INFORMATIE- RUBRIEK GEMEENTE KORTGENE Jaaroverzicht 1985 VUURWERK !-L Kwijtschelding van gemeentelijke belastingen Groep Noord-Beveland TELEFOON 01108-1553 Hoorzittingv.herinrichting Voorstraat Colijnsplaat Uitslag bal lonnenwedstrijd Vernieuwing sportvisakte Zeeland Magazine? Gelet op de vele publikaties in de pers is het gewenst inzicht te ver schaffen in de mogelijkheden tot kwijt schelding van gemeentelijke belastin gen. Niet voor alle gemeentelijke be lastingen kan kwijtschelding worden verkregen. Het betreft namelijk de on roerend goedbelastingen, de reinigings rechten en de rioolafvoerrechten waar voor kwijtschelding kan worden ver kregen. Wanneer u denkt voor kwijtschelding van onroerend goedbelasting in aan merking te komen, kunt u een verzoek richten tot: de ontvanger der rijks belastingen, Postbus 5002, 4460 KA Goes Het aanvraagformulier om kwijtschel ding van de opgelegde aanslag onroe rend goedbelasting kunt u opvragen bij het ontvangkantoor der Rijksbelastin gen te Goes of bij de afdeling financiën van de gemeente Kortgene. Er moet bij het verzoek tevens om uitstel van betaling gevraagd worden daar anders, voordat de direkteur een beslissing neemt omtrent uw verzoek, de belas tingdienst aktief blijft met de invor dering van uw schuld. Verzoeken om kwijtschelding van rei nigingsrechten en rioolafvoerrechten moeten worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders. Kwijtscheldingsverzoeken worden ge honoreerd als een overeenkomstig ver zoek terzake van de onroerend goed belasting met sucCes is afgerond. Wan neer u dus een positieve beslissing om trent uw verzoek tot kwijtschelding van de onroerend goedbelasting van de direkteur der rijksbelastingen in handen heeft, dan kunt u zonder verder nog een vragenformulier in te vullen kwijt schelding krijgen van de aanslag rei nigingsrechten en rioolafvoerrecht. U dient wel een afschrift van de be slissing van de direkteur der rijks belastingen met het verzoek mee te zenden. Als u geen aanslag onroerend goedbelasting in een belastingjaar ont vangt, kunt u tevens een verzoek om kwijtschelding indienen. Na ontvangst van het verzoek zal een vragenformulier ter invulling wor den toegezonden, waarop alle financiële gegevens moeten worden ingevuld die nodig zijn voor een juiste beoordeling van het verzoek. De verzoeken zullen worden getoetst aan de richtlijnen, die door de rijksbelastingdienst worden aangehouden. Deze richtlijnen gaan uit van een netto besteedbaar inkomen dat per maand niet meer mag bedragen dan: 1.320,voor gehuwden; 1.165, voor een onvolledig gezin; 860,voor ongehuwden. Deze bedragen kunnen nog worden verhoogd met een bedrag per kind afhankelijk van de leeftijd van het kind, van 100,voor kin deren van 05 jaar; 150,voor kin deren van 612 jaar; 200,voor kinderen van 1315 jaar; en 250, voor kinderen van 16 jaar en ouder. Het zijn en blijven echter richtlijnen en het zal van uw omstandigheden af hangen of ze toegepast kunnen worden. Tot slot ter verduidelijking nog de 'volgende punten: iemand met een laag inkomen maar met een (groot) vermogen zal niet voor kwijtschelding in aanmerking komen; bijzondere ziektekosten, die niet door de verzekering of het ziekenfonds worden gedekt, kunnen van invloed zijn op de (on)mogelijkheid tot betaling; bij een ondernemer spelen de om standigheden van het beroep of bedrijf een zo grote rol, dat de richtlijnen vrij wel nooit gehanteerd kunnen worden. Voor nadere inlichtingen: afdeling financiën, gemeentehuis, Telef. 01108 - 1553, toestel 46. Het afgelopen jaar zijn in de ge meente Kortgene diverse zaken gereali seerd en uitgevoerd. Een paar van die zaken willen we hier noemen in een willekeurige volgorde. Op het gebied van de gemeentelijke brandweer is het een en ander gebeurd. Naast de opheffing van het korps te Kats zijn er extra middelen beschik baar gesteld om de 2 overblijvende korpsen te voorzien van goed materiaal. O.a. is nu via het korps te Kats een hulpverleningsbus beschikbaar die snel en accuraat hulp kan verlenen. Ook is dit jaar de nieuwe brand weergarage te Colijnsplaat geopend. Vermeldenswaard is ook de realisatie van de verlichting van de kerktoren van Kortgene. 