Fijn Verlatte Meren, X^xooys een Dorschmachine met Bosmolen. Perkament-Papier, De iiderviifflding 288e STAATSLOTERIJ. Openbare Verknopingen ONTVANGEN: Anti- Elniatisclie Perzische Mflenhalsem BUITENLAND. Duitschland. Zondag namiddag, .tussehon 4 en 5 uur beeft in -de streek van Philippsheim, Speicher en Auw. sta tions aan-.de Eifelspoor, eenwolkbreuk plaatsge had. De weg was gedurende verscheidene uren -onbruikbaar, daar er op sommige plaatsen 2' en 3 voet water op stond. -Sedert de laatste dagen neemt, men te Kou sen en omstreken zeer vele wolkbreuken, plasregens en 'hagelslagen waar, niet altijd zonder dat daar bij ongelukken plaats hebben'. Zaturdag namiddag werden bij Deutz, twee personen op de straat door den bliksem getroffen. Zij waren ecnigen tijd bewus teloos, doch kwamen spoedig weder bij. Frankryk. Een schoenpoetser te Perpïgnan heeft 90k van zijn belangstelling in het lot der slagtoffers van de overstrooming willen doen blijken, en aange kondigd dat hij een dezer dagen te hennen voor- deele schoenen zou poetsen van 6 uur's morgens tot 6 uur 's avonds. Hij heeft op eon dor pleinen een netten armstoel, een tafeltje en daarop een bus geplaatst. Het idéé vond algemeen bijval. - De maxi heeft .letterlijk zonder ophouden gepoetst. De arm stoel was geen minuut ledig, en toen de opbrengst •van zijn liefdewerk ten 6 ure geteld .werd, was er een bedrag van 124 francs in do bus. Te Parijs is de Engelscbe tooneelspeler Has tings aangekomen, die'10 jaren in een donkere cel -is opgesloten geweest, zonder iemand te zien of te. spreken. Hij mogt licht branden en werd van al het noodige voorzien. Hij verdiende daarmee 100,000 p. st.j die lord S. daarvoor uitgeloofd had, toon hij tegenover dezen beweerde, dab opsluiting in een donkere cel niet zulk een erge straf was als men ge woonlijk meende. Hastings is ontzettend verma gerd en verouderd. Ofschoon- slechts 35 jaar oud, loopt hij met gebogen rug als iemand van meer dan 60 jaar. Hij tracht nu, met zijn groot vor- mogen, zijne gezondheid to horatollen, In het hótol du Louvro'. to Parijs houdt zich een Engelschman, mr. Walker op, dio tegen een zijnerlandgenooten, Sir James Keard, een bekend sportsman, e.en weddingschap a discretion verloor. Volgens'de door de tegenpartij daarop gemaakte bepalingen, moot mr. Walker nu gedurende oen maand' lang lederen morgen ton 9 ure, den eetston don boston hoer, die op dat uur, van uit de rue de Valois op de place du Palais Royal'kómt, in do armen vallon en met uitbundigo vreugdoblijkon uitroepen: »Mjjn broeder, inijn lieve broeder, vind ik u dan na twintig 'jaar weder!" En hierna zijn excuus, maken over zijne vergissing. Sedert 14 da gen vervult de -heer Walker deze taak, maar hot heeft hem val menigen vuistslag gekost. Men schrijft uit Bethuno, dat do hoor Tou- boau, dio zijne vrouw verdacht van ongeoorloofde verstandhouding met een zijner vrienden, in de ge- legonheid kwam zich .moestor te maken van een briefje, waaruit maar al te zeer do gegrondheid bleek van zijn vermoeden. Hij kwam to huis, dood zijn vrouw gbon verwijt, maar toondu haar don brief, waarin haré schande bovostigd werd en verklaarde haar dat zij moest sterven; .vervolgons groop hy een rovolvor on gaf vuur, zijne vrouw viol bloodond no- dor. Touboau, dio meende dat zij dood was, begaf zich naar zyno kamer, ging te b'od liggen en schoot zich dooi: hot hart, zoodat do dood terstond volgdo. Do toestand van