NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD in Kurk en Parket Raadsvergadering Kortgene SPORTAGENDA Afscheid van wethouder v/d Weeie 04920-51552 Concert E.M.M. Evenementen kalender Galerij de Horn Vlissingen No. 4220 Vrijdag 9 mei 1986 89e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. In alle 150 gemeenten in Nederland zijn de nieuw gekozen raadsleden van daag bijeen om te worden geïnstalleerd, aldus de burgemeester van Kortgene, mevr. E. J. Hoogendijk-van Duijn, dins dag 29 april j.l. bij de aanvang van de raadsvergadering. Het komt er nu op aan om aandacht te besteden aan de be loften die soms tijdens de verkiezings campagne zijn gedaan. Ook is de beslo tenheid in verband met wethoudersver kiezingen afgelopen. Ze vindt het ge lukkig dat geen enkele partij de meer derheid heeft in de raad. We moeten gemeenschappelijk aan het werk om de gemeente te dienen, zonder de opvattin gen van de betreffende partij te verlo- chenen. Een extra woord van welkom richtte ze tot de leden die voor het eerst in de raad zijn vertegenwoordigd, mevr. J. van Twist en de heer G. Kraaije- veld. Ze vindt het gelukkig dat we hier niet met extreme groeperingen te ma ken hebben. We kunnen er echter onze ogen niet voor sluiten, omdat het in on ze gemeente niet aan de orde is. Zij hoopte dat het in de komende periode goed oogsten zal zijn. Hierna legden mevr. De Looff, mevr. Heijers en de heren van Noort, De Smit, Blankenstijn en Kraaijeveld de eed af en mevr. Van Oeveren, mevr. Van Twist en de heren Van Damme, De Looff en Geelhoed de belofte. Na de goede wensen van de burge meester werden de wethouders gekozen. De heer De Looff stelde de heer Van Noort namens de PvdA kandidaat en de heer De Smit, die voor een afspiege lingscollege is, mevr. De Looff - de Wild. Hij deed dit namens CDA, SGP en Ge meentebelangen. Mevr. Van Oeveren steunde de PvdA en stelde namens de VVD de heer C. J. van Damme kandi daat. De uitslag van de stemming was: de heer Van Noort en de heer Van Dam me 6 stemmen en mevr. De Looff 5 stemmen. De heer Blankenstijn zei dat het getij is gekeerd. Hij herinnerde aan de woor den van de vorige burgemeester, die in een vergadering van 7 september 1982 sprak over een goede samenwerking tussen diverse partijen met het behoud van ieders mening tot nut van de ge meente. Kennelijk was hij voor een af spiegelingscollege. De heer Blankenstijn heeft het seniorenconvent bijgewoond. Daar waren alle partijen betrokken om te komen tot een college op zo breed mogelijke basis. Afspraak was dat we samen op 15 april 1986 voor een tweede bespreking zouden samenkomen om de zaken nader et regelen. Wie schetst mijn verbazing dat voor die datum de PvdA met de VVD al definitieve afspraken had gemaakt en dit zelfs aan de pers heeft toevertrouwd. Hiermee werden af spraken verbroken en werd, zonder o- verleg 47,4 pet. van de kiezers buiten spel gezet. Er komt nu een college op smalle basis, wat een goede samenwer king niet ten goede kofnt. In de afgelopen jaren heeft het col lege doorgaans meer steun ervaren van CDA en SGP dan van de PvdA. Waar in hebben het CDA en SGP het zo ver bruid dat deze groepering aan de kant wordt geschoven? Ik vind het een kwa lijke ontwikkeling. Alles overziende spijt het mij dat ik ditmaal gedwongen wordt mijn stem uit te brengen op de kandidaat van het CDA. Ik stel uitdruk kelijk dat het niet gaat om de persoon van Van Noort, want die zou ik graag op persoonlijke titel hebben gestemd, aldus de heer Blankenstijn. De heer De Smit sprak namens de CDA-fraktie de wens uit dat het college de wijsheid en het inzicht mag hebben die nodig zijn voor een goed bestuur. Het aantal stemmen dat op het nieuwe college werd uitgebracht is minimaal. Dat kan spanningen oproepen, te meer, daar met de overige frakties waarmee u moet