Te half drie uren, Historische Optocht door de Stad. Des avonds te half acht uur, Groot Vocaal en Instrumentaal concert tpvde Groote Markt. Illu minatie en Vuurwerk. Dinsdag 18 September, Groot Festival. Voor middags te half elf uur, na aankomst van den trein uit Roozendaal: Ontvangst, der gearriveerde Ge zelschappen aan het station. Optocht .onder ge leide van een eerewacht te paard naar de Con certzaal, waar de verwelkoming zal -plaats hebben en d«n bestuurders der verschillende riyazjekkorpsen de Eerewijn zal worden aangeboden, f f Aan het Festival zullen de vmgendek^Mu- ziekgezelscbappen deelnemen: Harmonie.' Jurist en eer," uit Zierikzee; de nieuwe Harmonie van Bergen op Zoom, Eendracht maakt macht," van liruiningende Leerzuchtige Broeders," van Ze- Ie; >de Eensgezindheid" en Ons Genoegen", van Vlis singen »Constantia," van Burgerhout; de Vol harding," jan Goes; »Cercle Gretny," van Wille- broeck en Accelerando," van Middelburg. half twaalf uur, Muzikale Promenade van al de gezelschappen door de Stad. Te- twaalf: uren, op de Groote Markt, uitvoering van hêt Muzikaal programma. Des - avonds te zeven uren, uitreiking der Eere metalen en Uitloting der Premiön in de Concert zaal. Gedurende- derf-,dag Muzikale Promenades door de Stad.. Des avonds te acht uren, Groot Vocaal en In strumentaal Concert, iu den tuin der Sociëteit >Van Ongenuchfcen Vrij". Illuminatie en Vuurwerk. Woensdag 19 September, des avonds te zeven «aren, groote Tooneelvoorstellingen in de zaal op- het >Slot Ostende" en in het.»Café Hartman",' Groote Markt. De Tooneelvoorstellingen welke door Aurora zullen gegeven worden zullen bestaan in: Liefde en Vriendschap, Tooneelspel in 3 bedrijven, De Twee Invalieden,. Blijspel in éen'-bodrijf en Joost Uilen spiegel, Big spel in éen bedrijf. Door Ons Genoegen zal in het Café 'Hartman worden gegeven: De drie- "\Verkstakers, of de Ra ven brongen geen brood, cenevens verschillende, voordrachten" en eindelijk tot sloteen half unr bij den Kapper. Welke tooneelvoorstellingen voor iéder kosteloos toegankelijk zijn, behalve voor kinderen beneden 15 jaren. Voor den Historischen Optocht verwijzen wij naar het uitvoerig programma dat'bij-de Boek bandelaars F. Kleeuwens Zoon-, A. vA'l'.W .Bol land, A. C. de Jonge SJz., F. Sandijék ,en S.' ,J,\ de Jonge. 'Cj Men meldt uit goede bron, dat de Maatschappij Zeeland", wier prachtig stoomschip »Stad-Middel burg", wegens het springen van den cylinder buiten dienst is moeten gesteld worden, tijdelijk weder het reeds gunstig bekende schip »Snaefell" heeft gehuurd, tot dat de beide nieuwe, booten, die te Glasgow in aanbouw zjjn, gereed zijn. De Snaefell werd heden reeds in Vlissingen verwacht. - Eenige dagen geleden is aan het postkantoor te Vlissingen aangehouden een gouden tien-gulden stuk dat, naaa het oordeel van den ambtenaar, be- schadigd scheen te zijn. Gisteren is het goudstuk doorgeknipt teruggekomen en aan den eigenaar te ruggegeven. Een ieder zij dus voorzichtig bij bet aannemen van tientjeB en hoede zich voor schade Te Zierikzee is van elders ontvangen een valsch bankbiljet, groot honderd galden, zoo goed nage maakt,'dat bijna niemand bij den eersten opslag de onechtheid