NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD 1 1 I Grote belangstelling bij afscheid van Henk van Strien SPORTAGENDA Evenementen kalender GALERIJ de HORN 14 22 28 37 No. 4202 Nieuwjaarsnummer 1986 89e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,— per jaar. Franko per post 35,— per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. door Kees van Boven Drie recepties stonden de heer Van Strien maar liefst te wachten, toen hij op vrijdag 20 december afscheid nam als gemeente-secretaris van Wissen- kerke. Als eerste het officiële gedeelte met naaste collega's en familie, daarna voor genodigden en tot slot voor de in woners van Wissenkerke. Tesamen wa ren dat enige honderden belangstellen den, die van deze gelegenheid gebruik wilden maken om de heer Van Strien de hand te drukken vanwege zijn 40- jarig jubileum als ambtenaar en tevens ook vanwege zijn vertrek als gemeente secretaris. Burgemeester Wisse begint deze of ficiële bijeenkomst met een toespraak, die we hier volledig weergeven. Leden van de gemeenteraad, mevr. Van Strien, meneer Van Strien, dames en heren. Niet zo leuk eigenlijk, zeer geachte dames en heren. Aan de ene kant wel feestelijk. Al is het alleen maar van wege de omstandigheid dat we hier op een vrijdagmiddag, aan het eind van de werkweek met een groep mensen, die elkaar min of meer kennen, bij el kaar zijn. Tegelijkertijd wat triest omdat er (weer) iemand uit onze gelederen ver dwijnt. Voor de man die weggaat is er een periode afgesloten. Een nieuwe tijd kring wacht, zeggen we op Oudejaar. Op die dag Oudejaar hebben we ook eigenlijk allemaal dat gevoel zo'n beetje. Die mengeling van gevoelens. Een beetje blij omdat we het er goed hebben afgebracht. Maar ook een beet je weemoedig. De tijd gaat zo snel. Je bent zo vlug oud. De tijd snelt daar heen. Die gevoelens ook van: „Heb ik het goed gedaan en wat gaat er allemaal nog in mijn leven gebeuren". Ik heet u allen hartelijk welkom, da mes en heren. In het bijzonder u, me neer Hendrik van Strien. Meneer Van Strien. Er zijn van die afscheidsbijeenkomsten, die je nou ei genlijk niet zo erg vindt. Je zegt dat dan wel niet. De fraaiste volzinnen van de sprekers rollen toch wel over tafel en de kapper ter plaatse heeft toch wel een goeie dag. Maar u weet secretaris, dat we dit af scheid jammer vinden. Meer dan veer tig jaar hebt u de gemeente Wissenker ke gediend. Veertig jaren hebt u onze gemeente mogen dienen als centrale fi guur in het gemeentelijk bestel. Veertig jaar hebt u hier gewerkt. Opgeklom men van jongste bediende tot de hoog ste administratieve ambtenaar. En uw werk hebt u op een voortreffelijke wij ze verricht. Niets was u teveel. U was géén man die de kantjes er af liep. Steeds bezig. Vele malen tot in de late avonduren. Ook wanneer de officiële werktijd was verstreken was u in ge dachten nog met de zaken bezig. Maar niet alleen met dat concrete werk, wat je in het algemeen op papier zet, was u bezig. Steeds een vraagbaak voor velen. Ze ker voor ondergetekende. Maar niet minder voor de raadsleden. De deur stond voor hen open. Er is van uw kennis en beminnelijkheid een dank baar gebruik gemaakt, zo vele jaren lang. Maar zeker geldt dit ook voor de ambtenaren. De prettige sfeer die steeds op het gemeentehuis heeft geheerst, is zeker door uw toedoen ontstaan en in stand gebleven. Maar het was niet alleen de raad en de secretarie die u diende. Het was in het bijzonder de bevolking die u van dienst was. Men klopte nimmer tever geefs bij u aan. Grote en kleine noden konden bij u worden ondergebracht. Oplossingen werden gezocht en aange dragen. Zonder aanziens des persooons. Van hoog tot laag. Zo dit onderscheid in een tijd van té ver doorgevoerde ni vellering nog bestaat. Ik weet dat velen u daarvoor dankbaar zijn. Ik ben er zeker van dat zich dit op een dag als deze, op een duidelijke wijze zal mani festeren. Ik denk aan de tijd dat u in deze gemeente sociale zaken en het bouw- en woningtoezicht behartigde. Zaken die bij uitstek de burger raken en waarvoor men in het huis der ge meente nogal eens te biecht moet. U stond klaar en wist voor veel gevallen een