Geef,W geld. Geef lucht. UITWISSELING T.C. Oostrum - T.C. De Kroon mm m - ::'re Groep Noord-Beveland (8) Knalapparaten Diefstal uit auto's kinderkamp humanitas in veere fiom - nieuws bevrijdingsconcert e.m.m. te kortgene Installatie nieuwe raad in kortgene installatie nieuwe raad in wissenkerke dorpsgemeenschap wissenkerke toertocht 3 mei a.s. Zaterdag 10 mei: Nationale Molendag reünie c.n.s. "de pijler" in wissenkerke veerse meer dagen 1986 pv de blauwe doffer kortg. Steun het Astma Fonds. Postgiro 55055.,, Een oud-eilandbewoner weet te vertellen Het is weer bijna zover. Nu nagenoeg alles weer gepoot en gezaaid is, komt ook de tijd dat dit gaat ontkiemen. Uiteraard komen daar veel vogels op af en als vanzelfsprekend gebruiken veel boeren dan een knalapparaat om die lastige pikkers te verjagen. Men kan deze echter niet zonder meer op het land zetten en er lustig op los knallen. Hiervoor heeft men een ver gunning van Burgemeester en Wethou ders nodig, welke men tijdig dient aan te vragen op hetgemeentehuis. Velen van u zullen dit dan ook al gedaan hebben; - In zo'n vergunning zullen altijd een aantal voorwaarden opgesomd staan, waaraan de gebruiker dient te voldoen. Zo zal er niet tussen zonsondergang en zonsopgang geknald mogen worden en is dit ook 's zondags uit den boze. Nu komt het regelmatig voor dat er 's nachts van zülke apparaten staan te knallen. Geluid draagt 's nachts erg ver en dit brengt dan ook een aan zienlijke overlast met zich mee voor omwonenden. Voor de politie zijn zulke apparaten moeilijk te lokaliseren en valt moeilijk te kontroleren aan wie ze toebehoren, zodat vaak de verkeerde mensen uit bed gebeld worden. Bij een gekonstateerde overtreding zal er dan ook een proces-verbaal vol gen teneinde deze overlast in te dam men, ook indien men wel een vergun ning heeft, doch niet aan de voorwaar den voldoet. De laatste tijd vinden er in de be bouwde kommen op Noord-Beveland regelmatig diefstallen uit auto's plaats. Deze diefstallen vinden plaats door: onaf gesloten portieren/ramen; stukslaan van ruiten; forceren van sloten. Dieven hebben het vaak voorzien op: geld en cheques; autoradio's; cassette recorders; gereedschap; fototoestellen; watersportmateriaalduikuitrustingen; vismateriaal; auto-accessoires en nog veel meer. Ook al kunt u niet elke diefstal tegengaan, u kunt toch maat regelen nemen om deze diefstallen te voorkomen. Maatregelen zijn o.a.: sluit portieren, ramen en koffer deksel; sluit ook uw open dak goed af; laat geen cheques, geld of auto papieren in uw auto achter; laat geen waardevolle voorwerpen in of op uw auto achter. Is meene men niet mogelijk, berg ze dan zo op, dat ze niet zichtbaar aanwezig zijn. registreer de gegevens van uw auto en de ingebouwde apparatuur. Als er iets van u gestolen is, laat uw auto staan en voorkom, dat u voor de politie waardevolle sporen vernielt. Waarschuw altijd de politie, wij zijn 24 uur per dag telefonisch bereikbaar onder nummer: 01180-3 33 33. Op 19 en 20 april j.l. heeft T.C. De Kroon een uitwisseling gehouden met T.C. Qqstrum; uit .Limburg. In het jonge bestaan van T.C. De Kroon is het gelukt om binnen één jaar na oprichting al een uitwisseling te houden met een Toerclub uit Limburg. T.C. Oostrum is een vereniging, die