BOUWLAND, Dit ie Mi le pacta: Rechtszaken. Handelsberichten. Advertentiën. middel toegepast, o:n den sterken drank te bestrij den. Jongelieden, die kun huwelijk kerkelijk door hem wensehen te doen voltrekken, moeten vooraf beloven, dat geen sterke drank op de bruiloft zal geschonken worden. Weigeren zij zich hieraan te onderwerpen, dan weigert ook de predikant zijnen dienst. Alleen bier en wijn is geoorloofd, liet gevolg van dezen maatregel, dii' nog weinig "heelt uitgewerkt, is, dat de mees te jonge paren hot zonder kerkelijk huwelijk af doen, of zich naar e.eiie andere plaats daarvoor begeven. 'l'e Blackburn, (legroote fabriekstad in hel Eugelsohe. graafschap Lancashire, zijn deze week tengevolge van eoiie geweldige ontploffing drie winkels verwoest. Men vreesde dat er twintig personen onder de puinhoopen bedolven waren. Tc (lunsbach bij Minister is bij een land bouwer reeds sinds verscheidene jaren een knecht in dienst, die zich door lichaamskracht onder scheidde en ook in de herberg in't drinken, ron ken en tabakspruimen niet bij zijne gezellen ach terbleef. Thans is het uitgekomen, dat deze knecht een meisje is. Zij weigert echter hard nekkig de mannenklceding af te leggen, daar haar die veel gemakkelijker zit en haar een hon ger loon verzekert dan wanneer zij als dienst maagd moet dienen. Te Oroningen zijn vijftig Duitscliers uit Amerika terruggekeerd, omdat zij den toestand in hun vaderland beter vonden dan inde nieu we wereld. Te Ter-Apel werd een 11 jarig meisje des avonds wegens de duisternis vergezeld van haar vader 0111 een boodschap te doe.11 aan de over zijde van 'l Kanaal. Op den terugweg liep hij bij ongeluk liet bruggetje mis en geraakte in het kanaal en het meisje, dat hij bij de hand hield, mede. Levenloos werd de arme kleine op gehaald; de vader werd gered. Te Hamaln in Duitschland, schout zich 1.1. Dinsdag een vreemdeling dood en die zelf moord vormt, naar in de stad verschillende bla den mededeeleït, de laatste schakel van een ke ten van afschuwelijke daden. Geruimcn tijd ge leden stierf te Glugaii een bejaard man, onder omstandigheden, die de verdenking deden ont staan, dat de beide zoons, op aanzetten van hun moeder, bun vader hadden vermoord, die een ruw en woest man was geweest en zijne vrouw vaak ernstig mishandelde. De schuld der zoons kon indertijd niet bewezen worden. Kort geleden echter gaf de oudste zicli- 7clvcii als moordenaar van zijn vader aan. Aan gezien de daad verjaard was, vond geen vervol ging plaats en de dader bleef ongestraft; bij ver dween evenwel spoedig daarop en moet door yell.noord om bet loven zijn gekomen. De vreemdeling die zich in ITamaln van kant maakte, moet de jongere broeder zijn; eene in de stad wonende dame, die zijn familie kende, be weert bepaald hem berkend te hebben. Men neemt aan dat ook in dit geval liet geweten den schuldige niet met rust liet en hem van oord tot oord deed dolen, tot hij len slotte aan zijn troos teloos bestaan een einde maakte. Het Openbaar Ministerie der stad Hannover beeft een onderzoek in de zaak ingesteld. Op den spoorweg HaarlemAmsterdam heeft Dinsdagavond bij Halfweg een ongeluk plaats gehad. Een goederentrein uit Amster dam, zestig wagens tellende, was gederailleerd. De schok was zoo sterk, dat een remmer 25 meter in de lucht werd geworpen. Hij kwam <ip du baan neder, waarbij bij zijn been boven den enkel brak. De inhoud van 11 of 12 wa gens vormden