Qjiiuaugeit NIEUWE n ALBUMS, OPRUIMING Aanbesteding Vleesch. BUITENLAND. Dnitschland. Te Glogau gaat graaf Ballestren 7 weken ves tingstraf ondergaan, omdat bij oen (clericaal) ver kiezingsmanifest verspreid heeft. Tusschen Osterath en Crefeld heeft 19 dezer een passagiorstroin op een goederentrein gestoten. •Persoonlijke ongelukken hebben niet plaatsgehad. Te Hockfeld (Duisburg) is op dien dag een,.baan wachter overreden en gedood. Te Koningsbergen neemt de cholera sterk af. Uit Darmstadt wordt gemeld, dat in den nacht van 19 dezer een trein uit Baden bij Friedriehs- feld op een goederentrein-is geloopen. Verschei dene wagens zijn vernield en eenige personen gewond. Oostenrijk. Het Internationaal Congres voor landbouw, bosch-, wezen, enz. is Vrijdag te Weenen geopend. .Het - telt tweehonderd leden. De minister van landbouw be tuigde in de openingsrede zijn dank aan de' re gelingen die er [zich hadden doen vertegenwoordigen. Hij herinnerde,, dat het Congres eene voorloopige beraadslaging ten doel had over verschillende onderwerpen, waaromtrent tusschen de regeringen later een nader overleg zou kunnen plaats hebben. Frankrijk. Verleden Dingsdag zijn omtrent vijf uur zes en dertig veroordeelde Communisten van Nieuw-Ca ledonia te Parijs aangekomen. Uit Elzas-Lotharin- gen geboortig, hebben ze de Dnitsche nationaliteit verkozen en worden nu aan Duitscbland uitge leverd. Volgens Figaro is te Rijssel op een diner van do landbouw-commissie twist ontstaan over een toast op de gezondheid van Thiers. .Het.feest eindigde met eeno geanimeerde kloppartij. Spanje. Uit Cartagena wordt over Madrid berigt, dat de opstandelingen, na Agailas te hebben geplun derd; waar dus van den «holdhaftigen weerstand" der ingezetenon cn karabiniers niet veel gekomen schijnt te zijn; in de' rigt-ing van Aïmeria af trokken. De burgerwacht, Öe karabiniers en de vrijwilligers werden opgeroepen om hen af te slaan en generaal Pavia zond eene versterking van dui zend man met geschut. Daarop zagen de Carta- geners van den aanval af en begaven zich op nieuw naar Aguilas, waar zij in den omtrek, twee .mij len ver, een aanzienlijken buit maakten. Volgens een later telegram hebben de belegerden verleden Maandag op een Franscho sloep geschoten, welke om levensmiddelen aan wal kwam. Een matroos werd gedood en twee gekwetst. Op de bedrei ging van een bombardement gaf de commissie «van openbaar welzijn" genoegdoening. Waarin deze bestond, wordt niet gemeld. b- Op ditoogenblik heeft Engeland in de Mid- -delland8che Zee acht gepantserde schepen en nog ze3 andere aan de Afrikaansche kust, met zes dui zend man beschikbaar voor eene landing. Het ge rucht loopt, dat voor het afstaan der.bekendo fre gatten aan do Spaansche regering, door Engeland o. a. do uitlevering van de Deerhound met de ge- heele lading tot voorwaarde gesteld is. De lotelingen van Ulresa zijn bij hunne aan komst te Sevilla door eene bende Onverzoenlijèen mot dolken aangerand, omdat ze in den «kanton aal en oorlog» do partij der regering haddon ge kozen. Een of twee der lotelingen werden gedood. Amerika. Het bankiorshuis Hatch en veertien andere hui zon hebben hunne betalingen gestaakt. Bij de Ban ken te Washington en Philadelphia worden talrij ke aanvragen om remboursement gedaan. Ter beur ze van New-York heerschfc eeno hevige agitatie. De Minister van financiën heeft bekend gemaakt, dat hiï last hoeft gegeven tot- hot betalen van alle irokkinen op hot Gouvernement. Te Mansfield in Ohio had in eeno monagerie de volgende scèno plaats: Een der bezoekers, die wat diep in 't glaasje had gekeken, stak zijn hand door de tralies van do kooi, waarin de-leeuwen waren opgesloten; een dezer dieren greep do vuist van den róekeloozon man -tusschen don muil en haalde het lijf van den dronkaard tegen de tralies van de kooi. Do directeur dor menagerie, ijlings toegeschoten, sloeg