GMTUMi n muon Vertegenwoordigd door J. J. 0CHTMAN, KIESPIJN. 40 Ct. Inktpraeparaten. der Heeren Franz Haniel Co., te GOES. Frankrijk. Te Bordeaux is eene dynamiet-fabriek in do lucht gevlogen. Een man is gedood en vier personen zijn zwaar gewond. Te Duinkerken wordt veel werk gemaakt van de visseherij in de noordelijke IJszee. In het be gin van September zijn ongeveer honderd schepen, die op de vangst uit geweest waren behouden en wbl teruggekeerd, slechts één schip is verloren ge gaan. Den 13n dezer, ten 8 ure des morgens, heb ben de Duitschers y er dun ontruimd. De orde is geen oogenblik verstoord, er heerschte volmaakte rust. De aartsbisschop van Parijs beeft Zaturdag een langdurig onderhoud gehad met den Minister De Broglie. Over het mandement Zekere Philippe Albertin, vroeger overste bij den generalen staf der Commune, is verleden Woens dag gevat. Reeds in Mei 1871 wasyhij .in hech tenis genomendoch ontsnapt. Sedert eenigen tijd hield.hij zich ongehinderd in Parijs op. De wekelijksche sterftelijst van Parijs vermeldt den dood van honderd zeven choleralijders. In de geneeskundige bladen wordt hét gevoelen te ken nen gegeven, dat do ziekte geen gevaarlijken aard .zal aannemen. Zwitserland. In het kanton Aargau hebben de heeren doctors >Striko" gemaakt. Zij verlangen van de verschil lende gemeente- en armbesturen hooger beloohing voor de armenpraktijk, daar iedere visite nog even alB vcor 50 jaar met niet meer dan 70 ets. be taald wordt, onverschillig boe groot de afstand is, dien de geneesk. moet afleggen om bij zijn patient te komen. Spanje. Van Cartagena wordt gemeld, dat de belegerden voortgaan met zich te versterken, doch 't schaars en slecht voedsel ziekten veroorzaakt. In de hos pitalen liggen meer dan driehonderd man. De op standelingen zijn ontevreden. Conleras kan geen manschap genoeg krijgen voor uitvallen enz. vol gens andere berigten (van Vrijdag) had Salcedo de voorposten, die Campos had uitgezet, terugge trokken, nit vrees, dat ze door de belegerden zon den. worden gevangen genomen. Tomaseti maakte hiervan gebruik tot een uitval, vernielde-de wer ken van een der bélegeringebatterijen, verbrandde de takkebo8sen en voerde de zandzakken en muil ezels meö. Op den Noorderspoorweg, nabij Valladolid, is een trein ontspoord, 17 personen verloren daar bij het loven, terwijl er 70 zwaar werden gekwetst. Van de 300, passagiers bleven slechts 25 geheel ongedoord. Aan de Biscaaische kust zijn pogingen van zeeofficieren ontdekt om, in 't bolang der Carliston, kanonncerbooten te laten zinkon. Door hun on- derhoorigen verrast, namen de zamenzweorders de vlugt.. - Italië. Dezer dagen bobben te Rome twoo Israolietiscbe dames acton als onderwijzeressen verkregen en zijn reeds als zoodanig in eene gemeenteschool aango- stold. Een tot dusvurr' ongehoord feit. Do aardbevingen in do provincie Bellona du ren voort. Amerika. T'e Scbrevoport in Louisiana storven elkon dag 20 porsonon aan de golo koorts. Zoo als men weet, hebben de cónductourB hier eene uitgebreide magt. In Indiana kwam dozer dagen een reiziger in een stampvollen trein. Men vroeg hem om zijn kaartje; waarop hij zei- dé: »Dat wij ik niet afgoven, vóór dat mij oen zitplaats verschaft is." Doconducteur was buiton staat aan dien oisch to voldoen, maar wierp den lastigen passagier uit den wagon en smeet hem zijn bagage na. Do spoorwegmaatschappij moest voor dien krassen maatregel bloeden; de jury