een warrelklomp van 15 meter hoogte, alles was uiteengeslagen en gerukt, ver pletterd, verstrooid. Het verkeer was aanvan kelijk gestremd, maar daarna w erd aan reizigers gelegenheid gegeven om uit de treinen die aan kwamen over te stappen in treinen, die aan de andere zijde van de plek des onbeils, op 500 meter afstand, hen wachtten. De remmer is dc cenige zwaar gekwetstevan een anderen remmer drongen door den schok de tanden door de lip. Maandagavond heeft een bezoeker van Krasnapolsky te Amsterdam bij het eten van een biefstuk een stukje vleesch in (1c luchtpijp gekregen en is kort daarna aan de gevolgen over leden. I11 een jachtperk bij Carozello, in Italië, werden drie hoeren aangevallen door een groot hert, dat zij vruchteloos met hun stokken trach ten af te weren. Een hunne r werd doodgesto ken, ec.11 ander kreeg wonden aan 't been, de derde aan den arm. Eerst toen gewapende jacht opzieners toeschoten werden zij ontzet. Een eigenaardig ongeluk had dezer da gen tc Rome met een luchtballon plaats, die voor militaire doeleinden diende en, in de na bijheid der poort „del Popoio" met een kabel aan de aarde was bevestigd. Reeds hadden ze ven opstijgingen plaats gevonden. Voor de licht st namen kapitein d' Annico en de onderofficier Muria in liet schuitje plaats. Snel steeg het gevaarte tot eene hoogte van honderd vijftig meter. Den geliefden dag was liet veranderlijk weder geweest. Eensklaps kwam een onweder opzetten en do bliksem sloeg in den ballon. Het benedenste gedeelte van het netwerk geraakte ill vlam. De clectriselie vonk drong, langs den kabel, in den grond door. De machinist die het toestel tot dalen bediende, bad onmiddellijk liet onheil ontwaard en deed den ballon met volle stoomkracht naar de aarde terugkceren. Nauwelijks was het schuitje op den grond en waren de beide luchtreizigers uit gestapt, of de vlam bereikte den ballen, die met gas gevuld was. Binnen enkele minuten was de gebeele bal lon door de vlammen verteerd. De beide lucht- schippers kwamen gelukkig zonder kleerscheuren van het geval af, maar zij hadden in dreigend levensgevaar verkeerd. Zondagavond hebben eenige ondeugende straatbengels in de Gerard Doustraat te Amster dam een streek uitgehaald, die, hoewel zeer af keurenswaardig, toeli niet kan nalaten den lach lust op te wekken van al degenen die er van hooren, uitgezonderd misschien alleen van hen, die er de dupe van werden. Wat luidden de schelmen uitgevoerd? Zij hadden eenvoudig de beide deurknoppen van een huis en bovenhuis met één touw stevig aan elkaar vastgebonden en brachten daarna de schellen van huis en bovenhuis in beweging. De. twee hoeren des huizes snellen naar de deur, om dio open te doen, wat, natuurlijk, niet gaat. Zij rukken tegelijk met kracht aan don knop van binnen, maar de deur wil niet open. Daar zij slechts deer een bouten schotje van el kaar zijn gescheiden, kunnen zij elkaar hooren brommen over hun vergeefsche pogingen. Wat voert u toch uit, meneer?" zegt de buis- bewoner. „Wel, wat u waarschijnlijk ook doet, ik wil de deur openen," zegt (1e bovenliuisbewoner, kwaad over de bemoeizucht van zijn buurman. „Ja, ik begrijp er niets van! Maar laat ons nog eens probeeren." „Hoe meer u trekt, boe minder ik er kans toe zie. 