passende oplossing te bewerkstel ligen. Ik durf te stellen dat het maat schappelijk werk, reeds vóórdat PMD en Sociaal Centrum bestonden, door uw inzet in deze contreien tot bloei kwam. En dat zónder veelheid van woorden en dikke rapporten die veel geld kosten en in het niet verdwijnen. Meneer Van Strien. U gaat nu weg. Althans weg uit dit werk. Een ambtenaar van het enigszins klas sieke stempel, maar inspelend op de turbulente ontwikkelingen en verande ringen, welke in onze maatschappij in het algemeen, maar ook in deze gemeen te, in de laatste tijd hebben plaats ge vonden. Het is niet meer die kleine be sloten dorpsgemeenschap. U weet dat net zo goed als ik. In de zomermaan den hebben we er een groot aantal men sen bij van verschillende nationalitei ten en diverse achtergronden. Een rus tige gemeente. Dat wel. Gelukkig. Maar er gebeurt nogal eens wat. U weet dat. U bent daar veel in betrokken geweest. Uw optreden was tactisch. Inspirerend. En behulpzaam. Dat laatste zeker. Ge moedelijk. Arbeidzaam. Meneer Van Strien. Ik ga nu weer geeu overzicht produceren van uw ambtelijke loopbaan. Dat heeft in ver schillende kranten gestaan en zal van daag ongetwijfeld nog diverse malen ter sprake komen. Meneer Van Strien. Ik ga nu afron den. Er zijn meerdere sprekers. En we hebben afgesproken dat we het kort zouden houden. Geen te lange verha len maar een gemoedelijk samenzijn, hetwelk bij uw karakter past. Hartelijk dank voor alles wat u voor de gemeente hebt gedaan. Bedankt voor de toch wel zeer goede verstandhou ding tussen u en laten we maar zeggen de rest van de gemeente. Waarbij ik mezelf zeker niet uitsluit. U weet dat. Wanneer ik dan tenslotte nog even teruggrijp naar het begin van mijn ver haal: over dat keerpunt in het leven. Wat somber, maar ook wel vrolijk. Wanneer ik dat op u ga toepassen dan heb ik toch sterk de indruk dat de weegschaal zal doorslaan naar de vro lijkheid, de blijheid, de humor, de op gewektheid, het genieten van de goede dingen van moeder aarde. Ik wens u deze zaken, samen met me vrouw Van Strien, ook na 31 decem ber 1985, van harte toe. Koninklijke onderscheiding. Aan het eind van zijn toespraak o- verhandigde de burgemeester bloemen aan mevr. Van Strien en een enveloppe met inhoud aan de scheidende secreta ris. Maar de felicitaties en attenties wa ren nog niet voorbij, want ook de Ko ningin had nog wat voor de heer Van Strien in petto. Vanwege de 40 jaar trouwe dienst kreeg de heer Van Strien de Ere-me- daille in de Orde van Oranje Nassau in goud uitgereikt en opgespeld door burgemeester Wisse. Na deze plechtigheid voert de heer J. Wisse als nestor van de gemeenteraad het woord. Hij kijkt nog eens terug naar de tijd toen hij Henk van Strien als loopjongen op het secretarie ont moette. De heer Wisse schetst de se cretaris als een behulpzaam en altijd klaarstaand mens en wenst hem voor de toekomst het allerbeste toe. Namens het personeel krijgt nu wnd. secretaris J. de Schipper het woord. Ook zijn toespraak volgt hier onverkort. Voorzitter, dames en heren, maar vooral Henk. Je weet inmiddels al wel dat ik me bijzonder vereerd voelde, dat ik door de collega's op de secretarie aangezocht werd om namens hen een woordje te zeggen op jouw afscheidsbijeenkomst. Een collega, die langer dan mij met jou op de secretarie heeft samenge werkt, wilde het van mij afnemen. Dat heb ik niet laten gebeuren. Je neemt afscheid als secretaris van de gemeente Wissenkerke. Als zodanig heb ik jou niet de langste tijd meege maakt. Op de secretarie word je in dat verband dan ook bestempeld als een interim-paus. Vier jaar is nu eenmaal niet lang. Veel meer herinneringen aan jou heb ik dan ook aan de periode van voor je secretarisschap. Al met al werken we al 16 jaar met elkaar samen. Ik durf dan ook te stellen dat we vanmiddag niet alleen afscheid nemen van Henk van Strien, maar ook van ie mand die vele jaren de personificatie is geweest van de gemeentesecretarie van Wissenkerke. Gezichtsbepalend was je in alle opzichten. In dat verband staat nog goed voor 'mijn geest mijn eerste werkmaand op de secretarie van Wissenkerke. Zo'n rustige maand heb ik in de