digó aanwijzingen, zijn tot Dingsdag 14 Julij.tot 12 uren verkrijgbaar te "Vlissingen, bij den teer Pi Gr. de Veij Mesfcdaghte Middelburg, bij den heer A. Wedding, en alhier bij don heer L. deFouw. Bij gelegenheid van den fèesttrein naar Utrecht den 23sten dezer, zal, des namiddags ten twee ure,'op het St. Lukas bolwerk (fraaiste gedeelte van het plantsoen) eene groote muziekuitvoering plaats hebben, door de zoo gunstiglijk bekende Utrechtschermuziek, terwijl de kommandant der Utrechtsche schutterij,, de heer Mijsberg, zich ver der met de meeste welwillendheid heeft bereid verklaard, den fraaijen muziektempel der schut terij, op dien dag successively k ter beschikking te stellen san alle van elders komende muziek- en zanggozelschappen, welke zich tot dat einde tijdig aan hem willen wenden, Ongeveer 12000 13000 personen hebben bet Woensdag in hot Storrenbosch bij .Assen ge houden "Noordelijk Evangelisch Zendingsfeest "bij gewoond. Dr. A. Kuyper, van Amsterdam, hield eene welsprekende openingsrede, waarin hij tot do algemeene feestviering opwekte en den zendings- - ar beid krachtig aanbeval. De opbrengst dor col lecte, bedroeg omstreeks f 1000. MoïlÜrika Hartman, een meisje van 14 jaar, in dienst bjj den landbouwer G. Schouten, op de hofstede, de Boeronhoof, te Hoogeland, liet eono koo weiden, en bad het, touw," waarmede zij het dier vasthield, om het ljjf gebonden. Eon knecht moest de koe melken, én wilde haar den kop streel en, doch het ongeluk wilde, dat bot. beest hiervan schrok, het meisje op de hoorns nam en mot haar op don kop op den loop ging. Het duurde bijna een uur, voor men de meer en meer schuwe koe, die steeds het kind, dat door het touw niet los kon, óp den kop. had, Vangen kon. Toen men haar eindelijk had, bevond men het meisje wel levend, doch bewusteloos dadelijk werd geneeskundige Hulp verleend. Hoewel or vrees is voor beleodiging'der hersenen,höopt men het kind in het leven te be houden. Tijdens het hevigonwedor, dat zich Zatur- dag morgen, ten ruim vier ure, boven Breda ont lastte, waren, vijf personen in de Terheijdensche vaart in den baggeraak, bij dó zoogenaamde Hooge Brug, gelogen onder Tefceringen, bezig hem schoon te reiken, toen do bliksem in den aak sloeg en vier van de vijf gedood wórden. De ongelukkig omgekomenen zijn Gerardus Melissen, vader, oud 52, Johannes en Adrianus Melissen, zoons, oud 25 en 20 jaren, en Johannes Melissen, neef, oud 21 jaren de geredde Marijn Melissen, de vader van laatstgenoemdebekwam slechts eenigo brand wonden. De vermaarde sterrokundige Hind doolt mo- do, dat de komeet .vaD Coggia, den 23ston dezer maand op klaarlichten dag zigtbaav zal wozon. Donderdag is te Middelburg gearriveerd de Mulvany no. 1, eon der stoomschepen bestemd tot het goederen vervoor tusschen "Vlissingon én Diis- seldorf, viso versa. Het stoomschip is Vrijdag morgen weder van daar vertrokken, tor vervolging van zijno proof- •ïeis, Naar aanleiding van een in Belgiü gehoudonr landbquw-tontponstolling wordt de opmerking ge maakt, dat men in Nodorland zeer weinig werk maakt van, do konjjnonfokkorij. Het schijnt toch, dat op verscheidene plnatson in hot buitenland deze industrie zoo winstgevend is'; daarom vestigon wjj do aandacht onzer goweatgonooton op .deze aange legenheid, en vragen haar of dit hier op do goed- koopo gronden