Locker te Ze ven bergen. Aangenomen naar Vreeland, door F., C. Stoop. Benoemingen on Besluiten. 5 February is benoemd tot substituut-officier van Justitie bij de Regtbank te Maastricht, mr. A. M. B. Hanlo, thans.substituut-officier van Justitie bij do regtbank to Goes, tot snbst. officier van justititio bg do regtbank te Goes, mr. E. JM. Jespera, thans gabsti tuut-griffier bij de Regtbank te Rotterdam. De officier van administratie, 3de klasse, Jï. de Bonde Bresser, beh. tot de rol van Zr. Ms. monitor Heiligerloe, wordt den 15den dezer op non-activi teit gesteld. Afloop Verkoopingen. Te Oudelande op 6 dezer de TimmerrrSanswinkel mot woonhuis voor f760 en Bouwland voor f925 per gemet of circa f2300 per bunder, benevens de onkosten. BUITENLAND. Wederom heeft in het Engelsche kanaal eene nood lottige aanvaring plaats gehad. De Amerikaansche brigantgn Albert, van Londen naar Berbice, werd aangezeild door een groote bark. Zonder hulp te verloenen maakte, terstond na de aanvaring, laatst genoemd vaartuig zicb weg en op haar herhaald ge roep om den naam van 't schip, kreeg de bemanning van den Albert geen antwoord. De kapitein van den brigantijn is gedood door een vallenden mast, toen bij trachtte zijne vrouw op de bark te plaatsen. Voorts mist men een passagier, die waarschijnlijk op 't vreemde schip is overgesprongen. Gelukkig is bet aan de Albert gelukt, schoon zwaar beschadigd, Plymouth te bereiken. Duitse hlancl. Uit Berlijn schrijft men dat, niettegenstaande de belangrijke uitbreiding van het personeel der po litie, de openbare veiligheid daar, nog veel te wen- schen overlaat. Dagelijks boort men van aanrandingen op de openbare straat en men zegt dat weder vijf perso nen spoorloos zijn verdwenen. Een reiziger, die aan het spoorweg-station een vigilante nam, werd in plaats van naar een opge geven hotel naar de vergaderplaats eener dieven bende gereden en van alles beroofd; daar het avond was kon hij later -niet opgeven in welk deel der stad men hem gebragt had. Bij een andere gelegenheid zag men 'een vigi lante met vliegende haast door de Btad rijden, ter wijl do daarin zittende jonge dame tegen de ruiten bonsde, die eindelijk stuk sloeg en om hulp riep, terwijl de koetsier met de zweep naar do dame sloeg. Het rijtuig aangehouden en do dame er uitge holpen zijnde, verklaarde dat de koetsier haar een geheel andere weg uitreed dan welke zg had opge geven, inmiddels was koetsier en rijtuig reeds spoorslags verdwenen. Te Heidelberg en te Offenberg hebben dé Oud- Katholieken hunne eerste godsdienstoefening dezer dagen gehouden. Te Heidelberg onder leiding van den hoogleeraar Michelis, te Offenbach onder die van den hoogleeraar Knoodt. In eerstgenoemde stad beeft men hun het vrije en geregelde gebraik der St. Pietenskerk toegestaan. Gelijk te Constanz, zijn nu ook to Waldsbut en Thiengea do B.-Katholieke gemeenten door een aantal barer voornaamste leden opgeroepen, om zich tegen bet leerstuk der Pause lijke onfeilbaarheid te verklaren. De heer Krupp uit Essen heeft een schiet baan gekocht aan den spoorweg Dortmund-Enschedé, zuidoostelijk van Duimen. Hij zal daar weldra zijne monsterkanonen beproeven, wier donderende stem dan ook wel over de Nederlandscho grenzen zal vernomen worden. De gereformeerde predikanten hebben uit hun ne vergadering to Leer, dr. Sydow te Berlijn, per telegram dank gezegd, voor zijne houding op 14 Maart des vorigen jaars. Bij de afzetting van dr. Sydow, schijnt de politiek* niet buiten spel gelaten te zijn. In 1848 hield hij te Berlijn eene zeer op gewonden redevoering, bij de lijken der gesneuvel de revolutionairen. In Elzas-Lotharingen zijn ongeveer 828 kloos ters en geestelijke inrigtingen met 5000 leden. Frankrijk. Een driedubbele moord is gepleegd op het grond gebied van Villeurbanne, in den nacht, van Dings- dag op Woensdag. Deze nieuwe misdaad komt de ontroering nog vermeerderen, waarin de stad Lyon gedompeld is door de talrijke misdaden, die er se dert eenigen tijd bedreven worden. Ziehier onder welke omstandigheden de misdaad gepleegd is. De heer Guérin, oud-ontvanger, be woonde met zijn vrouw en zijn dochter, deze laatste is sedert korten tijd uit het klooster geko men, een klein huis met één verdieping in de rue Meunier te Villeurbanne. De ruè Meunier is een kleine