Vervolg C.D.A. in Kortgene Vrije Gemeente Belangen in Wissenkerke Kiesvereniging Gemeente Belangen in Kortgene op Noord-Beveland en hun verkiezingsprogramma's De partijen Partij programma van de S.G.P. in Kortgene Toneelavond met muziek te Geersdijk op zaterdag 8 maart Oplossing van zegge en schrijve: Opening nieuwe zaak Fa. Flikweert en Zn. gaf grote drukte goede harmonie met betrokkenen ver lopen. Zakelijke bevredigende afrondin gen werden gemaakt. Meer en meer blijkt dat een niet gering percentage tweede woningbezitters graag gebruik maakt van de verkoopmogelijkheden die bij de dorpsvernieuwing geboden wordt. Wat de dorpshuizen betreft, we heb ben deze als gemeente helpen oprichten We zullen ze met alle inzet handhaven. Een plaats waar activiteiten kunnen plaats hebben in welke vorm dan ook is een redelijk alternatief vóór algemene ontwikkeling en tégen verveling. Colijnsplaat heeft het wat moeilijk maar ruimte geven voor cultureel ge beuren, tentoonstellingen, films, lezin gen e.d. moeten stimulerend werken. Het is nooit aangepakt en zal nu moe ten gebeuren. Evenzo de zorg voor de ouder wor dende mens. Met name zij die met het originele werk wat hun leven vulde, zijn afgerekend. Tussen de 60 a 65 jaar is men te jong om volledig teruggeworpen te worden op eigen stil geworden om geving. Een passende vorm van aan vulling moet toch gevonden kunnen worden. We hopen dat velen er in mee willen denken. Het bezig zijn tot op hoge leeftijd, lichamelijk zowel als gees telijk bevordert de gezondheid eerder dan dat het schaadt. Zijn gezondheids problemen aan de orde, dan menen wij dat de gemeente een aanvullin gop de bestaande zorg kan verlenen. Hoe lan ger men zelfstandig kan wonen, hoe be ter in veel gevallen. Plaatselijke politiek lijkt soms van geen betekenis. Toch als de inzet en de bereidheid om in te haken bij de bur gers mede aanwezig is, kan het leven heel wat aantrekkelijker zijn en blijven dan het voor velen nu soms verloopt. De C.D.A.-fractie zal in ieder geval een aanzet geven daaraan te bouwen. Van belang is dat ook wij daarin gedra gen worden door de burgers. Ovefweeg niet alleen, maar breng uw stem uit op het C.D.A. U weet het toch: een stem op het C.D.A. blijft een C.D.A.-stem. Namens het C.D.A., Lijsttrekker M. de Smit. De grote aandacht gaat uit naar de verkeersveiligheid op héél Noord-Beve land. Ook de recreatie heeft de volle aandacht, waarbij aangetekend wordt dat de belangen van de eigen inwoners centraal moeten staan. Een schoon en leefbaar milieu. Een heel groot aandachts-onderwerp is het behoud van het voortgezet on derwijs op Noord-Beveland. Ook de laatste MAVO op Wissenkerke dreigt te verdwijnen. Met alle ten dienste staande middelen zal hier tegen ten strijde worden getrokken. Ook een be langrijk punt voor Vrije Gemeente Be langen is de bejaardenzorg. Laat ze niet alleen staan, is de bezorgde kreet van de belangenvereniging. Dan ten laatste, maar zeker even belangrijk is de uitbreiding van de werkgelegen heid. Dit waren enkele belangrijke pro grammapunten, die iedereen toch moet aanspreken. Aansluitend aan de werk gelegenheid zou het wenselijk zijn dat er meer kansen worden geschapen voor het vrije ondernemerschap. Ook het vrije kamperen bij de boer moet be vorderd worden. Dit kan door de voor waarden te vereenvoudigen en met de uitbreiding van meer eenheden. Dan nog wat wensen die Vrije Ge meente Belangen op een lijstje heeft staan. 1. Vinger aan de pols wat betreft de Oosterschelde. 2. Uitbreiding jacht haven op een laag pitje houden. 3. De zomerse wachttijden bij de sluis te Katseveer voorkomen. 