Handelsberichten. In een ingezonden stuk in de Dordr. Ct. opperde iemand het vermoeden, dat de drank, dien Sequah den lijders, die hij behandelt, in geeft, cocaïne, een pijnstillend middel bevatte, daar Sequah's dokter, de Heer Doeft, hij een apotheker te Dordrecht cocaïne had gekocht. De Heer Davenport begaf zich onmiddellijk naar den apotheker, den Heer Baumann, en vroeg hem of hij inderdaad verteld had, dat Dr. Doeft cocaïne bij hem had gekocht. Toen de apotheker mededeelde, dat de bediende dit had verteld, vroeg de Heer Davenport „Weet gij niet Mijnheer de apotheker, dat het bij de wet ten in Holland verboden is aan rec -pten be kendheid te geven Dokter Doeft, die 400 in. G. cocaïne gekocht had, omdat hij die bij een kleine operatie van een zijner patiënten moest gebruiken, heeft nu tegen den Apotheker eene vervolging ingesteld, wegens het openbaar maken van recepten. Te Scheveningen is een 18-jarig meisje, dat werkzaam was bij eene waschinrichting, on der bijzondere omstandigheden gestorven. Het meisje klaagde over zware buikpijnen en over leed drie uren later na hevige brakingen. Er werd om die reden aan vergiftiging gedacht, en de politie heeft een onderzoek ingesteld. Tot dusver heeft dat onderzoek niet aan hot licht gebracht, dat haar dood het gevolg is van eenig misdrijf. Veeleer vermoedt men, dat zij door het gebruik vau olie en loog zichzelf ver giftigd heeft. De Univesiteit te Napels is door den rector gesloten, tengevolge van voortdurende ongere geldheden onder de studenten. Te Turijn is het van 't zelfde en te Rome moet een deel der Studeerende jeugd het den professoren zeer las tig maken. Te Eastbourne, waar het Leger des Heils meer malen vijandelijkheden te verduren had, zijn de Heilsoldaten Zondag alweder aangevallen door een volksmenigte. Het vaandel werd den dra ger een stevigen kerel ontrukt verscheurd. Het volk rukte den Heilsoldaten de hoofddek sels af en wierp hen en de politie-agenten, die hen beschermden, met steenen. De politie maak te eenige charges, maar zonder de opgewonden menigte uiteen te kunnen drijven, en slechts met groote moeite kwamen de Heilsoldaten weer behouden in hun gebouw. Er werden verschei dene personen gekwetstook de politie- agen ten kwamen er niet zonder schrammen en kleer scheuren afmaar niemand werd ernstig gewond. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een zware brand uitgebroken te Chimay (een stadje van ruim 3000 inwoners in Henegouwen) in een manufactuurwinkel. Een twintigtal hui zen zijn voor het minst vernield. Het midden in de stad gelegen kasteel van dcu Belgischen minister van bnitenlandsche zaken, prins De Chimay, werd evenals de toren der kerk ernstig bedreigd. Daar de middelen ter blussching zeer onvoldoende waren, zou de ramp vermoedelijk niet overzien zijn geweest indien niet een stort regen ten slotte de vlammen gedoofd had. Zaterdagavond, toen de laatste tram in de nabijheid van Borchem kwam, bemerkte de ma chinist dat de tolboom niet was opgetrokken. Er was geen tijd meer om te remmen, waar door eene vrouw werd overreden met doodelij- ken afloop. Twee vletterlieden, van Antwerpen, wel ke Dinsdagmorgen op de reede van Vlissingen met hun rank bootje naar een inkomend schip zeilden, hadden het ongeluk dat bun bootje door de hooge zee en vermoedelijk doordat zij min der handig manoeuvreerden omsloeg. Beide op varenden geraakten te water, doch konden zich nog aan i.e omgeslagen boot vastklemmen. Een hunner w< rd nog in tijds door een Belgische loodsloep gered en de andere, wien het zeil over het hoofd geslagen was, werd, in bewusteloozen toestand, door de bemanning van de Nederland- sche loodsloep aan den wal gebracht. In weer wil van de door de twee geneesheeren in het werk gestelde pogingen om de levensgeesten we- der op te wekkeu is dit niet mogen gelukken en moest de dood geconstateerd worden. OOSTBURG, 3 Feb. Nieuwe tarwe Nieuwe rogge Nieuwe wintergerst Nieuwe zomergerst Haver Paardeboonen Groene erwten f 6,00 f 7,50 f 8,25 0,00 4,50 4,00 2,50 6,00 8,00 0,00 5,00 4,25 3,00 6,25 8,50 0,00 5,40 4,70 3,52 6,50 9,00

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 6