VOO RLICHTINGS-RUBRIEK Gemeente Wissenkerke ANJA MONTENY Anjerfonds Zeeland bestaat veertig jaar zangeres Anja Monteny In tien jaar: anderhalf miljoen gulden Aanvragen individuele huursubsidie: tijdvak 1 juli 1986 t/m 30 juni 1987 Redaktie: Gemeente-secretarie Wissenkerke, Voorstraat 31, 4491 EV Wissenkerke, Telefoon 01107 - 16 55, toestel 24. De bekende Zeeuwse zangeres, afkom stig uit Vlissingen, Anja Monteny, treedt a.s. vrijdag op in „Le Carrousel" op het havenplateau te Kortgene. Allround Music, zo omschrijft Anja zelf haar muzikale optreden. Al heel wat jaren draait Anja mee in het amateur circus van de show, hoewel amateur kun je haar nauwelijks nog noemen. Anja zingt populaire liedjes, die bij iedereen goed in het gehoor lig gen. De begeleiding bij haar optreden gebeurt door middel van originele or kestbanden, zodat een optimale kwali teit gewaarborgd is. Dit gevoegd bij de zangkwaliteiten van Anja, geeft een prachtig geheel, wat u als liefhebber van populaire lichte muziek eigenlijk niet mag missen. „Le Carrousel" doet het. Geen loze kreet, zo is nu al gebleken, de beloftes geuit bij de opening krijgen nu al gestalte. Geen ordinaire ram en smijt disco, maar een prachtige gele genheid voor jong en oud zich gezellig te kunnen vermaken. Ook wat optreden van artiesten betreft heeft men voor het komend seizoen, maar meer nog voor het winterseizoen een uitgebreid pro gramma in voorbereiding. Zangeres Anja Monteny is één van die artiesten; zij doet een optreden om 12.00 uur en om 01.00 uur. VERKIEZING TWEEDE KAMER De uitslagen per dorp zien er als volgt uit: Wsk. Kpl. Grs. Tot. PvdA 247 247 39 533 CDA 296 549 92 937 VVD 139 191 50 380 D'66 31 35 7 73 PSP 6 2 2 10 SGP 6 75 41 122 CPN 1 2 0 3 PPR 3 14 0 17 RPF 9 18 1 28 GPV 9 30 0 39 EV 4 5 0 9 AR '85 0 0 0 0 Centrumdem. 0 0 0 0 Fed. Groenen 0 0 0 0 VCN 0 1 0 1 Centrumpartij 2 0 2 4 Soc. Partij 1 0 0 1 Partij v/d Mid. 3 0 0 3 Loesje 1 0 0 1 Soc. Arb. Partij 0 0 1 1 PAB 0 1 0 1 758 1170 235 2163 TAAKVERDELING LEDEN KOLLEGE BURGEMEESTER EN WETHOUDERS De verdeling van de taken van de burgemeester en de twee wethouders ziet er als volgt uit: Burgemeester: a. Algemene Zaken b. Financiën c. Ruimtelijke Ordening d. Recreatie. e. openbare orde, politie, brandweer (ingev. gemeentewet). Wethouder Wisse: tevens loco-burgemeester a. Sociale Zaken en Welzijn b. Sportzaken c. Onderwijszaken. Wethouder Uijl: a. Bouw- en Woningtoezicht en ge meentewerken b. Gemeente-eigendommen c. Middenstandszaken. d. Milieuzaken. Het Anjerfonds Zeeland is met de Anjerfondsen in de andere provincies en de drie grote steden onderdeel van het landelijke Prins Bernhard Fonds. Tussen het Prins Bernhard Fonds en de Anjerfondsen bestaat een taakverdeling, waarbij de eerste zich richt op de zaken van landelijk belang en de Anjerfond sen steun verlenen aan initiatieven, die van regionaal of grootstedelijk belang zijn. Dit jaar bestaan het Prins Bern hard Fonds en de Anjarfondsen veertig jaar. Een extra reden om weer eens de aandacht op deze fondsen te vestigen. Temeer omdat er de laatste jaren een toenemend beroep op wordt gedaan. Als gevolg van de bezuinigingen bij de over heid moeten kulturele organisaties meer elders financiële middelen zoeken. Het Prins Bernhard Fonds en de Anjer fondsen zijn dan vaak de eerste adres sen waar men terecht komt. Nog eens tachtigduizend gulden voor kuituur. In de onlangs gehouden voorjaarsver gadering heeft het Anjerfonds Zeeland bijna f 80.000.beschikbaar gesteld voor kulturele voorzieningen en aktivi- teiten in de provincie. Bijna f 45.000. daarvan kwam ten goede aan de ama teuristische muziekbeoefening, in de vorm van bijdragen in de aanschafkos ten van instrumenten en uniformen. 