een Burger lieer of Jufvrouw, zekere opgewondenheid in de etablissementen van de Beneden-Sambre. Drie kompagtiiën ka- rabinierö 'zijn ven Charleroi afgezonden om de mijnen van Auvtlais en van FalHsolJes te be schermen. WEENEN, 8 April. TJit eene zekere bron ver neemt men, 'Söt de twee wetsontwerpen betrek kelijk het. onderwijs en het burgerlijk huwelijk door den Keizer bekrachtigd zullen worden. Er hebben bezwaren tegen bestaan, maar nu zijn ze opgeheven. Er hebhen geruchten geloopen omtrent nieuwe vervolgingen tegen de Roumaansche Israëlieten en wel in de provincie Bakou. Maar die ge ruchten zijn bepaald tegengesproken, en uit Bu charest wordt gemeld dat strenge orders zijn gegeven tot eerbiediging van de regten en de vrijheden der Israëlitische bevolking. Een der dagbladen bevat "het volgende ijzing wekkende verhaal van de omstandigheden waar onder de moord op generaal Florés, den Presi dent van ferepubliek Uruguay, te Monte-video, heeft plaats;-géhad. De gen irasf) vernemende dat ernstige wan ordelijkheden in de stad waren uitgebroken, begaf zich in een Tijtuig met de hearen Errecart, Fan- gini en Marques. Bij zijn vertrek liet hij zich den uitroep Arm land ontvallen. Naauwe- lijks had het rijtuig -eeuige schreden afgelegd, toen zes, of zeven personen; met groote dolken en revolvers gewapend, den koetsier aanvielen en op de in'het rijtuig zittende .personen be gonnen te vuren. De heer Errecart werd dade lijk aan den arm gewond. Juan Vega, de brave koetsier) liet zijne paarden inmiddels te midden der 'groep doorloopen, toen een .der paarden, zeer zwaar gewond werd. De generaal, die zijn kalmte en tegenwoordig heid van geest niet had verloren', schoot met zijn revolver op zijne; aanvallers. Het gewonde paard stortte néér de koetsier viel in zwijm, ten ge volge van de bekomen wonden. Men was dus genoodzaakt stil te> staan en uit het rijtuig "te .klimmen. Errecart kon zich met moeite staande houden. Naauweljjks had de generaal het rijtuig verlaten of hij uitte een raauwen gil en zag mij schrijft de yerhaler, de heer Marques toet een smeekenden blik aan. Ik Zal nooit dien kreet, nooit dien blik vergeten. Hij had een dolksteek in de ribben gekregen hij was doodelijk getroffen eri vièl. De ellendelingen, w.ier dolken, ik zag blinken, 'maakten hem op de plaats zelve af. Op dat'trenrtooneel volgde eene doodsche stilte. Ik had ijlings'het rijtuig verlaten en kon mij van aandoening naauwelijks voortslepen. Ik vernam later dat Fangini tweemaal door een blank :_wapen was getroffen en dat men' den- koetsier vijf won den had töegebragt. Ik durfniet zeggen dat de bende die het rijtuig bad overvallen slechts uit 6 of 7 personen bestond. Men zeide mij dat zij minstens: ten getale van 18 of 20 waren, ver- scheidenen hunner te paard." Later zijn plotseling meer dan, twintig perso nen ovér-ledéh die het lijk van generaal Florès hadden willen balsemen. Onder hen -bevond zich pok een broeder van den generaal. De graanopgst in California heeft een handels waarde die de opbrengst van al de goudstreken van dat beroemde aarddeel verre overtreft. 