4. Kleine kernen leefbaar maken en houden. U ziet, wat oude aandachtszaken, maar ook heel wat nieuwe frisse ideeën. Kunt u zich hier in vinden? De vol gende kandidaten rekenen 19 maart op uw stem. 1. Rien Remijnse Kamperland. 2. Jan Bareman Wissenkerke. 3. Huib Geluk Geersdijk. 4. Henk Pol Wissenkerke. 5. Juke Hasken - Duijser Kamperl. Joh Remjjnse maakt na 16 jaar plaats voor jongere generatie. Vier gemeenteraadsperioden heeft Joh Remijnse op Wissenkerke volgemaakt. Zestien jaar lang was hij de lijsttrekker van de lijst Vrije Gemeente Belangen in Wissenkerke. Best een lange tijd, maar een plezierige tijd, zegt hij zelf en allemaal onder één voorzitter, bur gemeester P. Wisse. Waarom hij ermee stopt, is natuurlijk de eerste vraag. Plaats maken voor een jongere generatie, nieuwe inzichten, nieuwe ideeën, wat in deze tijd toch zeker ook nodig is. En benadrukt hij, ik heb mijn tijd gehad na zestien jaar raadslidmaatschap. Vijftig jaar bestaat nu de vereniging van Vrije Gemeente Belangen en ook is er al die vijftig jaar een vertegenwoordiger van deze vere niging in de raad geweest. Natuurlijk is er in die tijd veel ver anderd, aldus dhr. Remijnse, vooral de periode die ik zelf heb meegemaakt. Kijk in de eerste plaats maar eens naar het toerisme en de vele uitstekende voorzieningen die in die periode ge realiseerd zijn. Zelf heeft Vrije Ge meente Belangen bij verschillende voor zieningen een flinke vinger in de pap gehad, zoals de sportkomplexen, jacht haven en de begraafplaats Kamperland. Alleen is dit allemaal natuurlijk niet gedaan, altijd in samenwerking. Maar de positieve opstelling wat betreft ge meentelijke opbouwende zaken, is altijd ons streven geweest en zal het ook blijven. Na het vertrek van dhr. Remijnse liggen hem en met hem de vereniging, toch nog wel wat zaken op het hart, die hij graag gerealiseerd zou zien. Al lereerst de rekreatie, kwantitatief zal dat haast wel aan de grens zitten, maar kwalitatief kan er nog wel het één en ander gedaan worden. Ik denk hier bij aan meer toiletten langs het Veerse Meer en de toegankelijkheid, vooral aan de westkant van het Veerse Meer. Milieu-beheer is uiteraard een prima zaak, waar wij vierkant achter staan. Echter moet het niet zo zijn, dat een klein groepje mensen alles in het ex treme door gaat voeren. Want dan kun nen we over enige tijd nergens meer met fatsoen wandelen of genieten van diezelfde natuur waar we in leven. Nog een laatste wens van de schei dende lijsttrekker is, meer evenwicht in de samenstelling van de Wissen- kerkse raad. De nieuwe lijsttrekker. Jong, belangstelling in alles wat de gemeentelijke zaken aangaat en wil beslist geen politiek bedrijven. Dat is eigenlijk in het kort een omschrijving van Rien Remijnse, zoon van Joh. Re mijnse. Het gaat dus over van vader od zoon. 26 jaar jong is Rien en uiter aard heeft hij de gemeentelijke betrok kenheid met de paplepel ingegoten ge kregen. Nieuwe eigentijdse ideeën horen bij zijn leeftijd. Dat dit geen warse ideeën zijn, komt wel uit in het streef pro gramma wat samen met de achterban van de belangenvereniging is opgesteld. Inwoners van de gemeente Kortgene, Ongetwijfeld heeft u onze naam Ge meente Belangen reeds eerder gehoord of gelezen en u daarbij afgevraagd wie of wat Gemeente Belangen dan wel mag zijn. Welnu, wij zijn een groep in woners van de gemeente Kortgene, die proberen via de komende gemeente raadsverkiezingen op 19 maart a.s., één en het liefst meerdere zetels in de raad te bemachtigen. Waarom? Omdat wij andere ideeën hebben over hoe een gemeente bestuurd moet worden. Wij streven naar meer openheid, meer inspraak, meer initia tieven vanuit de raad. Wij vinden dat een raadslid er is voor zijn kiezers. Hij moet hun vragen