9 tot en met 22 juni: Anjerkollekte. Het Prins Bernhard Fonds en de An jerfondsen ook het Anjerfonds Zee land kunnen hun werk alleen maar voortzetten als zij geld hebben. Daarom wordt ieder jaar de Anjerkollekte ge houden. De opbrengst van deze kollekte bepaalt voor een belangrijk deel wat het fonds in deze provincie kan ondersteu nen. Daarnaast ontvangt het een bijdra ge van het moederfonds, het Prins Bernhard Fonds, dat belangrijke bijdra gen uit de opbrengst van de Sporttoto en de Algemene Loterij Nederland ont vangt. Die bijdrage wordt berekend aan de hand van een sleutel, waarbij het aantal inwoners van de provincie én de opbrengst van de Anjerkollekte in de eigen provincie een rol spelen. Is de Zeeuwse bevolking vrijgevig dan is het Prins Bernhard Fonds het dus ook en krijgt het Anjerfonds Zeeland meer armslag om het kulturele leven in Zee land te ondersteunen. Het Anjerfonds betaalt overigens al tijd maar een deel van de kosten. Van organisaties en initiatieven wordt ver wacht dat zij door zelfwerkzaamheid ook een deel van de financiën bij elkaar brengen. Kollekte in de gemeente Wissenkerke. In de kernen Geersdijk en Wissenker ke zal gekollekteerd worden door de muziekvereniging Apollo; in de kern Kamperland door de Brassband Ons Ge noegen. OPENINGSTIJDEN SECRETARIE Omdat het steeds meer voorkomt dat de inwoners ook 's middags naar het ge meentehuis komen voor het afwikkelen van allerhande zaken, wordt nogmaals gewezen op het feit dat de secretarie voor het publiek geopend is alleen van 8.30 tot 12.00 uur. Door het Ministerie van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening zijn onlangs de nieuwe aanvragen toege-r zonden voor de individuele huursub sidie voor het tijdvak: 1 juli 1986 tot en met 30 juni 1987. Evenals in voor gaande jaren bestaat de gelegenheid om uw formulier te laten invullen en wel op de volgende dagen: Geersdijk: in het Drenthehuis op maan dag 9 juni 1986 van 13.00 tot 14.00 uur. Kamperland: in het Jhr. Mr. De Ca- sembroothuis op dinsdag 10 juni 1986 van 10.00 tot 12 00 uur. Wissenkerke: in het gemeentehuis op woensdag 11 juni 1986 van 10.00 tot 12.00 uur. Naast het aanvraagformulier dienen de volgende gegevens te worden mee gebracht: 1. Copie van aangifte vermogensbe lasting indien u hiervoor aangifte heeft gedaan over 1985; 2. Copie of berekening van uw aan gifte van de Inkomstenbelasting o- ver 1985; 3. Indien u geen aangifte heeft gedaan en een werkgever heeft loonopgave 1985; 4. Indien u geen werkgever en geen aangifte heeft gedaan, uw jaarop gave van genoten AOW, AWW of WAO-uitkering over 1985 verstrekt door de Sociale Verzekeringsbank. Tevens een bewijs indien u één of ander pensioen ontvangt b.v. land- bou w-/bou wnij verheidspensioen 5. Indien u inwonende kinderen heeft die een inkomen genieten, dient u van deze kinderen de aangifte van de Inkomstenbelasting mede te ne men of indien geen aangifte is ge daan de jaaropgave van de werk gever; 6. Indien uw echtgenote of degene waar u mee samenwoont tevens een inkomen heeft, dienen deze stukken tevens te worden meegebracht. Ook voor hen die menen voor huur subsidie in aanmerking te komen en nog niet eerder een aanvraag hebben ingediend, bestaat op bovenstaande da gen en uren gelegenheid van onze dien sten gebruik te maken. Wij adviseren u al de bovengenoemde stukken mede te nemen om de afwer king van uw aanvraag zo snel mogelijk te laten verlopen en onnodig werk te besparen. Zonder bovengenoemde stukken kan uw aanvraag niet in behandeling wor den genomen. WIJZIGING BEPAALDE VORMEN VAN DIENSTVERLENING Het is tot nog toe gebruikelijk dat wensen en verlangens van verenigingen, groeperingen, ook wel van individuele burgers, op het gebied van stencillen en fotokopiëren van boekwerkjes, liturgie