161 schepen met - koren'beladen zijn uit. dc haven van San Francisco naar Europa vertrokken. Oemengde Berigten Den 5den dez^r lieëft_te Breda iri het huis-, gezin van den heer S. het navolgende onheil plaats gehad,Na het gebruik van soep, ziin alle léden van het .gezin, bestaande uit den heer des huizes,- aoht kinderen en dienstbode, hevig on gesteld geworden; men vreesde'het ergste,allen zijji echter nog in leven. Men vermoedt, dat vergiftiging heeft plaats gehad. De justitie doet onderzoek. In den avond van den 2den dezer hoorden de passagiers, die zich in den avondtrein van Deventer naar Zwolle bevonden, tusscben de sta tions Wijhe en Windesheim geroep van moord. Eerst wanende, dat zulks in het voorbijgaan was, begreep men alras, dat het Hit een der waggons kwam. Met veel moeite werd hiervan aan een conducteur kennis gegeven en stopte men den trein, hoewel dié anders 's avonc^s doorgaat, even bij Windesheim. Naauwelijks stond de trein stil, of uit een der waggons 2de klasse sprong eene dame, wier uiterlijk onmiskenbaar verried dat zij hevig verschrikt was, die verklaarde niet weder in dien waggon, waar zij uitgesprongen was, te willen zitten, dat zij zich niet verder vertrouwde in hét gezelschap van een reeds be jaard heerf die met haar alleen in den waggon gezeten had;' de (Jame werd in een ander rijtuig gelaten. Toen de trein te\ Zwolle aankwam, verzochten de passagiers aan de dame iu het belang der algemeene veiligheid, wegens het gebeurde eeoe klagt in te dienen, waartoe deze echter onge neigd was. Gedurende het gesprek daarover wist de reeds bejaarde beerie ontsnappen, zoodat die onverlaat wel niet bekend zal worden, daar de reizigers anders van plan waren geweest, hem, zoo daartoe termen bestonden, direct te doen arresteren. Een Engelsch blad bevat, de volgende adverten tie ConfiseurTe kdop tegen lagen prijs verscheidene honderd pondén oranjeschillen om te confijten, goed geconditioneerd- Daar wij met alle. theaters en cöncertzalen der; stad gecontracteerd hebben voor bet opvegen dér lokalen, zijn wij in staat, deze oranjeschillen tot ongehoorde lage prijzen aan te bieden. Men adressere zich enz. De wagens der reizigers ojj den Albany spoor weg in Noord-Aroerika worden door stoom ver warmd, door onder de zitbanken aangebragte buizen. t jlet bekende vleesch extract Wan Liebig heeft den heer Lomont aanleiding gygeven eijerën ex tract te vervaardigen. Eene Aöierikaansche ven nootschap zegt men zal die uitvinding éxploi- teeren. -Men klopt versche eijeren uit in eene kuip; daarin draait een spil, aan welke metalen schijven gestoken zijn. Als alles goed dooreen gemengd is, wordt de spil Uit de kuip genomen en een stroom van heete lucht in de gesloten kuip gcbragt. De door elkaar geklopte eijeren droogen ras .op: zij worden gestampt tot een grof poeder dat min. of meer kristallijn is. De uitvinder brengt in dezen,staat zijn fabri kaat in den handel, Te Potsdam stonden op den I4den Maart 11. eene 23jarigc naaister en hare 21 jarige zus ter wegens kindermoord te. regt. De wijze, waar op de schuldigen, hare misdaad uitvoerden, is zoo onuatuurlijk, ja afgrijselijk, dat zij wel eene der donkerste bladzijden in de geschiedenis der regt-. pleging inneemt. De oudste zuster was van een meisje bevallen, dat zij terstond na de geboorte in watten wikkelde eh, met behulp van hare jon gere zuster, boven eene brandende lamp hield. Nadat de watten verbrand waren, legde zij het natuurlijk geheeljnet brandwonden bedekte kindje weder in haren schoot, liet zij eene vroedvrouw roepen, eu gaf aan deze te kennen, dat Jiet kind in dien toeétand ter wereld gekomen was. Het arm.e schepseltje