naar voren brengen, hun belangen verdedigen en trachten hun problemen op te lossen. Hij moet aktief en krachtdadig kun nen en willen optreden. En het college van b. en w., door middel van krach tige, positieve en opbouwende kritiek steunen of zonodig korrigeren! Verder moet hij kritisch kunnen denken. Niet alles als zoete koek slikken, maar be reid zijn te zoeken naar betere alter natieven. Helaas hebben wij moeten konsta teren, dat datgene wat wij ons voor stellen. de afgelopen tijd bijna niet meer in de raad aanwezig is. WAT WIL GEMEENTE BELANGEN? 'Ekonomie. Naast een aktief beleid tot het aan trekken van kleinschalige, schone in dustrie en toeristgerichte bedrijven, wil Gemeente Belangen de mogelijkheden voor de eigen bedrijven en de visserij niet uit het oog verliezen. Recreatie. Hierbij spelen de mogelijkheden tot verbeteren van verblijfsrecreatie, sport- voorzieningen en aanpassing voor ge handicapten een grote rol. Zaterdag j.l. was het zo ver voor de fa. Flikweert Zn. te Kamperland. De geheel nieuw verbouwde zaak in elek- tro en fietsen, met daar omheen een groot uitgebreid assortiment benodigd heden, ging open voor het publiek. Het officiële gedeelte had de vrijdag er voor reeds plaats gehad. Vele colle ga's, leveranciers en verdere genodig den waren toen de familie Flikweert komen feliciteren met hun pisachtige nieuwe zaak. Dat was zaterdagmorgen, toen de deuren om 9.00 uur open gin gen, dan ook goed te zien. Was het nu een bloemenzaak of toch de nieuwe win kel van de fa. Flikweert. Een enorme bloemenzee verstopte haast de artikelen waar het uiteindelijk om was begonnen. Bewondering en verwondering waren de eerste reacties van de klanten die een kijkje kwamen nemen in de nieuwe BLOEDPLASMA-AVOND TE WISSENKERKE De tijd gaat snel en voordat we er erg in hebben is het weer dinsdag 11 maart. Dit is voor het Rode Kruis afdeling Noord-Beveland een belangrijke dag. Op die dag namelijk houden we in Wis senkerke in het Dorpshuis een bloed- plasma-avond vanaf 19.00 uur. Om iedereen te bereiken hebben wij per post aan ieder huis een oproep kaart gezonden. Wij ontvingen al heel wat positieve antwoordkaarten terug, maar niet genoeg om die avond een suc ces te doen worden, omdat wij u nog missen. WIJ HEBBEN UW HULP NODIG! Als u enigszins kunt, kom dan naar Wissenkerke. Ook als u geen antwoord hebt gegeven bent u van harte welkom. De afdeling Noord-Beveland rekent I op uw onmisbare steun. Leefbaarheid. Het aantrekken van industrie en het verbeteren van de recreatie-mokelijk- heden mag niet gaan ten koste van de leefbaarheid van onze dorpen voor de eigen bevolking. Wij streven naar in standhouding van de dorpsgezichten en het verhogen van de veiligheid. Sociale aspekten. I Een sociaal beleid, o.a. door instelling I van een ondersteuningsfonds, de behar tiging van de belangen van de minder draagkrachtigen, de bejaarden en het I verenigingsleven staan hoog in ons vaandel. Milieu. Het instand houden en beheren van ons milieu verdient grote aandacht, toezicht op het gebruik van giftige en schadelijke stoffen is een vereiste. Als u ons verkiezingsprogramma ziet, zult u zich wellicht afvragen, waarin nu het verschil ligt met de andere par tijen in de gemeenteraad. Afgezien van enkele kleine nuances lijken immers alle verkiezingsprogramma's op elkaar. Welnu, het verschil ligt in ons. Ge meente Belangen vindt, dat als je het beste met je gemeente voor hebt, niet per traditie op de grote landelijke par tijen gestemd hoeft te worden. Wij vin den, dat kritische inwoners van de ge meente Kortgene. los van hun lande lijke politieke voorkeur, ras of levens overtuiging, hun belangen moeten laten behartigen