OPENBARE VERKOOPING. Woonhuis, Winkel en Erve, UIT DE HAND TE KOOP: OPENBARE VERKOOPING Woonhuis, Schuur en Erve, Hoefsmidse, DAMES COIFFURES, nog geen 3 millioen francs loopt, die men aan de keizerin wil uitkeeren, hevige debatten. Niet alleen omdat het geldt eene overeenkomst met de verjaagde keizerlijke dynastie, en dus een eenigzins persoonlijk karakter Ijeeft, maar omdat hot werkelijk zeer be langrijke regtsvragen geldtb. v. of de geschenken dio'generaal .de Palikao, als buit uit China, voor den keizer beeft medegebragt, als diens persoonlijk eigen-' dom moeten beschouwd worden, zooals bij hefe voor stel gedaan 'is, dan wel of die generaal, als in 's lands dienst zijnde, de mede gebragtezi buit alleen aan den Staat moest afgeven. Spanje. Dit beklagenswaardig land 'schijnt voor geene les sen der ondervinding vatbaar. Waar het door zijn partijschappen in zijn ongelukkigen toestand van tegenwoordig gekomen is, blijven deze steeds voortwoeicn. De eene benijdt en belaagt voortdu rend de andore, en tracht zich in haar plaats te ver heffen. De dagen van het tegenwoordig bestuur van Caslelavj dié de. «liberale» partij is toegedaan, schij nen geteld. Ook hier blijkt,'even als bij ons, de kracht dor «liberalen» hoofdzakelijk in «grooio woor den» te bestaan, en'blijkt zij onbekwaam den toestand door krachtige daden te beheerschen. De grootsche verwachtingen, die men koesterde van het optreden van dit hoofd der «liberale» partij, worden niet ver wezenlijkt. Nog steeds staat hij rnagteloos tegen over de radicalen van Cartliagena, maar vooral tegen- ovelr de Carlisten. Ten einde een anders niet on mogelijk optreden der intrensingenten, die veclover- eenkomst met de commune hebben, te voorkomen, acht men een vernieuwd optreden van «Serrano, ,'die meer de conservatieve rigting is toegedaan, het ineest waarschijnlijke en tevens moest wenschelijke. Bij den onder CustclaPs bestuur ontegensprekelijkon ach teruitgang der zaken, zou het ook hem echter hoe langer hoe morijelijker vallen den toestand tot een gewenscht einde te-brengen. Ook heeft de toestemming van Castelaitot de be noeming van nieuwe bisschoppen door den Paus, vele zijner aanhangers van hem afkecrïg gemaakt; ofschoon tot zijne verdediging kan worden aange voerd, dat juist de uitgedrukte wensch van de Cor- tez tot eene scheiding van Kerk en Staat, hem heeft .bewogen, zich die benoeming als hoofd van den Staal niet aan te trekken. Engeland. Als bakermat der werkstakingen behoeft het geen verwondering te baren, dat er weer een groote greve, ditmaal in do werktuig-fabrieken, te wachten staat. Verschillende fabriekanten hebben aan den dwang moeten toegeven, enkelen willen dit niet en hebben daarom besloten hunne inrigtingen te sluiten. In Ierland hebben voortdurend meetings jflaats waarbij door de tegenwoordige op autocrati^, of eigenbekeer van Ierland wördt aangedrongen. Pmissen. Nog steeds hadden de vertegenwoordigers van Noord-Sleeswijk zich beroepende op het door Pruissen gegqven woord, om doszelfs inwoners, "door •volksstemtftlng te doen beslissen of zij tot Pruissec of tot 'Denemarken wildon behóoreu geweigerd den eed op de Pruissische constitutie tezweren; en waren zij desniettegenstaande in de volksvertegen woordiging geduld. Thans is echter besloten hen aan do beraadslagingen geen' deel moor te laten ne men, vóór dat zij dien eed hadden afgelegd. Beide afgevaardigden, nog steeds vertrouwende op hun goed regt, en hopende, dat Pruissen eindelijk zijn gegeven woord, zal gestand doen, weigeren dit, zoodat eene nieuwo verkiezing moet plaats hebben, waarbij hóógst waarschijnlijk beide zullen herkozen worden. Of Pruissen. zich hierdoor zal laten bewegen van zijn regt van den sterkste aistitnd te dóen en zijn belofte zal nakomen, betwijfelen wij. I Hot