KRONIEK VAN OORQ-REVELAND Raadsvergadering Kortgene maI3t!^BP BIJOU M Vergadering V.0.0. GRATIS PUZZELPLEZIER VAN HET RODE KRUIS De kleurige KANVASM0DE van deze zomer BIJOU 9,15,19,enz. -Si-.'.JKf Ut verhael van deze weke, beste vrienden, is echt hin sprookje, mee un verhelieking van iemand die ut daehelukse leven anders zag dan dehene die a bie z'n kwam klaehe. De klaeher was un rieke veint, die a zó hierug was, daTurx op stille wehen ut licht van z'n auto uutdee om stroom te spaeren. De mensen meuhe mien hlad nie, dee~ um z'n beklag. En toch weet iederéén da nae m'n dóód oal m'n held nae liefdaeduhhe instelliengen haet, 'k snappe d'r niks van. D'n oaren docht us even nae en vertelde toen ut vol- hende verhael. TJn diere-verhael, mee un mörael. In de wei-je stieng un koei-je te knauwen en un bitje loei-je. \Le kreeg hezelschap van un keu, die was't allénug wezen beu. Ut verke oat ök hlad nie nae z'n zin, z'n staert zat ök hin lcrulle mi in. Bie de koei-je dee tun z'n beklag, d'r is hin mens die mien hraeg mag. Z'et oaltied over joe as best béést, je heeft wé melk, mè ik heve toch ut méést! Amme, m'n pootjes hae in de soep en spek, mè iederéén doe over mien mè hek. Mien motte ze nie, je za't nie beleve en toch doe'k de mensen zó vee heve. De koei-je docht diepe nae en zag 't bedroefde keutje stae. Toen klaerde z'n koei-je kop op en docht an z'n eihe strop. Ie zei: ut za wè komme om da'k noe heve, terwiel ak nog doe leve. O, docht de keu, ik hin nóód, 'k worre pas heëerd nae m'n dood. Nadat de geloofsbrieven waren on derzocht van de gekozen raadsleden, bij de aanvang van de gemeenteraadsver gadering op dinsdag 15 april te Kort gene, maakte dhr. Huibregtse bezwaar tegen het niet meedelen aan de raad van een schrijven van de Recron in zake een surfcentrum te Kortgene. Dhr. Blankenstijn was verontrust over een schrijven van het CNV, distrikt Zeeland, inzake konsekwenties van toe passing art. 36 WWV voor het projekt „Mensen zonder Baan". Hij wil hier over meer informatie hebben. Wethou der Van Noort zei, dat pogingen wor den gedaan om een en ander in breder verband te doen. Bij een volgend punt, aangaande grondruilingen te Kats, was dhr. Blan kenstijn van mening dat de transaktie op sommige punten vreemd overkomt. Terwijl dhr. De Looff vroeg of dat niet eerder geregeld had moeten worden. We hebben nu maar goed te keuren. De burgemeester zei hierop dat het normaal anders gaat, maar ze vraagt nu te besluiten zoals is voorgesteld. Het volgend punt is een voorstel tot wijziging van de legesverordening. De heer Van Damme vraagt wanneer de af bouwkosten ophouden, terwijl dhr. Geelhoed opmerkt, dat veel kosten on bekend zijn. Aan dhr. Van Damme werd meege deeld dat dit afbouwen binnen 2 a 3 jaar zal zijn en dhr. Geelhoed kreeg als antwoord dat het mogelijk is om, als de bedragen hoger uitvallen, bij te stellen. Bij een volgend punt „meerjarenplan ning dorpsvernieuwing" spraken ver schillende raadsleden hun tevredenheid hierover uit. Deze werken, aan wonin gen en straten, zullen de gemeente ca. 1,5 miljoen gulden kosten. Dhr. Huibregtse was biizonder tevre den over de medewerking van de be treffende ambtenaar voor de toelich ting. Hij hoopt dat de uitvoering ge schiedt zoals in het voorstel staat. Ook mevr. Van Oeveren zei, dat we als gemeente hieraan mee horen te be talen. Dhr. Blankenstijn was positief, al was hij wel van mening, dat we als gemeente onze rug zullen moeten krom men om dit bedrag te kunnen opbrengen Nadat ook dhr. De Smit zijn erken telijkheid had