van Goldorlaiid niet oven goed als elders te boproovon zoude zijn {Doet. Weekbl.) Haarlem, 10 Jilljj, Gisteren iniddag had hior oen treffend ongeluk plaats. Aan den ovorrid op den Janawog van don Hollandachon IJzeren spoor- wog, wub inon als govvooniyk bozig mot hot ver wisselen van wagons, mot oono locomotief van hot eono op hot "^andere spoor. Een knaapje van zos jaren was onder don afsluitboom doorgekropen on op oeno trede van eon dor wngens gaan zitten, mot dit ongelukkig gevolg, dat, toen do wagons langs don muur van do Uufingsplaats van hot voo kwam oon dor boontjes van hot kind vau, do knie af vor- •brijzold word. Hot. knaapje is onuiiddoljjk naar hot St Eüsiiboths-Gasthuis ovorgobragt, alwaar hot beon- tjo is afgözofc. Hulst, 11 Juli). Gisteren, iu den vroogon mor- gon, omatroolcs uro, kwam oon vrjj lievig on- wodor opzetten, hetwelk voor do naburige gomoon- to Grauuw minder guufttig is ufgoloopon. Do schuur dor hofstodo, bowoond door don landbouwer I'. A. van do Voordo, Oude Grauuwpoldov, word door don bliksem getroffen on Bfcond in oon oogwenk in vol- Ion branu. Vier lcalvoron zyndoatbjj ouigokomon, oon wagon, liot booi, oonig stroo on hot paarden tuig zijn in don brand gebleven. Bij den berber- gier, Willem Staal, drong het hemelvuur door don schoorsteen naar binnon, verrigtto daar eenige schade aan het gebouw en huisraad. De bewoners kwamen gelukkig met den schrik vrij. Men' zegt, dat' ge noemde Staal, oenig gering letsel heeft bekomen. Kerk- cn Sehoolnieuws. Ned. Her v. Gem. Beroepento Wissenkerke A. Keers, te Enschedé. Ds. J. L. Fortuin Drooglever zal, daar hij beroepen is naar Tbolen, den 25dezer te Melissant zijn afscheid prediken. Beroepen bij de Doopsgez. Gem. te Vlissingen, ds. Snellen,te Winterswijk. De examens aan de theologische school te Kampen zullon .den l4don dezer een aanvang nemen. Voor het litterarisch examen hebben zich 13 en voor hot theologisch 16 candidatcn aan gemeld. Door de Synödo der Ware Geref. Kerk, ver gaderd te Ghjc^go, is voor de vorming harer toe komstige predikanten tot hooglooraar beroepen prof. S. van elzen, van de Theol. School te Kampen. RECLAMES- Belangrijk voor velen! In alio brunchen, in het bijzonder echter met botrekking tot do algemeen veel gezochte originele loten,, regtviuirdigt zich het vertrouwen eenerzijds door do bekende soliditeit der firma, anderzijds door den hioruit van zelfs voortspruitenden onor- rnen verkoop der loten. Het door. zijne naauwkeu- righeid bekende bankiershuis Ariolph llaas in Hamburg kan deswegon ioiloroon sterk Aanbevolen worden, en doen wij op de boden in onze courant* voor komende advertentie dor voormelde firma algemeen do aandacht vestigon. 1 BIJ WARM WEDElt. Geen boter middel is er bij warm weder dan het Eau d' Au ver s. In Italic, het Zuiden van Frank rijk on Spanje wordt het Eau d'Anvers veel gebruikt. Men noemt slechts een weinig van deze parfu merie en wrijft or de slapon on het voorhoofd mede in. De uitwerking zal zich niet laten wachten en na eenige oogenblikkon is do monsch indenzolfden opgo- wekton toestand als voorboon. BUITENLAND. Spanje. Van hot oorlogstorroin komen, behalvo omtront eenigo schorznutselingon, sedert eenige dagen geen belangrijke berigton. Echter bevestigt hot zich wie or dan ook do oorzaak van moge zijn, hetzij hot bovol daartoe is uitgegaan