1985 is het „Jongerenjaar", met als start de aktiviteiten rond 4 en 5 mei is specifieke aandacht besteed aan dit jaar voor de jongeren. In het afgelopen jaar is ook veel aandacht besteed aan de dorpsvernieu wing. In deze rubriek is daar op ver schillende momenten aandacht voor gevraagd. Een grote festiviteit is geweest de viering van het 25-jarig bestaan van de vaste oeververbinding Noord- en Zuid-Beveland. Het afgelopen jaar is in toenemende mate aandacht besteed aan de recreatie in de gemeente en op geheel Noord- Beveland. De recreatienota is hier de eerste aanzet toe. FIETSPAD KERN KORTGENE - SLUIS Meegedeeld wordt dat begonnen is met het aanleggen van een fietspad tussen de kern Kortgene en de Zand- kreeksluis. RAADS- EN COMMISSIE VERGADERINGEN De gemeenteraad van Kortgene ver gadert donderdag 12 december a.s. om 19.30 uur. Op maandag 16 december a.s. zal er in het Dorpshuis „De Brug te Colijns plaat een hoorzitting worden gehouden inzake het herinrichten van de Voor straat te Colijnsplaat. Op deze hoor zitting zullen ook de lindebomen in de Voorstraat ter sprake komen. De aanvang van de hoorzitting is om 20.00 uur. Belangstellenden zijn welkom. (Zie ook onderstaand schetsje). MOZIélaT6KJT OF 3 /■'I'M* - H-l-l - l-l»V I-I IN. IT l "ii -I i i i -1 iii i SLUITING GEMEENTE SECRETARIE KORTGENE De secretarie van de gemeente Kort gene is vrydag 27, maandag 30 en dins dag 31 december 1985 voor de bevolking GESLOTEN. Voor het doen van aangiften (burger lijke stand) op deze drie dagen wordt verwezen naar de publikatie die dezelf de dagen op het gemeentehuis wordt aangebracht en die aangeeft hoe dat kan geschieden. KUNSTUITLEEN In Middelburg is een kunstuitleen van schilderijen, keramiek, e.d. van kunstenaars uit het gehele land. Middels een abonnement 5,tot 25,per maand) kan men kunstwer ken lenen. Vanaf een abonnement van 10,per maand wordt 70% van dit maandelijks bedrag apart gezet. Op deze wijze kunnen abonnees geld spa ren voor de aankoop van een schilderij. De hoogte van abonnementsprijs is ook bepalend voor wat men kan lenen. De kunstuitleen is te vinden in de Kuiperspoort nr. 21, Telefoon 01180 - 1 14 43. EXPOSITIE VOOR VERZAMELAARS Kortgeense én Noord-Bevelandse ta lenten kunnen zich weer uitleven in „De Pompweie" te Kortgene op 15 maart 1986, waar dan, evenals dit jaar, een expositie van verzamelaars en hob byisten wordt gehouden. Iedereen die iets te laten zien heeft kan hier terecht. Of het nu gaat over postzegelverzamelingen, prentbrief kaarten, foto's, tekeningen, schilderijen, produkten van handvaardigheid, enz. enzhet geeft niet wat. Met alles kunt u deze dag terecht in het Dorps huis „De Pompweie" te Kortgene. Gezien het grote succes van de eerste expositie, zowel van deelnemerszijde als van het publiek, wordt ook nu weer op een grote belangstelling gerekend. Organisator is weer de heer J. de Looff, Burg. Snellenstraat 2a te Kort gene, Telefoon 01108 - 1496, die graag tijdig geïnformeerd wil worden over eventuele deelname. En gezien de crea tiviteit en inventiviteit die de bewoners van de vorige expositie getoond heb ben, lijkt het inderdaad zinnig zich tijdig op te geven. NIEUWJAARSRECEPTIE GEMEENTE KORTGENE De jaarlijkse nieuwjaarsreceptie die het gemeentebestuur van Kortgene or ganiseert, wordt dit jaar wederom ge houden in het Dorpshuis „De Vriend schap" te Kats. Gezien het roulatie- schema over de dorpshuizen had het dorpshuis dit nog een keer tegoed. De nieuwjaarsreceptie wordt gehou den op vrydag 3 januari van 19.30 tot 21.00 uur. Het gemeentebestuur hoopt vele in woners te kunnen begroeten. Een ieder is van harte welkom. OPHALEN GLAS IN KORTGENE Door de plaatselijke voetbalvereni ging „Cortgene", de Kon. Muziekver. „E.M.M.", de Jeugdsoos en de Pony club wordt gezamenlijk leeg glas op gehaald. Voor het volgend jaar wordt nog een ophaalschema vastgesteld, wat t.z.t. in deze rubriek wordt gepubliceerd. Op zaterdag 7 december wordt het glas opgehaald vanaf ca. 9 uur. De be volking wordt vriendelijk verzocht de aanwezige glasvoorraad voor de woning te zetten, zodat het afhalen vlot en re gelmatig kan verlopen. Coördinator is de heer J. de Looff, Burg. Snellenstraat 2a, Kortgene, Tel. 01108 - 14 96, bij wie u eveneens met eventuele vragen terecht kunt. Burgerlijke stand Geboren: 15 okt.: Izaak Albertus, z.v. M. Blankenstijn en J. P. de Waal; 23 okt.: Rachél Hedwig Maria, d.v. R. C. M. Verhagen en J. M. Govers; 24 okt.: Niels Cornells Johannes, z.v. J. de Jager en C. J. M. Vendrig. Ondertrouwd: Geen. Gehuwd: 4 okt.: M. A. van de Pas en M. S. Geerlings. Overleden: 14 okt.: E. G. Beeke, w.v. Filius, oud 86 jaar. ALFABETISERINGSPROJECT - R.E.C. Binnen het Regionaal Edukatief Cen trum voor volwassenen „De Bevelan- den Tholen" bestaat al vanaf 1979 een alfabetiseringsprojekt. De lessen die hiervoor worden gegeven zijn voor iedereen boven de 18 jaar met lees- en/of schrijfproblemen. Er wordt 2x per week les gegeven. De nadruk ligt hierbij op lezen en schrijven, b.v. brieven schrijven en formulieren invullen. De lessen worden gegeven in het R.E.C.