ën en andere „drukwerken" in wat gro tere oplagen ter gemeentesecretarie worden ingewilligd en binnen langere of kortere tijd, afhankelijk van de werk druk, tegen kostprijs worden uitgevoerd. Het dagelijks bestuur van de gemeen te heeft in verband met het stellen van prioriteiten („wat het zwaarst is moet het zwaarst wegen") moeten besluiten deze vorm van dienstverlening met in gang van 1 juli 1986 te beëindigen. Willen de inwoners, en met name die die van deze vorm van dienstverlening gebruik maken en maakten, hiervan kennis nemen? VRIJDAG 6 JUNI IN "LE CARROUSEL" KORTGENE Van 9 tot en met 22 juni a.s. wordt in Zeeland opnieuw de jaarlijkse Anjer kollekte gehouden. Dé opbrengst ervan is bestemd voor het Anjerfonds Zee land, dat zich ten doel stelt werkzaam te zijn op het gebied van de kuituur en het natuurbehoud. Van hoeveel belang het fonds voor de provincie is, blijkt nog het beste uit de ongeveer anderhalf miljoen gulden, die het in de afgelopen tien jaar beschikbaar heeft gesteld aan kulturele organisaties en initiatieven in Zeeland. Met name het muziekleven profiteert van de aktiviteiten van het fonds. In de praktijk wordt meer dan de helft van het budget besteed aan subsidies in de aanschafkosten van instrumenten en uniformen. Maar ook aan de andere terreinen van het kulturele leven gaat het fonds niet voorbij. Het amateurtoneel en volksdansvere nigingen hebben bijdragen ontvangen voor belichting en geluidsapparatuur. Musea zijn in staat gesteld om de in richting te verbeteren. Het fonds heeft tal van publikaties vooral op histo risch gebied financieel mogelijk ge maakt. En zo staan er in Zeeland enkele kunstwerken, zoals het Valerius-monu ment in Veere en het Windorgel in Vlis singen, die er zonder de financiële steun van het fonds vermoedelijk niet waren gekomen. Ook op het terrein van het natuur behoud is het Anjerfonds Zeeland ak- tief. Recent zijn bijdragen aan de Stich ting Vogelopvang Walcheren voor een nieuw onderkomen en aan de Stichting Zeeuwse Schaapskudde ten behoeve van een nieuwe schuur. Anjerfonds bestaat veertig jaar. Het Anjerfonds Zeeland is met de Anjerfondsen in de andere provincies en de drie grote steden onderdeel van het landelijke Prins Bernhard Fonds. Tussen het Prins Bernhard Fonds en de Anjerfondsen bestaat een taak verdeling, waarbij de eerste zich richt op zaken van landelijk belang en de Anjerfondsen steun verlenen aan ini tiatieven, die van regionaal of groot stedelijk belang zijn. Dit jaar bestaan het Prins Bernhard Fonds en de Anjerfondsen veertig jaar. Een extra reden om weer eens de aan dacht op deze fondsen te vestigen. Te meer omdat er de laatste jaren een toenemend beroep op wordt gedaan. Als gevolg van de bezuinigingen bij de over heid moeten kulturele organisaties steeds meer elders financiële middelen zoeken. Het Prins Bernhard Fonds en de Anjerfondsen zijn dan vaak de eer ste adressen waar men terecht komt. Nog eens tachtigduizend gulden voor kuituur. In de onlangs gehouden voorjaars vergadering heeft het Anjerfonds Zee land bijna 80.000,beschikbaar ge steld voor kulturele voorzieningen en aktiviteiten in de provincie. Bijna 45.000,daarvan kwarp ten goede aan de amateuristische muziekbeoefe ning, in de vorm van bijdragen in de aanschafkosten van instrumenten en uniformen. Voor twee festivals is 12.000,uitgetrokken. Het Solofesti val in Goes ontving een bijdrage van 7.000,terwijl de eerste en tweede prijs van het Rhythm Booze-festival in Vlissingen (kosten 5.000,voor re kening van het fonds zijn genomen. Voor een tweetal historische publi katies zijn bijdragen van 4.000,en 5.000,ter beschikking gesteld. Twee kleine musea in Zeeuws-Vlaanderen ontvangen bijdragen van 6.000,en 4.000,respektievelijk voor de in richting en voor de restauratie van de kollektie. Voor de inrichting van een dorpshuis in Kloetinge is tenslotte 2.900,uitgetrokken. 