Gemengd Nieuws. In het Russische district Chelabinsk is de hon gersnood zoo erg dat honderden mannen weg— loopen om liun gezinnen niet van gebrek te zien sterven. Geraamten van doode paarden en vee en menschen liggen overal dooreen. In een der dorpen hebben al de bewoners de sacramenten der stervenden gebruikt omdat zij niets anders dan den dood verwachtten. De opstand in Tanger wordt als voor goed geëindigd beschouwd. De ixeemde seheptir zul len eerlang de reede verlaten. Naar aanleiding van de Joden-vervolging heeft de Russische Regeering aan het strafwetboek ee- nige artikelen toegevoegd. Daarin wordt bepaald dat personen, die deelnemen aan ongeregeldhe den van godsdienstigen aard, gestraft zullen worden verbannen naar Siberie. Vrijdag avond omstreeks half twaalf ure is er in tal van plaatsen in Italië een lichte schok van aardbeving gevoeld. Te Genzano en Vellctri zijn zelfs eenigo huizen ingestort cnin Civitalavinia was dit ook het geval met een to ren uit de middeleeuwen. De pendules en klok ken zijn blijven stilstaan. De paus heeft het slingeren van de nachtlamp in zijne slaapkamer waargenomen. In de schouwburgen te Rome heeft de schok eene paniek teweeggebracht en velen zijn te Rome het huis ontvlucht. De schok heeft zeven seconden geduurd. Te Utrecht is een vrek dood gevonden, wiens nalatenschap op plus minus f 95,000 wordt geschat. De grijsaard, wonende op den Maliesingel aldaar, bracht eiken nacht door op den zolder van zijn tuinhuis, waar hij zijn ka pitaal, in effecten en bankpapier, verborgen had. Een beroerte schijnt een einde aan zijn leven te hebben gemaakt. Te Zierikzee is een jongetje van driejaar dat door de moeder een oogenblik alleen was gelaten, door het spelen bij de brandende ka chel in brand geraakt en dermate met brandwon den overdekt, dat het aan de gevolgen is over leden.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 6