INFORMATIE - RUBRIEK GEMEENTE KORTGENE AKTIE Tankslag Toneel en muziek te Wissenkerke BETIEJg TELEFOON 01108-1553 Reeds enkele malen hebben wij u via deze rubriek gewezen op de ge varen van niet meer in gebruik zijnde olietanks. In deze tanks zijn veelal nog kleine hoeveelheden olie aanwezig. De tanks roesten op den duur door en zorgen dan voor een verontreiniging van de omliggende bodem en meestal ook het grondwater. De schade die daarvan het gevolg is, kan aanzienlijk zijn, evenals de kosten van het schoon maken van de grond. Daar de eigenaar van de tank voor de gevolgen van de verontreiniging verantwoordelijk is, komen deze kosten voor zijn rekening. Wij hebben gemerkt dat de kosten BRANDVEILIGHEID Het aanbrengen van verbruikstoestellen in garages bij woningen. Als zich in een garage bij een woning een open verbruikstoestel (geyser, gas- boiler, e.d.) bevindt, bestaat de kans dat eventuele brandbare damp/luchtmeng- sels door dit verbruikstoestel tot ont steking worden gebracht. Met andere woorden: een grotere kans op brand. Als door de NV PZEM bij nieuwbouw of verbouw wordt gekonstateerd dat in de garage (semi-)permanent vuur aan wezig is, zal er, uit brandveiligheids overwegingen geen gasmeter worden geplaatst. Wanneer deze situatie door medewerkers van bouw- en woning toezicht wordt waargenomen, wordt op het gevaar ervan gewezen en meege deeld dat dit niet is toegestaan. van het onschadelijk maken van de olietank (plm. zo'n 700,a 750, excl. BTW) voor sommigen een belem mering vormt om hun olietank bij de gemeente te melden. Dit is voor de gemeenteraad aanleiding geweest om de helpende hand te bieden door een gemeentelijke bijdrage van 50°/o in de schoonmaakkosten in het vooruitzicht te stellen. Wij hopen dat een ieder die een niet meer in gebruik zijnde olietank bij zijn woning of bedrijf heeft liggen, deze aan zal melden. De gemeente kan dan voor een coördinatie van de schoon maak van alle aangemelde tanks zorgen Wat er buiten een bouwaanvraag om, intern aan installaties en inrichtingen wordt aangelegd, ontgaat in vele ge vallen de kontrolerende instanties. Met name voor deze gevallen lijkt het ons een goede zaak de drie voorwaarden, die bij het aanleggen van verbruiks toestellen in garages bij woningen wor den gehanteerd te vermelden. In garages bij woningen mogen alleen centrale verwarmingsketels zijn opgesteld waarvan de verbrandings ruimte geen verbinding heeft met deze ruimte zelf (gesloten verbruikstoestel len). In een wand tussen een garage en een ruimte waarin (semi-)permanent vuur aanwezig is, zoals een stookruimte of keuken, mag geen open verbinding zijn aangebracht. In garages bij woningen mag geen open verbruikstoestel (geyser, gasboiler) worden aangebracht. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN De kandidaatstelling voor de verkie zing van de leden van de gemeenteraad was op 4 februari 1986. Op deze dag hebben de politieke partijen/groeperin gen hun lijsten met kandidaten inge leverd. Daarnaast is de dag van de kandi daatstelling bepalend voor de opname in het kiezersregister. Alle kiesgerech tigde inwoners, die dus op 4 februari 1986 in het kiezersregister van de ge meente Wissenkerke zijn opgenomen, zullen ongeveer veertien dagen vóór de dag der stemming (19 maart 1986) een oproep ontvangen. Kiesgerechtigd is hij/zij, die op de dag der kandidaatstelling (4 februari 1986): a. ingezetene is van de gemeente Wis senkerke; b. op de dag der stemming (19 maart 1986) de leeftijd van 18 jaar heeft bereikt; c. niet van de uitoefening van het kiesrecht is uitgesloten. Niet-Nederlandse ingezetenen