VESTIBULE- en ST01UMÈS, 288c SÏAATS-LOTKRU. Wed. B. Fahery de Jonge, BUITENLAND. Sparge. De Epoca bericht, dat 1000 Carlisten morgen naar Cuba vertrekken, waarheen ook vóór 15 dezer een volledig regiment cavalerie zal afgezondon/wor den. Vóór 't einde der maand zullen 8000 man. naar dat eiland vertrekken. Santander, 7 Sept. Vier priesters, beschuldigd van verstandhouding met de Carlisten, zijn her waarts overgebracht, doch onder borgtocht weder in vrijheid gèsteld. De bepalingen aangaande de verbanning der Carlisten en het inheslagnemen hunner góederen zijn te Santander geschorst. De Carlisten zijn zeer ontmoedigd. Volgens een gerucht wint het denkbeeld van een »convenio" meer en meer veld in de Baskische provinciën. Engeland. Eergisteren. werden, door Lord Skelmersdale op Lathom Park (Engeland) veertig korthoornige koeien in het openbaar verkocht. Zij brachten op een bedrag van f 66,400. Twee koeien golden f6240 per stuk. Uit Engeland, Amerika, Canada en Australië waren tal van liefhebbers gekomen. Vóór de veiling verkocht genoemde Lórd de bul genaamd Duke of Ormskirk, kalf van de Fourth Baron of Oxford' en de First Duchess of Oneide voor 25,200, Het'.dier was drie maanden oud. Rusland. Het officieel verslag van generaal Kaufftnann aan keizer Alexander, betrekkelijk de laatste voorr vallen in Khokand, .luidt als volgtDe Russische colonne ontmoette bij haren tweeden marsch óp Khadshent eene vijandelijke colonne ruiterij, sterk 7000 man.( Hiertegen vochten 800 kozakken,'onder steund door vier vliegende batterijen en eenroket- batterij, een gebeelen dag. Het. voornaamste ge vecht werd echter geleverd op., 4 dezer, tegen 30,000 man Khokand-troepen. De.uitslttg was eeno vollödige overwinning voor de Russen,, ofschoon-1 de vijand post had gevat in eene sterke positie- van hot fort Maehram. Do positie en het fort werden stormenderhand* genomen door generaal -Golovatcheff, de vijand word 15 wersten wgd achter volgd en veie der vluchtelingen verdronken, in de Amoo-Paria, of werden door de troepen 'gedood. De Russen maakten zich meester van 39 kanonnen en eene gvoote hoeveelheid oorlogs munitiën. Het Verlies des vijands was aanzienlijk, dat der over winnaars onbeduidend en bestaat slechts in oen officier en zes man gedood en èen officier en zeven man gewónd. Turkge. Vólgens de Politische Correspondent heerscht in het gansché district van Trobinjè tot zuid-oostvyaarts aan de Oostenrijksche grens een zoo groote stilte, alsof er nimmer van opstandelingen 'sprake was geweest. De toestand, vroeger in deze arme.stre ken al niet bijzonder rooskleurig, is thans bijzonder verergerd, nadat zooveel in de asch is gelegd. De zuidwaarts van Mostar. ingedeelde Turksche troepen moeten uit KI eek, waar voortdurend óver zee pro viand aankomt, verpleegd worden. De arme rajahs,, daarentegen, lijden thans nog meer dan vroeger dóór hongorsnood en ellende. Amerika. De beambten, van het gouvernement te Was hington voor den Staat' Mississippi, melden dat de onlusten te Clinton werden in 'tleven-geroepen door de blanken, en dat hieraan geen einde zal komen, dan wanneer het algemeen gouvernement handelend optreedt. Er is echter nog geen aanvraag gedaan voor bondstroepèn. Een tweede bericht maakt mei- ding van een oproer onder de Indianen in de, staten Nevada en Utah. Er zijn talrijke settlers (boeren) 'gedood. Troepen rukken op om de orde.te horstellen. Men meldt uit Holyhead, 8 Sept.in den vroegen morgen is de Edith, passagiersboot, be- ho oren de aan do London and North Western Rail way, Company, door de Duchess of Sutherland, van dezelfde maatschappij, aangevaren en gezonken. Eon van de stokers en 'diens broeder, een passagier, "verdronken bij deze ramp. De Duches kreog zware averij. GEMENGDE BERIGTEN. Maandag nacht had in de Baan te Rotterdam een verschrikkelijk voorval plaats. Tëngevolge van oen twist ^met haren man, die in beschonken toe stand schijnt verkeerd te hebben, sprong eene vrouw in den Singel en werd door haren man gevolgd. De vrouw is verdronken, de man uit hot water