5I@si ESoeQe, Den pMen Moede! Openbare Verkooping Huis, met ruimen Tuin ei Erve, 2°. Drie f oeÉiizei ea Erven, OPENBARE VERKOOPINGEN. Boóipari, Tuin, Bon- en Weiland, MEUBELEN en HUISRAAD, 1 i -I ?op do geboimzinnigo macht van bet somnambulisme •■aan bot wankelen zal brengen. Immers: als een 'wetenschap of kunst, die in staat beweert te zijn do verborgenste oorzaken van langdurige kwalen en ziekten in '"s menschen lichaam na te speuren en aan hot licht te brengen, niet helderziend" genoeg is om een stukje gezegeld papier in den zak van een dief te attrapoeren, dan dan zal men wel moeten erkennen dat die wetenschap toch eigenlijk geei) oortje waard is." Te Lommer is een tweejarig kind, een oogen- blik zonder toezicht gelaten, vergiftigd door het drinken van water,* waarmee men zoogenaamd vlie- genpapier bad begoten. Door hot spoedig toedie nen van tegengif hoopte men het kind in 't leven te. behouden. -* Ben curieus staaltje van bureau-routine vindt men in een kennisgeving vyn burgemeester en wethouders van Amsterdam, voorkomende in het officieel gedeel te der Amst. Crt. van Vrjjdag. Deze kennisgeving bevat bepalingen op de beweging van rijtuigen aan de oostzijde der stad, bij gelegenheid van een feest, aanstaanden Zaterdag door de Roei- en Zeilvereoni- ging de Hoop te geven. Zij is waarschijnlijk door een ambtenaar afgeschreven naar een model van ouden datum, zonder dat hij er op lette wat er in stond, en verder door niemand nagelezen. Onder moer voorschriften wordt daarin vastgesteld, dat de rijtuigen, komende van de Weosperzijde, niet mogen rjjden door de Weesperpoort, en die van de Utrecht- ache zijde niet door de Utrccktscke poort. Nu is hot zelfs voor den kwaad willigsten en weerspannigBten koetsier een onmogelijkheid, om dit voorschrift te overtreden, en wel omdat reeds jaren geleden de beide in de kennisgeving genoemde poorten zijn afgebroken. Zelfö is het, wat de laatste betreft, vrij moeieljjk do plek aan te wijzen waar zij gestaan beeft. {Tijd). -v Vrijdag ochtend vertrok eene begrafenis te Amsterdam uit do Kattonburgeretraat naar de Oos- ter-begraufplaats, vergezeld van een sterke policie- macht. Deze was noodig om een man, die, in een vigelante gezeten, het ljjk zijner dochter, die zich zelf van 't leven beroofd bad, volgde, tegen de woede des volks te beveiligen. De oorzaak van dozen zelf moord wordt aan hem geweten. Ware de politie niet tegenwoordig geweest, het bad slecht met hem afgoloopen. Benige steenen troffen het rijtuig. Na afloop der begrafenis werd hij onder bescherming dor policie een eindweogs de stad uitgeleid. {6t<ind.) De ziektetoestand van den oudste der vermink te Zweedscho adelborsten, Schutz, beeft, naar het Vad. mededeelt, plotseling een zeer ongunstige wen ding genomen. Men vreest voor bet behoud van zijn leven. Gister voormiddag is te Rotterdam een kind van 5 maanden, dat door de moeder op een stoel gebonden alleen in do woning was achtergelaten, door het omvallen vau den stoel in een emmer met lauw water gevullon. Eenige oogenblikkcn later werd bet door do moeder zoo gevonden; bet is kort daarna overleden. Al weder een overblijfsel van vorigo eeuwen, eene herinnering aan den goeden ouden tijd- verdwe nen I Al de nncbtwachthuisjes namolijk, waarin sedert tal van jaren deAmsterdamscho wachts langs de grachten zaten te dutten, worden gezamenlijk in publieke veiling verkocht. Volgens het Marine court oj inquiry te Pe- nang, zou de schuld der aanvaring tusschen do Khedive en do Vooncaarts waarschijnlijk te wijten zijn aan den dorden stuurman van het Ned. schip. Deze, die op het oogenblik der aanvaring wacht bad, zijne positie misrekende on eene aanvaring vreesde, moot verkeerd gedaan hebben met te be velen bet roer van de Voorwaarts aan bakboord te leggen, waardoor de-aanvaring onvermijdelijk werd door voor de Khedive te willon overgaan. Een groot pakhnis, genaamd »de barakken" aan de scheepmakershaven to Rotterdam, is de vorige week met don ganscbon voorraad vlas, graan zaden, tabak enz. door brand vernield. Te Amsterdam beeft een man een vrouws persoon van verdachte zeden in een aanval van minnenijd mot een mes een steek toegebracht in den bals. De dader werd door de policie gearres teerd en de verwonde werd ter verpleging naar het binnengasthuis gebracht. In het kamp van Bevorlo heeft, tusschen twee officieren van 't garnizoen van Brussel, een twee gevecht plaats gehad met den degen. De gekwetste blijkt nader zwaar gewond te zijn aan de zijde en het been. Te Seraing bad een onweer plaats dat niet zeer hevig schoon te zijn. Om zich te vrijwaren voor den stortregen, vluchtten vijf werklieden der fabriek Cockerill in een loods, die twee hunner kort daarop verlieten. Nauwelijks waren deze buiten of de bliksem trof de schuilplaats, drong door het dak en doodde twee achtergeblevenen. De derde werd op den grond geworpen en verloor bet gebruik zijner beonen. Een der slachtoffers is hoofd van een talrijk huisgezin. Een winstgevende zaak. De kunstdraaier Hei- neman te Berlijn maakt van den dubbelen moord aanslag op den Keizer een winstgevende zaak door een fraaie broche to maken, waarin een goed gelij kende afbeelding van bet hoofd des Keizers, uit ivoor gesneden prijkt en die dames ter herinnering aan den dubbelen moordaanslag kunnen dragon. Zjjn denkbeeld vindt bjjval; althans de keizerin was met dit sieraad zoo ingenomen, dat zij da delijk een groot aantal er van bestelde. Reeds is melding gemaakt van oen plan om de Noordpool per luchtballon te bereizen. Vrij al gemeen werd dit plan als een scherts beschouwd. De Fransche luchtvaart-maatschappij vat echter de zaak ernRtig op en wijdt er bare aandacht aan. Men acht het niet onmogelijk door ballons van bizondere constructie hot beoogde doel te bereiken. Het aantal paarden der wereld China en Japan niet meegerekend wordt geschat op 58 millioen. Daarvan bezit Rusland er twee en twin- twin tig on een half millioen, Duitschland 3,352,000, Frankrijk 3,000,000, Oostenrijk 1,367,000, Honga rije 2,179,000, Groot-Brittan je 2,255,000, Turkije 1,100,000, de Vereenigde Staten 9,504,000, de Argentijnsche Republ. 4,000,000, Canada 2,624,000 en de Staat Uruguay 1,600,000. Het is zonder ling dat Nederland bij deze opgaven steeds wordt geïgnoreerd. De bondenbelasting heeft in 1877 in Enge land 349,743 pd. st. opgebracht en het aantal hon den, waarvan zij geheven werd, was 1,399,340. In het Duitsche Rijk komt de hondenbelasting in de zuidelijke staten de staatskassen ten goede, in de noordelijke vloeit zij in de gemeente-kassen. Het aantal aangegeven bonden is in Duitschland ongeveer een millioen, en men berekent, dat, werd er eene algemeone en gelijke Rijksbelasting opge legd, zij gemakkelijk van 10 tot 15 millioen mark zou kunnen opleveren. Sedert den dood van Koningin Mercedés is do toestand van Koning Alpbonsus inderdaad on rustbarend. Hij spreekt voortdurend van afstand te willen doen van den troon, en zegt soms, dat het leven beuj te veel ie. Met uugstige 2örg houdt men bet oog op hem. Men vreest werke lijk, dat het weldra zal uitloopen op een wisseling in de Regeering, en door de aanhangers van de Prinses van Austuriö en van de ex-Koningin Isa bella worden reeds maatregelen getroffen voor 't geval van eon eventueelen troons-afstand. Door den Madridschen correspondent van »het Vaderland" worden echter deze berichten tegenge sproken. St identen-zangers. Te Parijs zijn een honderd tal Zweedschu studenten aangekomen, die aldaar concerten zullen geven. Op hunne reis door Duitsch-* land hébben zg- met hun zingen grooten opgang gemaakt. De f^sscho klank hunner stemmen, de nauwkeurigheid, "waarmede zij aan de wenken van bunnen directeur gehoorzaöien, worden bizonder geroomd. De ballon capttf te Parijs beeft zijnen