rood wordt cn de patiünt cene sterke, branding gevoelt,. Minder bepaald is tie behandeling aan te geven, wanneer do patient bet koude tijdperk is inge treden. v Goed zijn, aromatieke alcohól-lioudendo dranken, koude, sterk met set her gemengde lave menten, krachtige wrijvingen met droogewol, tinc tuur van kampher, lavendelkruid eii dergelijke aro matische kruiden, kunstmatige verwarming, allo middelen, dio den bloedsomloop bevorderen en..hef zenuwstolsel prikkelen. Als do patiünt boter wordt, moet hij verster kende middelen gebruiken, eerst bouillon zonder vet, soep en na 24 uur vaste, spijs, bij drage zorg, dat de maag niet overladen wordt. AJgemeene leefregel voor iedereen. Men leve zoo als men gewoon is, nl. als men gewoon i3 over eenkomstig de gezondheidsleer te leven en anders doe men het. Men gebrnike geen alcoholische dran ken, mannen kunnen na het eten eén borreltje .gebruiken, vrouwen een klontje suiker met 3 drop pels spiritus, en daarna een afkooksel van peper munt in den loop van den avond. Aanbestedingen. Op Maandag IP Augustus to Philippine, het gedurende een jaar onderhouden van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooijingswerken van den zee dijk, van den calamiteusen polder 'stad Philippine, benevens het uitvoeren van eenige herstellingen •en vernieuwingen daaraan, met de leveringen van al de daartoe benoodigde bouwstoffen en "arbeids- .lo.oneü. Bestek,is verkrijgbaar bij den secretaris- ontvanger van dien polder a f 0,50. BUITENLANDSCH OVEBZIGT Thiers, besteedt in Trouville een groot gedeelte van zijn tijd aan het bijwonen van proefnemingen met. geschut, waarover hij door verschillende bla den, wordt lastig gevallen, dié beweren, dat bij het vermoeden doet ontstaan van onopregtheid in zijn vredesbetuigingen, en tevens dat hij zijn tijd wel anders kon ten nutte maken. Bij nieuws gebrek strijden de Parijsche bladen; deze vóór of tegen de ontbinding der nationale vergadering en gene over 'de meerdere of mindere verantwoordelijkheid van het Keizerrijk of van den 4 September voor de rampspoeden van Frankrijk.- Nog is geen einde gekomen aan het dagbladge- .schrijf, veroorzaakt door de openbaarmaking van Bismarcks brief; do polemiek hierover, een gevolg van do "Villemessants beweren,-dat de mannen van 4 September na den slag bij Sédan den oorlog niet hadden moeten voortzetten, was trouwens te ver- wachten. Do Temps tracht het bewijs te leveren, dat die mannen het keizerrijk niet hebben omverge worpen en dus ook niet de schuld dragen van het feit dat hét keizerrijk den vrede niet gesloten heeft, «Het keizerrijk is niet omvergeworpen geworden,» zegt het republiekeinsche blad, «maar het is inge stort, het verdween in zijne nederlaag. Volgens zeggen zal weldra een manifest van Oambetta verschijnen, houdende opheldering, waar om de radicale partij de ontbinding der nationale vergadering eisehfc en waarom zij voor de belasting op de grondstoffen heeft gestemd. De koning van -Spanje is, blijkens de Gaceta •don 7den Augustus te Bilbao aangekomen, en ook. daar met geestdrift ontvangen, geworden. Voorts meldt het 'officiöle blad dat de Carlistischo cabc- cillas Saballo en Guin verslagen en hunne man schappen verstrooid zijn, alsmede dat bij voortdu ring opstandelingen zich aanhet wettig gezag on derwerpen. Eerstdaags zal inde Gaceta verschijnen de nieuwe wet op de jury; zy zal in September, vóór do opening dor Corteszitting, in werking treden. De Iviparcial weerspreekt de geruchten van, beweerde oneenigboid onder de Ministers en van eene ka binetscrisis. Naar aanleiding van den vorschrikkolijkeh «wo ningnood» te Berlijn, waarover wij verscheidene malen het een en andor medodeelden,heeft het dagelijksch bestuur dier stad bij !den gemeente raad do beschikking over 130,000 th. verzocht, om zekere uitgestrektheid, gomeuntegrond in te rigten tot te verpachten bouwgrond, en .door de compas sie voor do finantidn is tot aanneming van dio voordragt geadviseerd. BUITENLAND. Engeland. Te Londen zijn thans twee duizend timmerlie den, die moedwillig volhouden om niet te werken dan tegen 9 d. per uur en gedurende 