bij verwondingen door brand, en een tweewielige kar voor reservoslangon, die uitgeslagen kan wor den en 100 ii 200 ellen persslangen bergt. Üoze inrigting moet bij hot internationaal concours voor plans van niouwe bluacbiuachines, te Amstor- datni gehouden, door do jury als do beste zijn be schouwd, en zal dus zekor bij do nieuwo organisatie dór brandweer in de hoofdstad worden ingevoerd. De, Zevenn. Crt. verhaalt nog, dat de nieuwo Di- rectour der Amsterdamsehe brandwoer, de kern van zijn personeel bet eerste ouderrigt laat ontvangen bij do beroemde brandweer te Berlijn. In do vorigo week is te Roermond tot lid vaü don gemeenteraad gekozen, de beer tur. C. Cornelis, oud lid van de Tweodo Kamer. Naauwelijk was de uitslag bekend, of bij veie inwoners deCstad werd de volgende annonce, in den vorin eenor doodaan- kóndiging, mot rouwrand, kruis on doodshoofd voor zien, onder kruisband per post bezorgd «Hodon morgen, omstreeks 11 ure, overleed plot seling, na de ondragelijkste pijnon te bobben door staan, aan de gevolgen van het keeren van den rok, do wel edele heer Frans Schioffev, eandidaat voor het lidmaatschap van ,3én gemeenteraad. «Zij alléén, die hem van nabij kenden, zijn in staat te beoordeelen wat wij in den dierbaren overle dene verliezen, en welke onschatbare diensten dio opregie en vrome ziel ons nog had kunnen be- wgzenr;,"-A^^{-f «Om lïgt ie bevroeden redenen hooit de begrafe nis. dadelijk plaats gehad. vNamens de familie, Roermond16 Julij 1873. Taktuffe. R. I. P. «Met verschooning van rouwbeklag.» Do lieer Schieffer heeft een aanklagt bij don officier van Justitie ingediend, welke officier geen andere is dan de heer Cornelis, die zich dus zal hebben be zig te houden met eeno infamio zijnor geestver wanten. Maasbode. - Volgens telegrafisch berigt uit het Niouwe Diep, is gisteren yan de haringvisschorjj bin nengekomen, hot loggcvschip Stad Amsterdam, schip per A. Kaars, met eeno vangst van 231 ton haring. Sluis, 21 Julij. Naar men verneemt is door do hooren Lanson-Croïn, candidaat-notaria alhier, on Vorkuijl Quaokelaar, aannemer van oponbaro wor- kon, het plan opgovat tot hot loggen ooner spoor baan van Brugge naar Breskens, langs Dam me, Oostkorke, Houcko, Sluis, Zuidzande, Oostburg, Nieuwvliet en Groedo, Van andere zijde wordt be rigt, dat hot plan voorafgaat, om den -spoorweg Blankenborgo—Heyst tot Sluis uit te strokkon, tor- wijl ook concossic is aangevraagd voor oen spoorweg van Sluiskil over Philippine naar Breskens. Kerknieuws. Bedankt voor Biezelinge, ds. de Vlieger, te Ooster- landvoor Domburg; ds. A. Koers, to Enschedé. Gemeenteraad te Goes. Wooimhig 23 JalyV 'e namiddags ton 3 ure, hield do raad dezer gemeente, eeno openbare zitting die door 7 loden en dou Secretaris werd bjjgowooud. De boeren Quist, den Boer en dhr. mr. Pompe, van Meerder- voort, waren afwezig; de twee eerste ton gevolge van verblijf buiten do geiheohto, do laatste zonder ken nisgeving. I. Na hot lozen en goodkouvon dor Notulen, deelt do Voorzitter modo (i. dat do processen vél baal dor oponing van stem briefjes van het stembureau zpn ontvangen oil dat zjjn herkozen, de TIK.