een bunder Vlas, ALLE DEGENEN, S. Sacks Co., een daad vrij onmogelijk maakte. Intusscben heeft dit do dieven niet teruggeschrikt. Zij hebben, vol komen bekend mot de gelegenheid, des avonds te voren, tegen 10 uren, met valscüe sleutels de aan grenzende werkplaats" geopend en zijn door deze in de kolders gedrongen, waar zij voor eeno waarde van 60,000 florijnen ontvreemdden. Uit do werk plaats namen zij'nog voor ongeveer 50 florijnen aan postzegels mede. De diovon zijn reeds des daags na hun misdrijf to Baden bij Weenen gevat. Hot zijn drie Italianen; zij trokken de aandacht door grove vorteèringon, en bij onderzoek vond men allerlei kostbaarheden in schoenen on kousen verstopt. Do dieven waren reeds gevat, voordat in Badon nog berigt van den diefstal ontvangen was. De Siècle zegt hot volgende omtrent Lasseur, idie eeue vork heeft ingesliktMen zeide, dat hij dood was, maar het is niet Waar. Hij is buiten bij zijne moeder en bevindt zich wel, alleen bij,be weging heeft bij dadelijk pijn, en dit deed hom reeds pogingen aanwenden tot zelfmoord, maar men, bewaakt liem ulö oen kiuil.. Meermalen ontdokten de ontvangers van fus- ton wijn, over de spoorwegen verzonden, belang rijke deficits. Op den Noorderspoorweg is men ton gevolge cener speciale surveillance op een spoor dt-r dieven gekomen, én nu verschenen 27 geëm ployeerden der baan voor de tiende kamer der cor rectionele rogtbauk te Parijs. Onderweg wisten zij in de wagons te kooien, waar de fusten lagen en voorzien van de noodigo middelen, tapten zij naar willekeur af, sommigen ook op drukke sta tions, terwijl de niedopligtigo machinisten het sein gaven bij onraad. Zij schijnen het echtör alleen tot eigen verbruik ié hebben gedaan; niettemin zijn zij alle van een jaar tot eene maand gevangenis ver oordeeld. Zekere knaap, 16 jaar oud, diende als koks- leerling in het bétel PBlophant te Chateau-Thierry. H ij won een karig loon en had op verscheidene plaatsen schulden gemaakt, en dit in zoo groote mate, dat hij besloot de vlucht te nemen, ten einde zich van zijne schuldeischers te ontdoen. Verleden Zondag bragt hij zijn ontwerp ten uitvoer; hij vertrok in oen huurrijtuig naar Sousons, ten oinde aldaar eene plaats in een bétel te zoeken. Hij bevond zich met den koetsier alleen in het rijtuig; doch -x gebeurde er onderweg? Welke moorddadige duivel blies dit zestienjarig hoofd de verschrikkelijke misdaad in, die onderweg plaats greep? Zonder eenigo reden of zonder het minste geschil greep bij eensklaps ziju «casso téte» en sloeg hiermede den schedel van zijn gezel'aan stukken, waarna hij hem in, eene gracht naast den weg wierp. Dit gedaan hebbende, steeg hij op nieuw' in het rijtuig en zette zijn weg naar Histout voort, waar hij in het bétel lo Soleil afstapte, zich een ontbijt deed aandienen en daarna ging wandelen. De telegraaf had reeds zijne-mis daad iu^die stad bekend gemaakt, en naauwelijks had hij den. voet buiten het bétel gezet of. hij weïd gearresteerd. Na zijne aanhouding bragt men hem terug naar Chateau-Thierry en men stelde hem ter beschikking -wan den officier van justicic. Sedert zijne aanhouding *is die jonge moordenaar als zin neloos, hij kan niet uitleggen, waarom hij die mis daad heeft bedreven. Hij loochent niets en zegt alleen, dat hij na. den moord zijn «casse tCte» heeft weggeworpen. Deze ongelukkige knaap is te Fére- en-Tardinois geboren en behoort tot eeno aanzien lijke familie. - Dezer dagea zeide iemand: «Do Spanjaarden wreken zich