-gebouw, Zusterstraat 11 te Goes. Als u meer wilt weten, kunt u bellen naar het R.E.C., Telefoon 01100 - 3 11 70 (vragen naar Jan Capello). FELICITATIES Wij feliciteren de Brassband „Wil- helmina" te Colijnsplaat met het be halen van de eerste plaats op een KNF-concours in Sliedrecht. Ter gelegenheid van de 25 jaar vaste oeververbinding Noord- en Zuid-Beve land. De prijswinnaars zijn: 1. Carolien Bout, Colijnsplaat; 2. Anke van der Heijde, Kortgene; 3. Robin van der Moere, Kortgene; 4. Wendy Meeuwse, Wolphaartsdijk; 5. Kim Boer, Wol- phaartsdijk; 6. Floris Buizer, Wol phaartsdijk; 7. Rien van Zaltbommel, Kats; 8. Harry Jacobs, Wolphaartsdijk; 9. Dartiëlle Poley, Kortgene; 10. Ellen Versluijs, Colijnsplaat; 11. Marina Rot- thier, Wolphaartsdijk; 12. Leo Koole, Kortgene; 13. Miranda Kerkhove, Wol phaartsdijk; 14. Tonny van Dalen, Wol phaartsdijk; 15. Esther Brocatus, Co lijnsplaat; 16. Guido op 't Hof, Wol phaartsdijk; 17. Ronald van der Maas, Kats; 18. Maurice Dorlijn, Colijnsplaat; 19. Jacomien Markusse, Kortgene; 20. Dalida de Fouw, Colijnsplaat. De trekking vond plaats onder toe zicht van notaris mr. J. P. Muys. De prijsuitreiking is geweest op woensdag 27 november 1985 op de Amro-Bank te Kortgene. De prijswinnende ballon nen kwamen o.a. in Tongeren (Lim burg) en Tienen (België). Anders dan voorgaande jaren dient u de visakte per 1 januari 1986 te ver nieuwen. Deze verandering vloeit voort uit de omschakeling dit jaar van het oude bijdragebewijs en de kleine visakte naar de nieuwe sportvisakte. U kunt deze sportvisakte, die geldig is voor twee hengels of een peur, kopen op het postkantoor. Voor meerdere hen gels of grote vistuigen koopt u nog al tijd een grote visakte. Vergeet u ook niet om uw vergunning van de rechthebbende op het viswater te vernieuwen. Voor het Veerse Meer is dit een vergunning van de Delta Fede ratie die u via uw vissportvereniging of op het politiebureau kunt kopen. Dit kan een dag-, maand- of jaarvergun- ning zijn. Als u zo'n jaarvergunning gekocht heeft, lees deze dan goed door, met na me de bepalingen met betrekking tot het aas en de hoeveelheid mee te ne men vis. Indien u zich meerdere malen aan een overtreding schuldig maakt, kunnen uw hengels in beslag worden genomen. Eind deze maand is het weer zover. Dan staat de jaarwisseling voor de deur, en zal er weer vuurwerk worden ver kocht. Juist in het begin van deze maand is het tijd om, in verband met de veilig heid van iedereen, de belangrijkste punten bij het afsteken van vuurwerk nog even op een rijtje te zetten. Indien u vuurwerk afsteekt: lees voor het aansteken de gebruiks aanwijzing op de verpakking; houd geen vuurwerk in de hand; steek geen vuurwerk af met een te korte lont; steek vuurwerk af met behulp van een sigaar of sigaret; gebruik géén lucifers; gooi nooit met ontstoken vuurwerk in de richting van mens, dier en/of brandbare objekten. Verder mag vuurwerk alleen verkocht worden aan personen ouder dan 14 jaar eh mag vuurwerk alleen afgestoken worden op: 30 december tussen 08.00 en 20.00 uur en 31 december van 08.00 tot 1 januari 02.00 uur. Mocht er ondanks bovenstaande aan wijzingen toch nog iets misgaan, pro beer dan allereerst het vuur te doven, koelen met water, de wond steriel af dekken. Verder mag er niets op de wond gesmeerd en mag er niets worden ver wijderd. Persoon zittend vervoeren naar arts of ziekenhuis. Laten wij hopen dat dit laatste niet gebeurt, en dat we met z'n allen het nieuwe jaar zonder „kleerscheuren" binnen stappen. Als laatste wenst de Rijkspolitie op Noord-Beveland iedereen hierbij de beste wensen voor het komend jaar toe. Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1985 | | pagina 7