gehaald, "echter in zulken toestand, dat voor het behoud van zjjn loven de grootste vrees bestaat. Hg is des morgenB naar het ziekenhuis vervoerd. Naar" wjj vernomen, is .door het gezin, dat na anderhalfjarig verblijf te Pateraon, in N. Ame rika, dezer dagen in Zierikzee i» teruggekeerd, eene brei-machine medegebracht, waarmede bereids eenige paren manskousen zjjn bewerkt en afgeleverd. De j-Matigbeidsmaatschappjj" heeft in Londen eene nieuwe proefneming gedaan, om het enorme drankgebruik te bestrijden. Zij heeft n. 1. eene tent op wielen doen vervaardigen, waarin men Koffie, Thee, Chocolade, allerlei verfrisschende dranken en eenige lichte spijzen tegen zeer billijken prijs kan verkrijgen. Gelukt deze proefneming, dan zullen tal. van die tenten worden ingevoerd. In. 1874 is toch in Engeland voor niet minder dan 1536 millioen gulden aan sterken drank gebruikt, d. i. voor ruim f60 per hoofd. Een Engelsch matroos ontving bij aankomst te Rotterdam zijne gage, ging daarop een borrel drinken en had het ongeluk om een goud tientje voor een cent uit te geven. Daar hij aldaar vreemd Was, kon bij de herberg niet terug vinden en had dus een borreltjegekocht voor f 10,04. In mijn tgd, zoo verhaalde een Gaacogner. oud-sergant, was liet anders strong met de disci pline als tegenwoordig. Wanneer ik'mijne man schappen liet baden en onderduiken" beval, dan waagden het niemand voor een nieuw commando weder aan de oppervlakte te verschijnen, en dik wijls heb ik' die kerels een half uur onder water laten zitten, maar nooit heeft er een gemopperd. Te Workam is het 3jarlge kindje van den logementhouder B. W. voorover in een- tobbe met Water gevallen en verdronken. Zondag-avond heeft te Hengelo "een brutale, diefstal plaats gehad.' Zekere schoenmaker aldaar een koopman verwachtende, had, om dezen te be-' talen, een som van f210 gereed gelegd.- 'Bij zijne tehuiskomst ontdekte hij, dat de lessenaar openge broken en het geld weggenomen was. Alle pogin gen om den dief op'te-sporen ziju tot - heden vruch teloos gebleven. Zaterdag morgen is een schipper te Woer den, inde onmiddellijke nabijheid van zijn vaar tuig levenloos uit het water gehaald. Dezer dagen kreeg te. RaamBdonk een os, die uit den polder was gebaald, op eens een hev-igen aanval van woede en wierp zich op een 6jarig jongetje, dat zich naar huis begaf. Het wilde dier bereikte het knaapje bij eene schuur, nam bet op $en bracht hot. verscheidene gevaarlijke wonden toe. Toen geneeskundige hulp was ingeroepen bevond men dat verscheidene ribben gebróken waren. De bekomen wonden zijn zoo gevaarlijk, dat men voor 't leven van't kind vreest. Op de drakkerij der Leeuw. Courant, is voor- eenige - dagen een man tusschen de snelpersgeraakt. Vrijdag nacht is hij aan de gevolgen der daarbij bekomen wonden overleden. -Hij laat vrouw en kin-, deren na. Als middel tegen de vliegen wordt aanbevo len een cmder. do zoldering van de kamer uitge spannen net van gekleurd garon, welks mazen wel 'U duim groot kunnen zijn. In Italië spant men eenige draden heen en weer langs den zolder der eetkamer, en de vliegen blijven er op zitten, zon der ooit de Btenden lastig to vallen. - Door de Engelscbe bladen wordt wederom eene groote zeeramp vermeld, namelijk het ver branden van de Aurora in volle zee, op hare te- huisreis yau Adelaide in Australiëgelukkig wer den de opvarenden allen gered door de Melmerly en met dien bodem naar Engeland overgebracht; toen de Aurora, een driemaétschip, door den laat stee man verlaten werd, 'stónd zij in lichte laaie vlam en lagen reeds-twee masten over boord. Een dertigjarig spoorwegarbeider heeft zich te Carlisle opgehangen, na met een stuk krgt op don wand alle jongelieden gewaarschuwd te hebben, nooit met een schoonmoeder te gaan zamon wonen, want dat was de oorzaak van zijn ellendig leven, waaraan hij ,nu een pinde maakte. Jongetje, wil je dat briefje eens aan je papa geven en vragen of ik het. geld kan ontvangon? Pa heeft het zoo druk, mijnheer, hij is bozig mot alles in te pakken, we-gaan van nacht stilr. lotjes