't Is wat moois met die nieuwerwctsclie buizen, de deuren klemmen 0111 een haverklap. U als huisbaas moest er voer zorgen, dat zoo iets niet mogelijk was." „Och, u is gek met uw klemmen, dat is liet niet, maar u zoekt altijd wat te vitten." „Gek, dat is je liee.le familie; dat zal je. me waarmaken, ouwe duitendief!" „Ouw e duitendief, ik zal proces—verbaal tegen u laten opmaken, wegens bele.ediging, verstaat u?' „Zoo, dat doet me plezierLoop dan maar bard en val niet, mooie huisbaas met je woningen van pampier." Op deze wijze zetten de huisbaas en de huurder, al rukkende aan hull w ederzijdsche deuren, den twist nog cenigen tijd voort, tot groot pleizier van do straatbengels, die den streek uitgehaald hadden, en eenige voorbijgangers. Ee.11 van dezen ontfermt zich eindelijk over de beide slachtoffers en snijdt het touw door, terwijl ile jongens bet op een loopeh zetten. De twee ruziemakers zien met een oogopslag wat de oorzaak is geweest van de hardnekkigheid van bun deuren. „Ziet u na wel, meneer, dat de deuren niet klemmen," zegt de huisbaas triomfantelijk. De ander geeft geen antwoord, maar gaat, scheldend op die schelmen van jongens, naar boven. Onder Brakel is bij liet baggeren voor de verbetering van de vaargeul een schip met krijgs- matericel gevonden, onder andere kanonnen en bommen. Het moet, naar men meent, in den Fianschcn tijd daar gezonken zijn. Kanonnen zijn, blijkens den onlangs gehou den verkoop van geschut te Willemsoord, tegen woordig zoo laag genoteerd, dat men maar niet veel kosten moet besteden 0111 den boel uit het water te halen. Zij hebben een honderd jaar daar gelegen zonder nadeel aan de scheepvaart toe te brengen en men kan ze dus veilig laten rusten. Lroede. Overlijden. 2!) Nov. Jacobus de Brnijne 71- j., we,dn. van Jozcva Levina de Muuck. Geboorten. 17 Nov. Franciscus Henricus, z. van Ignatius Notelaere en Matliilde Baart. 29 Nov. Izaak Abraham, z. van Picter Coliju en Suzanna Salomé. Nieuw vliet. Geboorten. 22 Nov. Jakob Jo- hannis, z. van Abr. de Smit en Catholiua La- bijt. Oosfliurg. Geboorten. 26 Nov. Maria Johan na, d. van Martinus Sorapliinus IIullae.rt en Eu genie lTaneisca Dujardin. 28 Nov. Maria, d. van Michiel Tellier en Catliariiia van den Broee- ke. Overlijden. 23 Nov. Jacobus Ververs, 3 wk., z. van Theophilus en Leotina Deijgers. iste Prijzen ran f 100 en daarbonen Trekking van Maandag 30 November. 2e kl. f f f f 1500 No 17200 1000 9168 ■100 3307 100 2061 19985 Trekking van Dinsdag 1 Dee. 20009 No 15754 5000 8931 2000 5395 1000 18065 19716 100 12720 200 9548 9832 100 240 1061 5864 8547 12405 12463 15251 15793 Trekking van Woensdag 2 Dec. f 1500 No 5600 'f 1000 334 10505 V' 400 3115 16001 20913 V 200 13049 18781 20910 f 100 7802 8203 11863 16813 Trekking van Donderdag 3 JJec. 100 18068 Arrondizzementi-Reehtbank te Middelburg. Vrijdag 4 December zijn veroordeeld S. K., oud 17 j., zonder beroep te Retran- ehement wegens diefstal tot 14 dagen gev. M. v. d. B., oud 26 j., arbeidster te Cadz.and wegens huisvredebreuk tot 7 dagen gev. OOSTBURG, 2 Hec. Nieuwe tarwe f 6,50 f 7,50 f 9,00 nieuwe rogge 7,00 7,25 9,25 nieuwe wintergerst 5,75 6,00 6,25 nieuwe zomergerst 4,70 5,00 5,20 haver 3,00 3,50 4,00 paardeboonen 7,00 7,25 7.00 groene erwten 9,50 10,00 11,00 drie perceelen te zanten groot 6,0190 hectaren of 13 gem. 182 11., in de gemeente GROLDE, nabij den Krabbedijk. Inlichtingen to bekomen ten kantore van den notaris HAMMACHER te Groede, alwaar ge legenheid is tot inscbrijvim; tot 15 December e.k.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1891 | | pagina 3