VOO RLICHTINGS-RUBRIEK Gemeente Wissenkerke HERTAXATIES onroerend-goedbelastingen Groep Noord-Beveland Opstapcursus MAVO maak 'm zindelijk 't Is zo simpel elke hond kan 't leren Vakantie-inkomsten niet langer ingehouden op WWV-uitkeringen Kinderatelier R.E.C. in januari 1986 in Dorpshuis te Kamperland Redaktie: Gemeente-secretarie Wissenkerke, Voorstraat 31, 4491 EV Wissenkerke, Telefoon 01107 -16 55, toestel 24. Reeds enkele malen hebben wij u via deze rubriek gewezen op de ge varen van niet meer in gebruik zijnde olietanks. In deze tanks zijn veelal nog kleine hoeveelheden olie aanwezig. De tanks roesten op den duur door en zorgen dan voor een verontreiniging van de omliggende bodem en meestal ook het grondwater. De schade die daarvan het gevolg is kan aanzienlijk zijn, evenals de kosten van het schoon maken van de grond. Daar de eigenaar van de tank voor de gevolgen van de verontreiniging verantwoordelijk is, komen deze kosten voor zijn rekening. Wij hebben gemerkt dat de kosten Inkomsten uit niet genoten vakanties, zoals verzilverde vakantiebonnen en uitbetaalde vakantiedagen, mogen in het vervolg niet meer in mindering worden gebracht op de WWV-uitke- ring. Staatssecretaris De Graaf van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft dit de gemeenten in een circulaire laten weten. De staatssecretaris heeft hiertoe be sloten naar aanleiding van een uit spraak van de Centrale Raad van Be roep op 16 oktober 1985. Deze uitspraak verklaarde een eerder besluit over de verrekening van vakantie-inkomstén met de WW V-uitkering onverbindend. De staatssecretaris deelt de gemeen ten mee dat met ingang van 16 oktober van het onschadelijk maken van de olietank (plm. zo'n 700,a 750, excl. BTW) voor sommigen een belem mering vormt om hun olietank bij de gemeente te melden. Dit is voor de gemeenteraad aanleiding geweest om de helpende hand te bieden door een gemeentelijke bijdrage van 50 °/o in de schoonmaakkosten in het vooruitzicht te stellen. Wij hopen dat een ieder die een niet meer in gebruik zijnde olietank bij zijn woning of bedrijf heeft liggen, deze aan zal melden. De gemeente kan dan voor een coördinatie van de schoon maak van alle aangemelde tanks zorgen. 1985 de vakantie-inkomsten niet meer mogen worden ingehouden op de WWV-uitkering. Voor zover nog wel inhouding heeft plaatsgevonden, moet deze worden teruggedraaid. De gemeenten kunnen ook de uitke ringen herstellen waarop vóór 16 okto ber vakantie-inkomsten op basis van het nu onverbindend verklaarde besluit in mindering zijn gebracht. De staatssecretaris laat het aan de gemeenten over op welke wijze zij de uitkeringen van deze „oude gevallen" herstellen. Om de gemeenten zo min mogelijk te belasten, suggereert hij dat uitkeringsgerechtigden zich hiervoor zelf bij de gemeenten kunnen melden. Aan deze mogelijkheid moet dan wel ruime bekendheid worden gegeven. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Wissenkerke maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet vrijstelling te verlenen van de voor schriften van het bestemmingsplan „Buitengebied", teneinde een bouwver gunning te kunnen verlenen aan de Strandexploitatie Kamperland BV voor de bouw van een rekreatiewoning en een opslagloods aan de Vredenhofweg te Kamperland, kadastraal bekend ge meente Wissenkerke, sectie R nr. 611. Dit bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan „Buiten gebied", maar in overeenstemming met de in voorbereiding zijnde herziening van dit bestemmingsplan. Het. verzoek ligt met de bijbehorende stukken vanaf vrijdag 10 januari 1986 voor een ieder gedurende een termijn van 14 dagen ter gemeentesecretarie TER INZAGE. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het verlenen van de bouw vergunning schriftelijk bezwaren indie nen bij ons college, Postbus 3, 4490 AA Wissenkerke. Wissenkerke, 9 januari 1986. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, P. Wisse; de sekretaris, J. Quist. 