al 14 jaar bestaat en plm. 140 leden telt van jong tot oud. Deze leden zijn onderverdeeld in ver schillende groepen, zoals een jeugd-, toer- en trim-afdeling. Na enig overleg is met deze Toerclub de uitwisseling tot stand gekomen. Van T.C. De Kroon zijn 10 leden naar Limburg "afgereisd. Het vertrek was om 07.00 uur" 's zaterdagsmorgens vanuit Hotel „De Kroon". Na aankomst om plm. 09.30 uur in Oostrum werden we ontvangen door enkele bestuursleden. Na de soep en broodjes werd er omge kleed en aan de tocht van plm. 110 km begonnen. Van de toerclub Oostrum waren on geveer 15 toerrijders aanwezig, plus een volgauto, zodat we met een mooie groep van plm. 25 man de tocht konden rij den. Nadat we eerst een 40 kilometer over het vlakke hadden gereden, doken de heuvels van de omgeving Berg en Dal op. Na enige beklimmingen en af dalingen werd er na plm. 60- km een rustpauze ingelast. Daar kregen we een kopje koffie aangeboden door de T.C. Oostrum. Hierna werd de tocht vervolgd via de zeven heuvelenweg van Berg en Dal weer richting Oostrum, waar we om plm. 16.30 uur arriveerden. Na dé groot ste dorst gelesd te hebben, werd er eerst gedouched en daarna eerst naar het hotei gereden, om daarna terug te keren in het clubcafé. van T.C. Oostrum, waar een goede warme maaltijd stond te wachten. Na het diner had T.C. Oostrum een spelavond georganiseerd. Deze werd ge wonnen door T.C. De Kroon, waardoor we de beker die hiervoor beschikbaar was gesteld, mee naar huis konden ne men. Hierna gingen we van een wel verdiende nachtrust genieten. 's Zondagsmorgens na het ontbijt in het hotel, werd er nog een rit gereden van plm. 45 km. Deze tocht ging alleen in de omgeving van Berg en Dal, waar nog enkele leuke hellingen beklommen moesten worden, zoals o.a. de Muur van Beek met een stijgingspercentage van 18%. Na aankomst in Oostrum werd er eerst gedouched en daarna nog koffie gedronken en broodjes gegeten. Zodat we opgesterkt de thuisreis konden be ginnen. Voor iedereen is dit weekend bijzon der geslaagd geweest en iedereen vond dan ook dat dit voor herhaling vatbaar is. Met T.C. Oostrum is afgesproken, dat zij in de maand september naar Wis- senkerke komen. De sponsors van Toerclub De Kroon zijn: H.C.R. „De Kroon"; Bakkerij Piet Geijs; Slagerij Verloop; Autobedrijf Van Damme; Hoveniersbedrijf Koster; Auto berging De Moor; Drukkerij Markusse. En als nieuwe sponsor voor de Toer club is Loonbedrijf Marcusse toegevoegd Evenals voorgaande jaren organiseert Humanitas weer een kinderkamp, voor kinderen uit éénoudergezinnen of voor kinderen, die door ziekte van de ou ders niet op vakantie kunnen. Dit kamp heeft een dubbele doelstel ling, we willen de kinderen een leuke vakantie bieden en de ouder een weekje ontlasten van zijn of haar zware taak. Deze keer wordt het kamp georgani seerd in Veere op het groepskampeer terrein van camping „Het Veerse Gat". Net als vorig jaar zal het kamp vol ledig in tenten plaatsvinden. Voldoende leiding en een speciale kookstaf voi-men een garantie voor een wellicht onver getelijk kamp. En dat het een kamp wordt met veel verrassingen staat nu al; vast. Het vakantiekamp wordt gehouden van 12 juli t/m 18 jüli a.s. Er kunnen dit jaar kinderen mee in de leeftijd var\,7 t/m 14 jaar én van 15 t/m 17 jaar. Per deelnemer vragen we een bijdrage tussen de 75,en 125,Er kunnen maximaal 65 kinderen mee! Daarom snel opgeven!! Dat kan- schriftelijk bij: Karin en Bram Nonnekes, Nazareth 7, 4471 AA Wolphaartsdijk. Dat moet gebeuren vóór 15 mei a.s. Telefonisch kunnen inlich tingen worden ingewonnen bij boven staande mensen, Telefoon. 