NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD V riendendieiist Sponsor Tennis T.S.I, in Goes SPORT-AGENDA In dit nummer: Toneel en muziek te Kortgene No. 4215 Donderdag'3 april 1986 89e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs ƒ20,— per jaar. Franko per post ƒ35,— per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Verhuizing. Hij werkte al enige tijd in één van Zeelands mooie dorpen, maar nu had hij er ook een huis naar zijn zin ge vonden. Hij verheugde zich reeds bij de gedachte, dat zijn dagelijkse reizen tot het verleden zouden gaan behoren. Met vrouw en kindertjes zou hij zo spoedig mogelijk overkomen. Maar wat verhuizen betekent, weet alleen iemand, die het zelf heeft mee gemaakt. Dagenlang laadde hij zijn auto vol met allerlei nuttige en zelfs onnuttige voorwerpen. De „grotere" spullen wilde hij ook zoveel mogelijk zelf vervoeren. Helaas, zijn auto had wel een trekhaak, maar een karretje bezat hij niet. Geen nood, want op zijn werk ont moette hij iemand, van wie hij wel zo'n ding mocht gebruiken. Een man, die zelf ook pas verhuisd was, had met die kar z'n hele hebben en houden ver huisd. En die kar stond nu toch werke loos achter z'n huis. Er lag wel wat rommel in, maar dat kon er zo uitge daan worden. Hij kon 'm zó meenemen Adres. De volgende dag had hij verhuis- verlof opgenomen, 's Morgens vroeg reeds ging hij eerst de kar halen. Door alle zorgen aan zijn hoofd was hij ech ter het adres van z'n collega kwijt Of had die het vergeten te vertellen..? De telefoongids bracht de redding: Ooststraat 37 moest het zijn! Daar aangekomen ontdekte hij slechts serene rust engeen wagentje. Maar vlakbij, naast de oprijlaan stond wel een kar! Dat moest 'm zijn. De kar was leeg (heel attent van zijn vriend om dat alvast in orde te maken In huis was alles stil, maar z'n vriend was natuurlijk aan het werk. Netjes koppelde hij de kar aan zijn auto. Rustig reed hij de Ooststraat door, het dorp uit, naar z'n oude huis. Op naar de koelkast en het bankstel Brutaal. Het was lang rustig in Ooststraat 39. De zoon des huizes had die morgen vrij en de rest van het gezin had tijdelijk wat bezigheden buitenshuis. Wat ge rommel bij de oprijlaan deed de jongen ontwaken. Vader was zeker met de kar weggereden Nog ene half uurtje op de andere zij, je kon per slot van rekening niet altijd uitslapen Rond half tien toch maar naar de leerboeken voor die middag. Vader kwam net om de koffieEn toen de ontdekking van de diefstal. Vader wist van niets, moeder was even weg geweest en zoonlief had slechts ge rommel en een wegrijdende auto ge hoord. Woede, schrikonbegrip. Achtervolging. Nog verslagen door de brutale roof van hun kar, zat de zoon de Duitse naamvallen in te prenten. Z'n ogen dwaalden afEn opeensdaar zag hij door de Ooststraat een auto rijdenmet hun aanhangwagentje! Alles kwam toen in beweging. Nog net een vaag signalement (groene Re nault). Vader ijlde naar de auto en samen met zijn zoon zette hij de ach tervolging in. Gierende banden en een verbeten gezicht! Net buiten het dorp: stoplichten. Het „groene gevaar met aanhang" was ner gens te zien. Gokkenrichting de stad. Snelheden, die aan filmhelden van „Knight Rider" deden denken. Echter. geen auto met kar! Teleurgesteld, nog woedender, werd weer naar huis gereden. Men deed aangifte bij de politie, maar ach, dat wagentje zag je nooit meer terug.Dat zoiets toch kon gebeuren, in een dorp, op klaarlichte dag. Excuses. Die avond belde de collega zijn vriend de verhuizer op. Of hij zijn kar nog no dig had, want hij was er nog niet om geweestEven heerste er groot onbegrip aan weerskanten van de lijn! Wel gebruiktNog steeds in be zit....? OoststraatDaar woonde hij niet meer sinds een paar maanden! Telefoongids had het nieuwe adres nog niet. Toen ging de verhuizer een lichtje op. Wie woonde er op 39Had die ook een aanhangwagentje? Nou, dan zat hij „goed fout". Alles is toch weer goed gekomen. Er is zelfs om gelachen. Nog diezelfde a- vond kwam de kar weer terug in de eigen stal. En de aanklacht hebben