mevr. Touboau is niet zorgwukkond, do kogol is op hare ribbon afgeglodon, en zat oven onder do huid in 't yleesch. Spanje. Do minister van Binnonlandscho -Zaken hooft den 15don Julij oen bosluit geteekcml tot verbanning van 1913 Carliaten. Te Fontavabia hobbóiv do au toriteiten ook een begin gemaakt mot hot uitzet ten dor Carliaten300 hunner zijn gezonden naar hot door do Carliston bezette gedeelte van Spanje. Tnxkyo. Dit Moatur 1b berigt ontvangen dat do Turkscho rogoring vruohtoloos een poging hooft gedaan, om do in opstand gekomen Christolijko dorpabovolking over to halon do wapens no,dor te leggen. Don 16n dozor zjjn to Mostar twee afdoolingon Turkscho troe pen uit Sornjovo binnongorulct. Do bowoging bn do genoemde bevolking voftoönt zich sléchts op onkolo kluitto grensplaatsen. Amerika. Now-York, 19 July. Do dngbladon dooien horig- ton mode van oon niouwon opstand te San Miguol, in don Staat San Salvador. Do oproorigo bowoging is ontstaan doordien do ovorhoid do oponbare voor lozing van zekoro hordorljjlco briovon hivd vorbodon Twee generaals en vele burgers zijn .gedood, vele gebouwen uitgeplunderd en verbrand en naar bere kening voor eene waarde van oen millioen dollar aan particulier eigendom vernield. De troepen heb- 'ben den opstand onderdrukt. Verscheiden oproer makers zijn gefusilleerd. Het Engelscbe oorlogschip Fantonie heeft een detachement mariniers in :de ha ven .van La Union ontscheept, opdat het garnizoen van daar naar San Miguel kon oprukken. GEMENGDE BERIGTEN. Te Zwolle is Zondag unddag een jongentje van 12 a 13 jaar, die met éenigé makkers was gaan ba den, op jammerlijke wijze verdronken. Zondag is in Artis te Amsterdam een der drom- medari8sen gestorven.;, In het huis van een landbouwer te Molenaars graaf heeft men onder een steenen vloer f25,000 aan rijksdaalders gevonden. De som was in aar den potten geborgen. Het on weder dat Maandag woedde, heeft we der verschillende onheilen veroorzaakt t.w.een boer- derijaan den Amsteldijk bij Amsterdam is afgebrand. Te Overschie, zijn drie mannen die onder een spoelingwagen voor den stortregen beschutting zóch ten, door den bliksem getroffen, twee doodelijk en de derde bewusteloos huiswaarts gebragt. Men heeft hoop, dezen laatste ih het leven te behouden. Te Gouderak wilde de koorhmoienaar G. Veerman .zijn molen naar den- wind draag en en werd door een bliksemstraal getroffen, die hem dood neder- wierp; den knecht die mede hierbij tegenwoordig was, werd h«t been stuk geslagen. Te'Oss werd een geit afgemaakt, die volgens verklaring, onlangs door een dollen hond gebeten was. Kenteekenen van dolheid had men aan het dier bemerkt, daar het een kalf en een bond gebeten heeft. Het kalf moest insgelijks afgemaakt worden. Als een bewijs dat -sommige vruchtb'oomeru dit jaar buitengewoon zijn beladen, kan dienen, dat in den boomgaard van C. van Dam, te Ravens- waaij, na dén hevigen wind der laatste dagen, van xjSen boom 850 halve kilo zwarte korson" (zoogenaamde glimmers) zijn gepinkt. Te Utrecht hooft eon kormisroizigor op straat een hevig toeval gekregon. Bij onderzoek bleek, dat de man in vier dagen niets had gegeten. Door menschlievónde personen is hij verploogd en van 't noodzakelijkste .voorzien. To, Naaldwijk is eon meisje van JL1\ jaren, bozig-met bessen plukken, waarschijnlijk bij hot over- storten van de oono in do andere mand, uitgogle- den en in een sloot gestort; zij wérd na eenigen tijd