01198 - 1655. De groep voor weduwen en weduw naars te Middelburg heeft op 6 mei a.s. mevr. Janny van Emous uitgenodigd. Zij zal spreken over het thema „Al leeneen nieuwe relatie". De avond begint om half acht, in het pand van Fiom-Zeeland, aan de Var- kensmarkt 1 te Middelburg. Een ieder, die belangstelling heeft, is van harte welkom. De groep voor weduwen en weduw naars komt elke dinsdagavond bij el kaar. Het doel van deze bijeenkomsten is kontakt, ontmoeting en het uitwis selen van ervaringen, met lotgenoten, die hun partner door overlijden hebben verloren. Meer informatie en een folder van deze groep zijn verkrijgbaar bij Fiom- Zeeland, Telefoon 01180 - 27311. De Kon. Muziekvereniging E.M.M. uit Kortgene geeft maandag 5 mei een be vrijdingsconcert in de Ned. Herv. Kerk te Kortgene. Aanvang 19.30 uur. Diri gent is Frank Meijer. Dit concert is voor een ieder gratis toegankelijk. Tijdens de gemeenteraadsvergadering op dinsdag 29 april te Kortgene, werd de nieuwe gemeenteraad geïnstalleerd door het afleggen van de beide geloften en de eden. Een speciaal woord van welkom sprak de burgemeester, mevr. E. J. Hoogendijk - van Duijn, tot de nieuwe leden, te weten: mevr. J. van Twist, die voor de PvdA zitting neemt en de heer G. Kraaijenveld, die de lijst Gemeente Belangen vertegenwoordigt. Hierna werden de heer J. J. van Noort van de PvdA en de heer C. J. van Damme van de WD tot wethouders gekozen. De heer Van Noort had 6 stem men, Van Damme ook 6 stemmen en mevr. De Looff 5 stemmen. Hierna overhandigde mevr. P. Welle- man - Janse namens de Vrouwengroep van de PvdA uit de gemeente Kort gene bloemen aan mevr. Van Twist. En ook mevr. G. Geelhoed bracht haar felicitaties uit, vergezeld van bloemen aan mevr. Van Twist. In de gemeente Wissenkerke kwam de nieuwe raad op disndag 29 april j.l. bijeen, onder voorzitterschap van bur gemeester P. Wisse. Hij kon een vol tallige raad welkom heten, met als nieuwkomers: dhr. Remijnse jr. voor Vrije Gemeente Belangen; mevr. Meu- lenberg - op 't Hof en dhr. Marcusse namens het CDA. De eed werd afgelegd door: mevr. Meulenberg en de heren v/d Maas, Nooi'dhoek, Marcusse, Séndee en WisSe. Terwijl de belofte werd afgelegd door: mevr. Van Arkel en de heren Uijl, Hamelink, Dieleman en Remijnse jr. In zijn openingswoord zei de burge meester dat er in Wissenkerke op poli tiek gebied geen aardverschuivingen hebben plaatsgevonden. Hij hoopte op een goede verstandhouding in de raad en dat men de belangen van de ge meente zo goed mogelijk zou behartigen. De wethoudersverkiezingen leverden een resultaat op van: 11 stemmen voor dhr. J. A. W. Wisse en 11 stemmen voor dhr. J. H. Uijl. Alvorens men tot sluiting overging, werden de diverse vertegenwoordigers nog benoemd in kommissies en gemeen schappelijke regelingen. Bingo-avond. De Dorpsgemeenschap van Wissen kerke heeft enkele nieuwe aktiviteiten op het programma staan. Op zaterdag 17 mei a.s. zal er in