van do generaals, hetzij dat hot door oone opgeruide menigte is geschied dat de Cuvliston tal hunner tegenstanders wreed aardig hebbon vermoord. Niet alloon tegenstanders, die zij mot do wapens in do hand ontmoofen maar ook bepaald krijgsgevangenen. - Zoo moeten 180 dezor, ofiioioron en minderen', gedood zijn on daar onder eon ,-D.uitscho kapitein Horman, dio ais. ver slaggever voor verschillende bladen bot leger gevolgd wiis. Dit kan donCarliston wél eens diitir te staan komen, wanneer Bruissen zich deze zaak aantrekt. De Minister van Finantien hoeft don Sjjaunaohon gezant to Bondon gelast' mot de houdors der ach terstallige coupons in ondoi-handoling te treden over do betaling, liet1 sterk wijzen daarbij, dat do cou- ponhoudeis toch vooral do mooijelijko omstandig heden van Spanje moeten in het oog houden, be wijst genoeg, 'dat do schikkinga-voorst ellen niet schitterend zullon zijn. Frankrijk. -Do politioko toestand wordt mot don dag zooveel ingewikkelder, dat bot hoogöt moeyoljjk wordt te voorzien op'welke wijze alles nog lo regt zal komen. Do verschillende part.jjon, die ieder op zich zelf to goring in aantal om hunne bjjzondero doeleinden vorwozontiyict te zién, schijnen hot er nu op toe gelegd- te hobbon door amendementen, motion on 'voorstellen elk andere party on althans voor liet oogonblik hot bestaande ministerie onmogelijk -te willen multon. Dit schijnt Muo-Muhon tu gaan ver velen, althans do bootlBobap, die by den 9n July aan de Nationale Vergadering rigtto, doet zien, dat by niet voornemens is, zich zjjn gezag zoo zonder 'slag of stoot te laten outnoiuön. Niet onduidelijk zegt hij daafin, dat wat do Na tionulo Vergadonng op 20 November, besloten hoeft, daardoor is vastgestold, on daarop rtiot kan wor den teruggekomen. Toon hy do hom daarbij aan geboden waardigheid van zevenjarig UrosidentHobap aanvaard luvd, hooft hy tovons tegenovor Frankrijk vorpUgtingon opgenomen, dio hy zich voorstelt te* zulten vervullen, Do natie vorwaebtto van dut. 7jarig tijdvak gelegenheid om tot zich zei ven te komen hare inwondige. belangen ón regeringsvorm te rege- leii, terwijl het door de woelingen der partijen in de laatste dagen meer dan. ooit bedreigd wordt mót groote verwarring. Dit mug hij niet dulden, en daarom zal bij de orde en ook zijn eenmaal ver kregen regten verdedigen met al de middelen, die hem*ten dienste staan. .Nimmer zal hij van die regten afstand doen, dan wanneer het welbegrepen belang van Frankrijk dit wenschelijk maakt. Deze mannelijke eri rondborstige taal maakt bij alle weidenkenden 'een uitmuntenden indruk, maar doet tevens zion, dat hij het niet bij woorden zou laten, en vele beginnen ineer en meer overtuigd te geraken, dat hij des noods niet voor een coup d'état zou terugdeinzen, indien hét geharrewar der par tijen dit noodig 'maakte. "Welke die staatsgreep zou zijn, durft men nog niet 4e voorspeller, naar dat zij vermoedelijk groote moeijelijkheden na zich zou slepen, schijnt vrij zeker. Engeland. De gevolgen der werkstakingen door do arbeiders om daardoor, hunne meestors te noodzaken meerder arbeidsloon te geven beginnén hunne wrange vruch ten te dragon, on toonen welke verantwoordelijkheid de volksleiders, die dit rampzalig middel aan de werklieden aanbovalen, daardoor op ziob geladen hebbon. Zooals te voorzien was, moesten