openbare huw slijm- m imgpium GEMEENTE-HUIS, IIULP-OVDERW IJZER. iöissenkcrke, Bouw en Weilanden, Eenige Dijken, Een Aandeel Aandeeleu in Tiendregten, tot 1870 was zij bijna 1500 millioen ton, zoodat bij' raming de opbrengst dèr Engelsche "kolenmijnen tot nu op ongeveer 4500 millioen ton steenkolen kau" gesteld worden. BuitscHand. Te Linz bij Crefeld is eene bende heidenen ge vangen genomen die een gestolen kind van 45 jaren met zich voerden. Men weet nóg niot waar het kind te huis behoort. Graaf Moltke is Zondag avond bij het Pots - dammer station uit den wagen gesprongen terwijl do trein nog niét geheel stilstond. Hij viel- op het perron zoodat zijn hoofd hard tegen den grond sloeg. Evenwel sprong hij dadelijk weer op en verzekerde geen letsel to hebben bekomen. Pïankryk. In Algeria is de toestand voldoende. Do bevol king js rustig en de' belastingen komen geregeld binnen. Verscheidene boschbranden hebben in de kolonie plaats gehad, men meent, veroorzaakt door onvoorzïgtigheid van inboorlingen. t I)e gezondheids toestand liet niets te wénschen over. Verschillende rivieren inhét zuiden van Frankrijk zijn 'buiten hunne oevers getreden. Te Rijssel (Lille) werd foor eenige dagen een jóng meriseh, die des avonds met zijn liefste ih den tuin- van de citadel wandelde, terwijl doze zich eenige 'oógenblikken verwijderd had, door ee- tiige personen aangevallen, en vermoord. Sedert zijn verscheiden klagton bekend geworden van 1 mannen en vrouwen, die op eenige wijze het slagt offer geworden zijn van de misdadige bezoekers van dfèn tarn en nog dagelijks nemen de klagten tóe,. Tien personen zijn teeds in hechtenis genomen, als direct betrokken bij doze euveldaden. De be minde van den vermoordde, die de moordenaars dos avonds gezien had, heeft vier personen herkend, die zich ook reeds in hechtenis bevinden. Het Journal des DéÜats verneemt, dat de eigenaren der steenkolenmijnen van Pas-de-Calais met Engelsche handelaren een overeenkomst hebben aangegaan voor de leveriDg van 250,000 tonnen kolen. Reeds is een begin gemaakt met de ver scheping o ver Duinkerken. Rochotort ligt op sterven. '.Het Journal de Loireverhaalt eene treurige gebeurtenis, den 2den tusschen Coulmiers en Char- so'hviüe, bij 't gehucht Saihtry, in kanton Meug- sur-Loire, voorgevallen. Een inwoner van eerst genoemde plaats begaf zich met zijn twintigjarigen zoon op een wagen met stroo naar de jaarmarkt te Charsonville. Onder weg kwamen er vijf jonge meisjes voorbij, tusschen negen 'en vijftien jaar oud, die verzochten te mogen meerijden. Vier van liaar kregen een plaatsje in den wagen, do vijfde mogt tusschen de beide mannen op 't hanige voorop zitten. Eonige oogenblikken later stak de eige naar zijn pijp op. Zeker moet daarbij een vonk in 'tstroo gevallen zijn; in een oogwenk stond do wagen in brand. Het verschrikte paard stei gerde en sprong links en regts. Vader en zoon sprongen van 't rijtuig om 't dier tot staan te brongen doch do toom ontslipte hun en 't verbijsterde dier raakte op hol. De snolle vaart deed .het vuur te feller opwakkeren. Toen het paard te Saintry ein delijk struikeldeen viel, snelde men de arme kin deren te hulpe. Do vier binnen in waren afgrij selijk verwond, een van haar bijna onkonbaar; die voorop gezeten was, had slechts 'thoofdhaar verzengd. Niettegenstaande alle zorgen is het te vre.ezen, dat twee der meisjes, zoo niet drie, bezwokon zullen zijn. Spanje. Te Traga, aan do rivier Cihea', heeft eone berg- verzakking plaats gehad; door de overstrooming, die zij tengevolge had, werd do brug weggespoeld. Veertig personen, die in oen sclmit do rivier wil den oversteken, zijn door 't zinken van :t overladen vaartuig, op twee of drie na, omgekomen. Amerika. Treurig zijn de berigt.cn uit Honduras, loopondo tot 5 Aug. Do burgerkrijg was toen nog niot goüindigd. Don 26sten Julij hadden do veroenigdo troepen van Salvador, Guatoinala en Honduras (dio van do nieuwe regering namelijk) over den vroeger en president Medina on den generaal Mi randa, die mót 