290e STAATS-LOTERIJT. een weinig doof was, alzoo den trein niet hoorde aankomen. Een der loopjongens van het Dagblad van Z. H. en 's Gr., vond dezer dagen oen bankbil- let van 100. In zijn eerlijkheid en domheid volgde hij een vor- keerden weg met zijn vondst. Hg bracht het geld naar de Spaarbank, doch.... gat hot daar eenvou dig af aan een onbekende. Intnsschen is door den verliezer aangifte ook van het nummer bij .de politie gedaan, zoodat men de .hoop. meent te mogen voeden dat de eer lijke in-ontwmgBt-nemer het geld alsnog zal terug brengen en den knaap dus tevens de belooning roor zga eerlijkheid niet zal ontgaan. Een dienstmeid te Stads-Kanaal, is Zondag morgen, terwijl er reeds een massa kerkgangers waren, op den preekstoel geklommen en heeft onder 't geroep van: »Ik wil «preken," den Sta- ten-Bijbel naar beneden geworpen, waarop zij slechts met moeite uit het kerkgebouw is verwijderd ge worden. Een baldadige 13jarige jongen tö Muntendam, heeft zich uit vrees voor straf opgehangen. Het Ned. Rundvee-Stamboek is bij den heer W. E, VJ.Tjeenk Willink te Zwolle, ter perse, zooals do Landb. Ct. meldt, die de belangstellen den aanraadt,zich tijdig om een exemplaar aan te melden. Eenige dagen geleden is te Rotterdam een ge- heelo bruiloft, bestaande uit een twintig a dertig personen, gearresteerd. Het gezelschap toch van da mes en heeren was vrij opgewonden en zong naar hartelust langs de straten, wat hun, aangezien het na middernacht was, door een politie-agent werd verboden. In' plaats van naar den man te luisteren, vonden do bruiloftsgasten het aardiger, hem in het ootje te nemen, waarop de agent een fluitje deed klinken, dat onmiddellijk een twintig agenten lokte, die een cordon trokken en de brui loftsgasten naar het politiebureau brachten. De dames en heeren moesten hun naam opgeven en werden daarop vrijgelaten, onder voorwaarde dat zij den volgenden ochtend aan den commissaris re kenschap zonden komen geren van bon gedrag, wat geschied is. Te Rotterdam is een aanklacht ingediend te gen het Botter cl. Zondagsblwegens laster. Het blad had gewaarschuwd tegen "zekere maatschappij, die van personen uit de minder vermogende klasse een wekelijksche contributie int, om de aldus bijeenge brachte gelden na verloop van eenigen tijd weder onder de contribuanten te verdeelen in den vorm van goederen (huisraad, lijfsieraden of dergelijke). Natuurlijk, dat van de duitjes, die aldus eerst ge- ind en later verdeeld worden, in dien tusschen- tjjd iets afgaat voor administratie-kosten. Wel is het den heeren directeuren" een zaaknaarne- mer en een colpoHeur, naar gemeld wordt,in de eerste plaats te doen om den minderen man op'gemakkelijke wijze in het bezit te stellen van een mooi stuk, -maar hunne bemoeiingen dienen dan toch vergoed te worden. De directeuren, zich aldus in hunne menschlie- vende bedoelingen miskend ziende, hebben de zaak voor het gerecht gebracht. Per Telegraaf. De heer Graaf van Bïjlandt, ge wezen President der Eerste Kamer, oud-staatsraad en oud-góuverneur van Overijssel en Zuid-Holland is heden overleden. K-echtzaken. De Arrondissements-rechtbank- alhier, heeft he den bij een breed gemotiveerd vonnis, den heer Th. P. S., van Kapelle, schuldig verklaard aan manslag door achteloosheid en hem veroordeeld tot f 300 boête, subsidiair 14 dagen gevangenisstraf en in de kosten van het geding, des noods bij lijfsdwang to verhalen. - De dienstbode uit Oud Vossemeer, beschuldigd van kindermoord, voor de 'eerste maal door de on gehuwde moeder gepleegd,'is in de vorige week door bet gerechtshof te 's-Gravenhage vrijgesprokenop grond dat het niet bewezen was, dat het kind zou heb ben geleefd. Vervolgens werd uitspraak gé daan in de straf zaak van den handelsreiziger en den gewezen kel ner uit Rotterdam, aan wie is ten laste gelegd valschheid in twee onderhandsche geschriften en het des bewust gebruik maken van die geschriften om daardoor in het bezit te komen eener partij van dertien dozijn stoelen ten nadeele van den pa troon des oewtgenoemden. Den reiziger werden drie jaren gevangenis en vier geldboeten van 5D, den kelner drie maanden gevangenis eneene