samenwerken, een te verwaarlo zen overleg is geweest. Dat is een slech te zaak en u moet over een geweldige dosis moed en zelfvertrouwen beschik ken om op deze manier te starten. Om dat we als CDA geen inbreng hadden, willen we alsnog een paar punten bij u, als dagelijks bestuur, op tafel leggen. Punt 1 verzoeken we u een gesprek op gang te brengen met gezins- en be jaardenzorg en wijkverpleging. Punt 2 op het seniorenconvent was ook een punt aan de orde, n.l. democratisering van instellingen bevorderen, Sociaal Cen trum en PMD. Verder willen wij u drin gend verzoeken zeer voorzichtig om te gaan met de bij de grondwet verkregen rechten. Naar aanleiding van opmerkingen als zou het CDA buiten spel zijn gezet, zei de heer De Looff dat zulks onjuist is. Altijd zijn we voor overleg geweest, maar het CDA heeft daar minimaal op gereageerd. Tenslotte verklaarde de heer Blanken stijn de strijdbijl te willen begraven en hij feliciteerde de beide wethouders in de hoop dat ze de belangen van de ge meente op de juiste wijze zullen be hartigen. Bij een voorstel tot aanpassing van de verordening regelende de taak van de commissies van advies aan b. en w., wordt na enig overleg besloten dat voor stellen hierover volgen. Bij een volgend punt, betreffende een voorstel tot het benoemen van leden van raadscommissies en vertegenwoor digers in besturen, wordt door de PvdA voorgesteld om in de commissie van PZEM-aangelegenheden mevr. Van Twist te benoemen en de heer Blanken stijn als reserve. Tot nog toe is de heer Blankenstijn als vertegenwoordiger van de gemeente afgevaardigd. Omdat de PvdA niet voldoende is vertegenwoor digd, vind de fraktie dat haar voorstel billijk is. Ook de VVD, bij monde van mevr. Van Oeveren, vindt dat alleszins redelijk. De heer Blankenstijn protes teert hiertegen, maar na een schrifte lijke stemming bleek mevr. Van Twist te zijn gekozen en de heer Blankenstijn als reserve. Nadat mevr. Heijers als vertegen woordigster in de Veerse Meer commis sie was gekozen, met als plaatsvervan ger de heer Kraaijeveld, de heer De Smit in de Betho, met als plaatsver vangster mevr. De Looff, volgt de rond vraag. Op een vraag van de heer Kraaijeveld om de besluitenlijst van de b. en w.-ver- gaderingen naar alle raadsleden te stu ren, kreeg hij als antwoord dat het col lege zich daarover zal beraden. De heer De Smit was benieuwd naar de verde ling van de portefeuilles in het college. Verder vroeg hij waarom de verkoop van de kleuterschool te Colijnsplaat stagneert. Wat de portefeuilleverdeling betreft, dit zal meegedeeld worden na de b. en w.-vergadering. Omdat de goed keuring is onthouden van de verkoop van de kleuterschool is er stagnatie ont staan, zo deelde de voorzitter aan de heer De Smit mede. De vergadering wordt hierna geslo ten. Na de vergadering overhandigde mevr. P. Welleman - Janse bloemen aan mevr. Van Twist namens de vrouwen groep van de PvdA. Ook mevr. G. Geel hoed bracht haar felicitatie uit verge zeld van bloemen. Onder grote belangstelling heeft de Kortgeense ex-wethouder, de heer L. M. van der Weele, afscheid genomen van zijn werkzaamheden voor de ge meente. Op vrijdag 2 mei opende de heer M. Meesen, secretaris der gemeen te, de bijeenkomst in het dorpshuis „De Pompweie" te Kortgene. Hierna herin nerde de burgemeester, mevr. E. J. Hoogendijk-van Duijn er aan, dat dhr. Van der Weele 18 jaar geleden, als op volger van zijn vader, in de raad kwam. De burgemeester roemde de positieve houding van de scheidende wethouder. Bovendien valt bij hem de menselijke benadering op. Ze prees de gewetens volle manier waarop hij ruim een half jaar als loco-burgemeester fungeerde. Ze bood namens de gemeente een schil derij aan. Mevr. Van Oeveren - de Rijke bedankte namens de raad voor de pret tige samenwerking en typeerde hem als een rustig