* G. II. Kakobeoke, J. A A. Fransen van do Putto en Dr. G. T. Callenfols, tor- wijl oone horstomming moet plaats hobbon tusschon de hoeren B. Moijlink on iur. J. G. do Witt, Hamor, gewono vacature; on tusschon do hooren Cl». L. do Moulomoostor, Jhr. M. J. do Mavoos van Swindoroti, B. van Aaporon Vorvonno on VVdo Liofdo, buiton- gowono vacatureswolke horstoiuming zul pluats hobbon op 29 July o. k. b. Vau hot bostuur van het, Gasthuis do rekening dier instelling over 1872, dio wovdt gestold uv koudon dor'fin. comm. c. Van do hulpoiyUovwjjzers, dio in hot bozit z(jit oonor acto voor hopfdoudorwjjzor, oon adres, houden de verzoek om vorhooging hunner jaarwedden, tovona niét. vorzook om classificatie dér-hulponderwijzers. Dit adres wordt gestold in handen dor achooloonun. d. Dat door B. W. is bonoomd tot teller' aan brandspuit uo. 3, in plaats van J. I), Rnnfondt, be vorderd tot ondorbrandmooator, A. do Jonge Gz. i" e. Van J. F. W. yan den Dungen, berigt, dat hot torruin door hom ingenomon voor zjjn koffijhuis on ituiu grootor genomen is, diui aan hom was afgo- Btmvh, waarom hij aanvulling dor acte van afstand verzoekt. Dit adroa aal nador in behandeling wor den gonomon. 1 Dat* in plaats van moj, A. P.' Weasels, tot heden kwookcliiïgo aan do -to kl. van do bewaaraohool le kb, pi ovovlegmofc don aohootopzioiior on Uoofdondorwjj- zor is benoemd mej. M. Rissoouw. ij. Dat aan do harmouie «de Volharding» door IJ. W. voor 2 avonden, per week het gebruik is toege staan van de zaal boven de Koopmansbeurs, tot we- deropzeggen8 toe. h. Dat liet ijzer van de gesloopte Koepoortbrug heeft opgobragt 156.81, alsmede een kaliipot, dat op den zotder van bet raadhuis buiten gebruik stond J 35. Door B. W. zal hieromtrent een voorstel worden gedaan, tot aanwending dier sommen. i. Eindelijk dat op den 12 Julij do vergrooting der Koopmansbeurs is opgeleverd, dat het werk door den bouwmeester is goedgekeurd, en dat door de aannemers wegens 10 dagen te late oplevering eeno boeto is verbeurd van /"100. II. Voorts doet de Voorzitter voorlozing van de volgende ingekomen stukken, t. w. O- eeno missive van Ged. Staten dd. 27 Junij, hou- BUITENLAND. Jnfij berigt ontvangen, diit omtrent die verordeninj een onderzoek is ingesteld, aangaande een in art. b voorkomende bepaling, dat «geen onderstand wordt verleend aan ouders of voogden wier inwonende kinderen of pupillen, boven de 12 jaren oud, geen lidmaten zijn van eenig kerkgenootschap, of ..geen godsdienstig onderwijs genieten.» b. Van de gemeenten Dordrecht, Vlissingen, Zie- rikzee en Zutphende jaarverslagen. c. Van den heer dr. A. W. vau Campen berigt, dat hij de benoeming tot directeur aan do scholen voor Midd. Onderwijs aanneemt. d. Van het bestuur van hot 27o landhuishoudkun- dig congres, borigt, dut het 28o congres te Ziorik- zeo zal gehouden worden. e. Van hot 'bestuur dor afd. Hoinkonszand der Maatsch. van Landbouw verzoek, of door dozo ge meente oon of moer pvijzön uitgeloofd zoudon wor.don voor do te houden tentoonstelling op 9 on 10 Sep tember a. s. Wordt gestold in hauden van B. W. III. Tor benooming van oen hulponderwijzer aan de school lo kl., wordt overgelegd, de voordragt, ter bonoomiug in eene' volgende vergadering, van den eenigen solioitant A. J. Vollekoop, rijks-ambtonnar to Rosoiulaal. IV,. Nog wordt ovorgelogd do aanbeveling voor do tvveo vacatures in het B. Armbestuur. Hierop zijn geplaatst: in plaats van dhr. im*. Ilaulo, de hocron J. P. Larson on E. L. van Morvonnee, en in plaats van don hoor A'. Nortier: do hoeven J. P. Mttgiolso en B. van Asperon Vovvoime. Benooming in eeno volgendo zitting.. - Daarna wordt de vergadering gesloten. DE RETJK DER DIEREN. Een iabriukanfc te Antwerpen bezoek ontvangen hebbende van een goeden client mot zijne familie, stelde voor hem naar do diovgaardö to vergezellen, een aanbod hetwelk niet genoogon aaugenomon word. Zij kwamen aan do hokken dor grooto dieren, die van de vhenocorossun, olyphanton,. giraffen, leeuwen etc., de dieren wolke zoor bedaard waren, begon nen na eonigo oogonblikken te brullen, naderden do ijzeren staven van hunne hokken, toonden oon genoogon, oon tevredenheid, hetwolko do wachters opuierktou, doch zich niet konden verklaren. Eon der dames haalde luuiv zakdoek to voorschijn, en do rhonocoros deed een verschrikkelijk geschreeuw hooren on wierp zich mot gewold op do jjzoron stavon als out zo te verbreken. Do leeuwen huil den bovenmate, do tanden toonondp. Do olypbant deinsde tot achter in zijn liok terug mot zijn snuit zwauijoiulo. Do giraf liep' wog, kreten slakende. Hot was oon algomoon alarm, iedereen schrok, al len snolden weg daar men aan oon opstand van wilde beesten ducht. Daar kreeg do fabrikant oen denkbeeld, bij opende do twee grootste deuren ou liet er vorscho lucht inkomen on verzocht do damp haar zakdoek inden vfak to steken. Gij hebt mus kus bij u, zeide hjj, en daar do muskus van een gehaat dier komt, wekt de reuk ov van telkens do woede van aiuloro dieren oper zjjn ov dio dit dier op hot spoor vo.lgoli om de sterke reuk die hij op zjjn doortogt aohtovlaat, dozo reuk wolri hun ne wildheid op; do fabrikant hauUlo toen zijn oi- gon zakdoek uit don zak on zwaaide er modo, oumiddo- Ijjk gaven do dieren tuokonen van bedaardheid to ken nen, zjj naderden mot hunne neusgaten do staven van hot hok, snoven mot kracht do geur op. De hoer strooide hen allen tot do wild sten toe, zjj wildon zijn hand lekken, do olypbant nam don zak doek, welke hjj opondo, in do lucht wierp en op ving, Do giraffe wroof mot zjjn kop togen do schou ders vau don fabrikant mot alle teekonon van lo- vrodonhoid. Naar don fabrikunl behoeft niet gom den to worden, hot was mjjnhoor do Muvlmix en do parfumerie welke inonsolum en dieven behangt; hot geliefde EAU D'ANVKRS. dondo berigt van ontvangst van do gewijzigde ver ordening van het B. Armbestuur, waarvan den 3 JvBj afkondiging is geschied. I&brief aan H. do Villumossant óver do burgerlijke ©oor Ged. Staterf'-as hierop bp schrijven van wanrin hii aandrinaf. on Dnitsehland. Daar do runderpest in Rusland op nieuw is uitgebroken, heeft do Pruisische regering don in voer van runderen, schapen, geiten, huiden, been deren, hoorns, klaauv/en enz. uit dat land ver boden. Do invoer van molk, boter, kaas, mits versch, blijft voorloopig vrij. Bij iiet schijfschieten mot bommen te Gintlnd (Wurtonborg) is het blokhuis waarin luitenant Zeihor met vier man geplaatst was om do scbo- ton waar te nemen, door oen bom getroffen. Frankrijk. Volgens Lo Soir is eergisteren te Biarritz eeno poging gedaan om maarschalk Serrano te vermoor den, terwijl bij in een tuin wandelde. De schul dige is in verzekerde bowaring genomen. Xavier