proef tocht gedaan, die good is uitgevallen. De ballon is 600 meters gestegen en toen naar beneden ge baald door middel van een stoom-windas. Id het 6chuiljo kunnen 50 personen plaats nemen, maar aan deze eerste opstijging hebben geene betalende personen deelgenomen. De ballon is in zoover als de gewone luchtballons ingericht, dat men haar, mocht de kabel breken, zonder gevaar weder kan laten dalen. De kosten Vvan den ondernemer, den beer Giffard, beloopen tot dusver 20,000 franc. Door het gemeentebestuur van Brussel is voor- loopig eene som van 100,000 fr. beschikbaar ge steld voor de feesten, die op 22 Augustus, bij ge legenheid van het zilveren huwelijksfeest van den Koning en do Koningin van België, met grooten luister zullen gevierd worden. VERKOOPINGEN, ENZ. SI Juli SI .31 Aug. 1 Verp- Bouw- en weiland. Goes. Verp. Weiland. Heinkenszand. Meab. goed., manufacl. 'Goes. Hofsteden, bouw- ea weiland, enz Bonw-en weiland. Wemeldinge. Boereninspan. Biervliet. Vruchten. 's H. ArendskerKe. Woonhuizen. Goes. Woonhuis schuur eu erf. Verp. Oesterput. Vlissingen. Inspan. Heinkenszand. Pilaar. Karseboom. de Vos. Middelburg. Verhals. Rembges. Le Nobel, tnr. v. Dam. Paardekooper V. d. Bus*che. Baarland. V. d. Bnssche. rad. Scholten Paar dekooper Overman. Gemeentebestuur. Scbolten Paar dekooper Overman. B TJJRGJE?RLIJKrE STAND. O o z s. VaD den 25 Juli tot en met den 29 Juli 1878. Gehuwd: den 27, Joost Lankester, 27 j. jm. met Jacoba Knijper 26j.jd. Geboren; den 27, Adriaan Hubregt Pietör, z. v. Jan de Pree en Jannetje Glerum. •297a STAATSLOTERIJ. Pry zen van f100 en daarboven. 5e klasse 4e ljjst. Op nos. 2476. 8878eu 11806 ieder flOOOt op no. 18782 f 400; op nos. 5800, 11521. 14754 en 1639T ieder f 200; oj> nos. 2, 52, 6264, 0100, 0955, 10624, U733, 12090 en 13912 ieder f 100. ADVERTENTIEN Een oud huis te Maastricht in. "\77"ijn.erx vraagt soliede agenten .voor den verkoop van oude belegene Wijnen tegen eene goede provisie. Brieven te adresséeren bij den Boekhandelaar LEITER-NYPELS, te Maastricht, onder letter^ Z. W. op Zaterdag den 10" Angnstns 1878 des avonds te 7 uren, voor J. VAN AERDE, in het »Slot Ostende", bewoond door dhr. J. J. KOENS, te Goes, van de navolgende on langs nieuwgebouwde Woonhuizen, zijnde: 1° 1 het door den verkooper bewoonde liggende aan den Singel nabij de 's Heer Hendriks - kinderenbarrière te Goes aldaar aan bet einde van de Nieuwstraat, in massa en in 3 perceelen; deze bewoond door dhrn. Cou- vée, van Melle en Hendriks. Een gedeelte der koopsommen kan ala eerste hypotheek op bet gekochte gevestigd blijven. Informatiën te bekomen bij den beer I. J. PAARDEKOOPER en bij den Notaris h. K. D. VAN DEN. BÜSSOHEbeiden te Goes. De Notarissen D. J. SCHOLTEN te Ellewouts- dijlc en L. A. PAARDEKOOPER OVERMAN te 's Gravenpolder zullen, ten verzoeke van de erfge namen van wijlen AAGJE KARELSE, weduwe C0RNELI8 OUDENDIJK, in het openbaar te koop aanbieden L Op Vrpag den 16 Augustus 1878, des voormiddags te 10 uren, in het gemeentehuis bij de wed. Bek te Heinkenszand, zoowel in percee len als in massa: met onder de gemeente Heinkenszandin het geheel groot 10 Hectaren 46 Aren 20 Centiaren. Te aanvaarden: do Gebouwen en het Weiland- met 1 September en bet Bouwland onmiddellijk na bet rooven van den oogst, beide in dit jaar. n. 0p Maandag den 19 Augustus 1878, des voormiddags te 10 uren, op gemeld boefje on der Heinkenszan d aldaar aanwezig, hoofdzakelijk bestaande in - 1 zwart MERRIEPAARD, KOEIEN, 2 BUNDERS, 1 KALF, 3 "VARKENS, ZËÜ5"mèt BIGGEN, 2 SCHAPEN, KIPPEN, BOE RENWAGEN, PLOEG, SLEEPER, ROLBLOK, GEESELSTEEN met PAARD, EGGEN en verders LANDBOUWGEREEDSCHAPPEN, HOOI, STBOO en MEST in den Mestpnt, en voorts eenig oud Porselein, waaronder 10 BORD JES, en wat verder te voorscbgntvzal worden ge-t bracht. Alles breeder bjj biljetten -omschreven. »=*T

Nieuwe Goessche Courant | 1878 | | pagina 3