itsioieru. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Rechtszaken. J 2,5n beide uit Cadzand. De hoofdcommissie vari het Zceuwsch Vlaauisch Zendingsfeest is voornemens den 1 Oen Juni 1892 een Zendingsfeest te doen houden nabij Breskens. -V. c. D. Sluis. Dinsdag 17 November j.l. werd onder nadere goedkeuring oj> het raadhuis alhier in het openbaar aanbesteed het weghalen van straat- vuil gedurende 8 jaren ingaande 1 Jannuari 1892. Twee briefjes werden ingeleverd als van .1. Bos ivoor 140 en J. C. 'laerhoudt voor 124 'sjaars. Sluis. Bij de Vrijdag 13 Nov. gehouden ver kiezing van 3 notabelen der hervormde gemeen te werden uitgebracht 36 stemmen. Gekozen werden de heeren IV. A. Noest en P. A. Pie- iterse aftredende leden ieder met 32 en Jobs. du Bunk met 22 stemmen (vacature D't de Smit «verleden.) Onze correspondent vraagt of bij •dergelijke verkiezingen de uitslag niet bekend gemaakt moet worden door aanplakking van een afschrift van het proces-verbaal van opening der ■stembriefjesop een daarvoor bestemd aanplakbord. Ketninebrmeiit, De gemeentebegrooting voor 1892. werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld lot een bedrag van 4975,45. In de plaats van den heer mr. L. A. By- bau te Colijnsplaat is door het hoofdbestuur der Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland, tot vice-voorzitter benoemd, <le heer mr. P. C. J. ITennequin te Aardenburg.. De heer J. G. Gerritsen, is herbenoemd als burgemeester der gemeente Breskens. Tot surnumerair bij de maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen te Krabbendij- ke, is benoemd de keer J. A. P. Tack te Aar denburg. Te Veendam had "Vrijdag een treurig on geval plaats. De ouders van een jong schipper w aren bij hun zoon aan boord. Plotseling wer den zij hevig ziek en de man stierf binnen wei nig tijds. Dadelijk werd de dokter ontboden die vaststelde dat vergiftiging had plaats gehad door het gebruik van thee die vergiftigd of ver schimmeld was. Het laatste is werkelijk het geval geweest. De oude man had veel koude thee gedronken voor zijne ongesteldheid intrad. De oude vrouw is niet buiten gevaar. Te Cardiff in Wales vermaakten zich drie knapen met goochelaar spelen. Een hunner nam een knikker, stak hem schijnbaar in den mond, deed vervolgens alsof hij hem doorslikte en bracht hem eindelijk bij zijn grooten teen weer te voor schijn. O, dat beteekent niets", zeide een ander, nam op zijne beurt ook een knikker in den mond, «n slikte hem in werkelijkheid in. Nauwlijks had hij zulks gedaan of hij gevoelde zich erg benauwd. «Kom, maak niet zoo'n misbaar", zei- de de derde, «ik durf er wel honderd innemen «Ik wed van neen", viel no. 1 in. «Wat verwedt ge er om was het bescheid. «Twee pence". «Aangenomen". En inderdaad begon de jon gen knikkers te slikken. De een na den ander verdween, totdat de gebeele voorraad, 58 stuks, op was. Spoedig hierna begon bij zich onwel te gevoelen, maakte dat hij thuis kwam en ver telde aan zijne moeder wat hij had uitgehaald. Thans ligt hij in het hospitaal, waar het den geneesheeren totnutoe gelukte hem van 43 knik kers te verlossen. Donderdagavond reden drie vrachtboeren van Almelo op Tubbergen achter elkaar aan en, naar vrachtboerengebruik, liepen ze bij den voor sten wagen met elkaar pratende, terwijl de paar den met de volgende wagens op den gewonen vrachtwagen-sleurgang volgden. In het Tubber- gerveld gekomen, blijft de achterste wagen eens klaps stilstaan. De eigenaar gaat terug om naar de oorzaak daarvan te zien en vindt dat de ro- ■pen door een baldadige hand zijn doorgesneden. En verder