straat, die van. den weg Genas naar de groote markt looptzij telt, maar 5 of 6 buizen. De beer Guérin had de ge woonte zich eiken morgen naar een naburige her berg te begeven om er een dagblad te brengen, dat hij in onder-abonnement had. Daar dit dag blad nog aan een derden persoon verhuurd werd. bragt de beer Guérin het blad regelmatig terug. Op zekeren morgen word het dagblad van den heer Guérin tegen gewoonte niet teruggegeven. De ei genaarster van de herberg werd daarover bekom merd zy begaf zich naar de woning van den beer Guérin; het huis was gesloten. De stilte die al daar heerschte deed achterdocht ontstaan, men plaatste een ladder tegen den afsluitmgsmuur, en men be merkte stappen in de 3neenw die daags te voren was gevallen. Deze stappen gingen van het huis naar de kleine uitgangpoort; men bemerkte er geen in tegenovergestelde rigting er was das iemand in huis gedrongen voor 8 nor des avonds, het uur waarop de sneeuw was beginnen te vallen. De politie-cotnmiflsaria van Villeurbanne kwam dadelijk ter plaatse. Men drong bet -huis binnen en al de deuren stonden open. In de kamer bg het voeteinde van het bed lag de heer Guérin in een grooten bloedplas. Zijn schedel was ver brijzeld. Op het bed lag mevr. Guérin insgelijks met den schedel verbrijzeld. In de naburige kamer vond men het lijk van mej. Guérin, die eveneens op wreede wijze vermoord was. Dit schouwspel was verschrikkelijk. De moorden zijn gepleegd met een keukenmes. Men zegt dat de echtgenooten Guérin daags te voren gastvrijheid hadden verleend aan een vriend. Men heeft, een derde béd in. het huis gevonden, „dat overhoop lag, alsof er iemand in geslapen bad. Diefstal is do drijfveer der mis daad geweest; de brandkast was opengebroken evenals de andere bergplaatsen. De dader is nog niet bekend. De Debats zegt, dat het land de flinke taal van Thiers in de vergadering van de commissie der Dertig zal toejuichen. Thiers is zoover gegaan met het doen van concessies als mogelijk was maar ook niet verder- Hij mag zich niet verlagen tot een mannequin" in handen der meerderheid. Men kan zich Thiers niet vooratellen de rol spelende - van een »roi fainéant" met de Broglie of een ander lid der regterzijde als hofmeijer. Daarvoor is bij van geen genoeg aanzienlijk buis, zeide hij zelf ironisch. Wanneer de commissie hem niet op zijne wettige plaats wil laten, zal die quaestie openlijk in de Vergadering worden behandeld. Uit het bovenstaande is het duidelijk dat ook de Debats in Frankrijk verlangt eene constitutionele regering, verdeeling van magt. Dat de President zeer waarschijnlijk een der Prinsen van Orleans hem gaarne als Koning zag opvolgen, wordt meer' en meer tamelijk waai-schijnlijk. Het Journal officiel bevatte gisteren de wetten tot onderdrukking der openbare dronkenschap en het gebruik van sterke dranken. In de mijn Trieu-Kaisin te Gilly, is de korf waarin zich negen' mijnwerkers bevonden, bij hst afdalen in do mijn, door het breken van den ka bel, en daarna van het veiligheids-toestel, in den put gestort. Zes der werklieden zijn er levend en zonder groote beleedigingen afgekomen, de overigen zijn overleden. Ook de~ onvoorzigtige machine smeerder, die zijn werk had willen verrigten, zon der den machinist te waarschuwen, en daardoor aan leiding gaf tot dit ongeluk, werd door de kabel on der welke hij wilde doorgaan, gegrepen, en letterlijk in stukken gescheurd. De 18e krijgsraad te Parijs heeft vonnis ge veld in de zaak van een, oud voltigeur der garde, Pierre Sicard, beschuldigd van na bg Gravelotte gevochten te hebben, de gewonden op het slagveld te hebben geplunderd. Hg is veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Italië. Te Rome zijn tegenwoordig 7 protestantsche ker ken de Evangelische, de Evangelisch-methodistische, de Apostolische kerk van Christus, de Italiaansche Evangelische, de Vrije Christelijke, de Presbyteri- aansche en de Nieuwe Engelsche kerk.. Van een achtste, door Amerikanen en Bngélscben gesticht, is onlangs de eerste steen gelegd. Zwitserland. In Bern heeft een zonderlinge diefstal plaats gehad. Uit de bureaux van statistiek op de derde ver dieping van bet federaal paleis zijn op* klaarlichten dag te 1 uur 's middags, een groot gedeelte der lijsten van de jongste volkstelling gestolen. Er zijn minstens 