0PH0KGEB0D POSTDUIVEN Behalve schade aan land- en tuin- bouwgewassen veroorzaken verwilderde duiven die zich veelal in kolonies op houden op kerken en hoge gebouwen, veel ongemak en vervuiling. Teneinde tegen de verwilderde dui ven preventief te kunnen optreden in de vorm van bejaging in de winter periode is door het Landbouwschap verzocht een ophokgebod voor postdui ven vast te stellen van: zaterdag 4 januari 1986 t.e.m. zaterdag 18 januari 1986 (m.u.v. de zondagen 5 en 12 januari). Door ons kollege is besloten dit ver zoek in te willigen, zodat het verboden is postduiven gedurende bovengenoem de periode te laten uitvliegen. Burgemeester en wethouders van Wissenkerke. OPSTAPCURSUS MEAO ZEEUWSE DAG- EN AVOND SCHOLENGEMEENSCHAP SCHOOL VOOR VOLWASSENEN (Middelbaar, Economisch en Adminis tratief Onderwijs). Deze cursus is bedoeld voor mensen die er over denken om volgend school jaar MEAO te gaan volgen. Speciaal voor hen die nog niet eer der met handelsvakken te maken heb ben gehad, wordt de begin-stof van bedrijfsadministratie en commerciële economie in een rustig tempo behan deld. De cursus duurt een half jaar, 1 avond per week (maandag) van 18.0022.00 uur. Kosten: ƒ170ongeveer f 70, voor boeken (die ook in MEAO-1 ge bruikt kunnen worden). Aanmelden: Z.D.A.S.G., Goes, telef. 01100 - 1 59 72 ('s morgens) en 01100- 1 33 86 (ma. di. avond). Aanvang: 6 januari 1986 van 18.00 22.00 uur. Plaats: Goese Lyceum, Van Dussel- dorpstraat 78, Goes. Boeken: Franckena, Calculatie en Handelskennis, isbn 9001321100, 27,25; Budding, Bedrijfsadministratie eao 1 isbn 9011720741, 38,75. Volwassenen kunnen aan de MAVO HAVO/MEAO per vak studeren. In de periode van 1 januari tot 31 juli 1986 zullen in onze gemeente op nieuw alle onroerende goederen wor den getaxeerd. Hiertoe zullen taxateurs van woningen en bedrijven de waarden per peildatum 1 januari 1986 vaststel len. Met de uitvoering van deze taxaties is belast het Rentmeesterskantoor Houdringe b.v. te De Bilt. Medewerkers van dit kantoor zullen in genoemde periode uw pand bezoe ken. Bij betreding van objecten zullen de taxateurs zich namens Burgemees ter en Wethouders kunnen legitimeren. Het Regionaal Educatief Centrum „De Bevelanden Tholen" start de derde week van januari voor de eerste keer een kinderatelier in Kamperland. Dit atelier is reeds eerder op Noord- Beveland verzorgd, namelijk in Kort- gene. Nu kunnen kinderen van de ge meente Wissenkerke van deze unieke gelegenheid profiteren. Kinderen leven in een omgeving die veelal door volwassenen is bedacht en vorm gegeven. De straat en het huis waarin zij wonen, de kamer, het bed, het schoollokaal, het plein, enz. Zelf iets bedenken en vormgeven is voor hen van belang om tot ontwikke ling te kunnen komen. Maar waar kun nen zij dit uitproberen? Op dinsdagmiddag om 16.00 uur in BEKENDMAKING De burgemeester van Wissenkerke brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening ter openbare kennis dat met ingang van 10 januari 1986 gedu rende één maand ter gemeentesecre tarie te Wissenkerke voor een ieder TER INZAGE LIGGEN de 2e herziening bestemmingsplan „Be bouwde Kom Wissenkerke II", de 2e herziening bestemmingsplan „Bebouw de kom Kamperland II".en de 3e her ziening bestemmingsplan „Bebouwde Kom Geersdijk II". Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijke bezwaren tegen de ontwerpen indienen bij de gemeenteraad, Postbus 3, 4490 AA Wis senkerke. Wissenkerke, 9 januari 1986. De burgemeester voornoemd, P. Wisse. BEKENDMAKING De burgemeester van Wissenkerke maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend dat de gemeen teraad in zijn openbare vergadering van 16 december 1985 heeft besloten te verklaren dat een wijziging wordt voor bereid van het bestemmingsplan „Bui tengebied" voor het perceel kadastraal bekend gemeente Wissenkerke, sectie R nr. 611, gelegen aan de Vredenhofweg te Kamperland. Eén en ander zoals nader is aange geven op de bij dit besluit behorende tekening. Genoemd besluit ligt met in gang van 10 januari voor een ieder ter gemeentesecretarie te Wissenkerke TER INZAGE. Wissenkerke, 9 januari 1986. De burgemeester voornoemd, P. Wisse. De gemeentelijke verordening inzake de onroerend-goedbelastingen schrijft voor dat de grondslag tenminste één maal per 5 jaar opnieuw moet worden vastgesteld. De grondslag voor de heffing van de belastingen op onroerend goed is de waarde in het economisch verkeer. Deze waarde wordt vastgesteld op de waarde die het onroerend goed zou hebben indien het onderhands en vrij te aanvaarden zou worden verkocht. Wij verzoeken u aan de taxateurs volledige medewerking bij hun werk zaamheden te verlenen. het Dorpshuis! De eerste les is in prin cipe op dinsdag 21 januari. Het kinderatelier duurt 14 weken dus lot 6 mei. De kinderen kunnen 1,5 uur experimenteren met tekenen, schilde ren, boetseren en ruimtelijk vormen. Het atelier staat open voor kinderen van 9 tot 13 jaar. Er wordt individueel en groepsgericht gewerkt. Aan het eind van de kursus wordt het atelier