en toen deze kwam, zeide hij, dat er niets meer aan te doen was, want dat de dood reeds was ingetreden, en ging naar huis. De bedoelde ouders schikten zich in hun lot en lieten een doodkistje maken. Doch wat gebeurde er in— tusschen? Een paar uren vdor de begrafenis zou plaats hebben, kregen de. ouders bezoek van een paar dames eii hoeren. Eer der dames, de dood gewaande kleine bekijkende, kwam tot de ontdekking, dat er nog leven in was, streek op de bleeke lipjes wat honing en, o wonder, liet wichtje slurpte die in. Een oogenblik later lag het kind in de armen der moeder en zoog met wellust de moedermelk. De vreugde van den Heer en Mevrouw P. laat zich beter gevoe len dan beschrijven. Ilet kind is nu geheel hersteld. Wanneer ons land nog hecht aan den afzet van groenten en ooft in Engeland, dan dient men met den tijd mede te gaan, want van alle kanten komt er meer en meer concur rentie opdagen. Uit de kaapkoloniën kwamen dezer dagen de eerste ladingen druiven en an dere vruchten in den praehtigsten toestand. Ap pels en andere krachtiger vruchten komen reeds sedert geruimen tijd uit Canada en de Yerce- nigde Staten, Italië en met name Sicilië willen niet achterblijven. Eene Italiaansche stoomvaart maatschappij heeft regelingen getroffen voor de verscheping van groote hoeveelheden vruchten, en pogingen zullen gedaan worden om de vruch ten dadelijk bij aankomst te Londen aan de straatventers van de hand te doen, evenals zulks in Napels geschiedt. In Denemarken worden fabrieken opgericht om vruchten en groenten op groote schaal te preserveeren, eene industrie waarvan men zich sedert de reductie der rech ten op suiker veel goeds voorspelt. De gepre serveerde vruchten hebben zich reeds eene plaats op de hinnenlandsehe markten veroverd, binnen kort hoopt men hetzelfde van de huitenlandsche markten te kunnen zeggen. In de Belgische stad Rouboix werd, in de vorige week, de rijke weduwe Lemaitre ver moord gevonden. De moordenaar had in de woning brand gesticht om de sporen van de misdaad te doen verdwijnen, 't geen echter mis lukt. Hij had een ijzeren geldkist opengebro- kon en daaruit alle papieren van waarde gesto len. Mevrouw L. die eerst in de vorige week eene erfenis van honderdduizend gulden had in ontvangst genomen, had het geld in die kist gedaan en daardoor werd het een buit van den roover, die waarschijnlijk van de zaak af wist en daarom zijn misdaad beging. Te Menin (eene andere stad in België) werd in den nacht van Dinsdag op Woensdag der vorige week, de daar wonende weduwe Lepers door inbrekers overvallen, gebonden en met pe troleum overgoten. Hierop staken de misda digers de ongelukkige vrouw in brand, zoodat de vlammen boven haar hoofd zamen sloegen. De brand werd gebluscht, maar het beklagens waardig slachtoffer was reeds dood. De daders maakten van de ontstane verwarring gebruik om te ontsnappen. Kantongerecht te Oostlurg. In de zitting van Dinsdag 23 Eebr. zijn de volgende vonnissen uitgesproken, als Wegens overtreding der jachtwetA. C. te Groede tot 2 boeten van f 8, subs. 2 maal 3 dagen hecht., J. de C. te Knockc (B). tot f 15 boete subs. 4 dagen hecht., B. M. te IJzeiulij- ke tot 2 boeten van f 10 subs. 2 maal 3 da gen hecht. P. G. te Retranchement tot f 3 boete subs. 2 dagen hecht, en S. A. D. te Water landkerkje tot f 3 boete subs. 3 dagen hecht. Wegens overtreding der wapenwetL. D. te IJzendijke tot f 8 boete subs. 3 dagen hecht wegens overtreding der drankwetL. J. A. de B. te Sluis tot f 3 boete subs. 3 dagen hecht., C. W. en P. E. de J., te IJzendijke tot 3 da gen hecht, ieder, J. B. te Sintkruis en P. B. te Sluis tot f 0,50 boete subs. 1 dag hecht, ieder, T. B. te Sint Margriete tot f 3 boete subs. 2 dagen hecht, Ch. A. te Wcstkapelle tot f 4 boete subs. 2 dagen hecht, J. J. V. te Sluis tot f 2 boete subs. 2 dagen hecht. A. Z. te Sluis tot f 3 boete subs. 2 dagen hecht. J. van L. te Sluis en J. J. V. te Groede tot f 2 boete subs. 2 dagen hecht, ieder. J. B. Y. teEede, tot f 0,50 subs. 1 dag hecht. A. P. te