2 personen en oen groote handwagen noodig geweest om de massa papier, die verdwenen is, te vervoeren. Aan scheurpapier is 't niet meer dan 2 0 fr. waard met bijna zekere kans van ont dekking bij verkoop. Onderscheidene personen, ook, ambtenaren, hebben 't vervoeren van 't papier ge zien, maar meenden, dat het bureau van statist.ek overbodige napieren opruimden. Waarschijnlijk is de diefstal niet uit winstbe jag geschied, maar daardoor wordt de zaak zeer duister. Perrië. De duur van de reis van den Ferzischen Shach naar Europa is op 6 maanden bepaald. Omtrent het kostuum, dat hg dragen zal, is nog geen be slissing genomen. Kiest hjj hetzelfde als in Per- 4riö dan zal bij een boog denkbeeld opwekken van de pracht der vorsten van dat land. Dat costuum toch bestaat uit caftan met paarïèn en diamanten omzet, een zwart buis met dezelfde versiering en waarvan de vijf knoopen diamanten zijn van 80,000 fres. per stuk, een bandelier, die, even als hét ge vest en de sabelschede, voorzien is van esmeraldcn en robgnen van do grootte eener noot. In Perziö vreezen sommigen, dat de reis van den Shach bet Mahomedanisme aldaar zal ten val bren gen, en reeds neemt 6e regering ernstige voorzor gen om eventuele onlusten in hare geboorte te onderdrukken. GEMENGDE BÈRIGTEN Keizer Napoleon had geruimen tijd geleden in Duitsehland een troonzetel besteld, die echter een dezer dagen afgewerkt is en nu niet meer aan. den besteller geleverd kan worden. De maker wil dit stuk, dat op een waarde van 5000 gulden geschat wordt, nu aan verschillende Duitscbe hoven te koop aanbieden. Met betrekking tot den aankoop van den Luxemburgscben spoorweg voor het Belgische Gon- vernement, verhaalt de Meute de volgende anecdote: De heer Phiiippart, die naar Londen zon ver trekken om de onderhandelingen ten einde te bren gen, zei aan een hoog geplaatst persoon, die even als hij bij de zaak betrokken was, dat bij, na geslaagd te zijn, de drie woorden van Caesar vent vidi vici zou telegrapheren. De reis leidde tot hot gewenschte ge volg: de heer Phiiippart kwam, zag en overwonl On- middelgk liet hij do dépêche, bevattende het geheim tusschen den heer Phiiippart enMalou, naar het tele graaf bureau'brengen. De telegrafist bekeek de dépéche eens, bromde over bet slechte Fransch en seinde haar verbeterd, naar hij meende, over. Dientengevolge ontving tie heer Malou, tot zijne niet geringe verbazing, een tele gram houdeDde tie woorden: Venezviteici. (Kom spoe dig over.) Eerst nadat de telegraaf nogmaals in werking was gebragt, kwam de Minister op de hoogte. Onlangs preekte een pastoor te Tilburg tegen het lezen van slechte boeken. Winkels waar zulke boeken verkocht worden, vergeleek hij bij besmette huizen en hij achtte het wenschelijk dat zij ter waar schuwing geteekend werdenook herinnerde hg, dat er in zekere afdeeling der gemeente zich zulk een winkel bevond. Iemand, waarschijnlijk een wat_al te ijverig hoor der, schreef den volgenden dag op de deur van zeke ren protestantschen boekverkooper aldaar de woorden besmettelijke ziekte." Thans heeft deze' boekver- kooper een vervolging tegen den pastoor ingesteld. m (DO Woensdag heeft zich den landbouwer G. van der Y. oud 51 jaren te Hellond met een scheermes van het leven beroofd. De man leed veelaan zenuwachtige aandoeningen. Sedert 4 weken was hg YÖor de tweede maal go- hu wd. Te Renkum zijn Donderdag twee-jongelieden van omstreeks 18 jaar met anderen op het ijs rijdende, er dotfr gezakt en jammerlijk verdronken. Te Balk beeft Woensdagavond eene zamenscho- ling plaats gehad van ongeveer 200 mannen, die óf brood óf werk eischten. Velen van hen hebben sedert eenige weken geen werk gehad, anderen verdienen niet meer dan 30 ets. daags. De armoede is hier groot, steeds blijvend en' toenemend. Noch Burgemeester, noch Wethouders wonen daar, zoódat van handhaving van gezag weinig kwam; en zoo zou dezamenscho- Iing dan ook een ernstig karakter verkregen hebben, zonder het beleid van den verdienstelijken eersten policieagent de Booy een voormalig O. L onderofficier, aan wien het te danken is, dat de zaak zonder dat er baldadigheid werd gepleegd, is afgeloopen. BFEGEEIETKE STAED TE GOES van 6 den tot en met den 10 February 1873. Ondertrouwd en gehuwd Geene.

Nieuwe Goessche Courant | 1873 | | pagina 3