31 1 E O E D E Woonhuis en Erf, TE KOOPÏ 50,000 stuks Straatklinkerts, OTTVANGÉSï STALLANTAARNS STUIVERS MAGAZIJN. Ion, maar dadelijk de proef te nemen. Het voorstel van B. en W. wordt alsnu in stem ming gebragt cn met algem. stemmen aangenomen. VII. De Rekening van de Nieuwjaars-commissie wordt voorgelezen en goedgekeurd. {Deze deeln wij in een volgend nummer med.) Daarna wordt de vergadering gesloten. buitenland. Engeland. De Times, de Daily - Telegraph on de Scotchman to Edinburg worden gedrukt niet eene machine die van een rol papier sand fin, couranten maakt, aan beide zijden gedrukt. De drukker van de 2'imes, de heer Welter, was vroeger de eenigo eigenaar van deze machines, die in Amerika zijn uitgevonden bij vervaardigt 11000 exemplaren der courant per uur. Do Scotchman, waarvan de uitgever met veel moeite y.ulk eene machine van hem heeft gekocht, drukt 40,000 per uur, de Daily Telegraph 20,000. En dat alles geschiedt met slechts één volwassen werkman on twee jongens. Frankrijk. De Fransche krijgsraad hoeft Viard ter dood ver oordeeld, natuurlijk bij verstek, want Viard leeft te Londen in weelde van het door hem als lid der commune gestolen geld. Men beweert, dat Viard minstens 300.000 fr. heeft ontvreemd. Viard was koopman in verfwaren vóór Maait en reeds drie maal failliet gegaan. Zijne commerciblo reputatie was dus verre van gunstig, wat een reden was voor de opstandelingen om hom lid der commune te maken. Toen Viard dit was, wierp hij' zich zelf op als mi nister van landbouw, doch daar te Parijs niets te landbouwen viel, gaf hij zich tevens het ambt van fourrage-meester en fourrageerde in de eerste plaats voor zich zelven. Viard kocht nooit iets, matbr requireerde, en als men niets go ven wilde,.vaardigde hij een bevel tot inhechtenisneming uit ito liet de gearresteerden niet weder vrij voor zij hem persoon lijk een losgeld hadden betaald. Te Rio-Janeiro woont een man dio het tot 178 jaren en 204 nakomelingen gebragt beeft. Ue Braziliaansche consul te Liverpool staat voor do waarheid hiervan in. x Zelfmoord ter oorzako van het verlies' ecner geliefde schijnt te Parijs ook op het apengeslacht over te slatin. In den Jardin des Plantes had men den grootcn Braziliaanschen aap van zijn gezellin gescheiden, met welke hij-langei- dan -een jaar-bad'- zamengewoond. Eenige dagen later vond men den verlaten man dood in zijn kooi liggenbij had zich zelf om 't leven gebragt,. zooals uit een wonde aan het voorhoofd bleek. De Debuts verneemt dat generaal Trochu zijn ontslag heeft aangevraagd, uit zijne betrekking in het leger. Op de leening zijn 2 millards en 200 mil- lioon gestort van de 3 millards. Het is nog niet. bepaald of Thiers zich naar Calais zal begeven- De inspecteur der slagergen zullen voortaan het vleescb aaneen microscopische onderzoek on derwerpen. Met betrekking tot Napoleons testament ver neemt men dat de openbaarmaking er van niet zal toegelaten worden door de Fransche regering, en dat, over dit testament, reeds geschil is ontstaan onder do bonapartisten. Prins Napoleon nl. wil zich niet aan al de uiterste wilsbeschikkingen van zijnen neef onderwerpen Eugenia daarentegen eischt een stipte nakoming; waarschijnlijk zal prins Na poleon als tegen pretend ent naar de keizerskroon' optreden; hij»is, gelijk men-weet, in het bezit van een protest, dat Lodewijk, koning van Holland bij ge legenheid d'*r geboorte van Napoleon III uitvaardigde. Een- telegram uit Londen dd 18 Januarij zegt: Prins Napoleon keert naar Zwitserland terug. De geruchten, dat bij als pretendent uf regent zou optreden, zijn onjuist. Hij verlangt slechts van de Fransche regtvaardigheid, dat do Vergadering hem zijne regten als Fransch burger zal terug geven. Volgens de Indépendance heeft de rede van den heer Casimir Périer, in eóne vergadering zijner fractie van 't linkercentrum gehouden, de b'eteekonis, dat genoemde