uitgesproken over de duidelijke uiteenzetting, zei de burge meester tevreden te zijn over de brede steun uit de raad. Ze vindt de aan vragen redelijk en ziet geen moeilijk heden bij de financiering. Mochten die er komen, d?n zullen we niet schromen om opnieuw aan te vragen. We gaan volgens het programma te werk, maar bijstellen zal altijd mogelijk zijn. Uit de toelichting blijkt, dat de eigen bijdrage van de gemeente 250.000, beloopt. De aanvraag uit de provinciale knelpuntenpot is 164.362,groot, ter wijl voor het extra miljoen een aan vraag van 100.000,is gedacht. In een volgend punt wordt een bij drage van 1500,gevraagd voor de aanschaf van een computer-tomograaf De stichting kankerpreventie Zeeland te Middelburg voert aktie voor het ver krijgen van medewerking van de staats secretaris van WVC voor de aanschaf van een mobiele computer-tomograaf voor Zeeland. Hiervoor zal Zeeland zelf een bedrag op tafel moeten leggen. De heren De Smit, Blankenstijn en De Looff vinden dit een goede zaak, maar vragen hoe men aan ƒ1500,komt Wethouder Van Noort zegt het antwoord schuldig te moeten blijven, hoe men aan dit bedrag komt. Dhr. De Looff zag liever een bedrag van 1,per persoon, per inwoner. Ook dhr. Blankenstijn denkt in die richting. Mevr. Van Oeveren zegt dat het er om gaat of het college gemach tigd wordt om door te gaan. Ze wil daar later op terugkomen als er wat meer konkreets bekend is. Gehoord de besprekingen, zegt de burgemeester niet te zullen schromen om met een hoger bedrag te komen. Het laatste punt van de agenda is een voorstel tot verkoop van het pand Voorstraat 65 te Colijnsplaat aan dhr. B. K. Breeman uit Oudelande. Hij wil in dit pand een winkel vestigen voor verkoop van zelfvervaardigd geluid speelgoed en onderdelen hiervan. In het pand Beatrixstraat wil hij dan een pop pentheater beginnen voor max, 40 per sonen. Omdat voor de koper de koop tegelijk moet plaatsvinden met verkoop elders, is het gewenst het besluit niet uit te stellen. Dhr. Breeman is bereid tot aankoop over te gaan voor een be drag van 130.000, Dhr. Blankenstijn is bij voorbaat ak koord. Er is weer een kans dat een bedrijf gevestigd kan worden. Ook dhr. De Smit is blij dat het verkocht gaat worden. Hij vindt het belangrijk dat weer nieuwe aktiviteiten ontplooid worden. Ook dhr. De Looff laat zich in die zin uit. Bij de rondvraag brengt mevrouw Heijers de inrichting van de peuter speelzaal ter sprake. Er is een krediet beschikbaar voor gesteld en dan moet het ook uitgevoerd worden. Er moet wat druk achter gezet worden. Hierna wordt aandacht besteed aan het vertrek uit de raad van wethouder Van der Weele en het raadslid Hui bregtse. Nadat de burgemeester had gememoreerd wat in de huidige samen stelling tot stand is gekomen en dat 492 voorstellen zijn behandeld, dankte ze de raad voor de medewerking bij de behandeling hiervan en wenste ze de nieuwe raad sterkte en wijsheid toe in de komende zittingsperiode. Hierna zei ze aan het adres van wet houder Van der Weele: „Als ik me nu bepaal bij het afscheid, dan kan ik zeggen dat dhr. Van der Weele zitting heeft sedert 1968 en wel als opvolger van uw vader, wijlen M. van der Weele. Hoewel ik u nog maar een paar jaar ken, weet ik toch uit eigen waarneming, uit de stukken en uit hetgeen men mij vertelde, dat u een geinteresseerd raadslid bent geweest. Iemand met een zakelijke kijk op de dingen. U hebt ook tijdens uw wethouderschap uw werk serieus gedaan en anderen ruimte ge geven om hun meningen te ventileren. U straalt een zekere rust