9 tot en met 22 juni: Anjerkollekte. Het Prins Bernhard Fonds en de An jerfondsen ook het Anjerfonds Zee land kunnen hun werk alleen maar voortzetten als zij geld hebben. Daarom wordt ieder jaar de Anjerkollekte ge houden. De opbrengst van deze kollekte bepaalt voor een belangrijk deel wat het fonds in deze provincie kan onder steunen. Daarnaast ontvangt het een bijdrage van het moederfonds, het Prins Bern hard Fonds, dat belangrijke bijdragen uit de opbrengst van de Sporttoto en de Algemene Loterij Nederland ont vangt. Die bijdrage wordt berekend aan de hand van een sleutel, waarbij het aantal inwoners van de provincie en de opbrengst van de Anjerkollekte in de eigen provincie een rol spelen. Is de Zeeuwse bevolking vrijgevig, dan is het Prins Bernhard Fonds het dus ook en krijgt het Anjerfonds Zeeland meer armslag om het kulturele leven in Zee land te ondersteunen. Het Anjerfonds betaalt overigens al tijd maar een deel van de kosten. Van organisaties en initiatieven wordt ver wacht dat zij door zelfwerkzaamheid ook een deel van de financiën bij elkaar brengen. Van 9 tot en met 22 juni a.s. gaan de kollektanten langs de deur om het werk van het Anjerfonds Zeeland mogelijk te maken. Maar een bijdrage aan het Anjerfonds Zeeland kan ook worden overgemaakt op Postgiro 5050 te Am sterdam, onder vermelding van „Anjer fonds Zeeland". En zo'n gift is aftrek baar voor de inkomstenbelasting. Anjerfonds Zeeland - bijdragen januari/april 1986. Kon. Muziekver. EMM, Groede Mu- ziekver. Uit het Volk, voor het Volk, Breskens: instrumenten 800, Theaterbureau Uit in Zeeland, Middel burg: solofestival 7.000, Middelburgse Turnvereniging 1969, afd. muziek, Middelburg: instrumenten/uni- formen 1.600, Kon. Harmonie Kunst en Eer, Zierikzee: instrumenten 6.000, Brassband Apollo, Domburg: instru menten 6.000, Showgroep Schoonenburg, O.-Souburg: uniformen 200, Kon. Stedelijke Harmonie, Hulst: in strumenten 6.000, Brassband Excelsior. Kloetinge: instru menten 700, Showband, Sas van Gent: instrumenten/ uniformen 1.050, Chr. Gem. Zangvereniging Looft den Heere, Westkapelle: uniformen 625, Muziekvereniging EMM, Serooskerke: instrumenten 4.350, Muziekvereniging Groede, Oostburg: instrumenten 6.000, Werkgroep Philadelphia, Terneuzen: instrumenten 1.000, Comité 500-jarig bestaan St. Philips- land: publikatie 4.000, RK West-Brab. Zeeuwse Muziekver. Sprundel: jub.-viering 1.250, Barbershop The Goose Singers, Goes, apparatuur 2.000, Rhythm Booze, Vlissingen: popfes tival 5.000,—. Ver. Dorpsbelangen, Kloetinge: dorps huis 2.900, Herv. Kerkkoor, Dreischor: instrument 1.250,—. Kon Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, werkgroep historie en archeo logie, Middelburg: publikatie 5.000, Kon. Harmonie St. Cecilia, Klooster- zande: instrumenten 6.000, Stichting Oud Westdorpe, Westdorpe: inrichting museum 6.000, Vereniging Den Ouwen Woagen, Axel: restauraties 4.000, Totaal 78.725,—. LANDELIJKE KRUISWERK SPORTDAG Een viertal teams Zeeuwse Kruiswerk medewerkenden (35 personen) hebben op vrijdag 23 mei 1986 meegedaan aan landelijke sportwedstrijden. De Provinciale Vereniging het Zeeuw se Kruis en de personeelsvereniging „Kruzemunt" hebben gezamenlijk aan deze sportdag deelgenomen in het Natio nale Sportcentrum „Papendal" nabij Arnhem. In het nationaal Kruiswerk- verband werd gestreden om de kampi oenstitel. De Zeeuwse Kruismedewerkenden eindigden op een gedeelde zesde plaats. Kampioen van de in totaal 15 deelne mende provincies en grotere steden werd de Kruisvereniging Twente.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1986 | | pagina 2