9' uur per dag. Er zal nu denkelijk eene beslissing genomen moeten worden, van du zijdo der bouwlieden, dio óf hunne onderwerping Óf in die der ambachtslie den zal ten gevolge bobben. Het publiek-begint meer en meer in te zien dat du oise.hen van de timmerlieden bloot willekeurig zijn, en dus van on- begrensden aard, indien zij ingewilligd worden. Wor den de bouwmeesters 'daartoe nogtans gedrongen, dan zal de reactie latér uiterst gevoelig zijn'voor den werkenden stand in het algemeen. Te G.uildfbrd is een vonnis gewezendat ter waarschuwing dienen kan, Een winkelier, die drie- maal bankbreukig geweest-was, had de gewoonte wanneer hij crediet verlangde zich te beroepen op eëu anderen winkelier. Deze andere gaf steeds goe de inlichting. De-eerstgenoemde winkelier bleef op nieuw ip gebreke te betalen, en nu dagvaardde een der schuldeiscbers den vriend di? altijd goede in lichting gaf, en eischte 100 p;s. schadevergoeding. De regtbank veroordoelde den gedagvaarde tot be taling van de volle som; Ihiïtsóbtaad; Uit tyeenen schrijft men, dat het Oosténrijkscbe Episcopaat, met het oog op den bestaanden toestand an om de regering niet tot verder doortasten te nopen, is overeengekomen om voorshands het op- rigten ^an. nieuwe Jezuieten-kloosters niet toe te laten. Op' den spoorweg Berlijn—Potsdam zullen voortaan ook wagens met twee vérdiepingen wor den in gebruik gesteld, daar het uitgebreide ver keer langer niet gedoogt, anders in de dienst te voorzien. Zoo heel nieuw as dit intusschen 'niet, want op de beide lijnen van Parijs naar YersaillfiB worden dergelijke wagens reeds, lang, gebezigd. Frankrijk. ~,v In Bordeaux greep voor eenige dagen, in weör- wil van het verbod der politie, een demonstratie ten gunste van Elzas-Lotharingen plaats. Een volksmenigte trok met een vlag "voorop en onder 't zingen van de Marseillaise door de straten naar de Prefectuur, waar zy op ijsbahrlijtelwijze begon te schreeuwen en te fluiten. In dé straat Vital- Carle vermaande de commissaris van politie haar op te houden met zingen en eisehto dat hem de vlag zou worden afgegeven. Toen men aan een en ander geen gehoor gaf, drong .hij op de me nigte'in/rukte den vaandrig de vlag uit de hand en nam héÊh in hechtenis. Daarop verstrooide zich een gedeelte van het volk. Er werden nog eenigen gevangen genomen, doch, volgens de laatste bérigtón, was 't rustig in de stad. TweeTeeken-monniken zyn dezer dagen, bijna op hetzelfde uur in het hotel der Invaliden te Parijs gestorven,De een was 76, de ander 80 jaar. Een leeb-monnik (moinc-laïc) is de naam, weikon men aan invaliden geeft, die zóó verminkt zijn dat zjj.de, hulp van anderen behoeven. Men noemt hen loeken-monnikon omdat zij hunnen- tijd in volkomen ledigheid doorbrengen. Van zoodanige ongelukken telt bet gesticht er 63. Deze menschen moeten zeiven de personen betalen, die -hen be hulpzaam zijn, waarvoor zij eene bepaalde som ontvangensommigen 6, anderen 4, nog anderen 2 iranc3 elke maand. De hulp. wordt dus. niet zwaar betaald: 15, 10 of 5 centimes daags. Toch is het baantje zeer gezocht. De twee invaliden,, die nu gestorvon zijn, hadden te zamön slechts één been en geen banden. - Do heer Thiers bevindt zich nog steeds te Trou ville, maar werkt daar bijna den geheelen dag, slechts van middernacht tot 5 ure Blapcndo. Zyn arbeid is, naar men meent, voornamelijk daarop gerigt óm met Hot buitenland tot overeenstemming te geraken betreffende de grondstoffen-belasting, om do legerorganisatio te voltoojjen en ook om do laatste hand to leggen aan zjjn «Geschiedenis van Florence»die reeds sedert 20 jaren in wor ding is. Twee Prinsen van do familie Orleans hebben hom oen bezoek gebragt, nl. do hertogen van Ne mours en van Alon<;.on. Do lucifers worden thans een monopoh het. is nog niet zeker of de staat liet zelf i oefen of wel verpachten. Zwitserland. In de laatste dagen'van Julij zyn drie personen die den Jöngfrau ..waren beklommen, door oen sneeuwval in de diepte gesleurd; slechts één hun ner heeft men verschrikkelijk gewond doch nog in leven teruggevonden. Spanje; De Correspondencia berigf, dat 'den 31 Julij op