geldboete van f 50 opgelegd. •Nog deed het .Hof, na behandeling, uitspraak ten aanzien eener vronw uit Jjtellendam, die zich, in armoedige omstandigheden'verkeerende, Jin den loop Vin het vorige jaar had schuldig gemaakt aan diefstal met binnenbraak, waardoor zij haar buur man eone schado van 12,50 berokkende. Haar werden drie maanden eenzame opsluiting opge legd. Donderdag is to Middelburg gepleit in het inci dent der proeednro-Phoenix. Vodr den oischer trad op mr. Van Hoek, voor den gedaagde mr. A. J. Van Deinse. Hot openbaar ministerie beëft gepersisteerd in zijne conclusion. Uitspraak 8 Maart a. s. De'rechtbank te Gorincbem heeft den won derdoctor St. Nicolaas, wegens, onbevoegd uitoefe nen der genees- en artsenjjbereidkunde, tot de ge- eiscbte straf van een half jaar celstraf, benevens tot eene geldboete van f 500 veroordeeld. Jongstleden Donderdag stond voor de Arron- dissements rechtbank te 'a Hertogenbosch terecht M. v. d. L., oud 16 jaren, als beschuldigd van dubbelen moord, gepleegd op de twee kinderen te Velp, nabij Grave. De voor het publiek bestemde ruimte, in de rechtzaal was te klein om de nieuws gierigen te bevatten. Het Openbaar Ministerie eiBchte 20 jaren opsluiting in oen verbeterhuis. De Recht bank bopaalde de uitspraak op aanstaanden Don derdag. Benoemingen en Besluiten. Z; M. heeft benoemd tot Notaris in het arron dissement Goes, standplaat? Cortgene, den Heer H. RoeloJ, cand.-not. aldaar. Kex-k- en Schoolnieuvr». Nod. Herv. Kerk. Beroepen te Goes, ds. T. J. Van Stipriaan Ltü's- cius, predikant te Scherpenzeelte 's Hherenboek, ds. E. J. Locher, te Zelhemte Poorfcyliet, EL J. P. Van de Linden, te Hillegondsberg. Beroepen te Scherpenisse, ds. A. J. _Wesfc- hoff, pred. te Biezelinge, c. a. De hervormde kerk te Oudelande bezit wei nig fondsen, dientengevolge wordt daar eene vrij hooge kerkelijke 'omslag geheven. Evenwel 'is 3aar voor eenige jaren eener nieuwe pastorij gebouwd, voor een paar jaar daaraan een nieuwe schuur en stalling toegevoegd," en verleden jaar de pastorij vergroot, terwijl de predikant eene. aanzienlijke toelaag geniet. Nu moet de kerk verbejterd wor den, wat' dringend noodzakelijk is. Hiervoor is dezer.dagen een inteekenlijst rondgezonden, waar op voor een aanzienlijk bedrag is ingeschreven. Voorzeker- wel een bewijs van'belangstelling in den godsdienst. BUITENLAND. f Men is zoowel in Duitscbland als in Frankrijk en Bolgie, ernstig beducht voor .overstroomingon. Op verschillende plaatsen is do gemeenschap tusschen do beide oevers verbroken. Oostenryk, Gisteren is het ijs in den Donau losgeraakt. Het water in de rivier en in het kanaal bleef den ganschon dag wassende, zoodat in do laaggelegen voorstoden van Weenen. do kolders onderliepen. Do keizer en de keizerin bezochten de bedreigdo buurten. Te Praag is de Moldau zoodanig geste gen, dat verscheiden laag gelegen straton en buur ten blank Btaan. De Moldau is steeds aan het Engeland. Te Londen werd dezer dagen eene collectie van 26 Cremona-violen, vroeger het eigendom van wijlen mr.- Jolne-Thomley, te Breston, aan de meestbiedenden verkocht. „No. 15, een viool van Nicolaas Amati, gold 660 guinea; een andere van denzelfden 445; no. 17, een Stradivarius, 162. An dere 'instrumenten brachten 20 tot 32 guineas op. De 26 violen te zamen 1197 pond st. Jfe Londen zijn twee handelaars in boter voor den rechter gedaagd, wegens - het verkoopen van vervalschte boter. De inspecteur had een proef scheikundig geanalyseerd en bevonden dat er 30 pCt. vet onder vermengd was; de tweede persoon maakte het nog èrgérhij vervalschte do boter met 50 pCt. vet en kondigde in zijn winkel aan, dat hij "uitstekende qualiteit verkocht tegen 1' schil ling per pond. Beide handelaars werden tot geld boete veroordeeld. Amerika. Uit Rio de Janeiro wordt van 22 Januari ge schreven: 't Land wordt door allerlei plagen geteisterd. In de provincie Sao Paulo dringen do sprinkhanen meer en meer naar het Oosten. Volgens de iongate berichten waren ze reeds' te Botucatu verachenen. Breede rivieren waren ze overgevlo gen na op hun weg, al wat plant was te hebben vernield. In Goyaz maken do vampyrs bet hoogst