dienen bovendien gedurende een onafgebroken periode van vijf jaar opgenomen te zijn in het bevolkingsregister, en te beschik ken over een geldige verblijfstitel. Mocht iemand menen kiesgerechtigd te zijn en geen oproep te hebben ont vangen, dan gelieve hij/zij zich vroeg tijdig in verbinding te stellen met de gemeente-secretarie, afd. algemene za ken. Verzoeken om te mogen stemmen bij volmacht of te mogen stemmen in een stembureau naar keuze in de gemeente Wissenkerke moeten uiterlijk op 5 maart 1986 worden ingediend. Meer informatie hierover is elders in deze rubriek op genomen. STEMMEN IN EEN STEMBUREAU NAAR KEUZE VAN DE KIEZER Bij de op 19 maart 1986 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad kan aan een kie zer worden toegestaan zijn stem uit te brengen in een stembureau van zijn keuze, binnen het gebied van het li chaam waarvoor de verkiezing wordt gehouden. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer aan wie is toegestaan bij volmacht of per brief te stemmen. Voor de kiezer die in een stembureau van zijn keuze wil stemmen, staan twee mogelijkheden open, te weten: a. Uiterlijk 5 maart 1986 een schrif telijk verzoek daartoe indienen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaat stelling in het kiezersregister is opge nomen. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een for mulier, dat ter secretarie van elke ge meente kosteloos verkrijgbaar is. Bij in williging van het verzoek ontvangt de kiezer een kiezerslegitimatiekaart. b. Uiterlijk 14 maart 1986 mondeling daartoe verzoeken. De kiezer dient zich dan onder overlegging van de ontvan gen oproepingskaart, in persoon te ver voegen ter secretarie van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaat stelling in het kiezersregister is opge nomen. Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzetting van de oproepingskaart in een kiezers legitimatiekaart. De kiezer aan wie een kiezerslegiti matiekaart is verstrekt kan uitsluitend met deze kaart aan de stemming deel nemen. Indien de kiezerslegitimatie kaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Datum: 5 februari 1986. De burgemeester der gemeente Wissenkerke: P. Wisse. STEMMEN BIJ VOLMACHT Bij de op 19 maart 1986 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad, kan aan een kie zer worden toegestaan bij volmacht te stemmen. Voor de kiezer die hiervan wenst gebruikt te maken staan twee mogelijkheden open, te weten: a. Uiterlijk 5 maart 1986 een schrif telijk verzoek daartoe indienen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstel ling in het kiezersregister is opgenomen. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente koste loos-verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtlegitimatiekaart (tevens oproepingskaart), waarmee hij zich in een stembureau van zijn keuze, binnen het gebied van het lichaam waarvoor de verkiezing wordt gehouden, voor het uitbrengen van de stem van de vol machtgever kan aanmelden. b. Door het overdragen van de op roepingskaart aan een gemachtigde. Zo wel volmachtgever als gemachtigde die nen daarvoor het desbetreffende op de oproepingskaart van de volmachtgever voorkomende formulier te onderteke nen, waarna de kaart aan de gemach tigde ter hand wordt gesteld. In dit geval moeten beiden wel in hetzelfde stemdistrikt als kiezer zijn ingeschre ven; de gemachtigde kan bij de over drachtsmethode de volmachtstem dus alleen uitbrengen in dat stemdistrikt en bovendien uitsluitend gelijktijdig met het uitbrengen van zijn eigen stem. Er wordt op gewezen dat een vol machtgever niet bevoegd is