door een groep van gelijk- denkenden. Wij vinden, dat mensen, die willen dat in hun gemeente, hun belangen krachtig en aktief worden behartigd en verdedigd, niet in termen van landelijke politiek moeten denken, waardoor hun mening hoogstwaarschijnlijk zal worden vertroebeld. Gemeente Belangen bestaat uit een groep van verschillende mensen met winkel. Bewondering was er voor de prachtige ruime en overzichtelijk inge richte winkel. De verwondering kwam doordat men nu ook eens kon zien wat de fa. Flikweert zoal verkoopt. We wis ten niet dat jullie dat verkochten, was veelal te horen. Het goed en ruim kun nen etaleren is hier natuurlijk de oor zaak van. Een grote, maar vooral gezellige druk te was de eerste reactie van mevr. Flik weert. Ook de actie die gevoerd wordt is prima aangeslagen. Voor de ouderen de slagzin-wedstrijd en voor de kinde ren een kleurwedstrijd, die nog door loopt tot 22 maart, aldus mevr. Flik weert. Een goede start voor de fa. Flikweert Zn. te Kamperland, die met deze nieuwe zaak het winkelen op Kamper land nog aantrekkelijker maakt. CENTRUM VOOR ZELFBEZINNING HOUDT LEZING Op dinsdag 11 maart 1986 a.s. orga niseert het Centrum voor Zelfbezinning een bijeenkomst in de Concertzaal, in gang Verwerijstraat te Middelburg. Anne-Marie Vester en Mario Jonker, Gestalttherapeuten, houden een lezing over het onderwerp „Omgaan met ener gie". Oftewel hoe mensen bewuster kunnen omgaan met de eigen energie en de onuitputtelijke bronnen waarover we beschikken beter beschikbaar kun nen krijgen. Aanvang 20.00 uur; toegang 5, Leden van de werkgroep regio Zee land van het Centrum voor Zelfbezin ning zijn die avond aanwezig om zo nodig informatie te geven over de ge spreksgroepen die het Centrum voor Zelfbezinning organiseert. landelijk gezien, een grote verscheiden heid in politieke kleur. Wat ons bij elkaar heeft gebracht, is het gebrek aan daadkracht in de gemeenteraad, waarin toch over onze belangen wordt besloten! Wij willen een sterker tegen spel vanuit de raad Gemeente Belangen vindt, dat op dit moment niet duidelijk blijkt dat wel terdege met de belangen van de inwo ners rekening wordt gehouden. Dit moet veranderen. Gemeente Belangen gaat de poging wagen! Wij gaan nog verder. In ieder dorp van onze gemeente is een kontakt- persoon aangesteld. Iedereen, ongeacht welke partij hij kiest, ongeacht ras of levensovertuiging, kan zijn problemen onder vier ogen aan deze kontaktper- soon kenbaar maken. Wij willen hier mee bereiken, dat u met werkelijk alles wat u dwars zit, of waarbij u hulp no dig heeft, terecht kunt bij mensen die uw belangen willen behartigen. Niet alleen in woord, maar ook in daad. Onze contactpersonen zijn: voor Co lijnsplaat: mevr. M. Vink-Luyk, Tulp straat 6, Tel. 01199-345; voor Kortgene: J. G. v/d Spank, Hoofdstraat 124, Tel. 01108-1509; voor Kats: J. de Wild, Ha- merstedestraat 21, Tel. 01109 - 309. Wij staan te allen tijde voor u klaar, want uw belangen zijn Gemeente Be langen! Kortom: Gemeente Belangen voor kracht, kritisch denken, duidelijk heid, daadwerkelijke stem van de kie zer. Gewoon het beste alternatief Wij rekenen op u. Onze kandidatenlijst. 1. G. Kraayeveld, Colijnsplaat. 2. C. van Dalen - van Damme, Kortg. 3. C. v/d Kraan, Kats. 4. M. Vink - Luyk, Colijnsplaat. 5. K. D. de Haas, Kortgene. 6. C. J. Kesteloo, Kats. 7. J. D. de Koster jr., Colijnsplaat. 8. P. J. Belde, Kats. 9. P. A. Sloof - Spijker, Colijnsplaat. 10. P. J. Slimmen, Kortgene. 11. R. J. Knip, Kats. LIJST 5: Gemeente Belangen, Postbus 10, 4486 ZG Colijnsplaat. De Staatkundig Gereformeerde Partij stelt als doel dat de gemeente bestuurd wordt overeenkomstig GODS WOORD. Kernpunten van dit beleid zijn: 1. eerbiediging van de zondag en be vordering van de zondagsrust. 