bijna 25 jaar dat ik op verschillende gemeen tesecretarieën heb gewerkt, nog nooit meegemaakt. Geen enkel telefoontje in die maand. Eerst denk je nog: de inwoners van Wissenkerke kennen me niet, weten niet dat ik daar werk en het is lekker rustig. Daarna werd mij duidelijk, dat bijna iedereen die naar de gemeente secretarie belde, speciaal en uitsluitend naar jou vroeg. Voor hen werkte er maar één persoon op de secretarie: Henk van Strien. Het werd ook in de hand gewerkt door het kleine aantal personen dat op de secretarie werkte en eigenlijk is dat aantal nog steeds niet groot. Wel is het aantal medewerksters en medewerkers sinds 1970 met vijftig pro cent toegenomen. Daardoor is het zelfs voor jou onmogelijk geworden om van alle zaken, die spelen op de secretarie, alles tot in de finesses af te weten. Toch vind ik het voorgaande een ty pering van jou ten voeten uit. Iemand die alles deed. In dat verband past ook je latere combinatie van werkzaamheden: sociale zaken en ruimtelijke ordening. Op welke gemeentesecretarie kom je een derge lijke combinatie tegen? Het typeert de kleinschaligheid van Wissenkerke. Die kleinschaligheid heeft jou en ook mij steeds bijzonder aange sproken. Gewoon met een vrij kleine groep mensen de zaak in een kleine ge meente helpen runnen. Dan is het bij tijd en wijle hard aanpakken, maar ook daar was je niet vies van. Vooral de tijd van het opmaken van de jaaropgaven sociale zaken en wat daar bij komt kijken, was zo'n jaarlijks terugkerend moment. Dan was het ge woon :blik op oneindig, gas op de plank en zorgen dat het uiteindelijk toch klop te. In zo'n periode vielen grapjes van welke aard dan ook nooit in goeie aarde Ik heb 16 jaar samenwerking met jou niet als onoverkomelijk ervaren. Inte gendeel, want dan had ik allang gepro beerd ergens anders onder de pannen te komen. Dat kun je als een compli ment opvatten. Dat wil overigens niet zeggen, dat er nooit harde noten zijn gekraakt. We hebben dikwijls genoeg in de clinch gelegen. Gelukkig is dat steeds op dezelfde manier afgelopen: sans rancune. Meningsverschillen werden altijd in goede harmonie soms wat hardhan dig uitgesproken. Dit waren enkele ontboezemingen uit je periode van voor het secretarisschap. Als secretaris hebben we op de se cretarie de laatste vier jaren ook niks over je te mopperen gehad. Je was geen betweter, geen duvelstoejager en je liet iedereen in z'n waarde. Je bent ge woon een collega onder de collega's ge bleven. En dat hebben we bijzonder ge waardeerd. Henk, het is nu allemaal voorbij. Het zal een raar gezicht zijn: de gemeente secretarie van Wissenkerke zonder jou. Maar, alles went tenslotte en op de lan ge duur, zelfs minder leuke dingen. Henk, ik ga er een punt aan draaien. Natuurlijk zijn we voor jou met de pet rond gegaan onder het gemeente- personeel. En dat omvat dus meer dan de secretarie. We hadden je graag als aandenken aan je Wissenkerkse periode iets tastbaars meegegeven. Maar dat was me een probleem! Geen enkele wens had je die wij konden besommen. Wat je wel wenste was één of andere installatie voor je kanariekot. Vandaar dat we je een enveloppe met inhoud overhandigen en hopen dat de aanschaf van die installatie daarmee een stapje dichterbij komt. Tot slot Henk: Een niet zo dierbaar nersoon, mijn smoelsmid, neemt altijd afscheid van mij als ik verdoofd uit de stoel kruip met de zin: de groeten aan je vrouw en de koters. Nu heeft iemand die van de VUT-regeling gebruik maakt in de regel nog weinig bemoeienis met kleine kinderen. Dus om te spreken vrij naar mijn tandarts Henk, het ga je hardstikke goed met Rie, de kanaries en dat wensen je je onderdanen. De heer J. van Iwaarden voert het woord namens het onderwijzend perso neel in de gemeente. Hij bedankt de heer Van Strien voor de bijzonder pret tige samenwerking en haalt tot slot een pakje voor de dag wat hijzelf uitpakt. Twee gekleurde kunstkanaries in een hokje blijken hier in te zitten en met Door de klinknagel aten twee klinkers en een nageljongen. de volgende omschrijving, die bij een collega-ambtenaar past, overhandigt hij dit geschenk. Meneer Van Strien, als ambtenaar hier