000 man Santé Baïbava bezet haddon bij deze stad do zego behaald. Daarop maakton Medina on do goneraal Medineta, die zich in Omoa als voorloopig president opwierp, goinoono zaak en rukten op om do hoofdstad Coinayagna to over rompelen. Do bozotting bodroeg slechts 800 man. Beidon waren inmiddels mot al hunno aanhangors voor landverraders verklaard. In den straat Ohio heeft onlangs een merk waardig huwelijk plaats gehad, van kolonel Jozef Loffel, 1 motor 12 centimoter hoog, 55 pond zwaar en 38 jaar 'oud, mot Eveline Boasley, vijf of zes centiruotor langer dan haar man. Zij woogt 74 pond on ia 23 jaar oud. Do kloino kolonel heeft als irakor een, groot vovmogon verzameld. GEMENGDE BER1GTEN. Als een zeldzaamheid deelt men mede dat in den. tuin vau den koperslager C. H. te Leeuwen to Utrecht, in het voorjaar een aardappelplant opsloeg, die-'zich weldra (]oor weligheid hjjzonder onderscheidde. Toen bet loof met veel bloemen prijkte, bedroeg deszelfs omtrek in doorsnede ruim 16 decimeters. Thans ge rooid zjjnde heeft de plant 585 stuks groote en kleine roode aardappelen opgeleverd. Volgens de Kamper. Ct.,. hebben te Delden (Over ijssel) eenige dames en onderscheidene burgerjufvrouwen het pian gevormd, om zièfa' óóit-,avond'in de week aan man, kinderen en huishouding te onttrekken, ten einde zich dan uitsluitend, met onderlinge verlichting,, he-r schaving en veredeling bezig-te houden-. Zjj* gaan-na melijk zwanger van het lumineüze idee.: het. oprigten eener damessocieteit. Daar zullen zij' afwisselendmet het leggen van een kaartje, en onder het drinken van een glaasje Beijersch of grogje, tijdschriften en andere wérken tot beschaving der vrouw gaan lezen. De echtgenooten zullen dan zelf hunne kinderen moeten ontklceden en naar bed brengen of de meid in den keuken behulpzaam zijn, want de vrouw moet „be schaving" en „veredeling" leeren. In de vorige week heeft in Duitschland een ei genaardige wedstrijd plaats* gehad tusschen een ve- locipedist eneen locomotief. Zekere heer verliet •vier, minuten voor het vertrek van den trein het', station te Nenwied en kwam ondanks de zeer belangrijke krom ming van den straatweg, twee minuten vóór den trein te» Andernach aan. Zijn tegenpartij, die in een der wagens zat, had hem bljjkbaar daar nog niet verwacht, doch toen hij zich uit het raampje boog om te kjjken hoe ver de velocipedist wel achter gebleven was, klopte deze hem tot zijne teleurstelling op den schouder. De af stand van Nenwied naar Andernach is zeven manuien spo- rens en een uur gaans, waarbjj de genoemde kromming van den straatweg in aanmerking raocfc genomen worden. BURGERLIJKE STA ND TE GOES van den 12 tot den-16 September 1872. Ondertrouwd cn GehuwdGeene. Geborenden 16 September, Marfcinus, z. v. Jan Koens en Elizabeth Meulemana. Overleden: den 12 September, Adrians, oud 4/m., d. v. ■Johanna Mosterdden 14, Jan Hendrik Cornells Kake- beeke, 45 j. gehuwd met Pieternella Jacoba Stokmans. ADVERTENTIEN. 0p Donderdag den 26 September 1872, des morgens ten 10 ure, in na te melden Gemeente-Huis,- voor den tijd van 7 jaren, aanvang nemende 1 Jannarij 1878, van Het van onds bekende staande op het dorp Wcmddingczijnde Logement en Herberg," kadastraal Sec tio B numero. 58 en 59 groot 0.7 aren 50' centiaren, thans bewoond:.-door G. Meulenbekg. Information te bekomen hij hot Gemeentebestuur te Wemoldingc, den heer I. J. PAARDEKOOPER en Notaris VAN DEN BUSSCUEbeiden te Goes. Aan de CHRISTELIJKE SCHOOL to Goes wordt gevraagd een Salaris f 350, en hooger voor hein, dio acte bo- zit voor óónc of meer moderne talen of Wiskunde. Adres met franco brieven aan den Iloofd-onderwij- zer H. POÓLMEIJER. Deze PILLEN, die sinds vele jaren met het' beste gevolg tegen do Slijm cn als Maagversterkend gebruikt worden, door hare zachte werjring de spijs vertering zeer bevorderen, bijzonder goed tegen de gal .en zeer zacht laxerend zijn, zijn tegen 32cent hot doosje, met berigt van bet gebruik verkrijgbaar bij do hoeren JJontenisse, C. Passeert. Ilulst, Th. Annaert. Middelburg, W, J. vd. Kamer Oudenbosch, A. Sep. Sluis, J. C. Koim. Tholen, "Wed. J. Timmers. TilburgJ. H. van Gils. Vlissingen, P. Lagaan Axel, Mej. v. d. Swan -Cre- raer. Bergen-op-ZoojnJ. P. Ver- linden. Brouwershaven, C. Kappers. Colijnsplaat, I)Klaassc. Goes, Wed. J.A.Lecointre. 