afgevaardigde niets liever zou wen- schen dan terug te gaan tot het koningschap, zoo er een meerderheid voor deze te verkrijgen was, m. a. w. dat hij,- 'onder de republikeinen verdwaald geraakt en van zjjne doling berouw krijgende, door een geleidelijken, maai-, met net oog op zijne con sequentie als staatsman welligt een weinigje al te in 'toog vallenden, overgang, naar 'trechter- centrum, waaruit hij gekomen was, terugkeert. N Opnieuw zijn te Marseille vijf personen in hechtenis genomen wegens betrekkingen met de Internationale. Duitschland. In de .bosschen nabij Aldenhoven heeft een op ziener van de jagt, Zaturdag aebt dagen, een stroo- per doodgeschoten, den volgenden Zaturdag is de opziener zelf door een onbekenden doodgeschoten. Een telegram uit Wecne'n inde Daily News zegt, dat do Koning van Beijeren geweigerd heeft, op voorstel van 't ministerie, Pruisens voorbeeld te volgen en den gezant bij 't Vaticaan terug to roe pen. Wijzigingen in 't Ministerie, heet het, zijn ophandon. Spanje. De commissie, belast mot het onderzoek van bet wetsontwerp tot afschaffing der slavernij op Por- torico is uitsluitend zamengesteld uit voorstanders van do afschaffing der slavernij. De Fransche post is Vrijdag te Madrid niet aangekomen, uithoofde van de weigering der ma chinisten van do Irun-Bectio om dienst" te doen. Amerika. De Senaat heeft, het voorstel aangenomen," om eene som van 300,000 doll, beschikbaar te-stellen, ten einde de voortbrengselen van Amerikaanscbe kunst en nijverheid, op de aanstaande tentoonstel ling te Weenen, waardig te vertegenwóordigen. De stemmen op Grant uitgebragt bij de pre sidentskeuze zijn in het geheel 3,572,984. Grccloy kreeg er 2,833,847, terwijl 33,293 op andere waren verdeeld. In bet kiescollege waren do verhoudin gen geheel anders, want alleen in do Staten Ge- orgie, Kentucky, Maryland, Missouri, Tennessee en Texas had Greeley do meerderheid, zoodat hij al leen van die staten de stemmen kreeg in het kies- collegie. gemengde berigtek LI. Dingsdag avond is door drie personen, op eene stoep aan het Spaame te Haarlem, een pakje gevonden, dat tyj onderzoek bleek in te houden het ljjkje vao een p^rcho- ren kind van het vrouwelijk geslacht, waarop ZÜ hetnaar het commissariaat van politie hebben overgebragt Er wa ren geene uiterljjke teekeuen van geweld op hetzelve waar te nemen. De politie doet onderzoek. Men leestouder de ingezondenstukken in de Rott. Ct: Mijnheer de Redacteur! Ik ben van oordeel, dat mg een klein plaatsje in uw veel gelezen blad niet wordt geweigerd. Ten bewijze dat bij 't tegenwoordig gebrek aau hulponderwijzers, particulie ren naar die betrekkingen -beginnen te dingen, diene een brief, die bij den Edel Acntb. Heer Burgemeester van Hen gelo (prov, Gelderland) is iugekomen, en waarvan de kopie hier woordeljjk volgt: Middelharnis 28 December. 1Meinheer? Ik hep joe afferteusiè in de kraut elezenjen dnaruite- zien dat joe een hulponderwijzer van noode bince. Ik dacbte bie mie selvers dat dat possie kittig was veur mien oudsten zoon. bie kan goed optrekken, ofstellen, vermenig vuldigen ok deelen met 4 ciefershie is kittig l-dng en hout feul vap kienders. hie is twintig jaaren met Korse- misse geworden, en het eene stemme als een' klokfce. En mijneer, hie zou zoo graag dat ampie van joe havenen. Ik ben zoo vrie hum in jou projeksie antebeveelen, bic was dan ook veur zien leeven bezorgt. een trakkement van drie liundert Guide is-nieer dan ge- nog "voor mien jongen. Iiie rookt nooit en is suiinjg op zien kleren. Noe meneer de burgemeester ik breek of met depenne, en ik hoop maar dat mijn jougeu bet geluk mag havenen bie joe in Hengelo dat possie te kripgen. na groette van mien en mierj vrouwe. Joe dienaar. aue stoppel. (p. 8.) mien zoop sou selfers wel bic joe in Hengelo kom- me, maar liie het te druk in 't land, hie hiet Klaas, ik moet joe vriendelijk van hem groeten Dat