kon opmerken. De voornaamste teoke- nen dier onechtheid zijn: het papier ietwat steviger; de grond der vier hoeken, waarin de cijfers 100 staan, te donker; die cijfers zelf glimmend in plaats van dof; het beeld der maagd niet zuiver afgewerkt, de neus -scheefwatermerk en strafbepaling op de keerzijde flauw gedrukt, enz. De justitie doet onderzoek. Z.C, _Door wijlen- H. M. de Koningin zijn, bij uiter ste wilsbeschikking, aan het Idiotengesticht te 'sHa- ge, waarvan zij beschermvrouw was, 'vermaakt twee aandeelen in een rentelooze geldleening, ten laste dier instelling, elk groot f 250. Té Kampen heeft men, volgens het U. D., 11. Dinsdag vergeten een wethouder te benoemen. Mr. J. G de JVit( Hamergewezen president der voormalige arrondissements-rechtbank te Deven ter, is benoemd tot vice-president bij dé arrondisse- mènt's-rechtbank te Leenwarden en heeft die benoe ming aangenomen. Den-23sten dezer maand zal de directeur der Koninklgke kapel van 'het regiraont grenadiers en ja- gers» de heer Dunkler, zjjri^gouden dienstfeest bij de militaire muziek vieren. Volgens het Dagblad worden reeds maatregelen beraamd, om dit feest niet onopgemerkt te doen voorbijgaan. De kapitein C. J. de Bonniervan het 3e reg. inf. te Middelburg heeft zijn pensioen aangevraagd. De officier van gezondheid 2e kl. Teelingthans te Middelburg zal naar Terneuzen worden over geplaatst, ten einde daar den dienst van eerstaan wezend officier yan gezondheid waar té nemen. Er is een nieuw werk van Victor Hugo ter perse, getiteldU Histoire d'un crime, par tin témoin oculaire. De schrijver behandelt de ge schiedenis van 2 December 1851. Te Amsterdam wordt door de heeren Prof. J. A. Alberdinck Thym en Mr. W. W. van Lennep eene poging aangewend tot het verzamelen van bouwstoffen voor eene bijdrage tot de kennis der Amsterdamscbe dialecten, voor zoover die nog leven op de tong der bewoners van de verschillende buur ten aldaar, naardien men het van belang rekent, voor de zaak der beschaving, .te luisteren naar de gesproken volkstaal. In den voormiddag van 29 Aug. jl. is Z. D. H. Mgr. Johannes Zwijsen, Bisschop van 's Berto- genboscb, te Tilburg aan een groot gevaar ont komen. Terwijl de kerkvoogd naar Korvol reed,, liep een wiel van het rijtuig. Toen zij voor de woning van den heer A. Briels tot staan gebracht waren, heeft ZEw. in diens woning eenigen tijd vertoefd, om daarna in een ander rijtuig zijnen weg te vervolgen. Juist daags te voren had hij zijn 83eten verjaardag gevierd, als geboren 28 Aug. 1794 te Driel in Gelderland. De echtgenoote van ds. j J. Richard, pred. 3Ü, Nederd. Herv. gemeente te Vlissingen, ge logeerd zijnde bij den beer van Gogh te PrinBen- hage, bad bet ongeluk - van'op Vrijdag 31 Aug. aldaar van de trappen te vallen, en daarbij zulke zware kneuzingen aan het hoofd te bekomen, "dat zij op den 4 dezer aan de gevolgen daarvan over leden is, bijna 50 jaar oud zijnde. Uit het verslag, over1 April 30 Juni, van de Weesinrichting te Neerboscb, onder direc tie van den heer J. van t Lindenliout, vernemen wij, dat, met bet hulppersoneel, die inrichting thans uit bijna 500 personen bestaat, en dat in bet ge melde tijdvak aan giften ontvangen werd 