'sllcerenhoek, J. Smolders. JJeinkenszand, J. v. d. Gevel.'Zterifczee, J. M. Gasiïle. Hoek bij Neuzen, Schcrpenisse T Pit wol f Deze SLFM' en MAAGPILLEN reeds LEI n El zoovele jaren met roem bekend en in algemeen gebruik, zijn to GOES alleen en uitsluitend ver krjjgbaar gesteld bij Mej. Wed. JT. A. Ie Cointre, Apotheker Lange Kerkstraat. NB. Om elk doosje der ocbto en Bints onheugelijke jaren gebruikte Slijm- en Maagpillen, is een biljet, voot- zion mot do handteokening van dén vervaardiger J. J. SCIIltEUDER, Apotheker; welke handteekening zich ook bevindt op het Zegellak, waarmede elk doosje verzegeld is. Meu gelieve daar wel attent 'op tozjju. (19) (Eiland Noord-Beveland, provincie Zeeland) in. de herberg de Kroon, op Diagsdag 24- ea Woensdag 25 September 1872 ietleren dag aan te vangen dies •voormiöïiag'S ten tl ure. van" t met extra beste en zware meest aaneen liggende ter gezamenlijke grootte van 75 hectaren' 87 aren 06 centiaren alles onder de gemeente Wissenkerke voormeld, in hihnenpolders (in een van welke waarin de Hof stede met ruim 32 heet. land ligt geene pol- derlasten worden opgebragt, terwijl die lasten in de overige polders gering zijn) en alles aan of bij grindwegen en slechts op korten afstand van de haven van Camperland. In gébruik te aanvaarden de Gebouwen inet aanhoorigheden en weiden den 1 Augustus .en de Bouwlanden met-het rooven van den Oogst ih' 1873 (met uitzondering van een klein gedeelte, slechts groot 40 aren 60'centiaren, dat'nog verhuurd ia tot en met 1878). (waarvan sommigen met Boomgewas) zoomede eene party SCHORREN en verdere aanwassen; alles mede onder de voonnelde gemeente Wissenkerke, ter gez. grootte van -84 hectaren 69 aren 88 cent. In gebruik te aanvaarden na de expiratie van de pacht dezer grasettingen over het Joopende jaar. DE AMBACHTS-HEEBLIJKHEID: Campens Meuwland, OOK GENAAMD HIETJW KAMPEN?,, mede ressorterende onder do gemeente Wissenkerke, voormeld,, met Regt van Jagt en alle verdere Am- bachtsregten en Gevolgenbenevens diverse in Erfpacht uitgegeven Gronden, tér gez. grootte van 1 heet. 58 aren 14 cent., in het gehucht Campens Nieuiuland en elders. - Hebbende het Jagtveld dezer ambachts-heer- lijkheid, na aftrek voor zoover ze in dezelve liggen der grootte van do hierboven gemelde Landen, Dijken en Schorren en andere voorgron den, dewijl hot regt van Jagt daarop aan da koopers volgt nog eene óppervlakte van 290 Iicetarcn 74 aren 68 centiaren. (gemeente voormeld) en in alle daartoe behoorende Eigendommen, Ambachtsrogten en Gevolgen (zoo als DIJKEN met beplanting, SCHORREN en andere GRONDEN, ERFPACHTEN, CIJNSEN, JAGTREGT en dergelijke)hebbende de thans bij dit Ambacht in eigendom behoorende gronden eene grootte ran 90 hectaren 27 aren 47 centiaren. genaamd: de Twee ea twintig gemeten Tienden, de Achttien gemeten Tienden en de vier gemeten zeven en dertig en een halve roede Tienden, geheven wordende in diverso Tiendhooken onder de gemeenten ScJiore en Yerseke (in Zuid-Beveland.) ggSgT Alles eerst te veilen in diverse perceelen, welke met .derzelvor revenuen, lasten, enz. vermeld zijn in den Catalogus der Verkooping, die ten kan tore van na te noemen Notarissen verkrijgbaar is, waarin ook eene Kaart van hot Ambacht Campen? Nieuwland en der te veilen Hoe- stede, Landen, Dijken en Schorren; c. a. voorkomt en do voornaamste voorwaarden der vei ling en verkooping worden opgegeven. Nadere inlichtingen zjjn te bekomen, zoovel ton Kantore van den HoogWelGeboren Heer Jonkheer J: L, DE JONGEte Zierikzee, als ten Kanttoren van do Notarissen Mr. J. DE BAS Jz., te 's Gra- venhage, on L. VAN DER MOER, te Colijnsplaat, ton wions overstaan do veiling zal gehouden worden.

Nieuwe Goessche Courant | 1872 | | pagina 3