zoo hard als hjj kon hot wil de beest mot een rotting met looden knop op den neus en rnogfc er in slagen, don man uit zyn gevaarlijken toestand te bevrijden, maar zijn band on voorarm waren door den leeuw deer- lgk toegetakeld. GEMENGDE BERIGTEN. Te Zoutelande is den 15 uit zee aangespoeld het lijk van een manspersoon, donkoljjk een visscher. Tor herkenning worden do volgende kenteukenen opgegeven; lengte omtrent 1.7 el; ouderdom 45 a 50 jaren; kleeding, blaauw gestreept hemdblaauw gebreide borstrok; roode onderbroekblaauw fries- schen bovenbroek; twee zwarte boezeroenen boven elkander, de onderste iets langer dan de bovenste cn de laatste met nieuwe mouwen; aan de'armen lederen mouwen; een lederen riemtje om 't lijf; een zwarte halsdoekgespikkelde, grijze en bruine kousen; vetlederen laarzen met gespijkerde zolen. Als een staaltje van stoutmoedigheid, voort spruitende uit menschenliefde, bijeen löjarigen Bredascben jongen, deelt' men het volgende mede: Maandag-namiddag, omstreeks 'li ure, viel een 8jarig jongetje van de Pekbrug nabij het Achter om in het water. Zekere A. van Doorn, oud 17 jaren, die in de nabijheid was, zulks ziende, sprong, ofschoon niet kunnende zwemmen, geheel gekleed in het wator, maar zou zeker met'dèn knaap-daar- in verdronken zijn, zoo niet een 15jarige jongen, N.Rijpert genaamd, ter hunner hulp ware toegesneld. Deze jongen klom. langs een ladder naar beneden en liep, hoe ongeloofelijk het ook klinke, tot aan den hals in het water om den drenkelingen zyn hand toe te'steken; beiden klemden zich er aan vast en gelukkig, want nu slaagde de jeugdige held er in hen naar den kant te trekken en ver volgens langs de ladder weer op het droogo te brengen. Men schrijft uit Amsterdam: «Verleden week stond op den Vijgendam een dronkenman, weenende, elkeen beleedigende, lastig, onaangenaam en toch medelijden Verwekkend. Men baalde de politie. Dé agent kwam, doch liét den man loopen. De dienaar van Hermandad zei: «ga nou maar door, ga naar huis, mot ik je weer meönemen?» en de ongelukkige man antwoordde in tranen- badende, «Och ja, ik ga al, maar weet je wel, ik zoek mijn dochter: waar is mijn doch ter; dat arme kind; zij hebben haar vermoord.» De dronkaard was de vader van de dienstbode van wijlen mevrouw van der Kouwen.» In den nacht van 16 op 17 dezer heeft aan 'het station van de Nedorl. Rijnspoorwegmaatschap pij te Amsterdam in het bestelgoederenbureau een brutale diefsta%£aats gehad met buiten- en bin- nenbraak. Enkele palges worden vermist, en uit opengebroken koffers en kisten zijn, voor zoover men .kan nagaan, goederen ontvreemd, waarvan de waarde tot dusverre niet te bepalen is. Dr. Maes te Amsterdam deelt aan het Nieuws van den Dag mededat de dezer dagen te Sche- veningen aangespoelde balk door hem is bezigtigd en dat hij de daarop aanwezige dieren, terstond voor zoogenaamde eendenmossels heeft gehouden, die zeer naauwtogrig besehi*even zijn in het lees boek der dierkaVè van professor van der Hoeven. De Franscne douanen hebben onlangs weder oen nieuwe methodo van smokkelen ontdekt. Het aantal hobbelpaarden, dat naar Parijs gezonden werdnam eensklaps op verbazende wijze toe. 't Scheen dat de kinderen met een ware manie voor dat speelgoed bezield waren. Toen men eindelijk arg waan begon te koesteren, werd een dezer paarden in stukken gebroken en men vond daarin een groote hoeveelheid fijne sigaren en tabak. Het hobbelpaard was dus in werkelijkheid een gemo derniseerd Troijaanscb paard. Donderdag-middag viel een werkman, L. Ever- •hast genaamd, te Vlissingen terwijl hij bezig was met een schuit vast to leggen, van den wal in het ruim der schuit, met hot ongelukkig gevolg dat hg met zijn achterhoofd op de steen viel, waaruit de lading bestpnd, waardoor zware kneuzingen aan het hoofd zijn ontstaan. De ongelukkige is onmiddelijk naar het gasthuis