de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemach tigde mag niet meer dan twee aan wijzingen alszodanig aannemen; boven dien moet hij/zij zijn ingeschreven in een kiezersregister. Indien de volmacht legitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Datum: 5 februari 1986. De burgemeester der gemeente Wissenkerke: P. Wisse. HERTAXATIES 0NR0EREND- GOEDBELASTINGEN In de periode van 1 januari tot 31 juli 1986 zullen in onze gemeente op nieuw alle onroerende goederen wor den getaxeerd. Hiertoe zullen taxateurs van woningen en bedrijven de waarden per peildatum 1 januari 1986 vaststel len. Met de uitvoering van deze taxaties is belast het Rentmeesterskantoor Hou- dringe b.v. te De Bilt. Medewerkers van dit kantoor zullen in genoemde periode uw pand bezoe ken. Bij betreding van objekten zullen de taxateurs zich namens Burgemees ter en Wethouders kunnen legitimeren. De gemeentelijke verordening inzake de onroerend goed-belastingen schrijft voor, dat de grondslag tenminste één maal per 5 jaar opnieuw moet worden vastgesteld. De grondslag voor de heffing van de belastingen op onroerend goed is de waarde in het economisch verkeer. Deze waarde wordt vastgesteld op de waarde die het onroerend goed zou hebben indien het onderhands en vrij te aanvaarden zou worden verkocht. Wij vezoeken u aan de taxateurs volledige medewerking bij hun werk zaamheden te verlenen. SUBSIDIE-AANVRAGEN 1987 Verenigingen en instellingen worden in de gelegenheid gesteld vóór 1-4-1986 een subsidie-aanvraag voor 1987 in te dienen bij het kollege van burgemeester en wethouders van de gemeente Kort- gene. Bij dit subsidieverzoek moet worden meegezonden: begroting 1987. jaarrekening over 1985. een ledenlijst, gesplitst in leden be neden en boven de 18 jaar. een lijst van aktiviteiten voor het jaar 1987. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot het buro welzijnszaken op het gemeentehuis (Tel. 01108 - 1553). Een begrotingsformulier is bij dit buro op te vragen. HISWA - 1986 Dit jaar wordt de 31e HISWA-ten- toonstelling georganiseerd in de RAI te Amsterdam. De gemeente Kortgene zal zich tijdens deze tentoonstelling pre senteren via een stand. Het accent ligt hierbij op de recreatie en de visserij. De provincie Zeeland is dit jaar gast- provincie. Zeeuwse bedrijven en ge meenten (waaronder de gemeente Kort gene) presenteren zich gezamenlijk in het „Zeeland-paviljoen". De HISWA-tentoonstelling duurt van 14 tot en met 23 maart 1986. De ope ningsuren voor de bezoekers zijn vrij dag 14 maart 1017 uur; op zaterdagen en zondagen van 1017 uur; en op andere dagen van 1017 uur en van 1922 uur. BURGERLIJKE STAND KORTGENE Geboren: 12 dec.: Linda A. M. d.v. D. W. Slimmen en P. A. Schrier; 18 dec.: Jessica P. C. d.v. P. A. Jaspers en P. J. Vermeulen; 19 dec.: Sanne, d.v. J. Holm en M. P. de Jonge; 19 dec.: Leoniek, d.v. L. J. Dekker en P. J. van Antwerpen; 20 dec.: Marina E., d.v. A. den Engelsman en S. C. Post. Ondertrouwd: 23 dec.: P. de Looff en J. T. van der Klooster. Gehuwd: Geen. Overleden: 20 dec.: Paulina Janse, w.v. A. Verburg, oud 68 jaar; 24 dec.: Marinus Verwei, oud 89 jaar; 28 dec.: Adriana van der Weele, e.v. P. Brou wer, oud 74 jaar; 31 dec.: Cathalina Heijboer, oud 73 jaar. NIEUWE TIJDEN BIBLIOBUS TE KORTGENE De tijden (staanuren) van de bibliobus in Kortgene zijn veranderd. Deze ver andering is een gevolg van het besluit van de gemeenteraad om het aantal staanuren met één uur uit te breiden, zodat de bezoekers van de bus meer tijd hebben en ook beter geholpen kun nen worden. De nieuwe tijden zijn: Kortgene: 1. Maandag's: 15.4516.15 uur. Plaats: Julianastraat. Het is de bedoeling dat tijdens deze periode vooral de jeugd gebruik maakt van de bibliobus. 