ze weer ingetrokken H. Kampioen bij de heren het team van Infrodatec, met de bekende Noord- Bevelandse tennissterren: Han van Oe- veren; Vincent Wisse; Jan Vos; Peter Wolse; Arie Harinck; Piet Wisse; Jaap Jongh Visscher en Jan van Oeveren sr. Kampioen bij de dames voor de 3de keer het team van Special Mundi, met de speelsters: Janny Verschuure en Riet Breure. En de volgende speelsters van Noord-Beveland: Ineke Lamse; Dientje Harinck; Els Visser; Conny Bremner; Corry van Dijke en Tiny van Hee. Staand van links naar rechts: Tiny van Hee, Conny Bremner; Riet Breure en Els Visser. Zittend van links naar rechts: Corry van Dyke; Ineke Lamse en Dientje Harinck. Niet aanwezig op de foto Janny Verschuure. INFORMATIE-RUBRIEKEN GEMEENTE K0RTGENE EN GEMEENTE WISSENKERKE De toneelgroep van het VOO uit Wis- senkerke presenteert op vrijdag 11 a- pril a.s. in Dorpshuis „De Pompweie" te Kortgene „Pension Drie". Een klucht in drie bedrijven door Johan Blaaser. Met na afloop een optreden van „MAY DAY" uit Wissenkerke. De toneelgroep brengt met „Pension Drie" weer een zeer komisch toneelstuk op de planken, dat geschikt is voor mensen van plm. 6 tot jaar. Dit keer gaat het over een pension, waar de meest ondenkbare gebeurtenissen zich afspelen. Drie, een geinige volksman vol grap jes, maar hierin beslist niet kieskeurig, is samen met zijn vrouw Dini een pen sion begonnen. Maar de zaken gaan nog niet allemaal naar wens. Er zijn maar twee gasten. Ton, een enigszins melan cholieke jongeman met een sterk min- derwaardigheidskomplex. Hij studeert voor musicus, maar nog zonder veel resultaat en hij kan niet eens zijn pen- siongeld betalen. Als tweede gast is er mevrouw Dons, een gepensioneerde oude dame, die al leen leeft voor het kweken van plantjes. Er is ook een dienstmeisje, een spichtig kind, dat nogal snel verliefd wordt. Ook de dochter Bela komt met vakantie naar huis. Dan gebeurt er opeens van alles. Er komt een brief dat Marie, een vrolijke vrouw met haar zoon Miel komt lo geren. Nou, dat is dus best gezellig. Maar.... er komen nog twee gasten, hele deftige. En wel de heer Van Run ten en Zwiep, een hooghartig opvlie gend heerschap en zijn Augustine, een dame die het zeer hoog in de bol heeft. Dan volgen de meest dwaze situaties elkaar op. Het komt zelfs zover, dat meneer Drie mevrouw Augustine als magnetiseur van haar hoofdpijn pro beert af te helpen. Zeer tot ongenoegen van de heer Van Runten en Zwiep, die hier de politie bij haalt. Maar ook in Pension Drie kijkt Amor om de hoek enEind goed, al goed!! Al met al een stuk dat een vrolijke avond belooft. De personen die meedoen zijn: Drie, pensionhouder Dick Ruijsbroek; Dini, zijn vrouw Riet Hanenberg; Bela, hun dochter Margreet Houterman; Van Runten en Zwiep, industrieel Jan Brehm; Augustine, zijn vrouw Toby Cino; Ton van Maarlense, hun neef en pensiongast Henk Buwalda; Marie Koopman Riet de Nooyer; Miel Koopman, haar zoon Menno Weber; Leentje, dienstertje Ans Tange; Van Santen, politieman Toon Schijffers; Dons, pensiongast Louise Probert. De regie is in handen van Ineke Ruijs broek en de souffleuse's zijn: Ineke Ruijsbroek en Ria Schijffers. In de pauze zal er een verloting ge houden worden. Na afloop zal er gelegenheid zijn om te dansen op de muziek van „MAY DAY" uit Wissenkerke. De samenstel ling van de band is als volgt: Marjolein Boot zang; Henk Buwalda solo gitaar; Thieu Vos slaggitaar; Hans Schalk basgitaar; Frank Jungerius keyboard; Jacco van Boven drums en zang. De aanvang is om 20.00 uur en de zaal is open om 19.30 uur. De kaarten a 2,00 voor kinderen tot 12 jaar en 3,50 voor volwassenen zijn verkrijg baar bij L. J. de Looff. Hoofdstraat 48 te Kortgene en vanaf 19.30 uur aan de zaal. Een kruiwagen heeft niet altijd een even rond wiel VOETBAL Zaterdag 5 april: 's-Heer Arendskerke 1 Colpl. Boys 1 (2.30 uur) Colpl. Boys 2 Wemeldinge 3 (2.30 uur) Colpl. Boys 3 SSV3 (12.45 uur) SKNWK Al Colpl. Boys Al (11 uur) Zierikzee C2 Colpl. Boys Cl (11 uur) Colpl. Boys Dl Meeuwen D2 (10 uur) Domburg El Colpl. Boys El (10 