14806,44* en aan inkomsten uit de drukkerij 3963,57. Op de" school bevinden zich thans 260 leerlingen, van 'welke sléchts 10 niet tot de verpleegde weozen behooren. Uit een tiental weézen, waaronder een meisje, dtè lust. en aanleg toonde voor het geven van onderwijs, is eene opleidingsklasse gevormd. De oplaag van den Weezen-almanak is van 38 duizend, in het jaar 1876, nu tot 45 duizend ge stegen. Do Rijksambtenaren te Oldenzaal hebben een mooien- slag geslagen. Ze hielden twee groote manden aan) die volgens opgaaf met -eieren ge vuld waren, maar bij nader onderzoek voor eene waarde van ruim f2000-aan merinos, moiré, tbibet en andere fijne wollen stoffen bleken te bevatten. Eergisteravond i3 te Haarlem uit het Zui- der-Bniten-Spaarne, in de nabijheid van de zwem school, het lijk opgehaald .van een 32jarige dienst bode, die reeds eenige dagen was vermist. De oorzaak van haar wanhopige daad schijnt een te leurgestelde liefde te zijn. In de vorige week viel bij ongeluk een pot met verf uit een raam in de Damstraat te Am sterdam en trof een vrouw, die geheel met verf beklad was, wat voor de omstanders een komisch schouwspel opleverde, maar voor de getroffene hoogst onaangenaam was. Te Rotterdam is een gezin ernstig riek ge- worden na het gebruik van vleesch. Een slager had bun vleesch van miltziekte koeien verkocht. Een der tumultmakers te Arnhem heeft reeds zijn gerechte straf gekregen. Het U. D. meldt dat hij wegens gewelddadig verzet tegen een beambte in ,'functie, 't welk bloedstorting tengevolge had, tot 2 jaren gevangenisstraf veroordeel is. Een boekdrukker te Amsterdam, kreeg een aanplakbiljet om te drukken, waarop o. a. voor kwam een zes-roedigen hooiberg. Hjj drukte het 'biljet, maar. meende toch. dat dit woord niet over eenstemde mét' de- wet op de maten en gewichten en veranderde het daarom in izes-arigert" hooiberg. Pans Pius IX beeft den heer -Henri Boogaers, uitgpver van de Katholieke Illustratie, ;te-Maastricht, benoemd tot ridder der orde van Gregorius den Groote. '- Vrjjdag ochtend heeft zich een huzaar-plaats vervanger van het te Haarlem in garnizoen liggend regiment huzaren door een pistoolschot in den mond vrij erg verwond; hij is onmiddellijk naar het hos pitaal vervoerd; dé wond uodeljtk, maar kan toch voor «Ion .''mk-1'. se gevolgen na zich slepen. Het jonge meisje, dat zich Vrpdng .-u Wui,- tervoordschen dijk nabij Arnüem 'ic- 1 der vtrein heeft laten O^rrijden, schiju', i ie daau zjjn overgegaan om aan de herin «liegen van haren vader te ontkomen. De jas óeoft zich de ze zaak aangetrokken en doet oud ...jez. Krabbendjjke. Herb, oomd als Weir.-uder en Ambtenaar van den Burgerlijken Stan£ Blok, en benoemd tot Ambt. v. d. Burg. Sta,;- do Bur gemeester D. P. Dominicuü. Middelburg, 10 Sept. Sedert eenige dagen werd zekere P-_J- O., schilder, vermist. Dezen morg— vond men onder de gemeente Kondeker. in het kanaal zijn lijk. Zijde houding tegenover zijne huisgenoot en mout in den laatste tijd vrij zonderling geweest zijn. Hij leed aan zwaarmoe digheid. Mórgen (dinsdag) zal, naar - wij met zeker heid vernemen de zaak van den beer de Dekker, gewezen lid der firma van Zeijlen en Dekker al hier, voor het Gerechtshof