ziende, ontdekt hij dat aan één zijner paarden de staart tot op bet vleesch is afgesne den, maar ook, nu hij rogge op den weg vindt liggen, ontwaart hij dat dezelfde misdadige band drie zakken met rogge gevuld, had doorgesneden. Als vrachtgoed waren zij op den wagen geladen en 't hem aanbetrouwde vrachtgoed was nu waar deloos langs den weg gestrooid. Zondagavond omstreeks half twaalf is be wusteloos en zwaar gewond in het Ziekenhuis te Botterdam gebracht de beer Th. A. T., 27 jaar oud, die aan den Verlengden Binnenweg, van den achtersten wagen van de stoomtram springende, omdat zijn hoed afviel, in aanraking was gekomen met een aan den weg staandcu boom, waardoor hij viel en door de tram eenige meters werd medegesleurd. Niettegenstaande liet balkon behoorlijk was gesloten, was de lieer T. onder de afsluiting door gekropen om van den trein te springen. Dinsdagmiddag te ruim 12 uren werd door den gewezen kastelein B., die zich in een bier huis aan de Botersloot te Botterdam bevond, met eene revolver geschoten op eene juffrouw, die in gezelschap van een lieer dat bierhuis bezocht. De kogel ging rakelings langs haar heen. zonder te treffen. De dader werd onmiddellijk gegrepen en de revolver hem afhandig gemaakt. Hij werd overgebracht naar het politiebureau aan de Kaas markt. Naar men mededeelt, had R. vroeger een kof fiehuis aan de Hugo de Grootstraat, waar de juffrouw jaren lang bij hem als huishoudster in dienst was. Bedrogen liefde schijnt de oorzaak van zijne daad te zijn. Reeds nu een ijs ongeluk. Te Kohlscheid bij Aken zijn twee jongelieden, die zich op de dunne ijskorst van een bevroren vijver waagden daar doorheen gezakt met het treurig gevolg dat een van hen verdronk. Een schip geladen met dijnamiet, door de bemanning verlaten, drijft bij Duinkerken rond en levert ernstig gevaar op voor de scheepvaart. Te Liminen (N.-H.) is woensdagavond een kasteleinskuecht door den stoom tusschen de twee groote deuren van den doorrijdstal bekneld ge raakt en een paar uren later aan de gevolgen overleden. Vrijdag morgen zijn te Heerenveen gevan kelijk binnengebracht en na een voorloopig ver hoor in het huis van bewaring gedetineerd de timmerlieden W. en S. van der Plaats van Lang weer, K. Bijl van Wolvega en F. Oosterhof te Noordwolde, beschuldigd van gewelddadige aan randing en ernstige mishandeling van politiedie naren. In den nacht van Zondag op Maandag bevon den zich de. rijksveldwachters Mousma, van de Joure, en Seiffer, van St. Johannisga, met den gemeenteveldwachter Bosnia, van St. Nicolaasga, te Oosterhaule op surveillance, toen hen, om streeks 11 uur, een tiental voetgangers passeer den. Drie van dezen, de gebroeders v. d. Plaat en Bijl, waren kort geleden door Seiffer bekeurd wegens burengerucht. Toen dezen hen voorbij gingen, hoorden de veldwachters mompelen, dat de messen reeds geslepen waren en dat „die lan ge" er aan zou. Seiffer trad op hen toe. Eerst schenen zij zich in de duisternis te willen verwijderen, doch eensklaps werd S. door het hierboven genoemde viertal aangegrepen en tegen den grond geworpen. Van alle kanten werd hij geslagen, gesneden en gestoken. Ook Bosnia, die hem trachtte te ont zetten, ontving eene snede van 8 cM. over het achterhoofd en geraakte mede onder den voet. Beide veldwachters losten nu uit noodweer een revolverschot, echter zonder een der aanranders te treffen. Thans schoot Mousma ter hulpc toe en nadat hij eerst zijnen wapenstok stukgeslagen had, trok hij zijne sabel, en hij mocht er in slagen de aanvallers uiteen te drijven. Thans bleek het dat Seiffer vijf sneden had ontvangen op