afgesloten met een expositie om de ouders de gelegenheid te geven kennis te maken met de werkstukken en de werkwijze van de docent Jaap Heuvingh. U kunt uw kind opgeven bij het R.E.C., Zusterstraat 11 te Goes. Tele fonisch 01100 - 31170, de tweede week van januari na de kerstvakantie. ZEEUWSE DAG- EN AVOND SCHOLENGEMEENSCHAP SCHOOL VOOR VOLWASSENEN Voor mensen die hun lagere school kennis willen opfrissen. De vakken zijn Nederlands en Rekenen op het niveau van de hoogste klassen lagere school. Men krijgt ook studie-les en studie oriëntatie door ervaren docenten. Wie kiezen voor een opstapcursus? mensen die twijfelen of ze in au gustus aan een MAVO opleiding kunnen beginnen; mensen die goed voorbereid en georiënteerd willen zijn voor ze beslissen welke opleiding of vak ken ze kiezen; ouders die de kinderen willen vol gen en begeleiden bij het school werk; mensen die in hun vrije tijd zin vol bezig willen zijn door bijvoor beeld hun talenkennis uit te brei den, leggen een basis door het opfrissen van Nederlands. De cursus duurt een half jaar, 1 ochtend per week (woensdag). De kosten zijn: 75,totaal, de boe ken worden door de school uitgeleend. Aanmelden: Z.D.A.S.G. - Goes, telef. 01100-1 59 72 ('s morgens). Aanvang: 29 januari 1986, 8.4512.00 uur (kan in overleg aangepast worden). Plaats: Z.D.A.S.G., J. D. v. Mellestraat 61, Goes. Volwassenen kunnen aan de MAVO HAVO/MEAO per vak studeren. VAN DE RIJKSPOLITIE De groepscommandant en de mede werkers van de groep Kortgene wen sen een ieder een voorspoedig en ge zond 1986 toe. Om gezond te blijven dient u zich echter ook in het nieuwe jaar weer aan de verkeersregels te houden. Door het zich houden aan de ver keersregels, levert dit een samenwer king op tussen elke verkeersdeelnemer, waarbij de veiligheid in het verkeer voorop sta^at. Ook in dit nieuwe jaar zal door de Rijkspolitie controle worden verricht op de verkeersveiligheid. De onderdelen waarop door ons, in de eerst komende periode, gecontro leerd gaat worden, zijn: a. bevroren en beslagen autoruiten; b. verlichting schoolgaande jeugd; c. geslotenverklaring Parallelweg Pro- vincialeweg 7. Over deze drie onderwerpen kan nog het volgende geschreven worden: a. bevroren en beslagen autoruiten; nu we midden in het winterseizoen zitten, blijkt, dat als we 's morgens met de auto weg willen rijden, we eerst de autoruiten moeten krabben en laten ontdooien. In een groot aantal gevallen gebeurt dit echter niet. Of we maken de ruiten helemaal niet schoon of we zorgen voor een z.g. „kijkgaatje". Wan- c. neer we toch gaan rijden, blijkt dat we dus vrijwel niets kunnen zien, van hetgeen zich op de weg afspeelt. Door dit onvoldoende schoonmaken, maakt u het niet alleen voor uzelf onveilig, doch bovenal voor de andere verkeers deelnemer, want u ziet hem/haar pas als het te laat is. b. verlichting schoolgaande jeugd; we hebben in dit blad reeds eerder over dit onderwerp geschreven. Bij de diverse controles, welke inmid dels gehouden zijn, bleek dat 1 op de 4 fietsers geen koplicht, of geen achterlicht, of geen van beide voer de. Wij vinden dit een onaanvaard baar percentage en we zullen deze controles dan ook voortzetten, waarbij we niet alleen een beroep doen op de schoolgaande jeugd, doch ook op hun ouders, want ook zij moeten er voor zorgen, dat hun kinderen met goed verlichte fietsen naar school gaan. Het, is in het be lang van jezelf en van een ander om goed gezien te worden, geslotenverklaring Parallelweg Pro- vincialeweg 7; zoals een ieder weet, is een gedeelte van de Parallelweg gesloten voor motorvoertuigen, die sneller kunnen en mogen rijden dan 40 km per uur. Dit houdt dus in, dat naast de fietsers en bromfiet sers alleen het overige langzame verkeer van dit gedeelte gebruik mag maken. Het blijkt echter, dat veel auto's en motoren eveneens van dit ge deelte van de parallelweg gebruik maken. Men doet dit dan, omdat het de kortste weg van en naar Goes zou zijn. Bedenk dan echter wel, dat u het dan voor de overige verkeersdeel nemers op deze weg het wel on veiliger maakt. De borden staan er niet voor niets, dus houdt u er dan ook aan. Voor wat betreft deze onderwerpen, zullen er bij de diverse controles hier op, niet meer gewaarschuwd worden, doch volgen er onmiddellijk bekeu ringen. Laat voor een ieder dit nieuwe jaar ook weer het moitto gelden: „Voor komen is beter dan genezen". U kunt beter voorkomen dan vóór moeten komen.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1986 | | pagina 5