uit, bestudeert de zaken in alle rust en bespreekt ze ook op die manier om tot een goed besluit te komen. Als raadsvoorzitter dank ik u hiervoor.." Tot. dhr. Huibregtse zei ze o.a.: „U bent als opvolger van dhr. Filius in 1982 in de raad gekomen. Bij uw start wees mijn voorganger er op. dat u in een soort middenpositie zat. Hij zag u ^en beetje als vertegenwoordiger van de alochtonen. Na 4 jaren kunt u zelf uitmaken hoe die periode voor u is geweest. Ik heb u leren kennen als een maatschappelijk geinteresseerd ie mand, die de neiging heeft de zaken wat ruimer te beschouwen. Ik weet het niet precies, maar in uw drang om voldoende inbreng te kunnen leveren in uw fraktie, in de raad, kommissies en gemeenschappelijke regelingen, zijn dit de redenen wellicht om er mee te stoppen." „Ik wens u beiden met de uwen het allerbeste toe in de toekomst. Ik zeg u beiden hartelijk dank voor alles wat u, als lid van de raad hebt gedaan. Ook namens het college, secretaris en alle medewerkers en namens de bevolking." Als aandenken aan de gemeente bood ze aan beiden het bekende glas-in-lood schildje met het gemeentewapen aan. Het oudste raadslid, dhr. De Smit, zei dat dhr. Van der Weele gestart is als CHU en eindigen zal als CDA. De ont wikkelingen staan nu eenmaal niet stil. Er wordt meer en meer aan de weg getimmerd en er moet binnenskamers heel wat worden verwerkt. Er was een grote tot zeer grote waardering voor de wijze waarop u het werk heeft ge daan. U hebt in al die jaren heel veel tijd en inzet aangewend voor de ge meenschap. In meerdere colleges had u te maken met een afgevaardigde uit de PvdA. Het is uw instelling om men sen mee te laten doen uit een zo groot mogelijk deel van de bevolking. Har telijk dank namens de raad en we spre ken de wens uit, dat ook in de komende jaren een rijke inhoud kan worden ge geven temidden van met name uw ge zin. De 2de mei komen we hierop terug tijdens een afscheidsreceptie. U, mijnheer Huibregtse, gaat de po litieke arena verlaten. Een naar ons ge voel is de zittingsperiode te kort ge weest. De laatste jaren worden dan in tensiever en dan gaat u weg. Het is jammer voor de zaak en waarschijnlijk ook voor u. We wensen u en uw gezin in uw veel opeisende baan veel goeds toe. En als het dan niet in de raad is, toch is het goed dat een mens een stukje van zijn kunnen inzet voor de samenleving. Dhr. Huibregtse, die na 4 jaar raads lidmaatschap zich niet meer herkies baar heeft gesteld, zei dat die periode razendsnel is voorbijgegaan. Toen hij voor deze funktie werd gepolst, heeft hij niet direkt „ja" gezegd. Hij was zich ervan bewust dat één en ander veel tijd en energie zou kosten. De laatste maanden is hem gevraagd waarom hij zich niet meer herkiesbaar stelde. Een aantal facetten heeft hierbij een rol ge speeld, maar „tijd" was de^grootste fak- tor. Wanneer men goed wil funktione- ren is het nodig dat men zich frekwent van alles op de hoogte stelt. Hij is bijzonder blij, dat Janny van Twist hem opvolgt. Niet omdat ze de eerste vrouw is die in de fraktie zitting heeft, maar omdat ze kwaliteiten heeft om aan het raadslidmaatschap inhoud te geven. Hij dankte allen voor de kollegiale opstelling en wenste de raad alle kracht en wijsheid toe om inhoud te geven aan datgene waarvoor we moeten staan. Wethouder Van der Weele zei dat er nog vele zaken lopen, die de aandacht vragen en die hij nog graag zou hebben afgerond. Vele plezierige zaken zijn de raadstafel gepasseerd, maar ook onder werpen met de nodige problemen. Hij heeft hierbij