voor ZEEUW SCH-VLA ANDEREN. No. 20. Zaterdag 13 Februari 1892. 1' jaargang. FEUILLETON. De holle hoorn NIEUWSBLAD A B O N N E M E N T S P11 IJ S Per maanden IC ets; franco per post 15 ets. Abonnementen worden aangenomen bij Boekhan delaren, Brievengaarders en bij de Agenten A. .1. CoHNKlJ», te Breskens, J. Tak Jr. te Schoondijke. A V E it T E N TIE P B IJ S k an 1 tot en met 4 regels 25 ets.elke regel meer 5 ets. Groote letters worden naar plaats ruimte berekend. Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdagnamiddag A uur bij den Uitgever. Deze Courant verschijnt eiken Vrijdag/wond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Groede. POLITIEK OVERZICHT. Ten gevolge van het ontdekken van een drie tal stuks Deensolt hoornvee met mond- en klauw zeer op de markt te Islington zijn al de op die markt zich bevindende beesten op last der En- gelsche overheid afgemaakt. 1 invoer van vee van deze markten afkom stig is verboden. Ja zelfs volgens acn bekend making van den Britschen Minister van Land bouw mag in Engeland geen buitenlandsch vee landen, tenzij de gezagvoerder van 't vaartuig, 't welk het vee aanbrengt, de verklaring aflegt, dat hij binnen de 28 dagen die aan de insche ping van zijn tegenwoordige lading is voorafgegaan niet aan boord beeft gehad vee uit België Duitsch- land, Denemarken of Malta, en dat zijn schip geen haven, van een der bovengenoemde landen heeft aangedaan gedurende 21 dagen na de in soheping zijner lading. Gok moet hij kunnen verklaren geen varkens uit Zweden of Neder land aan boord te .hebben gehad 28 dagen vóór de inneming der lading. Geen wonder dat groote verslagenheid heerscht. De beesten n. 1. zijn sedert Zondag reeds in 't land en vele daarvan zijn reeds over het gehee- le Londensche distriet verspreid. Intusschen tracht men de hei-sten, die verkocht zijn, op te sporen, in de. hoop de verdere verspreiding der ziekte te beletten. Gelukkig is men in Engeland bijzonder inge nomen met de krachtige maatregelen, die in Ne derland tegen de besmettelijke veeziekten geno men worden. Niettegenstaande dit heeft het Engelsch De partement van lamdbouw voorzichtigheidshal ve ook den invoer van vee uit ons land ver boden, in te gaan met den 12en Februari. Een Britsche schoener liep te Bridgeport in den Amerikaansclie.il Staat Connecticut do ha ven binnen met de Engelsclie marine-vlag in 20. novelle van A. PALM. Toen wij op mijne, kamer gekomen waren, gaf ik haar het pakje. Zij gaf een gil, toen zij liet schrift zag. Bertha, waar hebt gij dit gevonden „Onder in den hollen boom." „Dit is Valeska's hand. Het is als de stem eener doode." Wij openden het pakje zorgvuldig en von den er ineen blonde haarlok, een juweelen ring en een brief. Irmgard opende dezen laat ste, en wij lazen „Geliefde zusterWaar zal ik zijn, als gij dezen leest Ik ken het geheim van mv post kantoor, en heb liet, zooals gij ziet, ook voor mij gebruikt. Ik waagde, liet niet mijn brief in huis achter te laten, uit vrees, dat onze lie ve vader hem zou kunnen vinden, en hij mag er nu nog niets van vernemen. Zoo schrijf ik u dan dezen en breng hein naar uw postkantoor top. Nu is er een wet in de Vereenigde Sta ten, welke bepaalt, dat geen vaartuig in een Amerikaansclie haven een vreemde vlag mag voeren, tenzij tevens de Amerikaansclie er bij wordt geheschen. Een opgewonden menigte liep tc hoop op de kade; de kapitein der schoener dreigde ieder neer te schieten, die aan de vlaggelijn durfde komen, en toen het vaartuig aan de. werf lag, was de menigte tot eenige. duizenden aangegroeid. Ongewapende militie-soldaten deden pogingen om aan boord te koinen en de Britsche vlag neer te halen, doch de revolvers der matrozen hielden hen op eerbiedigen afstand. Ofschoon een andere schoener in de. nabijheid de Ameri kaansclie vlag heesch, wist de Engelsclnnan niet van toegeven, en den volgenden morgen voer de hij geen vlag, dus ook geen Amerikaansclie. Wie weet, wat daar weer uit voortkomt. Nu de Belgische kamer de Grondwetsherzie ning behandelt, heeft de meerderheid der Brus- sclsche socialisten besloten, geen optochten te houden of andere middelen van pressie uit te oefenen. Vroegere berichten, die van het te genovergestelde gewaagden, hebben berust op een misverstand, ontstaan uit de groote rumoe righeid der vergadering, waarin dat besluit ge nomen werd. Latere berichten meldden dat Brusselsche so cialisten op nieuw vergaderd zijn geweest, om verzet aan te teekencn tegen het opnieuw naar de Centrale Sectie, verzenden van het herzie— nings-onlwerp. De. zeer woelige bijeenkomst werd