het Dorpshuis een bingo-avond worden ge organiseerd, voor groot en klein. De kinderen kunnen van 19.00 tot 20.00 uur bingo komen spelen. En vanaf 20.00 uur is dit voor de ouderen. Er zijn vele mooie prijzen te winnen, dus laat dit niet vooi'bijgaan. Vliegerwedstrijd. Zelf een vlieger maken en laten vlie gen, dat is het doel van deze wedstrijd. Alles telt natuurlijk mee: de vorm, hoe hoog, de kleuren en de attraktiviteit die de vlieger heeft, telt natuurlijk mee. De wedstrijd zal uiteraard bij gunstig weer worden gehouden op 18 juni a.s. Meer over deze vliegerwedstrijd vindt u voor die tijd in dit blad. Zaterdag 3 mei organiseert de Toer club „De Kroon" een open toertocht over 3 afstanden: 20 km, 50 km en 100 km. Men kan inschrijven van 09.00 tot 12.30 uur in Hotel „De Kroon", Voorstraat te Wissenkerke. Iedere deelnemer ontvangt een leuke herinnering. Een tocht dus voor het hele gezin! 26-ste avondvierdaagse knbl0 in vlissingen De w.s.v. „De Vrolijke Tippelaars" is druk bezig de 26ste avondvierdaagse in Vlissingen te organiseren. De avond vierdaagse wordt gehouden van 12 mei t/m 15 mei 1986. Start elke avond bij het clubhuis Zeeland Sport, Baskens- burgplein. Afstanden naar keuze: 5, 10 of 15 km per avond. De avondvier daagse staat onder auspiciën van de KNBLO kring W.-Brabant/Zeeland. De starttijden zijn: alle afstanden op maandag, dinsdag en woensdag om 18.30 uur; donderdag 5 km om 18.30 uur, 10 km om 18.00 uur en 15 km om 17.30 uur. Inschrijven: maandag op het start bureau of voor-inschrijven voor indivi- duelen op 7 mei van 19.00 tot 20.00 uur in het clubhuis van Zeeland Sport. De avondvierdaagse in Vlissingen is uitgegroeid tot één der grootste sport evenementen in Vlissingen. Jaarlijks nemen er meer dan tweeduizend wan delaars deel aan dit evenement. Meer dan de helft is jeugd en loopt in school-, club- of familieverband. Het sportieve gebeuren wordt de laat ste avond opgeluisterd door een viertal muziekkorpsen. De wandelaars arrive ren dan op het Stadhuisplein uit de Badhuisstraat, richting Watertoren. Zij worden in de bloemetjes gezet en gaan in optocht verder: Dr. Friessenstraat, Brouwenaarstraat, singel, Margrieten laan, Irislaan, V. v. Goghlaan, Beatrix- laan naar het eindpunt. Nadere inlichtingen verkrijgbaar bij het sekretariaat: Telefoon 01184 - 64753 of 18273. IK? Op zaterdag 10 mei a.s. organiseert Molen „De Onderneming" en Warme Bakker Piet Geijs een molenfietstocht van plm. 25 km over Noord-Beveland. Tevens is het OPEN DAG van 10.00 t/m 17.00 uur met o.a. videofilm over de eigen molen. Ook is er kans op het winnen van een taart bij het raden van het juiste gewicht van de kaprollen. Het proeven van volkoren pannekoeken en volkoren brood met „stropie-vet". Deelnameformulieren voor deze fiets tocht zijn voor 1,p.p. te verkrijgen op Wissenkerke bijWarme Bakker Piet Geijs, Molen „De Onderneming"; op Kamperland: A. en O. Clement, Waren huis Meulenberg; op Kortgene: Nagel- kerke; op Colijnsplaat: Van der Heijde. Ter gelegenheid van het 125 jaar be staan van de chr. school „De Pijler" te Wissenkerke, is er een werkgroep samengesteld die rond dit jubileum de festiviteiten zal verzorgen. Eén van die feestelijkheden is een réunie, die ge houden zal worden op 1 november '86. Men wil er