twee kanarie-achtige vogeltjes, die familie zouden kunnen zijn, want: Ze zijn rustig in de omgang; Ze treden niet op de voorgrond; Ze doen wat statisch aan; Ze zijn niet problematisch; Ze hebben een open, geïnteresseerde blik; Ze zijn erg honkvast; Ze zijn geen huismustype; Ze behoeven geen gebruiksaanwijzing; Je leert ze vlug kennen; Geen problemen met open deuren; Het zijn er twee met een verschillend pluimage; Je kunt er goed mee samenwerken en tot slot, het kooitje en de vogeltjes zijn in verschillende sociale gelegenhe den te gebruiken. Met deze toepasselijke omschrijving en vergelijking besluit de heer Van I- waarden zijn toespraak. Hij is ook de laatste in de rij van sprekers. Vervolg op de achterpagina. Vrijdag 3 januari: Disco in „De Brug" te Colijnsplaat, aanvang 20.00 uur, organisatie door de jeugdsoos. VOETBAL Zaterdag 4 januari: Bekerkompetitie: Rillandia 2 Colpl. Boys 1 (2.30 uur) 's-Heer Arendskerke 2 Wissenkerke 2 (2.30 uur) Kats 1 Middelburg 2 (2.30 uur) VOLLEYBAL Zaterdag 4 januari: Dames: Bok Wiska (13.45 uur) Heren: Marathon Wiska (19.30 uur) Heren: Bok 2 Wiska 2 (13.45 uur) Dames: Wiska 2 Serooskerke (14 uur) snelle inltfstservice v.a. 25 ct/cm. zeer grote grafiekcollectie. repro/poster-art. plm. 150 olie- en aquarel- schilderden (uit binnen- en buitenland). Kamperland Tel. 01107 - 2444. ma. en wo. gesloten. Kruiswoordpuzzel no. 960 1 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12 13 15 e 17 18 13 '20 21 23 24 26 27 29 30 32 33 35 36 38 39 40 41 43 44 4 5 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 SO 61 6^ 63 64 65 66 67 68| b9 7^ 71 72 h 74| 76 76 77 78 Horizontaal: 1. zoogdier - 7. aziaat - 13. huid - 14. heet worden door gisting 16. lopend touw - 17. keurtroep - 19. slot 20. naaigerei - 22. uitroep - 23. bloem 25. inhoudsmaat - 26. sluis - 28. knaag dier - 29. snelle trekkende beweging 31. plaats in Gelderland - 33. toets alleen - 34. kwajongen - 35. meer dan genoeg - 37. onder het nodige voor behoud - 38. leer van het heldendicht 40. toren van een moskee - 42. plaats in Gelderland - 44. tocht - 45. bezinksel 48. laatdunkend - 50. landbouwwerk tuig - 51. vrij - 52. rivier in Rusland 54. ter herinnering - 55. dun - 57. soort onderwijs - 59. visgerei - 60. leeftijd (Frans) - 61. deel van de dag - 63. verdieping - 65. natuurkundeterm 66. volledig ontwikkeld insekt - 69. op de wijze van - 70. stuwing - 72. gevangenis 73. meubelstuk - 76. bijwoord - 77. on enigheid - 78. volgens de ritus. Verticaal: 1. militair - 2. deel van het oor - 3. heldendicht van Homerus - 4. jongensnaam - 5. nummer - 6. apparaat 7. drank - 8. Engels persoonlijk voor naamwoord - 9. zijrivier van de Donau 10. gelijke - 11. drank - 12. beeft - 15. loot - 18. Frans persoonlijk voornaam woord - 21. uitroep - 23. vaartuig - 24. onenigheid - 27. groente - 28. elasti citeit - 30. keukengerei 32. plezierig 34. werkelijk - 36. korting op het ge wicht - 39. nieuwe wereldtaal - 41. rivier (Spaans) - 43. gebaar - 45. op schudding - 46. zangnoot - 47. euro- peaan - 48. te gelegener tijd - 49. amaril 53. watering - 56. schoeisel 58. metaal 60. diktongige hagedis - 62. gewicht 64. berg - 65. de oudere - 67. afgemat 68. uitroep - 70. verdelgingsmiddel - 71. ontkenning - 74. het Romeinse rijk 75. bolgewas. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 959 Horizontaal: 1. lenig - 4. otter - 6. nee 8. pro - 9. bange - 11. arena - 13. rr 14. textiel - 16. nn - 18. kuip - 20.-aker 21. stop - 23. els - 25. adel - 26. strak 28. emmer - 30. lol - 31. aal - 32. soest 34. sonar - 36. slof - 37. tol - 39. taak 41. blad - 44. raaf - 45. aa - 46. fragiel 50. mt - 51. forum - 53. klant - 55. pim 56. gre - 57. kuras - 58. kerel. Verticaal: 2. ina - 3. gent - 4. orel 5. ton - 7. egel - 8. pret - 9. brits 10. ex - 11. ai - 12. anker - 13. rus 15. til - 17. nel - 19. potlood - 20. adelaar - 22. proef - 23. ek - 24. se 25. amant - 27. als - 29. mao - 32. slaaf 33. tt - 34. sl - 35. raamt - 36. sla 38. oog - 40. kat - 42. drum - 43. telg 46. fris - 47. am - 48. ik - 49. lark 52. opa - 54. nee.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1986 | | pagina 1