te 's Hoge"' worden behandeld. Wolfaartsdijk, 8. Sept. Ofschoon het rooien der vroege soortén van aardappelen, voor zooveel die nog in den grond zitten, de moeite niet waard is, als geheel verrot zijnde, zoo blijkt echter, dat het kwaad in de latere soorten van geringe beteeke- nis ia, hoezeer het beschot "daarvan niet ruim en de knol over het algemeen slechts middelmatig van grootte is. Kerk- en öoliooluieuw». Néd. Herv. Kerk. De Synode der Ned. Herv. kerk heeft in hare zitting van Woensdag 29 Augustus de volgende nieu we redactie van de belijdenisvragen, voorkomende in art. 39 van het reglement op het godsdienst onderwijs, vastgesteld Verklaart gij u te vereenigon met allen, die God aanbidden als hun Hemelscben Vader, Jezus-Ghristns voveeren als den Zoon Gods, hun leidsman tot den Vader, en zich door den Heiligen Geest willen laten besturen Hebt gij het ernstig voornemen dé zonde te ver zaken en matig, rechtvaardig en godzalig te leven, gelijk .het aan ware Christenen betaamt - Belooft gij enz. (zooals de 3de vraag in het thans geldende art. 39.)" Te Breskens is als 16de poging beroepen ds. E. B. Swalue, pred. te Helena-veen. Ds. H. Bax Dz., pred. te Doornspgk en be vorens te Poortvliet, is beroepen te Hilversum, én ontving biermede gedurende zijne 24jarige kerke lijke loopbaan voor de 54ste maal een beroep. *Oudelande, 9 Sept. Heden bij hot begin deT morgen godsdienstoefening, maakte onze geachte leeraar J. Schuttevaêr, aan de gemeente bekend, dat hij vrijheid had gevonden om voor het beroep naar St. Anthoniepolder te bedanken. Na deze bekend making zong de gemeente haren leeraar toe Ps. 134 3. In oen treffendtTleerrede, naar aanleiding^ van Philip. 2 2, verbond zich onze leeraar op nieuw aan de gemeente, terwijl bij het einde der godsdienst oefening werd gezongen Gezang 96, waarvan de helft staande. Ds. «7. Dorenbos, vroeger predikantte Oudelande, thans te, Blitterswijk, is beroepen te Helvoirt, Noord Brabant. Chr. Geref. Kerk. Te Oud-Yossemeer is beroepen ds. G. de Braai, pred. te Apeldoorn, ter vervanging van d9. M. Boon, den 19 Aug. jl 'te Zaamslag bevestigd. De Cand. J. Ofzinga, geboortig van Kampen, heeft het beroep naar Driesum aangenomen. - R. Kath. Kerk. Z. D. H. Mgr. Petrus Matthias Snickert; geb. 1816, tot dusverre President van het Seminarie te. Warmond, is den 2 dezer tot Bisschop van Hai&- lem gewijd, en zijne betrekking te WarmO^il* vervangen door dén Ew. beer Casper Josephns Mar tinne Bottemanne, geb. 1823, en sedert Dec. 1876 Pastoor bij de H. Catharina kerk te Amsterdam. In plaat? van den naar Apeldoorn; vertrok ken leeraar, den heer van Noppen, is te Gorinebem tot leeraar de H. B. school benoemd de beer de Bruin leeraar te .Goes. U. D. Aan den hóer Johannes van den Boschna meer dan 4Ójarigen dienst, waarvan 39 jaar als hoofdonderwijzer aan. de openb. school té Tholen, en als zoodanig op den ouderdom van 65 .jaar den 1 Juli eervol ontslagen, is een pensioen toegekend ten laste van den Staat, van f 634. De hulponderwijzer J. de Vos Cz. te Zaam slag heeft voor zijne benoeming als zoodaing te Sohoondijke bedankt. - Afsluiting der Kasboeken en Reatantenlgst.bg

Nieuwe Goessche Courant | 1877 | | pagina 2