altijd getracht om begrip op te brengen voor eikaars standpunten. Veel raadsleden kwamen, in die 18 jaar, en gingen. Hetzelfde kan ook gezegd worden van burgemeesters en mede werkers. Hij dankte de burgemeester voor de waarderende woorden aan zijn adres. Ook dankte hij wethouder Van Noort en zijn voorganger voor de goede verstand houding en begrip voor eikaars stand punten. Dit geldt ook voor de secretai'is, die hem tijdens het loco-schap heeft bijgestaan. Hij had graag de politiek in zijn praatje achterwege gelaten, maar hij heeft zich gestoord dat het CDA on duidelijk voor de PvdA is overgekomen. Hij heeft getracht duidelijkheid in zijn beantwoording naar voren te bx'engen. Dit kan dus geen reden zijn om het CDA in de komende periode buitenspel te zetten. Hij wenst iedereen wijsheid toe bij het nemen van beslissingen. De vergadering werd dan gesloten. REKTIFIKATIE OVER DE COLLEGEVORMING TE KORTGENE In het artikel van afgelopen week over de college-vorming in de gemeen te Kortgene staat vermeld, dat het CDA geen kandidaat heeft gesteld voor de aanstaande college-vorming. Deze op merking is onjuist. In de vergadering van 22 maart 1986 is door bestuur en fraktie van het CDA Kortgene besloten mevr. J. A. de Looff - de Wild voor te dragen als kandidaat voor het wethoudersschap. Tevens is door het CDA unaniem besloten te kie zen voor een afspiegelingscollege, sa mengesteld uit wethouders van de twee grootste politieke partijen in de raad van Kortgene en met zo breed mogelij ke ondersteuning van de raad. Dit standpunt is diezelfde dag meegedeeld aan de lijsttrekker van de PvdA. Deze mening is op de eerste bijeen komst van het Senioren Convent van 4 april 1986 door de fraktie-voorzitter M. de Smit naar voren gebracht als het standpunt van het CDA in Kortgene. PV DE BLAUWE DOFFER K0RTG. Uitslag wedvlucht St. Ghislain op 194. 1 J. C. de Fouw 2 W. C. Leenpoel 3 W. M. Bouwense 4 H. C. Vex'burg en zn 5 P. de Waal en zn 6 T. Soeteman 7 W. C. Leenpoel 8 J. van Belzen 9 J. M. Goulooze 10 Gebr. Kesteloo 125.465 126.335 128.772 127.066 128.719 125.468 2 128.599 124.154 124.061 12.12.29 12.16.11 12.18.51 12.18.05 12.19.52 12.17.00 12.18.22 12.22.53 12.19.12 12.19.27 KURSUS "EEN ZIEKE VERZORGEN IN EIGEN HUIS" Noord-Beveland: medio mei gaat in Wissenkerke een kursus van de kruis vereniging van start. Het gaat om een kursus „Een zieke verzorgen in eigen huis". De leergang is in eerste aanleg be doeld voor mensen, die thuis daadwer kelijk een zieke te verzorgen hebben, maar ze is ook uitexmrxate geschikt voor andere belangstellenden. Er wordt aan dacht besteed aan facetten als: het verzorgen van de zieke, het tillen van de zieke, bed verschonen met de zieke erin, gebruik van medicijnen en hulp middelen. Er wordt niet alleen gepraat over ziek-zijn en de verzorging daar omheen, maar de kursisten worden ook in de gelegenheid gesteld een aantal praktische handelingen zelf te oefenen. De kursus omvat 6 avonden en wox-dt gegeven door: de wijkverpleegkundigen v/d Kreeke en Slabbekoorn. Plaats: wijkgebouw Wissenkerke, Dorpsweg 56. Tijden: woensdagavonden van 19.30 21.30 uur (vanaf 14 mei). Inlichtingen en aanmeldingen: vóór 1 mei tussen 12.30 en 13.30 uur op tel. 01107 - 1372 en 01108 - 1378. Bijdrage voor leden 1,50 en voor niet-leden 2,50 per avond. TAFELTENNIS: Klubkampioenschappen. De onderlinge strijd om het klub- kampioenschap van Slagvast bracht na genoeg geen verrassingen. Evenals vo rig jaar waren het dezelfde personen die deze titel in ontvangst mochten ne men. Toch gaven deze kampioenschap pen een gunstige ontwikkeling te zien. Zowel bij de senioren als bij de jeugd zijn de verschillen kleiner geworden. Het zal daax-om ook voor de huidige kampioenen steeds moeilijker worden hun titel vast te houden. Voorlopig voeren zij echter de lijst als volgt aan: Senioren: 1. Hans v/d Kraan. 