uur) Colpl. Boys F Meeuwen F (10 uur) Bevelanders 1 Apollo 1 (2.30 uur) Wolfaartsdijk 2 Bevelanders 2 (2.30 u) Yerseke 5 Bevelanders 3 (12.45 uur) Bevelanders 4 Middelburg 6 (2.30 u) Dames: Bevelanders Serooskerke (11.00 uur) GPC BI Bevelanders BI (11.00 uur) Bevelanders Cl Cortgene Cl (11 uur) Bevelanders Dl Dauwendaele D2 (10.00 uur) Bruse Boys F Bevelanders F (10_uur) Waarde 1 Wissenkerke 1 (2.30 uur) Wissenkerke 2 Yerseke 3 (2.30 uur) Wissenkerke 3 Wolfaartsdijk 3 (2.30 uur) Dauwendaele 4 Wissenkerke 4 (12.45 uur) Veere BI Wissenkerke BI (12.45 uur) Wissenkerke Cl Middelburg C3 (11 u) Serooskerke Dl Wissenkerke Dl (10.00 uur) Middelburg El Wissenkerke El (10 u) Wissenkerke F Cortgene F (10 uur) Kats 1 GPC 1 (2.30 uur) Middelburg B4 Cortgene BI (2.30 u) Cortgene Dl Oostkapelle D2 (10 uur) Meeuwen El Cortgene El (10.00 uur) Zondag 6 april: Cortgene 1 Jong Ambon 4 (2.30 uur) Hansw. Boys 3 Cortgene 2 (12.30 uur) HENGELSPORT Zaterdag 5 april: Kompetitiewedstrijd te Colijnsplaat, inschrijven: 12.0012.30 uur; vissen: 13.00—15.30 uur. BILJARTEN Vrijdag 4 april: B.V. Revanche B.V. Micha (uit We meldinge) om 8.00 uur. Dinsdag 8 april: B.V. Revanche B.V. De Kroon om 8.00 uur. SIMAVI - K0LLEKTE Tijdens de SIMAVI-kollekte, die ge houden werd van 17 t/m 23 maart j.l. werd in Wissenkerke met behulp van 10 kollektanten 1118,90 bijeengebracht. Deze kollekte bracht te Kats op het bedrag van 188,50. KOFFIECONCERT BRASSBAND "WILHELMINA" COLIJNSPLAAT Op maandag 31 maart (Tweede Paas dag) gaf de Brassband „Wilhelmina" uit Colijnsplaat een koffieconcert in het Dorpshuis „De Brug" te Colijnsplaat o.l.v. de dirigent, dhr. C. Cevaal. Voor een talrijk publiek werd een gevarieerd en aantrekkelijk programma uitgevoerd, dat bijzonder op prijs werd gesteld. Alle nummer werden op des kundige wijze aangekondigd en van kommentaar voorzien door dhr. C. van Loo. Uit de steeds groter wordende be langstelling, blijkt dat deze concerten, waarmee „Wilhelmina" enige jaren ge leden is begonnen, zeer in de smaak vallen. De voorzitter van de Brassband „Wil helmina", dhr. J. Korsuize, dankte na afloop de medewerkers aan dit concert en het publiek voor de aandacht hier aan geschonken. Verder deelde hij mee, dat op vrijdag 4 april een onderling solistenconcours in het Dorpshuis zal worden gehouden. Aanvang 19.00 uur. Kruiswoordpuzzel no. 972 Horizontaal: 1. soort bril - 7. zeegroen 13. uitroep - 14. glazen knikker - 16. rivier (Spaans) - 17. plaats in Afrika 19. jongensnaam - 20. stelregel - 21. voordeel - 23. Noord-Europeaan - 24. wondvuil - 25. sportterm - 27. voeg woord - 28. de jongere - 29. duur van de dingen - 31. jongensnaam - 32. meisjesnaam - 33. roofdier - 35. in per soon - 37. Frans lidwoord - 38. nootje 39. immer - 41. bevestiging - 42. deel van een roeiboot - 43. klaar - 45. afge sloten stand - 47. slordig - 50. als eerder 52. loco-burgemeester - 53. godin - 55. geheel de uwe - 56. voorzetsel - 57. Europeaan - 59. water in Brabant - 60. onmeetbaar getal - 61. geheel van bouw landen - 62. schil - 64. plaats in Drente 66. water in Utrecht - 68. struik - 70. handvat - 72. vuilnishoop - 74. drank 75. druk - 77. jongensnaam - 78. tus sentijd - 79. schatting. Verticaal: 1. ergens heen leiden - 2. grondsoort - 3. vrolijk en bekoorlijk 4. vervoerbedrijf - 5. wandversiering 6. boeket - 7. afsluiting - 8. lidwoord 9. leraar - 10. bestuurder - 11. nako melingschap - 12. zwervend volk - 15. geheel ontwikkeld insekt - 18. bijwoord 20. op dit moment - 22. sportartikel 24. aanmatiging - 26. en dergelijke - 30. dun - 32. tandarm zoogdier - 33. fa milielid - 34. vertrek - 36. kledingstuk 38. kostuum - 40. aanwijzend vnw. 44. schijnvrucht - 46. reeds - 48. Frans voegwoord - 49. vogel - 51. Europium 54. gebergte in Zuid-Amerika 56. de onbekende - 58. grove tarwe - 61. larve 63. titel - 64. hetzelfde - 65. droogoven 67. getij - 69. gang - 70. van het heilige Roomse rijk - 71. meisjesnaam - 73. steensoort - 75. prijs - 76. voormalig.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1986 | | pagina 1