vervoerd, alwaar hij reeds heden, middag, na een smartelijk lijdon, is overleden. INGEZONDEN STUKKEN. Aan de Redactie van de Nieuwe Goessche Courant. In onderscheidene Couranten, ook in de uwe, wordt molding gemaakt' van een, bij Scheveningon aangespoolden balk, bezet mot wormvormige zee- gedierten. Isj de beschrijving juist, dan zijn het soortge lijke als voor ruim veertig jaar aan het noordelijk strand yan Noord-Beveland zjjn gevonden, desgelijks gehecht of geworteld aan eenige paalbalken die waren aangespoeld,-en ook de kenmerken droegen van langen tijd in het zeewater te hebben gestaan of gedreven. Het dierlijk zeegewas zat met de achtereinden aaneengegroeid in trossen vast aan do balkon als geworteld. De, uit zoodanige go- moenschappelijken wortel afzonderlijk ton getale van vijf zeven uitgegroeide wormen, hadden ver schillende lengten, van 12 tot 25 ned. duim. De dikte was ook omtrent als van een menscben vinger; do kleur floauw rood. Zjj hadden slechts LIEFDADIGHEID. ADVERTENTIEN. van de nog in voorraad zijnde, beneden fabrieks prijzen, by B. Fabery de Jonge. Die genegen is. aan te nemen de leverantie van het voor het GASTHUIS te Goes bonoodigdo RUND EN KALFSYEEESCH over de maanden. Octobery November en December dezes jaars, op voorwaarden eene drjjvende lijdelijke beweging. Als de- schul pen, die den kop omsloten, zich openden, kwam daar uit een spiraalvormige spriet aan het eind waarvan een pluimvormige soort van kieuw zich bntwikkelde. Men hield deze dierlijke gewassen ypor een soort van zeo-polijpen. Of zij ook benoorden tot de paal- borers is niet gebleken. In ieder geval zijn zij zeer onderscheiden van de kleine diertjes die als paalwormen hier maar al te goed bekend zijn, en het hout onzer zeewerken zoo vaak doorboren. J. W. V. 282ste S TAATS-LOTERIJ. Getrokken prijzen. 5de Klasse. Trekking van 18 cn 19 September. Prijs van ƒ100000 No. 1814 - 2000 19238 - 1500 2768 16172 - 1000 2489 .6079 1160814748 15816 18993 - 400 1033 3250 6600 9133 9276 9347 11288 18874 - -200 4982' 7522 10723 13497 13889 15677 17002 19644 - 100 783 1727 1793 2738 2763 3373 4654 5325 6342 6743 7509 10470 10907 12237 14012 15934 .17739 19124 19490 19711 BUBGEELIJKE STAEH TE GOES Van den 19 tot'en met .den 21 September 1873. Ondebtbouwd den 19 September, Cornells Goemans 27 j. jm. en Albertina Cornelia van Reriterghem, 33 j- Jd. Gehuwd en Geboeen: Geene. Ovebleden: den 19, Maria, 55 j. d, v. Jacob Everse, en Jannetje Smallegange; den 20, Adriaau de Dren, 55 j. wedn. van Jacoba Bliek; den 21, Ferdinand van Zetten, 28 j. gehuwd met Zegerina de "Vrede; Ma rinas Gerardus, 2 m. z. v. Alexander Gerardas Breker en Frahcina Verburg. t DIAKENEN bij de Hebvobmde Gemeente al hier achten zich verpligt om nogmaals een beroep te doen op de liefdadigheid van de leden der ge meente. De in Maart 11. gehouden buitengewone inza ai elipg van bijdragen om de rerplegings-kosten der gealimenteerdon in het Gasthuis geregeld om do driemaanden to kunnen voldoen,, bleek toen, aan ontvangen en toegezegde giften, niet toerei kend te zijn om ook het derde kwartaal te vol doen, dat in October eerstkomende noodig is. Ofschoon dankbaar voor de toen reeds geschon ken hulp, vragen zij, met vrijmoedigheid, in het belang van die armen, nogmaals eene bijdrage van ruim f300, en mogt van het gevraagde voor verplogingskosten nog iots overschieten, dan zul len de gewone thans zeer karig bedeelden voor zeker n danken indien ook voor hunne behoeften iets meer kon worden toegestaan. Op Woensdag 24 September ek. zullen zich aan de huizen der gemeente leden tot inzameling dezer bijdragen. Zij vleijen zich dat velen gaarae zullen medewerken om door ruime giften in - deze dringende behoefte te voor zien. Goes, 22 Sopt ember 1873. Diakenen voornoemd P. de JONGE, Voorzitter. van de BUSSCHE, Secretaris.

Nieuwe Goessche Courant | 1873 | | pagina 3