voroordeoldo haar tot 2,000 dollars schadeloosstelling. voorschijn. Niemand kan zich herinneren die soort wormen, die de dikte hebben van een raansvinger en doorschijnend waskleurig zijn, ooit te hebben gezien; men houdt ze voor eene soort van paal- of houtworm, die de schepen doorknagen, waarvan men in reisbeschrijvingen menig voorbeeld leest. Deze vondst is voor de zeelieden een broodje, door de groote belangstelling' die dit zoölogisch verschijnsel oplevert. Velen hebben zich reeds met de bezigtiging bezig gehouden, ja er moet zelfs eene niet onaanzienlijke som voor dien balk gebo den zijn. Intusschen, wanneer bet waar mogt zijn dat die wormen tot do bedoelde houtwormen be- hooren, mag er wel voorzigtigheid worden aanbe volen, daar men in de vorige eeuw hier te lando genoeg van paalwormen geleden heeft. Natuur kundigen zullen zich zeker wel met een onderzoek belasten. De G-roofs derde proefneming is ook mislukt. Zondag 7 Sept. ia de ballon, welke den vliegenden man omhoog zou voeridl, ontijdig opgestegen; Maan dag scheurde de zijde en Dingsdag ontsnapte het gas, juist toen' de man zijne vleugelenreeds had aangegespt. De uitvinder is wanhopig. Ll. Woensdag heeft een milicien der huzaren te Haarlem, in de stallen zulk een trap van een paard 'tegen den buik bekomen, dat hg den vol- •genden dag $%n de gevolgen is overleden. In het bekende Amerikaansche circus, dat zich thans te Neustadt, in- Duitsehland, bevindt, had voor eenige dagen een zoogenaamde kindervoor stelling plaats; ongeveer 600 bezoekers wc ren er in, toen plotseling een hevige rukwind degansche tent tot schrik en onsteltenis van allen omhoog hief. Vele kinderen werden daarbij, gewond, ter wijl eene vrouw zelfs in levensgevaar verkeert. Te Londen is een afgrijselijke misdaad ge pleegd. Langs den oever van de Theems of op de - bedding dier rivier heeft men op onderling vrij groote afstanden verschillende gedeelten gevonden van een lijk, dat blijkbaar op afschuwelijke wijze verminkt en aan" stukken, vermoedelijk uit een voorbijgaand vaartuig, in de rivier is geworpen. ,De moordenaar beeft een brief aan de politie gerigt, waarin hij zegt, dat hij de vrouw heeft ver moord, omdat hij haar zoozeer beminde; dóch daar hom geen wederliefde werd geschonken, vond hij 'tboter haar in een bootje te lokken en. te ver moorden. Ten Blotte zegt bet monster, dat hij bui ten gevaar is en het noodèloos is, dat de politie hem opspore. Een jongen kwam de vorige week bij eenboekver- kóoper te 'sBosch zijne diensten aanbieden; deze vroeg, of hij kon lezen. «Neen», was het antwoord. «Kunt ge rekenen?» «Ook niet». Maar mijn lieve hemel, wat kan je dan? Ik kan op mijne handen loopen en driemaal omduikelen, net als de kunstenmakers bij mijnheer Corty, was het ant woord van den jongen. 282ste STAATSLOTERIJ. Gtftrokken pry zen. 5de Klasse. Trekking van 16 en 17 September. Prijs van f2000 No. 2886 -1000 3526 12182 13211 17207 8771 9945 12890 16297 18020.19560 -400 4184 4693 14356 15244 17765 10400 11507 12350 18604 -200 300 3479 4447 11629 11838 18009 18714 -100 1587 5326 7241 7573 9065 11121 16744 17371 2410 5803 9853 10450 11294 11360 11900 12470 14119 16532 BUBGEBLIJKE STAND TE GOES Van den 15 tot en met den 18 September 1873. Ondertrouwd en Geiivwd: Geono. Geboren: den 15, Willem, z. v. Marinus Buitendijk en Johanna do Jongè; den 16, Elisabeth, d. v. Marinus ADVERTENYIEN. Het eenige middel, om de zwaarste Kiespijn on- middelijk te doen ophouden, onverschillig door welke oorzaak ontstaan, is de Kiespyntmctunr van Dr.