onaangenaam, vooral in de nabijheid der rivieren. Die bloeddorstige beesten vallen niet slechts de huisdieren maar zelfs de menscben aan. Duitscbland. t Te Oos, een station bij Baden, stiet volgens het B. W. dezer dagen een landman bij het uit graven van een notenboom op een paardengeraam- to dat, toen het aan de lucht blootgesteld werd, uiteen vieL Ongeveer een meter daarvan daan en even als bet geraamte 1 meter onder den grond lag het geraamte van een man, wiens goed bewaar de schedel belaas bij bet opgraven werd vernield. Daarbij vond men een zwaard van 90 centim. lang en 5 een tins, breed met bet gevest aan de voeten van bet skelet, en 25 centim.* lange lans- spits, bet bovenste deel van een metalen helm en op kleinen atstand een strijdbijl. De versierde knop van hot zwaardgevest schijnt uit edel metaal gewerkt^te zijn, maar is tamelijk beschadigd, en fle ingelegde steenen, zoogenaamde halfedele steenen zijn op twee na uitgebroken. Ovér den vermoe- delijken ouderdom van deze wapenen is men het nog oneens. Al deze in ieder geval historisch belangrijke stukken, zijn - naar Karlsruhe, naar het groot-hertogelijke centraal museum..-voor oudheid kunde, gezonden.' Dezer dagen werd op de Brennerbaan bij Küfstein een reuzenpannekoek gebakken. Den 4en dezer geraakte namelijk bij Küfstein door een onbekenden oorzaak, een waggon in brand, waar in 120,000 eieren waren. Men kan zich .voorstel len, wat een ommelet daarvan bet gevolg, was; 't .was jammer dat er de boter aan ontbrak. In den winter van 1370 op 1871 stond 'een Duit8ch soldaat op post, en had, ten einde zich tegen de koude te wapenen, te veel sterken drank gebruikt. Hij werd dientengevolge wegens dron-c* kensebap op een voorpost tegenover den vijand, ter dood veroordeeld, welk vonnis door den Keizer in levenslange vostingstraf werd veranderd. De man was gehuwd en vader van 2 kinderen. Vijf jaren zijn sedert .yerloopen.Thans Heeft de Keizer, hem genade geschonken, en Donderdag jl. keerde de man, die zijne onvoorzichtigheid zoo zwaar had geboet, te Mulheim tot de zijnen terug. Te Keulen is een deel van de schipbrug weggeslagen, ten gevolge van het veelvuldige drijf- 58." De waterstand van verschillende Duitscbe ri vieren is hooger dan sedert 1849 het geval was. - V Getrokken prijzen. 1de Klasse. Trekking van 16 Febr. No. 5341 f 1000; no. 6789 f 400; no. 12148 f200;. no 1176. 1475, 2988, 12681 en 14028 ieder f 100. ldo Klasse. Trekking van 17 Febr. No., 3142 f 400; no. 10774 f 200; no. 20729 i 100. VERKOOPINGEN ENZ 23 Febr. Boeren Inspan. 23 Boeren Inspan. 28 K Hofstede, Boeren Inspan. Boeren Inspon, 'sH. Arendsk. mr. Liebert. Wissenkerke, (N B) Vd. 31 oer. Baarland. Woutersen, mr. v. D.ishoeck en Pilaar. Gravenpolder. Overman. Ellewonlsdijk. Boeren Inspan. Bouwlanden enz. Hoeije., 1 Mrfc. Boeren Inspan. - 1 Meubelen. 2 Menbelen. 2 Boeren Inspan. 2 "Boeren Inspan. 5 Boeren Inspan. 3 Boeren Inspan. 4 o Hofsteedje. 6 K Beestïaal enz. 9 0 Böeren Inspan. 10 Boeren Inspan. 14 Bcestiaal enz. 15 a Boeren Inspan. 16 0 Inspan, Beestiaal enz. Baarland. 22 0 Hofsteden en Landen. Goes. Oostburg. Goes. Kapelle. 'Nissè. Kapelle. Ovezande. St. Aanaland. Kapelle Beinkenszand. 's Gravenpolder. Kakebeeke. Goes. Paardekooper Ze v. d. Bussche. Wolfaartsdijk. Pilaar. Wolfaartsdijk. Kakebeeke. St. Maartensdijk. Sipkes. 'sH. Arendsk. Pilaar Prumers Van den Bussche. mr. v. Dishoeck en Pilaar. I«e Nobel. Paardekooper Sc 7. d. Bussche. Rembgcs. Overman. Rembges. mr. V.Dishoeek Pilaar. Sipkes. Kakebeeke. Pilaar. V22 23 24 i Gronden en Water. Veere. „Hofstede en Landen. "Wissenkerke. April Hofstede en Molen. Krmnicgen. Paardekooper en v.cLBassche. "Wouiersen, mr. v. Dishoeck en Pilaar. Rijsoort v. Meurs. Van der Moer. mr'. Vin Dam. jt VEGEJÏI'IJKJE STAND. s> GO ES. Van den 18 tot en met den 21 Februari 1876. Geboren: den 17, Pieternella Tanna^d. v. Frana Vcrheule en Kornelia OsseL Overleden: den 12, Maatje Corstanje, 85 ri, wed^ van Johan Adam' Engel blik; den 20, Jacoba, d&j^; Nicolaas Vertregt (overleden) en Maria "WisseDanier Adriaan Oerlemana, 37 j. gehuwd met Cornelia Wil- helmina Polderman.

Nieuwe Goessche Courant | 1876 | | pagina 2