stierf eerst op den derden dag, waarop de .policie het lijkje liet afhalen en door de geneeskundige faculteit onderzoeken. Deze verklaaTde, dat het kind aan brandwonden over leden' Was. Voor het geregt trachtten de ont aarde vrouwen aanvankelijk hare misdaad te loo chenen, doch bekenden ze later, waarop de On natuurlijke moeder tot 12 jaren tuchthuis, en de zuster ter .dood veroordeeld werd. Op de Russische spoorwegen worden- thans op eene eigenaardige wijze diefstallen gepleegd. Vooral op den weg van Riazan naaf Koz0- wosk, waar veel graan vervoerd wordt, brengt men die methode in praktijk. De dieven hébben een stok met een ijzeren haak, aan dezen stok maken zij een touw vast, aan welks uiteinde een klein anker, van de grootte en vorm der haken waaraan de vleeschhouwers geslagte dieren hangen, is vastgemaakt. Met dit werktuig gewapend vat de dief natuur lijk des nachts post aan den weg waar langs de trein passeert. Bij voorkeur kiest hij de treinen die tegen de helling opgaan, omdat die langza mer zich bewegen. Hij kiest dan een zak meel. werpt er den haak in en laat den stok los. Hét duurt niet lang of het aüker vat in de rails of eenig ander voorwerp op^den weg, het koord wordt gespannen en terstond daarop de zak van de wagen gewipt waar hij later door den dief wordt gevonden. Het gebeurt echter somtijds dat het anker breekt of niet vat en aan het eerstvolgende' station wordt dan de aanslag ont dekt. Men weet niet wat meer te bewonderen is; het vernuft van den dief of zijne stoutmoe digheid om voor een zak meei-> ziji) leven te wageD. 1 Hlarktbrrigtrn. PRIJS-COURANT DER EFFECTEN. AMSTERDAMSCHE BEURS. Dingsdag, 14 April 2868. laagste. Ned. Certific. Nat. Werk. Schuld 2$ 53$ - Svkvjk. Oblig. 3 thans 2$ 34$ Portugal. Oblig. 18533 38$ Dito 1856/1863 3 38$ Rusland. Inschr. 5de Serie5 61$ Dito .1864 te Amsterdam 5 85 Dito bij Hope Co. 18604$ 77$ Actiën 5 Gr. M. Spoorw. 189$ Oostenrijk. Metal!2$% 22®/,6 Drto _Ilente Amsterdam5 01$ toïn iZilver. 1864 5 55$ Dito Nat onale 1854 5 50 Turkije. Oblig. Alg. Schuld N.Amerika. 18826 W/u hoogste. 38$ 38$ 61$ 85$ 77$ 190 22»i,s 61$ 55$ 50$ 32$ 74$ COUPONS. Oude Mctallicken2-4,45 Nationale ld28,15 Div. iu - H,82$ GRAANMARKT TE GORS. TARWE 14.00 25,00.— RÖGGE ƒ11,0011,60. W. GERST ƒ7,50 Z. GERST ƒ7,— 7,50. B. BOO- NEN ƒ12,50 .14,00. P. BOONEN 8,75 9,00. BL. ERWTEN 8,75 9,25 MESTING ƒ8,75, 9,—.AARD APPELS ƒ3,— 3,50 KOOLZAAD f12,— 12,50. HAVER ƒ4.80 5.25 BOTER 1,30, 1,35 EIJEREN ƒ2,60. CorresjjSïufentle. Aan den Zoon van Kfzij berigt dat wij^hem op zijn laatste schrijven zoo spoedig mbgelyk znllen antwoorden. Advertentien. In de omstreken van Heusden, op een aangenaam Buitenverblijf, verlangt men in een Godsdienstig gezin, met één kind, van'dëH. G., tevens tot gezelschap van Mildelbaren leeftijd, in kost en inwoning te hebben tot'zeer aannemelijke voorwaarden. Men adressere zich om nadere informatiën, met franco brieven, onder het motto Gezel schap*, aan het Bureau der NIEUWE GOES- SCHE COURANT. LANDVERHUIZERS NAAR AMERIKA worden op zeer aannemelijke voorwaarden ver- voerd naar alle plaatsen ,in deJVereenigde Staten van Noord-Amerika, Canada, enz., op doorloo- pende plaats-biljetten, door KUIJS KELLAR, te Rotterdam. Nadere inlichtingen te bekomen bij den Agent P A. HOCHART, te Goes. Uitgave van A. C. de Jonge té Goes.

Nieuwe Goessche Courant | 1868 | | pagina 4