man, die niet snel van zijn stuk te brengen is. De heer De Smit wees op de aanvan kelijke kinderziekten bij het optreden van KVP, CHU en ARP in één partij. De nieuwe combinatie kenmerkte zich door een goede sfeer. Namens de CDA- fraktie betrok hij ook mevr. Van der Weele in zijn dankwoord. Oud-burgemeester van Kortgene, J. L. D. van der Linde, die nu burgemeester is van Made en Drimmelen, herinnerde aan de plezierige periode van samen werking. Er was wederzijds vertrouwen. Hoewel het salaris van een wethouder in een kleine plaats erg klein is, toch staan velen in de rij om wethouder te zijn. Hij overhandigde hem een das met de gemeentekleuren van het wapen van Made-Drimmelen. Nadat mevr. Van Oeveren een prach tige haagbeuk had overhandigd, sprak de gemeente-secretaris namens het se- cretariepersoneel en namens openbare werken. De tijd is voorbij, aldus de heer Meesen, dat een veldwachter in een dorp nog al wat te zeggen had. Op hu moristische wijze sprak hij er over dat elke vier jaar het maar afwachten is met wat voor een wethouder het perso neel te doen krijgt. Hierna bood de districts-opzichter, de heer Wiering, bloemen aan de echtge note van de heer Van der Weele aan. Nadat de heer Minneboo, namens de vismijn, hartelijke woorden had gespro ken, burgemeester Markusse van Arne- muiden namens de centrale dienst ge meentewerken en Het Veerse Meer zijn waardering had uitgesproken voor de wijze waarop de heer Van der Weele heeft gefunctioneerd, was het woord aan de scheidende wethouder. Hij dankte voor de aangeboden receptie en voor de wijze waarop het secretariepersoneel hem heeft bijgestaan. Wethouder zijn is heel wat anders dan raadslid. Men wordt veel meer bij de zaken betrokken. Ten slotte bracht hij dank aan de vismijn, de huisvuilophaaldienst, de centrale dienst en de fraktie van het CDA. Hierna werd de receptie door de heer Meesen gesloten. Deze laatste kreeg gro te waardering voor de medewerking ten tijde dat de heer Van der Weele loco-burgemeester was. WEDDEN DAT WIJ GOEDKOPER ZIJN Wij wedden met u voor een schit terend Oosters kleedje dat onze prqzen lager liggen dan elders! Kurk- en Parketvloeren in A-kwaliteit. Parketvloeren in meer dan 25 kwaliteiten. Kurkvloeren in meer dan 20 kleuren. Kurk- en Parketvloeren v.a. 9,tot 79,per m2. Witte kurkvloer v.a. 18, per m2 ongelegd. Lamellenparket v.a. 49, per m2 ongelegd. De Konsumen- tenbond vond dit parket het beste en het goedkoopste tijdens het laatst gehouden onderzoek. U kocht bij ons, maar vindt later elders een lagere prijs voor het zelfde produkt. Wij betalen u dan direkt het verschil terug! Op al onze vloeren 3 jaar schriftelijke garantie. Termijnbetaling in 30 maanden. Leveren en leggen door geheel Nederland en België. Zelf leggendan instruktie bij u thuis! BEL NU VOOR EEN VERGE LIJKENDE PRIJSOPGAVE OF EEN AFSPRAAK ONS CEN TRALE TELEFOONNUMMER: P.S. Afspraken ook op zondag of 's avonds bjj u thuis! Nederlandse Kurk- en Parket- maatschappij b.v. Amsterdam - Breda - Eindhoven - Eist - Helmond - Hulst - Tilburg - Vlissingen-Zaltbommel-Zierikzee Het concert dat al vele jaren door de Kon. Muziekver .„Eendracht Maakt Macht" te Kortgene op 5 mei wordt ge geven, is dit jaar op die datum in de Ner. Herv. Kerk te Kortgene gehouden. Voor een aandachtig publiek werd o.l.v. de dirigent Frank Meijer een gevarieerd en aantrekkelijk muziekprogramma ten gehore gebracht, dat bijzonder in de smaak viel en dat werd besloten met het spelen van het volkslied. De hamer is bot, de beitel scherp, maar in 's meestershand scheppen zg samen mooie dingen. VOETBAL Zaterdag 10 mei: Hoedekenskerke 1 Colpl. Boys 1 (2.30 uur) Colpl. Boys 2 Nieuwdorp 3 (2.30 uur) DFS Al Colpl. Boys Al (11.00 uur) Colpl. Boys Cl Bruse Boys Cl (11 u) Colpl. Boys El Wemeldinge El (10 u) Kruiningen 1 Bevelanders 