- DELMINA uit New-Yorlc, welks deugdelijkheid door kiospijnlijders en geneeskundigen herhaaldelijk ia er- kond voor een uitstekend en aanbevelend middel en hetgeen boven de vele dergelijke in ffefi. handel gebragtc soorten verre.de voorkeur verdient. Hoofd-, Oor-, en Aangezigtspijn worden door deze tinctuur onmiddelijk verdreven. Verkrijgbaar in flacons mot gebruiksaanwijzing bij den Hoofd-Agent voor. Ne derland H. W. van THBFELEN, St. Jansstraat, J, 236, Amsterdam. In Dépot bij P. EVERABRS in den St. Phüipslands PolderI. J. EVERAEBS te St. Annaland, eiland TJiolen, on M. P. BIERENS, to Tliolen. Al mijne alizarin-, anilin-, salon-, zwarte gallus-schrijf- 'cn andere inktsoorten en stempelinkten zijn volgens dc nieuwste beginselen dor wetenBcban verbeterd en onderscheiden zich door haro levendige kleur, groote vloeibaarheid en hot snelle droogen van allo andere inktfabrikaten. De copiëerinkten leveren nog na eenige dagen scherpe afdrukken, beschim melen niet ca geven, half «net water vermengd, goedkoope en goodc 8elirijfinktcn. Verkrijgbaar hij ieder soiled bock- on kantoorhandel. Emmerik. Kt. won Gimborn, Apotheker en Fabriek, v. Chemitch-techni&che Praparaten. Franciscus van der Raaf en Marjanna Boeckling; den 18, Abraham Franciscus, z. v. Hendrik Dodmond en Helena JohaDua Le Roij. Overleden: den 16, Jan van den Dorpel, 37 j. ge huwd met Krina Abrabamina Kopmels. GEMENGDE BERIGTEN. TE K IJ EC K O KT. ONGESTELDHEDEN DEE NIESEN te. herkennen door do diep gezetelde pjjn in den." rug en geringe afscheiding van water, kunnen in derzei ver benaauwenden en snellen loop tegenge gaan worden, door deze regelende Pillen. Derzel- ver voortreffelijk tonische en versterkende eigen schappen, voorkomen de verarming van het bloed en de storing van destelfs omloop, kenmerken van on gesteldheden der nieren j en dikwijls eindigende in gedeeltelijke of geheele waterzucht. De ondervin ding heeft den bijna onveranderd gunstigen uitslag bewezen die men 'verkrijgt, wanneer Holloway'a Zalf goed op de nierstreek is ingewreven. Deze behandeling zal de hoete en verdroogde huid ont spannen, de daarmede vergezeld gaande hardlijvig heid overwinnen en eene overvloedige afscheiding door de nieren bewerken; kenteekenen die de voor boden zijn van wijkende ziekte en terugkeerende Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen - als volgt Doosjes Pillen en Potjes Zalf f 0.80. f 1.85. f300. f6.75, f 13.50 f20.50 Zjjn op franco aanvraag contant te bekomen bg alle Apothekers in Holland alsmede in Holloway^a Eta blissement te Londen 583 Oxford Street, vroeger 244 Strand. Men vernoemt uit Schqveningon, dat aldaar uit zoo is aangespoeld eon balk, die vele jaren, vol gens sommige deskundigen, wei -oen 25tal, op eon of ander rif moet hebben vastgezoton, en daarvan nu vermoedelijk door oen der jongste stormen is losgeraakt on weggeslagen. Mon maakt dio langdu rige vasthechting daaruit op, dat do balk geheel bozet is met oeno soort van wormen, waarvan do koppon door soholpon zijn gedokt, wolko schelpen zijn van licht blaauwo kleur mot goulo rahdon en den vorm bobben van mosselschelpen. Uit do Behol pen, of liever uit do daarin bevestigde koppon, komt eono soort van klaauw in don vorm van oon voor, ivls dio dor krab, by tusachonpoozen to

Nieuwe Goessche Courant | 1873 | | pagina 3