deze inhoud HH. gemeente-besturen van f300 mag aanspoien tot traktementsverboogingen, ten einde deze en dergelijke spotternijen te'voorkomen, is voorzeker de -wensch van den inzender. Met de opname dezer regelen zult gij ten zeerste ver- pligten. UEd. dw. Dienaar, W. D. Woensdagavond kwam eonHollandsch reiziger met den trein van uur te Antwerpen aan en ging in een ho tel logeren Hij deed zich het- avondmaal opdienen, maar alvorens zich aan tafel te zetten, voelde bij de behoefte om naar achter te gaan. Onderweg vergist hg zich in den cor ridor en komt in de keuken Terwijl bij om verschoouing vraagt, valt zijn oog opeen k'oifer. De reiziger'nadert haastig en vraagt: Aan wien behoort die kofferV Aan een heer en een dame, die hier logeren. Men leidt hem naar hun kamer. Hij klopt. Men opent. Men hoort drie kreten op den corridor weerklinken. Eén kreet van schrik, vanwege de dame, één van woede vanwege den reizjgér en één van spijt vanwege* den heer, die met cte dame was binnengekomen. Deze Uauie was eene ontrouwe eclitge- noote, die baar woniDg had verlaten, en de reiziger, op bet onverwachts gekomen, was niemand andets dan haar echt genoot. Deze heeft de twee verliefde reizigers naar den amigo(?) doen brengen, in afwachting 'lat zij hem uitleg gingen gevcu. Door een ooggetuige wordt verhaalt dat 11- Donder dagavond in de Damstraat te Haarlem oen vreemd mans persoon werd aangewonnen door eeu heer, woonachtig op bet Spaame, die deze persoon, geholpen door cenige bur gers en militairen naar het politie-burean overbrugtbjj onderzoek is ons gebleken dat deze \reemde was een op- ligter, die onder allerlei valscbe voorgevens de inwoners trachtte over te halen hem geld te geven, dat hij dit ook bij dezen heer had beproefd en o. a. verzocht hem nacbt- logies te bezorgen, die begrijpende dat bn ccn zeer ver dacht persoon was, aan dit verzoek heeft voldaan, door bem naar het politic-bureau over te brengen. Naar men verneemt beeft de politie, hem nog dienzelfden avond in bet logement in de Tuchtbmsstraut verblgf verschaft. BURGERLIJKE STAND TE GOES van den IS tot en met den 17 Jau. 1873. Ondertrouwd, Gehuwd en Overleden: Geene. Geboren: den 20 Jan., Jacobus, z- v. Jacob Meijler en Dina Johanna Wessels. advertenties De Notaris KAKEBEEEZËgevestigd te Goes, zal op "Woensdag 29 January 1873, des morgens om 10 uren, ten verzoeke van Bastiaan Schipper, rustend land man te Wolicarlsdijk, aan zijn" woonhuis aldaar, Hf HET OPESBAAR, YERKOOPEI eesf zeeb netten bestaande in eene groote partij zeer zindelijke^ HUIS-MEUBELENwaaronder reaü, ladetafel, tweee BEDDEN rnot toebehooren, TAFELS, STOELEN, SPIEGELS, SCHILDERIJEN, KOPER, TIN, en AARDEWERK, zeer fraai POBCELEUf, en het geen voorts meerder zal worden opgeyeild; en desïnamiddag8 om 4 ure in hot Gemeentehuis aldaar, EEN HECHT, ZEER STERK EN WEL DOORTIMMERD DUBBEL staande en .gelegen op het dorp van Wol]aartsdijk, en laatst door den verkooper bewoond geweest. Gemeld Woonhuis, als daartoe zeer geschikt, zal ook in twee perceelen geveild worden. Des verlangende, kan op gemeld Woonhuis eön groot gedeelte der koopsom gevestigd blijven. J Nadere informatien te bekomen bij den Verkoo- peren bij gemelden Notaris KAKEBEEKE. staande bij Ji'apelle en 's ffeer'Arendshcrke To bevragen bij W. A. VISSER Jz-, Aannemer te Wolf aartsdijk. UITMUNTENDEPETBOLEUM- bij B. PABEEY DE JONGE. f 5 CENTS per week. Inhond van ï(p. De Boetvaardige Magdalena, door Wjlkik Collins. t Koningin Coax- -Een Sprookje van Geokge Sand- Japan in Berlijn, eene scbets van de Japanscbé Kostgangers en hunne zeden en gewoonten. Mededeelingen op het gebied van nijverheid en kunst. Allerlei, Annecdoten, Verhalen en Gezegden, Gedachten en Wenken, Raadsels, Charades, Logogryphen, Dam- en Schaakproblema's, Driesprong- en Figurenraadsels enz. -.Bureel: "Wagenstraat 10Ó, 'sGravenhage.

Nieuwe Goessche Courant | 1873 | | pagina 3