weg. - Eon landbouwerto Varsseveld beeft dezer dagen bij het opgraven eener kleine ho.ogte een merkwaardige vondst gedaan, bestaande uit een geslagen koperen ketel en een gegoten pot, uit eo'n soort van klokken-metaal vervaardigd. Behalve de hengsels, die geheel vergaan waren, zijn beide voor werpen nog in goeden staat, ofschoon zij, naar men denkt, reeds eeuwen onder den grond verborgen zjjn geweest. A. C. Te.Pijnaoker is een paard aan hondsdolheid bezweken.' To de Cocksdórp is Zondag middag een jon getje van omstreeks 7 jaren, dat gewoon was op de veeren van voorbjj rijdende wagons te klimmen, mot zjjne beenen tusschen de spaken der wielen geraakt, een groot eind mede gesloopt en vreesoljjfc verminkt 'thuis gebracht. Het kind is gelukkig buiten gevaar. Diezelfde ouders verloren voor 2 jarën een jon-" getje yan 6 jaren, tengevolge van den slag van een molenwiek. Gepasseerde week verloor de landbouwer Eken horst, een grensbewoner van de gemeente Grams- bergen, óp een treurige wijze het leven. Met een stier ter markt willende gaan, had hij nauwelijks zijn woning verlaten of het dier bracht hem zulk een stoot in den rug toe, dat hij in de nabijgelegen slöot viel en reeds den volgenden dag een Ijjk was. Een slachter te Linne (Limburg) had, onder het villen van een aan miltvuur gestorven koe, het ongeluk zich met-het més een kleine wond aan een der vingers toe te brengen vier dagen later overleed hg aan de gevolgen der smetstof terwijl óok zijn vrouw, die hemhad opgepast, werd besmeten stierf Dinsdag namiddag is in. het Entrepotdok te Amsterdam een droovig ongeluk gebeurd. Een werkman Werd- door een baal koffie, die neerviel, doodelijk getroffen. Zijn lijk is naar het gasthuis vervoerd. De Heer H. te Batavia had op zekeren dag twee apen, een mannetje en een wijfje bij elkande* gebracht. Toen hg ze nu later wilde scheiden werd het mannetje, een aap zoo groot als een kind van 4 jaar, hièrover Woedend, gröep den beer H. bij de knie en bracht hem daar een diepe beet toe. Hoewel spóedig geneeskundige hulp werd ingeroe pen, overleed de heer H. aan de gevolgen. Getrokken pilzen. 5de Klasse. Trekking van 8 Sept. V Prijs van f 100000 ho. "1170. o - 1000 6035 14400 15794. - 400 9145 15735 20137. h 200 w 15278 17120 19257 20884. - 100 199 2855 .3338 10128 10435 14357 14809 15968 1627718446. Trekking- van 9 Sept. Prijs van f. 25000 no; 11675. - 1000 6042 20760. - 400 3543..7803 17241 20213 - 200 11'85 4050 7581 .7971 12039- 12725 15983 20874. - - 100 1770 10Ö72 10709 11505 11849 13733 14390 17859 18389 19563:1 Trekking 'van 10 Sept. Prys van f 1000 en promie van f30000 no. 12582. - 1000 no.'1776015231-8427. - 400 8309 19908; VERKOOPINGEN ENZ. V-. 15 Sept. Woonhuis, Schuur eo Erf. 'sHeerenhoek. Pilaar. 18' Woonh. Schuur, en Erf. Goes.' mr. M. 3. de Witt Hamer. 24 Verpachting Hofstede. Womeldinge. KakebeekB v. d. Busscbe* BTJRGEKIIJKE STAID TE SOES. Vah. den 9 tot en'met den 18 Sept. 1875. Geboren: den 9, Martin as Johannes, z. v. Jan Koens en Elisabeth MeulemanBLeantje, ""d. v. Marinus van Liere en Oentina Melee; den 10, Johanna, <3. v. Jacobus Barbier en Kprnelia Boes,-Gezard, z. v. Marinas Hogesteger en Francina de "Winter; den 12, Johanna Oatharina, d. v. Andriés Thüaebaard en Blondina Jo hanna- AllartCatharina, a. v. Dingenis Dirkse en Marina Sanderse. Overledenden 9, Helena Kornelia Neeltje, 9 m. d. v, Komelis Laban en Neeltjé "Abeele; den 13, Cornelia Johannes, 8 m. d. v. Cornelis Johannes Kleinman en Adriana .Smit. APVERTENTIEN Heden 'overleed totonze diepe droefheid, onze geliefde Vader en Behuwd-vader, ïït. VAN DALEN, in den ouderdom van 78 jaren en 2 dagen. Borssele, M. VERBURG Jz. 10 Sept. 1875. JACOMINA KOLE. De ondergoteekende betuigt den aannemers- W. De BEvSTE on "W. J. Vak de WEERT en hunne w erklieden zijnen hartelg ken dank voor de flinke behandeling, 'ondervonden bg het Bouwen dér' Schuur, op de door hem bewoonde Hofstede in den'Zuid-Kraaiert, gem. 'slieer Arendskerlce. W. WISSE.' Lange kerkstraat, C 38 Goes."

Nieuwe Goessche Courant | 1875 | | pagina 3