2. Jos Breas. 3. Gerrit de Graag. Junioren/aspiranten: 1. Stefan Nagelhout. 2. Bert Sandee. 3. Herbert Keizer. Pupillen/welpen: 1. Kristiaan van Weye. 2. Jos Meester. 3. Peter v/d Kreeke. START TENNIS-KOMPETITIE VAN SLAGVAST Op 12 april j.l. is het zomerseizoen voor de tennisvereniging „Slagvast" te Kampexiand begonnen. De verschillen- de wedstrijden worden gespeeld op de buitenbanen en bij slecht weer kan er worden uitgeweken naar de binnenbaan. Er is een verdeling gemaakt in: heren enkel, dames enkel, dames dubbel, he ren dubbel en gemengd dubbel en 45 plus. Er komt wekelijks een overzicht van de verschillende wedstrijden die ge speeld worden. De Vereniging Voor Openbaai- Onder wijs afd. Wissenkerke houdt op don derdag 24 april a.s. haar jaarlijkse ledenvex-gadering in de o.b.s. De Vliete, Julianastraat te Wissenkerke en de aan vang is 19.30 uur. Na afloop van de ledenvergadering om plm. 20.30 uur spreekt mevr. R. Hofman over: Het Humanistisch Vor mingsonderwijs (H.V.O.), waarbij ieder een die hier belangstelling voor heeft, van harte welkom is. TUBERCULOSEBESTRIJDING Met ingang van 1 juni 1986 zal de dienst tuberculosebestrijding van de Pi'ovinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis worden overgedragen aan de D.G.D. Zeeland en deel uitmaken van de afdeling infektieziektenbestrijding. In de lokaties van dienstverlening zal niets veranderen. Het consultatiebureau Terneuzen (telefoon 01150 - 12130) en consultatiebureau Vlissingen (telefoon 01184- 18395) blijven bestaan. De mo- vaste standplaatsen en op de gebruike- biele x-öntgenbus blijft wekelijks op lijke tijden voor spreekuur beschikbaar. Afspx-aken via telefoon 01184 - 18395. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING Met ingang van 1 met 1986 zal de dienst geslachtsziektenbestrijding van de Provinciale Vereniging Zeeuwse Kruis worden ovex-gedragen aan de Dis- trikts Gezondheidsdienst Zeeland (DGD) en deel uitmaken van de afdeling in- f ektieziektenbestrij ding. De dienstvex-lening zal dan uitgaan van de DGD, Markt 39-41 te Middel- bux-g. Spreekuur maandag-, woensdag en vrijdagmorgen van 09.0012.00 uur, telefoon 01180 -35616 of 01180 -34085; vragen naar sociaal verpleegkundige ge slachtsziektenbestrijding Jacqueline Raaijen. Voor infox-matie kan men met ingang van 1 mei 1986 gebruik maken van de telefonische infolijn van de DGD Zee land: 01180-38384. pgcelt u graag'. Dan is hier goed nieuws vooi ij Naast bctangri|ké rnlor- matiesiauttiotbekende Rode Kruispunelbladdc Maruthon tefcrriswrrf vol,li|ie punrls Wannéér u regelmatig.**" ot meer oplossingen inzendt, krijgt ild* blad helemaal gratis Kosten; slethht,1.50 per optóssmg En hoe m«r oplossingen u opstuurt, hóe méér kans op een prachtige po|Snatuur l.|k Elke maand rijn er pripen t wv ruim 110 ODO.- te winnen Puoélge/el lip mee en help het Rode gruis helpen Schrijf snel naar het Nederlandse Rode Kruis, Postbus 28120.2502 KC OenHaag, Ot bel 070-846602/03 Bedankt! i oeze zomer -• Tientallen modellen, groot en klein, buidels, zakken enz. in de felle modekleuren vanaf KIJK 00K IN ONZE BUITENWINKEL Lange Delft 44 - Middelburg De zaak op de hoek

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1986 | | pagina 2