BiiwssBl fan lat NianwsH tooi Zaowscl-ïlaanjoran. Binnenland. Buitenland. Zaterdag 30 Januari 1 892. Overeenkomstig liet voorschrift der wet op de grondbelasting, heeft de minister van finan ciën in de St. Crt eene staat doen opnemen, aanwijzende het bedrag van de belastbare op brengst der ongebouwde eigendommen in iedere provincie, volgens inkomsten der kadastrale leg gers op 20 October 1890, de verminderingen en vermeerderingen, welke die bedragen in het jaar 1891 hebben ondergaan, en het te heffen bedrag der belasting in 1892. Uit dien staat blijkt, dat voor alle provinciën te zamen de bedoelde bedragen warenop 20 Oct. 1890 f 46,515,171; op 20 Oct. 1891 f 46,517,599 en de te heffen belasting voor 1892 f 5,546,716. Van dit laatste bedrag komt o. a. f457,860 voor rekening van de provincie Zeeland. Dat Koningin Wilhelmina zich vooral gees telijk goed ontwikkelt, daarvan hoorde de Ilaag- sclie correspondent der M. Ct. dezer dagen een aanlig staaltje, op het kantje van kinderlijke ondeugendheid af. Hare Engelsche gouvernan te had haar om de eene of andere reden als strafwerk (waarom zou een koningskind ook niet eens strafwerk moeten maken?) opgegeven het teekenen van eene kaart van Europa. Ons ko ninginnetje maakte de kaart netjes gereed, maar toen zij die aan miss Saxton V inter vertoonde, bleek het Britsehe koninkrijk op veel kleinere schaal geteekend dan Nederland, zoodat het eer ste niet de halve grootte had van ons land. Een kleine wraakneming van onschuldigen aard, die vooral een aanstaande regeerende koningin zich we,l veroorloven mag, en die getuigt voor haren geest Maandag heeft het diplomatiek diner, be staande uit 35 couverts, ten 6,30 uur, in do galerijzaal ten Hove, plaats gehad. Met H. M. de Koningin-Regentes zaten aan tafel de hoofden der missiën van buitenlandsche rijken aan ons hof, en voor zoover de gezanten door ziekte of verblijf buiten de stad verhinderd waren, de zaakgelastigden, allen met hunne echt- genooten en eenige heeren en dames der hof houding. Na afloop van h -t diner, waaraan de Konin gin niet heeft deelgenomen hetwelk tot 7.45 duurde, heeft H. M. de Regentes zich met ver schillende geuooiligden in de kleine danszaal tot 8.30 bozig gehouden. Door het bestuur van de bewaarschool te Groede is de volgende bekendmaking rondge zonden. Het bestuur van de. bewaarschool te Groede maakt bekend: le. dat het schoolgeld is bepaald als volgt: a. Burgerklasse. Voor één kind T/t ct. per week. Voor twee kinderen uit een zelfde gezin 12'/, ct. per week. Voor drie kinderen uit een zelfde gezin 15 ct. per week. c. Arbeidende klasse. Voor één kind 5 ct. per week. Voor twee kinderen uit een zelfde gezin 7'/, ct. per weck. Voor drie kinderen uit een zelfde gezin 10 ct. per week. 2e dat den len Maandag van elke maand kinderen worden toegelaten. 3e dat ouders of voogden, die verlangen hun ne kinderen of pupillen in de school toegelaten te zien, zicli daartoe moeten aanmelden bij den heer A. de Roo of bij den heer F. Lucieer. Namens het bestuur voornoemd, Schoo. Een hevige brand heeft te Brussel het histo risch paleis van den Hertog van Arenberg ge deeltelijk vernield. De vorstelijke bewoners had den nauwelijks den tijd zich met de kinderen te redden. Veel kostbaars is een prooi der vlam men geworden. Door het krachtig optreden der brandweer zijn sommige deelen van 't paleis ge spaard en zijn de schilderijen niet beschadigd. Een commandeur, twee brandwachts en een der tuinlieden zijn ernstig gekwetst. Tc San Fernando in Spanje heerscht een ze kere gisting en men vreest weer op ongeregeld heden te Xeres. Strenge voorzorgsmaatregelen zijn door de Overheid tegen de anarchisten ge nomen. Ook in de Argentijns,:lie Republiek blijken oproerige bewegingen te hebben plaats gehad, van zoo ernstigen aard, dat daarbij gewonden voorkwamen, en enkele personen zelfs gedood werden. Als een hulde aan den overleden Erfprins van Engeland heeft de gemeenteraad van Londen in de Guild—Hall een geschilderd venster doen plaat sen. Het bericht omtrent een vrij ernstige onge steldheid van Z. II. den Paus wordt weer tegen gesproken. Z. H. houdt slechts uit voorzorg zijn kamer en ontving onderscheidene personen in gehoor.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 5