2. Donderdags: 19.1520.15 uur. Plaats plein voor de kerk. Colijnsplaat: 1. Donderdags: 13.0014.00 uur. Plaats: Dr. Maasstraat (bij „Rustoord"). Met name bedoeld voor schooljeugd en bewoners „Rustoord". 2. Donderdags: 18.0019.00 uur. Plaats: Havelaarstraat (bij kerk). Kats: Maandags: 15.0015.30 uur. Plaats: Noordlangeweg (voor Dorpshuis). RAADS- EN COMMISSIE VERGADERINGEN De gemeenteraad van Kortgene ver gadert donderdag 6 maart 1986 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De commissie welzijnsaangelegenhe- den vergadert woensdag 12 februari 1986 om 20.00 uur, eveneens in het ge meentehuis. Beide vergaderingen zijn openbaar en een ieder is van harte welkom. De toneelgroep van het VOO uit Wis senkerke presenteert op vrijdag 21 fe bruari a.s. in het Dorpshuis te Wissen kerke „Pension Drie". Een klucht in drie bedrijven door Johan Blaaser. Met na afloop een optreden van de nieuwe band uit Wissenkerke „MAY-DAY". De toneelgroep hoopt met „Pension Drie" weer een zeer komisch toneel stuk op de planken te brengen, dat geschikt is voor mensen van plm. 6 tot jaar. Dit keer gaat het over een pension, waar de meest ondenkbare gebeurtenissen zich afspelen. Drie, een geinige volksman vol grap jes, maar hierin beslist niet kieskeurig, is samen met zijn vrouw Dini een pension begonnen. Maar de zaken gaan nog niet allemaal naar wens. Er zijn maar twee gasten. Ton, een enigzins melancholieke jongeman met een sterk minderwaardigheidskomplex. Hij stu deert voor musicus, maar nog zonder veel resultaat en hij kan niet eens zijn pensiongeld betalen. Als tweede gast is er mevrouw Dons, een gepensioneerde oude dame, die al leen leeft voor het kweken van plantjes. Er is ook een dienstmeisje, een spichtig kind, dat nogal snel verliefd wordt. Ook de dochter Bela komt met vakantie naar huis. Dan gebeurt er opeens van alles. Er komt een brief dat Marie, een vrolijke vrouw met haar zoon Miel komt logeren. Nou, dat is dus best ge zellig. Maarer komen nog twee gasten, hele deftige. En wel de heer Van Runten en Zwiep, een hooghartig opvliegend heerschap en zijn Augustine, een dame die het zeer hoog in de bol heeft. Dan volgen de meest dwaze situaties elkaar op. Het komt zelfs zover, dat meneer Drie mevrouw Augustine als magnetiseur van haar hoofdpijn pro beert af te helpen. Zeer tot ongenoegen van de heer Van Runten en Zwiep, die hier de politie bij haalt. Maar ook in Pension Drie kijkt Amor om de hoek enEind goed, al goed!! Al met al een stuk dat een vrolijke avond belooft. De personen die meedoen zijn: Drie, pensionhouder Dick Ruijsbroek; Dini, zijn vrouw Riet Hanenberg; Bela, hun dochter Margreet Houterman; Van Runten en Zwiep, industrieel Jan Brehm; Augustine, zijn vrouw Toby Cino; Ton van Maarlense, hun neef en pensiongast Henk Buwalda; Marie Koopman Riet de Nooyer; Miel Koopman, haar zoon Menno Weber; Leentje, dienstertje Ans Tange; Van Santen, politieman Toon Schijffers; Dons, pensiongast Louise Probert. De regie is in handen van Ineke Ruijs broek en de souffleuse's zijn: Ineke Ruijsbroek en Ria Schijffers. In de pauze zal er een verloting ge houden worden. Na afloop zal er gelegenheid zijn om te dansen op de muziek van „MAY- DAY". Een band uit Wissenkerke, die voor de eerste maal voor het publiek optreedt. De samenstelling van de band is als volgt: Marjolein Boot zang; Henk Buwalda sologitaar; Thieu Vos slaggitaar; Hans Schalk basgitaar; Frank Jongerius keyboard; Jacco van Boven drums en zang. De aanvang is om 