Aar denburg tot f 2 boete subs. 2 dagen hecht. J R. te IJzendijke tot f 3 boete subs. 3 dagen hecht. Wegens overtreding van art. 427. (wb. v. str) C. L. te Eede. tot f 1 boete subs. 1 dag hecht., C. de C. te Maldeghem (B) tot f 10 boete subs. 5 dagen hecht, en P. V. C. te Sint-Kruis tot f 0,50 boete subs. 1 dag hecht. Wegens overtreding van art. 431. (wb. v. str). A. R. te Hoofdplaat tot f 0,50 boete subs. 1 dag hecht., P. F., A. M. en I. van II., allen te Groede en I. de N. te Cadzand tot f 3 boe te subs. 2 dagen hecht, ieder. Wegens overteding van art. 314 (w. b. v Str.) P. V. te Eede tot f 0.50 boete subs. 1 dag hecht en A. M. te Eede tot f 1 boete subs. 1 dag hecht. Wegens overtreding der vischwet: N. v. W. te Bouchoute en S. R. te Philippine, tot f 2 boete 6ubs. 1 dag hecht, ieder. Wegens overtreding van het Prov. Reglement L. Y. te Eede en C. L. de B. te Maldeghem (B). tot f 3 boete subs. 2 dagen hecht, ieder, en J. O. D., te Eede tot f 1 boete subs. 1 dag hecht. Vrijgesproken is P. M. du F. te Sluis be klaagd van strooperij. Oostburg. Huwelijks-Aangiften. 19 Febr. Willem Bastiaan van de Woestijnc (te Vlissin- gen) 52 j., wedn. van Neeltje Looise en Wil- helmina Jacomina Verplanke (te Oostburg) 44 j., wed. van Jannis Baart. Geboorten. 18 Jan. Maria Marie, d. van Engelbertus Plog en Suzanna Vasseur. 25 Jan. Ludovicus Josephus, z. van Anthonius Franciscus Delnat en Leonie Sophia Kindts. 9 Febr. Ja cobus Bernardus, z. van Petrus de Wilde en Maria Louisa Bernardt. 10 Febr. Sara Maria, d. van Izaak Verplanke en Anna de Ruijsscher. 11 F'ebr. Johannes Franciscus, z. van Petrus Bernardus de Baere en Juliana Francisca Her- zeele. 13 Febr. Abraham Jacobus, z. van Ja- nora Johanna Cuvelier. Overlijden. 19 Jan. Izaac Leenhouts 84 j. wedn, van Sara Adriana Zonnevijlle. 1 Febr. Johannes Mesleijn 49 j., echtg. van Maria The- resia Versnick. 7 Febr. Willem Kareis 51 j., echtg. van Picternella de Hullu. 21 Febr. Sa ra Maria Verplanke 11 dagen d. van Izaak en Anna de Ruijsscher. OOSTBURG, 24 Feb. Nieuwe tarwe f 6,00 f 6,75 f 7,75 Nieuwe rogge 6,25 6,50 7,00 Nieuwe wintergerst 4,50 4,75 5,25 Nieuwe zomergerst 4,00 4,25 4,50 Haver 2,50 8,00 3,25 Paardeboonen 5,75 6,00 6,50 Groene erwten 7,00 8,00 8,25 Op Maandag 29 Febr. hopen FRANCOIS J. VERPLANKE en MARIA LE CLERCQ, hunne 20 jarige echtvereeniging te ge denken. Groede (Kruitdijk), Febr. 1892. Eenige Vrienden. De notaris II. G. Haiuiuaclier te Groede, is voornemens om op Maandag 14 Maart 1 892, ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen JOHANNES HOLLESTELLE, in het openbaar te verkoopen des namiddags te 2 ure, vódr en in het na te melden woonhuis EEXE PARTIJ waaronder 1 Linnenkastje, 2 Tafelkastjes, r--.-.—Bureau, Tafels, Stoelen, Kagchel, pjPrjf Spiegels, Geleijerd-, Glas-, Aarde-, Koper-, Tin- en Blikwerk, Win kel- en Broodbakkersgereedschap enz. des namiddags te. 4 ure, in het Koffiehuis te Breskens, bewoond door J. Bootsgezel, krachtens rechterlijk bevel en in ééne enkele zitting ingericht tot broodbakkerij, met erf I en tuin, staande en gelegen te Bres- ikens aan de Kijkuit, kadastrale sec tie C n». 120. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden notaris. ZEGT HET VOORT. De Notaris H. G. Haintuacher is voorne mens om op Donderdag 17 Maart 1892. des namiddags te 2 ure te Biervliet, in de her berg i,Be Leeuw" bewoond door M. C. van der Hooft, ten verzoeke van den heer J. LEENHOUTS Jz. aldaar, in het openbaar to verkoopen EEXE PARTIJ in den Wilhelminapolder, gemeente Bier vliet, Sectie A, nrs. 54 en 55, groot 12,9430 hectaren of 29 Gem. 14 R. ver deeld in 2 koopen, breeder bij plakbiljetten omschreven. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. ZEGT HET VOORT. Ondergeteekende bericht de ont vangst der nieuwe VLOER- EX TAFELZEILEX, in alle breedte, Karpetten, Blokjes en Biezenmatten. Hij belast zich ook met het leveren en leggen van tapijten, aan concurreerende prijzen. Groede. L. T A C K.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 3