testament van de onlangs oyerledeno konin gin-weduwe is geopend. De koning-keizer is tot universeel erfgenaam benoemd, behoudens ceii tal van legaten. Een dezer zal welligt tot uioeijelijkheid aanleiding geven. Zij beeft namelijk haar liovelings slot aan haren lijfarts gemaakt, en nu wordt beweerd dat zij er geen beschikking ovuv hadwant dat dit landgoed een onvervreemdbaar eigendom der familio was. - - Do Kölnische Zcitung boklaagt zich bitter, dat een nummer in beslag is genomen door het openbaar ministerie, en niettegenstaande een tegenstrijdig vonnis van de regtbank wordt gehouden, omdat daar in voorkomt do opname van do laatste pausselijke encycliek in haar geheel. Japan. Men weet hoe dit rijk in do laatsto jaren veel heeft gedaan, om zijno weerbaarheid te verbeteren en ook - hot leger en de vloot meer op Europoschen yoet in te rigton. Herhaaldelijk worden daartoe ook Nedor- landsohe officierort in Japap gedetacheerd. Nu die re- organi8utio van hot leger tot stand is gekomen, wil een groot deel der natio boel practised eons do proef nemen of hot wel goed is, en daaraan is volgens velen do zucht tot een oorlog met Korea toe te schrij ven. Het ministerie dat tegen dien oorlog was, is gevallén eh een nieuw ministerie is opgetreden. "Wat dit in deze zal doen, zal de ondervinding spoedig leeren. GEMENGDE BERIGTEN. Te New-York werd 12 Dec. 11. op eene verga dering der arbeidersv.ereen. meegedeeld,- dat in die stad tegenwoordig 10,000 werklieden broodeloos zijn. Voorts zijn er buiten het armenhuis Ï200 vagebonden. Bij elf bedrijven," die in goede dagen aan 26,200 man werk verschaften, arbeiden er thans 5950. In den geheelen staat Newr-York loopen 182,000 leden van werkmansvereenigingen ledig, met hun gezinnen tellen zij bijna een. millioen hulp behoevenden. Do bijeengekomen leden namen de motie aan, «dat zij broodeloos waren geworden tengevolge der crisis, ontstaan door de aanmoe- diging door de Regering van de speculatiowoede, dat zij tijdens den burgeroorlog de Regering ende CJnie trouw hadden gesteund, en thans alle geweld dadige stappen willen vermijden als zij slechts werk en brood krijgen, zooals zij regt' hebben te wr- deren van do. Regering, dié zij gesteund JiebpJn. Derhalve besluiten zij, voor zich en hun geziiujen, woning en voedsel aan te schaffen en de rekenin gen bij den Minister van Finantiën te laten inzen den, die zo vroeg of, laat moet betalen». Ook verlangen zij terstond werk, en wel niet meer dan 8 uur per dag, met afschaffing van het stukwerk, voorts eene wet, die verbiedt, in do geldcirculatie stoornis te brengen, eene der oorzaken van den te genwoordige crisis. Die oischon tooncn, dat die"werklieden meenen, dat de Staat met eene wet allen rijk kan maken. Bovendien, wie kan in een land met gedwongen omloop van biet-in wisselbaar papieron geld, zooals N. Amerika, het zoo inrigten, dat er nooit oene geld- crisis voorkomt? In 1867 werd een 'dapper Italiaansch sol daat tot 16 jaren dwangarbeid veroordeeld wegens struikrooverijde veroordeelde, had te vergeefs zijn onschuld bezworen en getracht die ti/ staven door getuigen a décharge; niets mogt baten tegenover de pertinonto verklaring van een der ambtenaren, die in hem de opperste der roovers herkende. Na 4 jaren stierf de delinquent in'het, tuchthuis, toen kort daarop eene bende misdadigers gevat-werd en liet zonneklaar bleek, dat de arme-soldaat do waar heid had gesproken, als zijnde bedoelde roof ge-.. plecgd door dezen troep, welke wist, dat daarvoor veroordeeld was een hun geheel onbekende en on schuldige, die nooit in Be minste betrekking tot hem gestaan had, veel ruin hun hoofdman geweest was, diiar 'deze raede tot de gevangenen behoorde. Het pijocos van den soldaat is nu herzien on zijne nagedasliibbis gerehabiliteerd. Voorde