19.30 uur en de zaal is open om 19.00 uur. De kaarten a ƒ1,voor kinderen tot 12 jaar en VOO-leden en 2,50 voor volwassenen zijn verkrijgbaar bij Supermarkt Cen tra, Oostvoorstraat te Wissenkerke en vanaf 19.00 uur aan de zaal. TOURCLUB "DE KROON" HIELD LEDENVERGADERING Op donderdag 23 januari j.l. hield de tourclub „De Kroon" haar jaarlijkse le denvergadering in hotel „De Kroon" te Wissenkerke. Op deze vergadering werd het programma besproken voor het tour seizoen 1986. Omdat er bij de tourclub nog leden welkom zijn, zullen we hier na het volledige programma publiceren. Indien er mensen zijn die interesse heb ben in het tourfietsen, kunnen deze con tact opnemen met: Koos van den Berge, tel. 01107 - 1443 of hotel „De Kroon", tel. 01107 - 1324. Tourprogramma voor het seizoen 1986. Het seizoen zal aanvangen op zondag 2 maart en eindigen op 31 oktober 1986. Bij het instellen van de zomertijd tot de afloop hiervan zal er ook op donderdag avond gereden worden. Zondagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur (plm. 50 km) en donderdagavond van 18.30 tot 20.30 uur (plm. 50 km). Buiten de vaste clubdagen zullen de extra activiteiten bestaan uit: zondag 6 april: tourtocht voor clubleden over ca. 80 km door Zuid-Beveland en Wal cheren, met een pauze na plm. 40 km (volgauto aanwezig). Zaterdag 19 april: fietsweekend naar Limburg voor de clubleden. Donderdag 8 mei (Hemelvaartsdag): 's morgens fietsen van 9.00 tot 11.00 uur. Zaterdag 10 mei: Open tourdag over 20-50-100 km. Zondag 1 juni: tourtocht clubleden over ca 125 km door Zeeuws-Vlaanderen; pauze op de boot; volgauto aanwezig. Maandag 23 tot en met 27 juni: avond- driedaagse voor iedereen over 20-40 of 60 km. Hierover verschijnt te zijner tijd meer informatie. Zondag 24 aug.: tourtocht clubleden over ca. 125 km door Schouwen-Duive- land; pauze na plm. 60 km; volgauto aanwezig. Zaterdag 6 sept.: open tourdag over 20, 50 of 100 km. Zaterdag 13 en zondag 14 sept.: be zoek van T.C. Oostrum uit Limburg. Zondag 12 okt. tourtocht clubleden over ca. 125 km over Tholen; pauze na plm. 60 km; volgauto aanwezig. Zondag 19 okt.: tijdrit voor de club leden over plm. 6,5 km. Zondag 26 okt.: laatste officiële club dag van het seizoen 1986. Vrijdag 7 en zaterdag 8 nov: open rol lerwedstrijden in hotel „De Kroon". Dit onder voorbehoud. NIEUWE LIJSTTREKKER VRIJE GEM. BELANGEN WISSENKERKE Een vertrouwd gezicht zal uit de ge meenteraad in Wissenkerke verdwijnen. In een onlangs gehouden vergadering van bovengenoemde vereniging heeft Joh. Remijnse zich teruggetrokken uit de gemeentelijke politiek. Vele jaren heeft dhr. Remijnse een raadszetel in de gemeente Wissenkerke bekleed, maar heeft zich ten gunste van een jongere generatie teruggetrokken. Als kandidaat nummer één kwam nu zijn zoon Rien Remijnse naar voren, zo dat een continuering in de gemeente lijke betrokkenheid lijkt voortgezet te worden. De kandidatenlijst ziet er als volgt uit: 1. Rien Remijnse, Kamperland. 2. Jan Bareman, Wissenkerke. 3v Huub Geluk, Geersdijk. 4. Henk Pol, Wissenkerke. 5. Juuk Hasken-Duijser, Kamperland. WINTERCONCOURS VAN K.N.F. Op het vrije winterconc. van- de Zeeuw se Bond K.N.F., op zaterdag 1 februari in „De Prins van Oranje" te Goes, heb ben de Noord-Bevelandse deelnemers de volgende resultaten bereikt: de Kon. Muz. Ver. E.M.M. uit Kortgene, o.l.v. dhr. F. Meyer, in de le afdeling fan fare 100,5 punten, le prijs en de brass band „Wilhelmina" uit Colijnsplaat,o.l.v. dhr. C. Cevaal in de ere-afdeling brass band 96 punten, le prijs.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1986 | | pagina 5