een feestelijke dag van ma ken met een samenkomst en een uit gebreide expositie over „125 jaar chris telijke nationale school op Wissenkerke" Graag wil dan ook de werkgroep met veel mensen in kontakt komen die nog oude materialen, zoals foto's, krante knipsels, oude boeken, enz. over de school in hun bezit hebben. Gevraagd wordt of zij dit t.g.v. de expositie, tij delijk af willen staan, zodat deze ruim en met een breed overzicht kan worden opgezet. Iedereen, die inlichtingen wil omtrent de reünie en de expositiematerialen, kan bellen: Telefoon 01107 - 2196 of 2067. De festiviteiten gaan ook niet voorbij aan de kinderen die nu op school zijn. Voor hen wordt er op 19 juni a.s. een speciale dag georganiseerd. Van donderdag 19 juni tot en met zondag 22 juni worden de Veerse Meer Dagen georganiseerd, met tal van ak tiviteiten op en rondom het water. Gast- gemeente is dit jaar Kortgene en het is begrijpelijk dat er tal van dingen staan te gebeuren. Er komen uiteraard uitvoerige programma's die op dit mo ment nog „in de maak" zijn. Ook de evenementenkommissie van de Kortgeense Middenstandsvereniging doet aan dit gebeuren mee en organi seert op zaterdag 21 juni een grote braderie, waar belangeloos enige stands ter beschikking gesteld worden aan be oefenaars van huisvlijt. Hobbyisten die menen iets bijzonders of iets leuks ten toon te kunnen stellen, worden bij deze in de gelegenheid ge steld om zich aan te melden bij voor noemde evenementenkommissie, p/a mevr. W. de Wit, Hoofdstraat 65, Kortgene, Telefoon 01108 - 2113. Er kan uiteraard slechts een klein aantal stands belangeloos ter beschik king gesteld worden. Duswie het eerst komt, het eerst maaltHet is uiteraard niet de bedoeling commer ciële aktiviteiten te ontwikkelen. Uitslag wedvlucht Bapaume op 264. 1 A. J. Bouterse 180.965 11.42.16 125 2 L. de Fouw en zn 175.191 11.48.02 124 3 H. Verburg en zn 176.509 11.53.36 123 4 W. C. Leenpoel 174.676 11.53.08 122 5 S. Branderhorst 174.580 11.53.06 121 6 J. de Kam 174.451 11.53.36 120 7 Gebr. Kesteloo 175.215 12.01.56 119 8 Komb. Verwei 176.828 12.06.10 118 9 H. J. v/d Moere 174.199 12.05.00 117 10 P. J. Wilderom 176.791 12.16.33 116 Hier moeten wij, dit terzijde, het vol gende even tussen lassen. In de roman „Elfstedentocht" van Jef Last, blz. 39, lezen wij: Wietse van Jelle Manskop had hem (Wiebren Douma), in de leu genbank, verhalen verteld over de tijd toen de walvisvaarders nog uit Workum de Poolzeeën bevoeren en hoe, in de dagen van Koningin Elisabeth, paling schippers uit Workum zich bij de grote brand van Londen zo dapper gedroegen, dat zij ten eeuwige dage het recht ver wierven, een aak met paling vlak voor de London Bridge te leggen. Raadplegen dan de Alg. Winkler Prins, deel 2, blz. 275 en lezen: Maximilien de Hennin, graaf van Bos- su, Z.