de Montépin schreef in do Figaro eon ïegrafenissen, waarin liij aandringt op onderdruk king van dozo. Hij zegt dat mon -daartegen zal aanvoeren de vrijheid van geweten en antwoordt daarop: »De vrijhoid van geweten is een woord zonder zin. Do inonsch, naar Gods boold geschapen, hoeft het rogt niet zijn Schoppor te ontkonnon of op zijn minst bet regt niet om onbeschoft met zijn ongoloof to koop te loopon, als met iets waarop hij zich zou mogen verhoogvaardigon. Hij, wie 't ook zij, die de rol speelt van Godloochenaar is oen schurk die bang is voor God. »Hij, wio 't ook zij, dio de onsterfelijkheid der ziel ontkent en do burgerlijko begrafenis eischt voor zich on de zijnon, is gok of onnoozol, en in allo gevallen nog minder dan een hond." Hij stolt, dan ook voor dat do lijken die mon niet oorst in do kerk wonseht gobrngt te hebben, op do béulskar naar do begraafplaats der gegui- liotincerden zal gebragt worden, onder* goleide van gendarmes. Even als do Nederlundseke Zondags-wet, maar onkel in gemeenten beneden de 4000 zielen, ver biedt de prefect van Mflcon (Saöno et Loire) bot bozook der horbovgon gedurende den tijd der gods dienstoefening. - Het wordt bevestigd, dat Ilenri Rocliofort tegen 't oindo dezer maand naar Nieuw-Calodonié r.ü worden overgobragt. Spanje. Verleden Donderdag bobben don Alfonso en Sa- ballg do stad Ignalila [lgualada?] aangetast. Het vuur duurde den gohoelen dag en oon gedeelte van den tmclit. Do Carliston versterkten zich in do voorstodeü en do aanval werd den volgenden dag horvat. Men vreest, dat de stad zal bezwijken, uit gebrek aan hulp, Van Carlistische zij wordt beweerd, dat Oa- brinetty to Alpons door zijn eigen soldaten gedood werd. Do militie van Cadix hooft Zondag hot tuig huis aangetast;, de opperbevelhebber met. do go trouw goblovon manschappen boden krachtigoii tegenstand. To Alcoy heuiseht nog altijd grooto onrust. Do lieden, die bij 't binnentrek kou dor troepen ge vangen genomen- worden zijn weder op vrije voe ten gesteld. - General Laqunoro hooft, het bovulhebbrrachap in Biscayo Rttörgologd. Don Carlos bovhu.lt zich -to Elizondo. Zékere Samuel Price, oen Engelschnmn, Ud dor Internationale, "voort bovol-over oon dor fre gatten voor Cartagena, welker bomunning zich togen do regering verklaard hoeft. Alicanu is totopafhankcIijkr kanton vor- klaurd. De opstandelingon op Cuba hebben beproefd do stad Nuovitaa to betuagtigori, maar hot Spa.an- Bohe garnizoen, ondersteund door een oorlogschip dat iu du liaven lag, sloeg den aanval af. Dit voorval wijst op de toeuemeudo stouthoid dor ppstaudolingen, diewolgens een gerucht thans een oppor-goneraut hebben, Quoseda, dio op Cuba ge tand is. Do voorstanders der fednralo republiek achten m- tussohen hot «ogenblik gokomon om in de Tn'buno b(] umnifeat. namens don kapiteiu-Oonorual en do Spminscho republietrdo insurgenten aan te sporen om de wapens noor te léggen, teneinde 'ui'do weldadige gevolgen van oono ropublikoluwshu regering to go- nioton. Turkyo. Volgen» een tologcanv uit Cult'stiuvtiuopol z(ju do Latynscho en Grieüscho priostors, »lio to Joruza- lom (BothotuuuV) zooveel borooring veroorzaakten, uit, do stad verwjjderd en is alzoO aan do geschil- ion oon oindo gemaakt.

Nieuwe Goessche Courant | 1873 | | pagina 2