op de nakomelingen van Piet Hein. Ze nemen' niét slechts het kapitaal terug, maar de rente op den koop toe!» Uit ltawitscb, in Pruissiseb Silezis, berigt men dat-de dierentemmer John Cooper in het Amori- kaanscbe Circus Meijer, bijna het slagtoffer zijner vermetelheid is geworden. De zes leeuwen vielen den dierentemmer aan, en hot gelukte den oppassers- slechts mot moeite de woedende dieren mot ijzeren bouten zoodanig te bedwingen, dat' bij kon ontkomen, ho,ewel zwaar aan dob arm verwond. Velen hier te lande zullen zich John Cooper nog wel herinneren, toen hij mot het circus Meijer hier voor stellingen gaf. Een matrassonplukker te Brussel deed voor' eenigo dagen een aardige vondst. Terwijl hij in een bétel bezig was, de bedden te herstellen, viel eens klaps eon groot pak uit de matras. De man opont het pak -en vindt daarin oen menigte papieuen. «Lo maltre de 1' -hotel, die daar bij kwam, zeide, dat ffé ^papieren geen waarde hadden en, nam zo mede. Tot nog toe is do hotelhouder niet teruggekeerd hij is .naar Parijs vertrokken oin genot te hebben -van de aanzienlijke waarde aan obligation én ac tiën van allerlei aard, eene waarde, die. men schat op 500,000 francs. VERKOOPINGEN- 22 Ovezande van Dishocck. Woljihaartsd. Paardek.vdhuss. Co lijn spina t J W Vader. Goesvrdrthisschc: Colij in plaat J.W. Vader. Middelburg A. M. Tak. 285ste STAATS-LOTERIJ. 1de Klasse. Trokking van 30 Junij en 1 Julij. Getrokken prijzen. Prijzen van 100 en daarboven. Prijs van f 1500 op No. 5569 1000 -1560 9435 1G337 400 4572'19801 200 1967 4501 17483 9681 100 1759 5998 13604 16171 7714 9796 9992 12082 15887 i8272. BURGERLIJKE STA3D TE GOES. Van den 30 Junij tot en met don 2 July 1874. Ondkktbouvvd en Ovehledkn: Geenc. Gehuwd; den 2, Quinton Brand, 27 j. jm. van Ant werpen, met Pietemella Elisabeth van den Broekc, 23 j. wed- vau Adriaac Jacobus Schipper Gebouek: den 30 Junij, Jan'ua Maria, d. v. Josias van de Velde en Janna Maria vau der Maas; den 1 July. Pieter v. Adriaan de Jonge en Neeltjo Osse- waardc; den 2, Jannetje, d. v. Johannes Hendrik Dekker on Aünaoa Maclnlina Baas. ADVERTENTIEN. I jrn 3 - J idij Veld vrachten* 4 n Vruchten Col ij nap] nat v.d. Moor. Krabbcndyko van Dam. maakt haren geachten begunstigers bekend," dat zij dc ZAAK op dcnzelfdcn voet als vroeger blijft VOORT ZETTEN. Waarvoor zij zich beleefdelijk in ieders gunst blijft aanbevolen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van- de gemeente Jiaj/eUe zullen op Maandag den 13 Julij 1874, des namiddags.te Jialf twee uren, in het gemeentehuis aldaar, A A i\ IS EST E i) E Sï het maken van een lijkenhuisje op de nieuwe begraafplaats. De besteding geschiedt bij enkele inschrijving ineen perceel. Het bestek met de teekening ligt ter inzage in voornoemd, gemeentehuis tot op den dag der besteding. - - De aanwijzing zal geschieden op den dag dor besteding, (les, voormiddag» om half elf uren, te beginnen aan.".3e nieuwe begraafplaats. Inlichtingen kunnen verkregen worden bij den hoer J. 11. HANN^NIv, architect to Goes. Do Burgemeester, P. J. VAK DTJl MANDER-E. De Secretaris, J. J. C. R. VAN DEK BILT. KERKVOOGDEN der Hervormde Gemeente to Rujielle zullen - op Maandag don 13 Julij 1874, - des namiddags te half drio uren, in het gemeentehuis dldaar, A\\ttINT!