-Ned. edelman (1542 Antwerpen 1578). In 1567 stadhouder van Hol land en Zeeland onder Alva. In de slag op de Zuiderzee (1573) gevangen ge nomen door de Geuzen, maar in 1576 uitgewisseld tegen Marnix van St. Al- degonde. In 1578 aanvoerder van de Generaliteits-troepen tegen Don Juan. Wij vervolgen nu weer ons verhaal. Uit de mond van juffrouw Poerstamper, onderwijzeres in de vierde klas van de o.l.s. te Kortgene, heriüneren wij ons over Jan Haaring het volgende. Het spaanse admiraal-schip, als wij dit wel hebben genaamd „Inquisttie", werd geënterd. Daarbij sprong Jan Haa ring als eerste Geus bij de vijand aan boord. Klom in de mast (zal wel moe ten zijn in één van de masten) en verwisselde de Spaanse vlag voor de Hollandse. Bij het omlaag klimmen trof een vijandelijke kogel hem en stortte hij dodelijk getroffen in zee. Zelfs de rumoerigsten onder ons wa ren bij zo'n vertelling dan stil. Dit was ook zo, als zij bijv. verhaalde over Lambert Melisz. Die op de vlucht voor de Spanjaarden dan zijn oude moeder, op een slee, over de bevroren Zuider zee, vanaf Noord-Holland naar Fries land, in veiligheid bracht. 's Middags werden in de Kuil van Marken aan boord van de „Prins Hen drik" de zeilen gestreken en kwam het schip ten anker. Voor het captains- dinner. Dit is het laatste diner aan boord van een schip vóór het bereiken van het reisdoel. Tijdens dit diner pleegt de kapitein bij monde van de oudste passagier te worden bedankt voor zijn goede zorgen. Nu, kapitein Kolk kreeg van Johan Luger te horen, dat hij een uitstekend vakman was. Had voorkomen dat het schip met man en muis was vergaan in die sloot. Hoe heet die ook weer, want Nederland had veel te veel vaarwaters, o ja, de Groeve. Maar hij had ook laten zien elk nauw bruggetje en sluisje feil loos te kunnen passeren (de hoofdvaar wegen in Groningen en Friesland wa ren nog niet (alle) gemoderniseerd!) Men had vanaf Appingedam tot hier op deze voormalige haring vijver overal „een eitje" tussen kunnen houden zonder een barstje te bekomen. Hij wist zijn woorden niet beter te onderstrepen dan namens zijn gezel schap persmuskieten kapitein en be manning een oorlam aan te bieden, om op gepaste tijd en zonder leerlingen aan boord, deze bel had hij horen lui den, genuttigd te worden. Het litertje drank ging gepaard met een kistje si garen, merk Karei I. Kapitein Kolk bedankte even waardig en gepast. Hoopte dat mijnheer Luger nog vele jaren „in het spionnetje" mocht kijken. Hij had deze reis een prettig begin van het nieuwe oefenjaar gevon den. met geschikte leerlingen aan boord. Had ook weer eens wat nieuws gehoord. Toen stond „Het Vrije Volk" op. Hof meester Dame moest voor het forum komen. Deze kreeg een ferm putsje wierook over zijn kalend hoofd gegoten. Om u tegen te zeggen. Zijn culinaire prestaties zouden tot het einde der da gen beroemd en.... berucht blijven. Want niet één lid van het gezelschap had dezer dagen zijn broekriem niet wat op moeten vieren Toen stond een redaktielid van „De Maasbode" op en zei: „Geachte aan wezigen, wij beleven nu een historisch moment. Want voor de eerste keer in de naoorlogse geschiedenis is de Ka tholieke Volks Partij het eindelijk eens met de Partij van de Arbeid „Houwen zo," riepen allen in koór. „Prachtig, want het mes van de geest snijdt hier niet altijd zo mooi in het hout!" Wij eindigen met ons verhaal. De verdere vaart naar Amsterdam verliep zonder bijzonderheden. In de hoofdstad aangekomen vond vlot de debarkatie plaats. Met een laatste handdruk. Raad de Rotterdammer: „De paardjes ruiken de stal!" Later mochten wij enkele journa listen nog eens ontmoeten. P. C. Noordhoek, Zierikzée.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1986 | | pagina 5