1 (2.30 u) Bevelanders 2 Kloetinge 3 (2.30 uur) VCK 4 Bevelanders 4 (12.45 uur) Dames: Bevelanders Zierikzee (11 u) Noormannen BI Bevelanders BI (2.30 uur) Bevelanders Dl Colpl. Boys Dl (10 u) Meeuwen El Bevelanders El (10 u) Apollo' F Bevelanders F (10 uur) Duiveland 1 Wissenkerke 1 (2.30 uur) Wissenkerke 2 Middelburg 2 (2.30 u) Wissenkerke 3 Bevelanders 3 (2.30 u) Wissenkei'ke 4 Middelburg 6 (12.45 u) VCK BI Wissenkerke BI (11 uur) Nieuwland Cl Wissenkerke Cl (11 u) Oostkapelle Dl Wissenkerke Dl (10 u) Serooskerke E2 Wissenkerke El (10 u) Wissenkerke F Colpl. Boys F (10 uur) Kats 1 Borssele 1 (2.30 uur) Kwadendamme BI Cortgene BI (12.45 uur) Veere Cl Cortgene Cl (11 uur) i Zeeland Sport D2 Cortgene Dl (10 u) Cortgene El Domburg El (11.00 uur) Cortgene F Walcheren F (10 uur) Zondag 11 mei: Volharding 2 Cortgene 1 (2.30 uur) Cortgene 2 Noormannen 5 (2.30 uur) Dinsdag 13 mei: Rillandia 2 Colpl. Boys 2 (19.15 uur) Waarde BI Cortgene BI (19.00 uur) Cortgene Cl Veere Cl (19.00 uur) Bevelanders Cl Nieuwland Cl (19 u) TENNIS Zaterdag 10 mei: Kamperland 1 Veere 1 (9.30 uur) BILJARTEN Vrgdag 9 mei: Prijsuitreiking nederlaagtoernooi in „Havenzicht" te Kamperland. Vrijdag 9 mei: Disco in „De Brug" te Colijnsplaat, aanvang: 20.00 uur, organisatie: jeugdsoos. verhuist naar Bellamypark 37 Kruiswoordpuzzel no. 977 Horizontaal: 1. vogel - 4. snedig - 7. vulkaan - 11. tentoonstellingsgebouw in Amsterdam - 12. drank - 13. plaats in Oost-Europa - 15. per week - 16. zang- noot - 18. water in Zeeland - 19. deel van een effekt - 21. langzaam - 23. insekt - 24. deel van de wet - 26. ver wij derdheid - 28. soort kaartspel - 31. herbergier - 32. stoot - 34. sluitmiddel 35. alvorens - 39. laag - 41. deel van de Verenigde Staten - 44. spook - 46. bij elkander - 48. opschudding - 49. jong dier - 51. bloem - 53. pakken - 56. ver in de tijd - 58. jongensnaam - 59. stad der oudheid - 60. lekkernij - 62. vis 63. verlangen - 64. meisjesnaam - 65. serie - 66. tegen. Verticaal: 1. onderaardse ruimte - 2. bloeiwijze - 3. hechtnageltje - 5. neer slachtig - 6. plaats in Gelderland - 8. nakomeling - 9. nieuw (in samenstel lingen) - 10. jongensnaam 14. na enige tijd - 15. drank - 17. land in Azië - 18. duivel - 20. Engelse titel - 22. drank 25. boos - 26. familielid - 27. in persoon 28. de oudere - 29. meisjesnaam - 30. doornige uitwas bij hoenders - 33. schaap - 36. landbouwwerktuig - 37. rangtelwoord - 38. smalle opening - 39. meterton - 40. vervoerbedrijf - 41. hoofd van een moskee - 42. kwaad doen - 43. meisjesnaam - 45. onderhuidse vetlaag 47. nakomeling - 50. voornemen - 51. mestvocht - 52. kledingstuk - 53. on vriendelijk mens - 54. middag - 55. rijstgerecht - 57. aanhaling - 61. mooie zwarte delfstof. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 976 Horizontaal: 1. maas - 4. ddt - 7. ebro 10. overweg - 14. aa - 15. ons - 16. bok 18. ja - 19. dl - 20. nap - 22. gg - 24. ako 26. kruimel - 30. aam - 32. nn - 33. ar 34. de - 35. Ir - 36. ae - 37. kr - 38. tno 40. ms - 42. te - 44. klamboe - 45. pom poen - 46. sl - 47. ao - 48. lea - 50. ia 51. mg - 52. eg - 54. uk - 56. an - 57. ai 58. uno - 59. waterig - 62. lsk - 64. mi 66. erna - 67. ss - 68. es - 69. tor - 72. hor - 74. nr - 76. cijferen - 80. lach 81. ate - 82. onze. Verticaal: 2. ao - 3. son - 4. de - 5. draaien - 6. tw - 7. ego - 8. ri - 9. vara 11. vs - 12. eb - 13. palm - 15. ol - 17. kg 19. don - 20. nu - 21. pm - 23. gal 25. knellen - 26. karbouw - 27. rr - 28. ed - 29. lemming - 31. artemis - 36. aks 37. kma 38. tel - 39. opa - 41. spa 43. eng - 49. eremiet - 53. gom - 55. ka 56. ai - 57. als - 58. uden - 60. te 61. ra - 63. kort - 65. it - 67. sr - 70. och - 71. rij - 72. he - 73. ono - 75. wa 77. fa - 78. re - 79. tz.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1986 | | pagina 1