levenloos opgehaald. To Zaandam hebben een paar vrouwen elkandor bijkans vermoord bij oene vechtpartij over bet maak loon van een kinderjurkje, zoodat de oene in be- detikelijken toestand verkeert. X" 1 Om do curiositeit zoowel van taal en stijl als van inbond plaatsen wij onderstaande advertentie Uit do Haagscbe Courant van Saturdag deh. lsten Augustus 1796. Onder medewerking van 's Hemels Zogen, kun de dos vroedmeesturs en voorspoedige omstandighe den gepaard bij de grootste presentio van Geest, waarin mijne geliefde wederhelft Joannotte Warde- nior zïg bevond, verloste zij boden morgen om 8 uuren Zöor gelukkig en na .korte tussenpoozingen, voorspoedig van vyf Welgeschapen zoon on. In ver trouwen dat mijn billijke blijdschap, in dooze zeld zame gebeurtenis, doormijno vrienden en bekenden mot doolueming zal worden gestaafd, agtto ik my. verplicht Henlieden op deeze thans gebruikelijke wij- zo daarvan kennisso te geven. A. Smak, Dordrecht, Eerste Plaatsvervanger wegens den 4 Augustus. 't Distrikt Strïjon ton Na- Hot twoodo jaar dor r tionalo Vergadoring. Bataafschó Vrijheid. Getrokken prijzen. 3o Klasse. Trekkingvan 19 Juin. I'ryg vim r 1500 no. 3979 1000 14300 15580 17255 400 18802 200 1190 0507 8830 '100 8994 10184 20070 Trekking van 20 Julij. Prü9 van t 26000 no. 19703 1000 7515 400 9575 J.0074 w 200 2189 4 100 17811 BURGERLIJKE STAND TE (10 ES. Van don 10 tot en luot don 22 July 1875. (iohorpn den 20, LambertuB Cornolie, z. v. Gillen Mar- tiuuB Smoldore ou 'Anua Pioternolla vau dor Doos. Gehuwd: don 22, Jan Haptint Jooef do Hakker. 27 j. jni. mot Thorosift Adriatm Loobeotc, 29 j. j'd. VERKOOPINGEN ENZ. 23 Julij Inspau. Goe?. Pnanlekovpcr en v. cL Biisscbe. 23 Veldvruchten. Oudelande. Prnmers. 23 Inspan. Camperland. 'an der Moer. 4 Aug. "Veldvruchten, Wilhelimuadorp, Rïezelinge Paardckooper cnvandenBusscke. 15 Sept.-WoonL. Scliuur eu Erf, -ocs. mr. M. Jde w, Hamer. ADVERTENTIEN van van-onderscheidene Boomgaarden, op Woensdag den 4 Augustus 1875, des middags ten 12 ure, in het gemeentehuis t.9, Wilhelminadorp, en des avonds ure, in de herberg op het dorp Biezelinge. Information te bekomen bij den beer J. PAAR- DEKOOPER en bij den Notaris IJ. K. D. VAN DEN BÜSSCHE, beiden te Gors. Daar de dubbele Hectoliter, zooals de zelve tot heden in gebruik was, als maat is. verboden, stellen wij ons voor de KOïtö Turf voortaan per 100 stuks te verkoopen en den prijs met 5 ct. te verlagen. TZ. H. HIJLKEMA. Goes, Joh, 18,5. WApjjjJjA> -"v (*r~~ Te bevragen bij J. KRIJGER, te Krabbendijke. éi 30 cent per vel, Goes. tg S. J. DE J0NGÊ. 1 .'r Witte piqué kinderjurken en Manteltjes. Witte, Zwarfe en Gekleurde ginderboe- zelaars. Dames negligé MutsSAv Nacht- li emilen, Kragen on Manchetten; Jioirée, Alpaca en Zijden Boezelaars. 'P Opruiming van Lavaljjères. V' Wed. J."g. HEIJKAM. 1 Bescliuitdoozen mof Blaadjes, Thee kistjes, Koffijkistjès, Snïkerkistjds, Flessclicnbakken, Kclkenbakjes, Pre senteerblaadjes en Theebladen. Stueds voorhanden: o HARDE GROENE ZEEP, por stuk ƒ0,22* Grooto Btukken WITTE ZEEP, per stuk -0,30v 0,1& Wed. B. Faborjj de Jonge. Lange Kerkstraat, C 38 Goes. hooft doon leoron dat er tot heden toe geen heter- geneesmiddel bestaat voor lydors aan RBlXj MA'i'JJBit, JICHT, LENDEN- on AANGEZIGT8PIJN, dan do van B. MARX. Vorkrijgbaar in tlttoons van ƒ1,50, en ƒ8,50, by don hoor Ji P. VAN DER DOES Lz., Verkoophuis, Goes.

Nieuwe Goessche Courant | 1875 | | pagina 3