het spoorwegstation te Tortosa twee personen gevat zijn, die niet minder dan 12,000 exemplaren van hét jongste manifest van Don Carlos bij zich hadden. In Spanje zijn thans 4 kapiteins-generaal, 63 luitenants-generaals, 120 veldmaarschalken, en 323' brigadiers, te zamen 510 generaals voor een leger, dat in vredestijd nominaal 90,000, maar mis schien effectief niet meer dan 60,000 man-telt. Dat zijn degevolgen van een toestand, waarbij de revolution door het leger de geschiedenis des lands uitmaken em iedere regering er Op uit is, baré-vrienden en hare'twijfelachtige vijanden met hooge mngen te beloven om niet te worden om vergeworpen. Nog onlangs-zag men, dat Serrano de Carlistische officieren in de bevorderingen meende te 'moeten handhaven, hun door Carlos verleend. Den 4n Augustus heeft volg^rbs dé officiSele Gaceta kolonel ïtéina de bende van Seballs Dij Ta- bertet uit hare stylingën verdreven oabp de vlugt gejaagd. De bendex van Estartus is na door haar opperhoofd in den steek te zyn gelaten, grooten- deels in onderwerping gekomen.V. Italië. Volgens een particulier, telegram in do Tijd liet, onder de vensters der- ïtoomsche Vereeniging Circolo Gattolico, de menigte meermalen de, kreten hooren«Dood aan de Clericalen 1 Leve de petroleum!» Te Milaan heeft den 1 en Augustus een aller hevigst onweer gewoed. Hét water stroomde in beken door de straten on verkeerde de pleinen in meren. De wind rukte de sterkste boomen omver' en dreef den regen bijna in watorpas-rigting voort. De geweldigste verwoestingen leed de openlijke wandeltain, waar de heerlijke olmboom, voor drie eeuwen door aartshertog Ferdinand geplant en door Pavini bezongen, omstortte. Het ergste kwam de prachtige, met glas overdekte gallery Vittorio Emanuele er af, welker marmeren plaveisel mét glasscherven bezaaid werd. Golukkig had de regen, die door de groote ingangen naar binnen gezweept werd, de menschen verdreven. Een met 'koper gedekte koepel van hét sterrekundig observatorium twee en eén half meter in doorsnee, werd haar beneden geslingerd. Een schildwacht werd met zijn huisje, waarin hij een schuilplaats gezocht had, omgeworpen, en moest geduldig wachten 'tot het onwoör over was voor hy verlost kon worden. Een boor wilde voor de Porta Garibaldiani met zyn ezel den storm ti'otseeren" en redde met moeite zyn leven. Het grauwtje kwam jammerlijk om. Egypte. Aan de Londcnscho Telegraph wordt uit Suez ge meld, dat do ónderkoning van Egypte in bet be gin van Julij eene expeditie van 2000 man gewa pend met Remington-geweren, mitrailleuses en ka nonnen naar Abessinie gezonden hoeft, om dat land aan zijn gezag te onderwerpen. Aanleiding tot die oxpeditie vond bjj in oen verzoek der muzelmansche bevolking in dit land. De leiding der expeditie is opgedragen aan Munzinger Beij, een Zwitsor van geboorte, Gouverneur van Massowah en do toerus ting is- zoo geheim mogelyk gehouden, in de hoop Abessinio to anexeron voor nog den aanval op dat land in Europa bekend wordt. Keizer Kassaï trok met 10,000 man do Egyptonaren te gomoet,-maar, men geloolt niet dat hij, met zijn slecht gewapende troepen den vijand zal kunnen weerstaat. Een voorwendsel tot don oorlog werd gevonden in de onveiligheid van den weg, tusschen Massowah en Bogas. De Koningin Kosliata, die do hulp dér Egyp tonaren heeft ingoroopen, bevindt zich in handen van den Koning van Schoo. Dó Egyptische troe pen zouden versterkt worden. 3000 man die uit Suez zijn afgezonden, Magdala veroveren én* het vooruitzigt van de plundering dezer a^ad heeft verscheidene Europesohe avonturiers bewogen bjj do Egyptische troepen dienst te, hemen. De neutrali-' teit van Bogas oen der Abessinisohe provincie^ is is door Engeland gewaarborgd, het is daarom to begrijpen, dat het de toeleg der Egyptenaran' is, zoo spoedig mogelyk deze zaak ten einde te bren gen. De gevolgen der voro vering van, Abessinio door Egypte zyn niet te berekenen, en de onder koning zou daardoor een magt bekomen, die hem alligt in staat zou si ellén als geheel onaihankejjjk Koning op te treden en zich te handhaven.

Nieuwe Goessche Courant | 1872 | | pagina 5