de meos- ton voor hot geweld der meerderheid, voor de za- monspanning hunner werklieden tijdelijk bukken, en moesten zij de loon en verhoogen. Al spoodig bleek echter, dat door die opdrijving der loonen de concurrentie onmogelijk 'fterd, zoodat in verschil lende streken de loonen weer aanmerkelijk vermin derd moesten worden, wildo de industrioole on derneming in stand kunnen blijven. De werklieden, hoe wol door'het tijdelijk hooger loon reeds aan don beteren toestand gewend, hebben zich dit moeten getroosten en zullen nu moeten ontleeren do ge noegens en gemakken, waaraan zij gewoon waren geworden, en die zij nu dubbel zullen missen. Daar door hebben de volksleiders dus dit gewonnen, dat hot aantal ontevredenen mot eenigo honderdduizenden vermeerderd is. Do hongersnood' in Engelsch-Indie, hoewel roods zeer verminderd, duurt nóg steeds voort. Nog steeds moeten 50,000 monscuen van regeringswege govood worden, wolk aantal men verondorstolt, dat vóór September nog zeer zal vergroot worden. Amerika. Drie stammen der Indianen hebben zich ton 'strijdo gerust om de verst voöruitgoschovon volks plantingen to overvallen. In bet eene borigt wordt gosproken van 3000, in een ander van 30.000 Indianen. De wreedheden, die te wachten zijn, zou- don, wannoer zij geheel bekend 'waren, do haren te borgo doen rijzen. Is het niet to miskonnen, dat do Indianen zich hior bij "eiken aanval aan schul dig maakten, het is evonwaar, dat hunne invallen in den regel veroorzaakt worden, hetzij door hot hen steeds, moor en meer torugdringen van hun wettig torritoire, hetzij door bodrog dor kolonisten. Do troepen, dio zjjn uitgezonden om do volksplantin gen to boschormon, zullon oeno zware taak hobbon, zelfs, al is hot aantal Indianen slechts 3000, zooals wij. hot meest waarschijnlijk achten. Don 4don dezer is to St. Louis mot buitengewone plogtighoid do grootste brug over de MIssisippi in- govvijd. Dit is de kostbaarste brug van Amerika. Do bouW kostte niet minder dan 9 raillioon dollars on duurde vijf jaren. De aandeelhouders zijn meo- rendools Engelscben. Saksen. Do Daily Telegraph te Londen beeft hot volgende telegram ontvangen uit Dresden van Woensdag: «Gisteren, torwijl do koning van Saksen mot-zijnen gast, don keizer van Rusland, oen rijtoer nhiakten ware aan lantstgonoemdo bijna oon groot ongoluk óvorkomon. Een militair muziek-corps trok voorbij en deed do paanlen van het rijtuig dor vorston schrikken, zoodat zjj op don bol gingen. Tot op', liet I'ilnitzploin voortgoslounl, sprong de keizer van Rusland uit hot rijtuig; hy viel op don grond, doch kreeg geen letsel. Eenigo oogenblikkon later go*' lukte bot de paarden tot staan te brengen. Do ko ning vau Saksen was blijven zitten. Toen ootiigo uron daarna de keizer naar Warschau vertrok, word hy mot oon oorvordoovond gejuich begroot.» GEMENGDE BER1GTEN. Een zeer komisch voorval bad dezer dagen plaats in hot stille, pitorosk gelegen dorpje Barbizon, nabjj bót bosob vau Fontainobloau. Hot was nog vroeg in den morgen. Eenigo landlieden, dio naar bun work gingen en in den waren zin dos woord» over kootjes on kalljos praatten, werden daiirin plotseling gestoord door do verschijning van oen zonderling persoon, gokleod in oen lange witte tu niek on hot hoofd omwonden met oen geatrouptoii

Nieuwe Goessche Courant | 1874 | | pagina 4