ÏDFA: Het maken van een nieuwen gemet- selden Voetmuur om het Kerkhof te Kapeile, ter lengte van 160.74 met 216 stuks hardsteentjes. De besteding geschiedt bij enkele inschrijving iri een pérceel. Het bestek met teekening ligt van Dingsdag den 30 J unij e. k. af ter inzage in voornoemd gemeen tehuis tot op den dag der besteding. De aanwijzing zal geschieden op don dag dor be-, steding des voormiddags te elf uren. Inlichtingen kunnen verkregen worden bij den heer J. H. HANNINK, architect to Goes. Kerkvoogden voornoemd, J.- de .JAGER,Voorzitter. B. V. van dek BILT, Secretaris. ie-Moop ongeveer Te bevragen bij CORN. COSTENSE te Iiein- kenszand. tqeit 'Nieuwe PARURES, fijne Bronzen IMTP0TTEN, echte Eau de Cologne, Julicbs l'lutz, No. 4 enz. enz. Verwacht in 'lcn loop <W week NIEUWE KR- TEOLEUH KOOKIOESIEIXEN, voor welker so liditeit wordt ingestaan. Wed. II. Faberij de Jonge, Lange Kerkstraat, C. 38, Goks. KOLlOWMUPiLiÏMT" BUITENGEWOON "WASH "WEEER geduivmie Uè zomermaanden, heeft dikwijls vuur velen onaangename gevolgen. De lever, do maag en darmen worden in deze gevallen min of meer aangedaan, zoodat de geboren Engeischen iu dit jaargetijde aan eenigo der kwalen onderhevig zijn, welke in warme klimaten voeden. Het moest dus algemeen bekend zijn, dat Holloway's lillen, won derlijke goneeskiacht bezitten. Zij' verkoelen en zuiveren het bloed, en maken het stelsel minder vatbaar voor alle soorten van onregelmatigheden; of wel, indien de kwaal het stelsel reeds binnen- gedrongen is, verminderen zij de kracht er van, en verdrijven haar ten laatst»..geheel en al. Roode loep, galziekte, scherpte van de maag, hoofdpijn en zwakheid verdwijnen allen voor een regelmatig gebruik dezer wonderlijke pillen. D.oo; liet vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt Doosjes Pi'!,.a Potjes Zalf f 0.80. f 1.85. f3ü0. fd.75, t'13.50 f 20.50 Zijn op franco .'ïanviuag ïi contant tc bckon-.en^ l'sj alle -Apothekers in Holland, alsmede in Hollo way's Eta-? bhs.1. f - rit te bond-.m 533 Oxford Street, vroeger 24 elke het geluk op eeiie voordeel ig en solie<le I wijze beproeven willen, vinden 1-,iertoe cciiy, f I in alle ojr/igten gunstige gelegenheid- door de J 1 binnen kort beginnende groote Geldvcrloting, veroorloofd en gegarandeerd door den Staat Hamburg, 210,000 Holl. Gulden I in hot gelukkigste geval als HOOFDPRIJS en 1 I prijzen van Mc. 200,000 100,000 75,000 50,000 10,000 2 a 30,000 25,000 - It a 20,000 3 5 15,000, - 5 a. 12,000 --- 13 a 10,000 - 11 a 8000 - 11 a 00 00 28 a 5000 I 2 a 4000 50 5 3000 152 I a 2000 5 a 1500 -25 1200 302 U 1000 142 a 500 etc. etc. levert deze onderneming in zijn geheel op en verdient dezelve boven vele dergeljjke de voor keur, jloor dat 39,600 loten, dus verre over.de helft van hot gezamenlijk aantal, in den loop der trekkingen dus binnen eenige maanden met prijzen getrokken morden moeten. De tweede trekking is van Staatswege vastge steld op den 15 en 16 dezer maand, en kost voor dezelve: GEHEELE OUIGINAAL LOTEN 7.-. HALF o.50. KWART v 1-75. Tegen geld remise per aangeteekcudon brief (Baukbiljottcn, Coupous ot Postzegels) of per Postwissel verzenden wjj originaal Lotfen, met het Staatswapen voorzien en voegen wij steeds gratis een officieel trekkingsplan daarbij. Na de trekking zenden wy onmiddelyk aan onze gëeerdo klanten de officiëele trekkingalpst1 en worden de prijzen dndelyk na de trekking uitbetaald. Door de groote aanvrage is steeds tegen den trekkingstermijn gebrek aan loten, de genen, diealzoo deze kcrlieid hebben willen, dat hunne orders prompt uitgevoerd worden gelieven zich ten spoodigste te wenden aan Wisseltiaiidolaars t© Hamburg.

Nieuwe Goessche Courant | 1874 | | pagina 1