in den vorm eener manifestatie op straat voortgezet. Onder het zingen der Marseillaise en den kreet „Herziening of omwenteling" doorliep men de straten en ging voor „'t Volkshuis" de menig te kalnl uiteen. Te Xeres in Spanje heeft liet geding tegen de bewerkers der anarchistische ongeregeldheden in den hollen boom. Gij zult hem vinden, wan neer gij weder een brief voor uwen Arno er in doet. Waar zal ik dan zijn Ach, Irmgard, ik ben zoo gelukkig en toch ben ik angstig. Gij moet liet uwen vader niet zeggenhij zal liet later wel vernemen. Bewaar mijn geheimuw hart is trouw. Ik vertrouw u gij zult mij niet verraden. Robert heeft mij verboden aan iemand, wien ook, bericht te zenden. Hij bemint mij en verlangt, dat ik zijne vtouw word. Ik heb het hem beloofd, en vraag mij zelve af, of er wel iemand zoo gelukkig is, als ik Ik heb hem bemind, van af het eerste oogenblik, dat ik lieni zag. Hij is mijn afgod. Ik zou voor hem kun nen sterven, zoo innig bemin ik hem. Het deed mij zoo zeer, toon ik meende, dat hij u liefhad maar hij zeide mij, dat- (lit alles onzin was. Hij bemint slechts mij alleen. Gij moet echter mijn geheim bewarenRobert zegt, dat uw vader zeer vertoornd zou zijn, als hij liet hoorde. Het schijnt, dat uw vader wil, dat hij een ander rijk meisje zal huwen. Robert vreest, dat, wanneer hij het verneemt, hij zijne hand van hem af trekt en hem geen geld meer geeft. Dat ver oorzaakt mij veel verdriet, want ik heb mijn dierbaren pleegvader zeer lief. Robert verlangt van mij, dat ik met hem ga cn ik gehoorzaam een aanvang genomen. De troepen zijn gecon signeerd en patrouilles doorkruisen in alle rich tingen de stad Men meldt dat van de acht doodvonnissen die uitgesproken werden, reeds vier voltrokken zijn. Het garnizoen is met het oog oj) ongeregeldheden weer verste,rkt. In Lissabon doorliepen troepen werkelooze.il de straten. Zij droegen vaandels; waarop de eiscli, brood of werk, stond te lezen. Uit vrees voor wanordelijkheden sloten verscheidene win keliers hunne magazijnen. De politie joeg de mani festanten uiteen. In de Portiigecsche Cortes is door een der Afgevaardigden voorgesteld de gewezen Minister van Financiën Carvalho in staat van beschuldi ging te stellen. Deze bewindsman had, zonder daartoe bevoegd te zijn, dertien inillioen franken voorgeschoten aan de Spoorweg-Maatschappij. De zaak is in handen eener commissie gesteld. De uitslag van het disciplinaire onderzoek in zake Graaf van Limburg-Stirum, waarvan wij vroeger melding maakten, is zeer gestreng. De Graaf, leider der conservatieve partij, is door het Hof van discipline veroordeeld wegens het schrij ven van artikelen tegen de handelsverdragen tot ontslag uit den Staatsdienst en verlies van den titel van gezant en het recht op pensioen. Met het gezag valt dus in Pruisen niet te spotten. In de afgeloopen maand hebben in Frankrijk de belastingen weer ruim 6'/j millioen francs boven de raming opgebracht. De Keizerlijke troepen in China maken ijverig jacht op de oproerlingen, waarvan reeds verschei dene duizenden, hetzij in den slag, hetzij bij wijze van executie gedood zijn. Een ingesloten detachement werd tot den laatsten man afgemaat Uit Porto-Novo komt het bericht, dat de lie den van Dahomey in de streek der beide Po po's geplunderd en gebrand hebben langs hem. Mijn goede pleegvader zal niet meer boos zijn, wanneer hij hoort, hoe gelukkig ik hen. Zoo spoedig Robert gaat, ga ik ook, en dat zal nog heden zijn, en in korten tijd ben ik zijne vrouw. Het spijt mij, dat ik op zulk eene wij ze mijn tehuis verlaten, en u en mijn goeden pleegvader verdriet moet veroorzaken, maar ik moet de stem der liefde volgen. Niemand zal vermoeden, dat ik reeds toebereidselen gemaakt heb, om Robert in zijne nieuwe garnizoensplaats te ontmoeten want hij zal alleen van liier ver trekken, en ik zal een anderen weg inslaan. Als wij zes maanden gehuwd zijn, zullen wij het uw vader berichten en hem om vergeving sineeken. Ik zon zoo gaarne liet hem reeds nu zeggen, maar Robert zegt, dat hij dan ons huwelijk zou zoeken tc verhinderen en hem geen geld meer zou geven. Lieve Irmgard, toen ik u van mor gen kuste, was het de laatste maal, totdat Ro bert mij als zijne vrouw hier ivederbrengt. Ik schrijf dezen brief op mijne katner, en kan uwe stem in den tuin hooren. Als ik gereed ben, zal ik hem gaan verbergen in den hollen boom, do eenige plaats, waar gij hem zonder ge tuigen vindt. Ach, Irmgard, waar zal ik zijn, als gij dezen leest Ik laat mijn juweelen ring voor u ach-

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 1