familie van den onschuldig veroordeelde is die Rehabilitatie eeno- aangename voldoening, doch de ongelukkige die onschuldig 4 jaar in den kerker moest doorbrengen én als misdadiger over leed, is wel te beklagen. -- De Eckberg aan de Wesor bij Hamoln is grootendeels weggezaktde straatweg naar Halle werd moer dan honderd 'voet hoog bedekt met rotsen on aarde. Ook in do rivier vielen heel wat blokken en het jaagpad werd vernield. Een .veerhuis, dat bij na onder een rotswand lag, bleof gespaard, maar is sedert ontruimd. Menscbonlevons zijn niet te betreuren. VERKÖOPINGEN- dutuin. Voorwerpen: .0 Jan. Huis, cu Erve 7 Boeren Inspan Hakhout 8 Hout. 9 n 11 oefsruederij cte. Vi Boo uien, 14 Woonhuis, 15 NVoonliuis -etc. n n Bouwland, 17 Huis Schuur, 29 Hofstede, "Weiland etc xJOFehr. liispn», 25 Inspan Meubelen, 27 Inspan. 4 Mrt. u plants, Nolnria, Bitlhem, 1\ P.Slogt. Goes, Paardek. kak, Bitthcm, 'P. P. Slcgt. Knpelle, Paardek. v.d.Buss. t Knpelle, Ueiubges» Wcmtld. n Nhbe. Paardek. v.d.Buss. Pomelo.* Pilaar. «'Kruiuing. Kuinbgcs. Ik'inkcusz. inr v. Dishocck. Wolph. v. d. BusBcbe. Bflndh. Gckjs. mr. 31. J. do Witt, llnmer. Kwademl. mr. v. Dishocck. 'sllntnjr. Paardek. v.d.Buss. Ovczuudc* uir. v. Dishocck, Wolph, Paardek. Kakeb. Kloctinge. Paardek &v.d.Buss. 283sto S TAJItS-LOTERIJ. 5do Klasao. Trekkitag van 30 en 31 December. Getrokiken prijzen. Prijzen van 1' 100 en daarboven. Prijs van f 50d007No. 15490 ÏQQOJ 8358 9351 12447 16314 17985 Prijzs van f 400 No. 1639 2970 3181 4384 13604 17585 18132 18832 200 485 4458 9719 11536 -15248 13220 16334 17329 19282 100 518 1672 "1756 1763 4944 5606 6377 8461 8728 8983 '10544 12324 14526 15315 15741. BURGERLIJKE STAID TE GOES Van den 1 tot en met den 4 January 1874. Qnijfkthocwd .en Gehuwd-. Geene. Geboren, den 1' Januari), Catharina, d. v. Johannes Glcrum cn l'ietcruella bami ij ck-, -Johan, z. v. Arij de ftoaijcr en Antoriia Nonuckcs; Dignus Johannes Baptist, z. v. Muriaus Nicolans Arcntz en Jozina Maria Aruoijs; den 4, Christina Elisabeth," d. v..Johannes Linse cn Cornelia Johanna Husen. Overledenden 1, Cornells, 9 j. z. v. Frans Beijerte en Taunetjc Olree; (overleden.) Hcndriki Bemijn, 03 j. we duwe van Maarten, Olrce. - ADVERTENT1EN. De ondergetcekende betuigt' zijnen dank voor de bewozeno attentie bij den aanvang van dit jaar. Met haiïwensch aan allen. J. P. KAKEBEEKE. 0p Dingsdag den 6 Jannarij 1874, des' avonds ten 7 ure,' voor dhr. Mr. M. J. DE WITT HAMER, als be windvoerder over J. C." VAN DER,MARK, in hot Koffijhuis «de Puins van Oranje» te Goes, na bekomene Regterlijke Magtiging van: een Hecht, Sterk en zeer ter nering staand staande in de 's Heer Hendrikskinderenstraat to Goes, wijk I),-94 kadastiaal bekend sectie D, numero 639. Informatien te bekomen bij den heer 1. J. PAAR' DE Kü O PERte Goes en notaris A. KA IPEBEEKE Jzaldaar.- een goed geconserveerde VIGELANTE voor vier personen, die met 1 of 2 paarden kan bespannen worden.' Te bevragen bij M. DE DREU te Kapelte. Brieven franco. SPLIT ERWTEN per kop 35 cent (•.ROE-NE KOOKERWTEN 13 (yRAAUW'E ERWTEN 18 UREINE HOOiNEV. .16. WITTE ItOONlfN 18 Alles puike eerste kwaliteit. GrCoto Markt bi) A. DE GEAAÏF. GO08. staande en liggende op het dorp 's lieer Abts-. kerke, sectio C nummero 167 en" 168. Behoorendo tot-den boedel van wijlen M. ZOU- TENDAM on J. TIMMERMAN. Information te bekomen bij den Heer 1. J. PA A It DE KOO PER en Notaris II. K. D. VAN DEN RUSSCHEy beiden te Goes. Voor Goes on omstreken adrossüvo men zich by don heer J. ,P. do Wijs, Korte Kerkstraat'.. (I) op Vrijdag den 9 January 1874, des morgens ten 10. ure, in het Gemeentehuis te Nisse van eene goed beklante P. H. TERKEN, va.n Bergen op Zoom, Maakt en levert Paiuikpn, Toupets, Chignons etc.

Nieuwe Goessche Courant | 1874 | | pagina 3