den rug en de armen. De mes sen waren door twee jassen en de onderkleeren heengegaan. Het ergst was Bosma er aan toe. 1 lij is in huis gebracht bij den ouderwijzer Anin ga, waar dr. Driessen van de Joure, die terstond ontboden werd, de ernstige hoofdwonde naaide en verbond. Op de plaats, waar de mishandeling plaats had zijn twee petten, in den tuin van genoem den onderwijzer is een mes gevonden. Een en ander werd door de justitie in beslag genomen. Naar men zegt, zullen de onverlaten wegens moordaanslag terechtstaan. Iste Prijzen ran f 100 en daarboven. Trekking van Maandag 16 November. Ie kl. 400. No. 13789 200. 400. 9517 14478 T rekking f 20000. No. V* 5000. 'f 2000. 1000. f 400. 200. 100. Trekking f .500. No. 000. -400. 100. Trekking f 1500. No. 1000. 400. 11792 18688 4290 8794 20862 van Dinsdag 17 Nov. 1 1173 5054 13482 2178 12882 5163 4888 17647 12925 16569 13346 6863 19412 van Woensdag 6061 20182 3887 13441 2661 4233 15196 7643 18 Nov. 9737 12844 13621 van Donderdag 19 Nov. 3793 1351 3020 Groede. Huwelijks-Voltrekk. 5 Nov. Izaak Jacobus Steenhart, 30 j., jm. en Sara Adriana Risseeuw, 27 j., jd. Geboorten. 3 Nov. Abraham Anthonie, z. van Jannis Baptiste de le Lijs en Johanna de Wit te. 7 Nov. Sara, d. van Jannis de Wolff en Suzanna Burgel. 14 Nov. Pieter Adriaan, z. van Jacobus Johannis de Eouw en Jacoba Eli zabeth Huijsheere. 16 Nov. Jozina, d. van Jo- zias Gerard Avot en Jozina Ekkebus. Overlijden. 13 Nov. Maria Julia van Hijfie, 3j.. d. van Carolus Ludovieus en Sophia Pie- ters. 13 Nov. Amelia van Hijfte, 5 j., d. van de voorgenoemden. 16 Nov. Catholijntje de Nering, 87 j., wed. van Jozias Michielsen. 17 Nov. Johanna Maria de Mol, 75 j., echtg. van Willem Johannis Giese. Oostburg. Huwelijks-Afkondigingen. 15 Nov. Jannis Buurman, 22 j., jm. en Maria Pieternel- la Simpelaar, 17 j., jd. van Watellandkerkje. 15 Nov. Jakob Adriaan Leendert de Lange, 22 j., jm. en Anna Kusse, 22 j., jd., van Ar- nemuiden. Geboorten. 1 Nov. Jacobus, z. van Theophi- lus Verwer en Lentina Dcijers. 16 Nov. Jo hanna, d. van Jannis Tellier en Anna de Smidt. Overlijden. 10 Francisca Vernimmen, 73 j., laatst wed. van Pieter Bernard Verstringe. Schoondijke. Geboorten. 2 Nov. Anna Sa ra, d. van Willem Francois Versprille en Jowan- na Francina Risseenw. Meuwvliet, In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Arrondmements-Rechlbank le Middelburg. Dinsdag 17 Nov. is veroordeeld S. F-, 23 j., huisvr. van A. de D., arbeid ster te Cadzand, wegens beleediging, tot f3 b. subs. 3 dagen hecht. Kantongerecht te Oottburg. Zitting van Donderdag 12 November. J. de C., te Aardenburg, wegens strooperij, tot f 2 boete of 2 daguu hechtenis. E. N. te Aardenburg, ter zake als voren, tot f 0,50 boete of 1 dag hecht. L. V. te Lapschure (B.), wegens overtreding der vischwet, tot 2 maal f 3 boete of 2 dagen hecht, voor elke boete. J. de B. te Biervliet, wegens strooperij, tot f 0,50 boete of 1 dag hecht. C. van de S. en V. F. te Antwerpen, wegens overtreding der jachtwet, tot 2 maal f 4 boete of 5 dagen hecht, voor elke boete ieder. F. H. te Groede, wegens overtreding der drankwet, tot 21 dagen hecht. B. van C. en F. van C. te Maldeghem, we gens liet loopen over eens anders grond, tot f 0,50 boete of 1 dag hecht. L. de R. to Maldeghem, wegens overtreding van het Prov. reglement, tot f 3 b. of 3 d. h. T. T. te Biervliet, wegens overtreding van het politie-regleraent, tot f0,50 of 1 d. hecht. P.B. de B. te Eede, wegens overtreding van het Prov. reglement, tot f 2 boete of 3 d. h.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1891 | | pagina 3