2. handhaving van het gezag, open bare orde en veiligheid. 3. bevorderen van de werkgelegen heid. 4. stimulering vestiging schone in dustrie. 5. uitbreiden van de vissershaven en vismijn te Colijnsplaat. 6. afwikkeling van de problematiek jachthaven. 7. bevordering van de dorpsvernieu wing en leefbaarheid. 8. behoud van natuur en milieu. 9. aanleg fietspaden. Stemt daarom op de S.G.P. Lijst 4, nummer 1, gemeente Kortgene, G. Blankenstijn. Zaterdagavond a.s. houdt de jeugd vereniging van Geersdijk haar jaar lijkse feestavond met een toneeluitvoe ring. De avond wordt gehouden in het Drenthehuis en begint om 19.30 uur. Ook dit jaar hebben ze op Geersdijk weer een flinke klapper in petto voor de toneelliefhebbers. Dus, laat deze a- vond niet aan uw toneelneus voorbij gaan. Opgevoerd wordt de dolle klucht „Mister doe-het-zelf". Het stuk gaat over de familie Vogel. Mevr. Vogel vindt dat er maar eens wat spannends moet gebeuren en doet daarom mee aan een prijsvraag voor doe-het-zelvers. Wanneer Otto Vogel dan ook nog echt tot Mister doe-het-zelf wordt uitgeroe pen, zal hij tegenover een „echte" jury moeten bewijzen of hij echt zo handig is als zijn vrouw heeft geschreven. Dit leidt tot dwaze taferelen, waar de vraag blijft spelen, wordt Otto Vogel echt Mis ter doe-het-zelf. Hoe dit met die rare vogels in Geers dijk afloopt, kunt u zaterdagavond zelf komen bekijken. Tijdens deze avond is ook nog een grote verloting. „May-Day" tot besluit. Ook tot Geersdijk is de bekendheid van de nieuwe band „May-Day" uit Wissenkerke doorgedrongen. Na het eer ste succes van enkele weken geleden zijn ze nu te horen en te zien in Geers dijk na afloop van de toneeluitvoering. U ziet, het is een complete avond met zeker voor elk wat wils. De jeugdvereniging Geersdijk en May- Day proberen er samen met u een fan tastische maar vooral ook gezellige a- vond van te maken. 1. In de goed verlichte kamer hoestte de ontvoerde jongen (1 fout). 2. Het mistte erg, toen het gestrande schip werd losgetrokken (0 fout). 3. Hij zuchtte en kuchte, toen hij de grootte van het karwei zag (1 fout). 4. Hij antwoordde, dat hij het vermiste kind had gevonden (1 fout). 5. Verslindt je konijn dat vergeelde gras? (1 fout). 6. Hij vergastte het geredde kind op een heerlijk maal (0 fout). 7. Het water waste, maar hij pakte zijn biezen niet (1 fout). 8. Laad jij je schip maar vol in de verzande haven (1 fout). 9. De vergulde lijst wordt duur verkocht (2 fout). 10. Hij smeedde het ijzer, maar smeet het direkt weg (0 fout). 11. Het gebeurt me niet, dat hij me zo weinig toebedeelt (1 fout). 12. Wat lachte hij hard! (2 fout). 13. Ik beantwoord die brief, maar vind het eigenlijk niet nodig (1 fout). 14. Hij bereidde de tocht naar het bevrijde gebied voor (2 fout). 15. Hij paste goed op en laste de stukken aan elkaar (0 fout). Waardering: 0 2 fout: Gefeliciteerd. U hoeft zich geen zorgen te maken of in paniek te raken. U kent uw moeder- c.q. vadertaal op dit gebied. 3 5 fout: Het lijkt me het beste, dat u de regeltjes nog eens goed inprent, want u hebt het niet (meer) helemaal onder de knie. 6 8 fout: Nu gaat het tijd worden voor een spoedkursus, schriftelijk of mondeling. Want het schrijven van b.v. een sollicitatie brief wordt een riskante zaak. 9 10 fout: U moet terug naar de schoolbank. Misschien kunt u een poosje meedoen met groep 8 van de basisschool. 11 fout en meer: Dit wort niks. De lang verwachtte taaivereenvoudiging zal voor u een uitkomst zijn. Tot die tijt: veel zegge eh wijnig schrijve!

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1986 | | pagina 6