Geef,- |f GeffLt - -BEVEL AND Voor eigentijdse wintermode SINTERKLAAS-AKTIE te Kamperland ZEELAND Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. donderdag 21 november 1985 no. 4197 1TEUTELI HEREN MODE VELE BEKENDE MERKEN COLBERTS Steun het Astma fbnds. Postgiro 55055.^ Zeeland Magazine? U KUNT NIET jpg? ALLES WETEN HELPT NEPAL i A-je d'r zo us over naedienkt, beste vrienden, dan ore d'r vrééd vee diengen bie mekoare. Un paer van die biemekoare orende hevallen ek us op un rijtje hezet. Ut hae oal over Noord-Beveland en 'k weet zeker da-je d'r 'n berg van trug zulle kenne. 'Tèèn bie 't oare. Noord-Beveland oor bie 't waeter, Kurtjeen en de Torendiek. Kamperland en laeter, Eduward bie Heersdiek. 't Carruljon oor bie Wiskerke, de vis bie Colijn. Op Kas laete ze niks merke, Stróödurp en klein. Wiskerke en Wisse, Kurtjeen en Hoogendijk. Minneboo en visse, Kersseboom en z'n praktijk. Merkusse en 't krantje, Piet oor bie Geijs. Kursplaete en 't strandje, Noordhoek bie Thijs. De Looff en Merien. Janny bie Kees. Verwey bie Levien, Kees oor bie Trees. De stove en Heersdiek, de Veerweg bie Kamperland. Apollo en meziek, pee-jen bie Noord-Beveland. Arjoan oor bie Pietje, Kootje bie Blok. Kees en z'n Rietje, Kas en biljarte ók. 't Oor oal bie mekoare, bekiek'tut mè hoed. Mè je mö-je d'r nie an store, da's slecht vo je hemoed. GASTON EN LEO IN HET DORPSHUIS TE WISSENKERKE 30 november op Noord-Beveland. Lachen gieren en brullen, dat is wat je meestal in recensies leest over dit komische Belgische duo. De „Two-Men- Show Gaston en Leo" heet dit avond vullende vrolijke programma, opgeluis terd door hun eigen muzikanten voor de muzikale noot in het programma. De komieken Gaston Bergmans en Leo Martin vormen al sinds 1972 een onafscheidelijk duo en zijn een begrip in België. Na enkele televisie-optredens in Nederland zijn het ook hier lang geen onbekenden meer. Met hun t.v.-shows in België scoor den zij de hoogste kijkdichtheid die ooit bij de B.R.T. genoteerd werd. Sinds enige jaren tracteren zij hun Vlaamse en Nederlandse publiek nu ook in het theater op een gezonde portie lach- kramp. Met een stel prima muzikanten, een partij kolderieke scetches en twee „rare typekes" als Gaston en Leo staat niets een onbezorgde avond vol „Vlaam se leut" in de weg. Dit is een avond georganiseerd door het Nutsdepartement Noord-Beveland en u kunt voor deze avond reserveren bij het VW Noord-Beveland in de Voorstraat te Wissenkerke of op het gemeentehuis te Kortgene. Uw bestelde kaarten liggen dan klaar aan de zaal. Doe het snel, want vol is vol. Aankomst van Sinterklaas. Op zaterdag 23 november a.s. zal Sinterklaas en .zijn Zwarte Pieten om twee uur aankomen in de landbouw- haven te Kamperland. Na aankomst op de landbouwhaven zal Sinterklaas, voorafgegaan door de muziekvereniging „Ons Genoegen", een rondgang door het dorp maken. Hierna begeeft de Sint zich naar het De Casembroothuis, waar de kinderen met Sinterklaas kunnen praten en hem toezingen. Na deze begroeting is er voor de allerkleinsten poppenkast en voor de wat oudere jeugd is er een play-back show. Winkelweekaktie. De ondernemersvereniging Kamper land organiseert ook dit jaar een win kelweekaktie, onder het motto: „Sin terklaas zakkenplan". Deze aktie wordt gehouden vanaf maandag 18 november tot en met woensdag 5 december; tij dens de aktie-periode ontvangt u bij besteding van elke vijf gulden bij de deelnemende winkeliers één zegel. Als u tien zegels op een deelname formulier plakt, levert u het in en u dingt mee naar één van de prijzen. Het prijzenpakket bestaat uit een 60-tal levensmiddelenpakketten -ter waarde van 25,tot 100, Burgemeester Wisse zal tijdens de pauze van het toneelstuk „Bokkespron- gen", wat opgevoerd wordt door leden van de Ondernemersvereniging Kam perland, op vrijdag 6 december de prijswinnaars van de winkelweekaktie bekend maken. Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE Een lekkende beker gaat weer dicht wanneer u hem in melk meekookt. Als u wilt voorkomen, dat de ellebogen na aanschaf van nieuwe kleren gauw door de mouwen steken,zet dan een rondje flanel op die plek aan de bin nenkant. Een verflucht verdrijft u door in de kamer enige schoteltjes met zout neer te zetten. pal". Het bestuur van het Nutsdepar tement verdubbelde het bedrag. De gemeente Reimerswaal heeft be sloten op iedere gulden die door haar inwoners aan de aktie „Zeeland helpt Nepal" wordt besteed, een kwartje toe te leggen. Samen met het „provinciale kwartje" wordt de gulden meer dan een daalder waard. B0NNEN-AKTIE BIJ DE MIDDENSTAND VAN KORTGENE Onder het motto „Altijd Prijs" houdt de middenstandsvereniging van Kort gene dit jaar haar St. Nicolaasaktie. Bij besteding van elke f 5.— bij één van de deelnemers krijgt u een waarde bon. Deze bon plakt u op een formulier, dat ook in de winkels verkrijgbaar is. Zo spaart u voor artikelen, waarbij u zelf kunt bepalen welke prijs u wilt hebben. Uiteraard is het zo: hoe meer bonnen u spaart, hoe aantrekkelijker de prijs is, die u kunt krijgen. De uiterlijke inleverdatum is 7 de cember bij alle deelnemers. De prijs die u hebt ingevuld op het deelnemersfor mulier kan afgehaald worden op 12 en 13 december tussen 10 en 17 uur bij ga rage De Looff, hoek Nieuwstraat- Ach terweg. Dit zijn de prijzen: krentebrood 30 pt.; huur videoband 30 pt.; grote eigenge maakte rookworst 30 pt.fles Pikeurtje 35 pt.; kerstroos 40 pt.; pond jonge kaas 45 pt.; groentemand 55 pt.; fruitmand 55 pt.; tulband 60 pt.; 2 flessen rode wijn 70 pt.; fietspomp 100 pt.; kerst kleed met servetten en kaars 100 pt.; rollade van 750 gram 125 pt.; hand doek plus washandset t.w.v. f 18.125 pt.; krultang 150 pt.; keukenklok 150 pt.; horecabon t.w.v. f 25.170 pt.; kappersbon t.w.v. f 40.300 pt.; zilve ren slavenarmband t.w.v. f 45.300 pt.; dekbedhoes-set t.w.v. f 75500 pt.; Bretons vest t.w.v. f 175.1000 pt.; wol bon t.w.v. f 15.100 pt. Programma voor de kinderen op 23 november. 13.30 uur optocht vanaf het kerkplein met E.M.M. In optocht met versierde wagens voor de kleinsten en met alle kinderen naar de landbouwhaven. 14.00 uur Aankomst van St. Nicolaas met zijn Pieten op de kade bij Cebeco. De optocht gaat hierna door het dorp, langs het pensiontehuis en eindigt bij ..De Korenbeurs". 15.00 uur Sinterklaas in „De Koren beurs", alwaar het grote boek open gaat. Aansluitend een programma voor de kleintjes. Voor de jeugd vanaf 10 jaar is er een speciale kinderdisco in de „Granada Bar" tot 16.00 uur. 16.00 uur Einde programma. De Burg in Middelburg anno 1935 De aktie „Zeeland helpt Nepal" heeft als één van de middelen om geld bijeen te brengen ter ondersteuning van het Unicef-onderwijsprojekt in West-Nepal wenskaarten vervaardigd, die te koop worden aangeboden. Op de voorzijde van de kaarten is de kleurenfoto van een Nepalees jongetje afgedrukt. Hij maakt het Namaste-gebaar. Namaste is een algemene begroeting voor iedere gelegenheid, ook bijzondere en kan tevens een gevoel van dank weergeven. Er is gekozen voor deze fraaie foto vanwege de dubbele bete kenis van Namaste, waardoor de wens kaarten uitermate geschikt zijn om als Kerst- en Nieuwjaarsgroet aan vrien den en relaties te zenden. De kaarten zijn gemaakt van hand geschept papier, dat volgens oude Ne- palese tradities door boerenfamilies wordt gemaakt van de bast van de laurierstruik, zodanig dat het ecologisch evenwicht in de bossen van Nepal niet verstoord wordt. De prijs van de kaarten is vastgesteld op 2,inklusief enveloppe. De op brengst komt volledig ten goede aan de aktie „Zeeland helpt Nepal". Deze week is het Zeeuwse bedrijfs leven benaderd met het verzoek Na- maste-wenskaarten te kopen. Naar aanleiding van de Kinderkrant „De Krullebak" en de toegezonden Ne- palscholenmap hebben de kinderen van de Openbare Basisschool de Prinses Beatrixschool te Yerseke spontaan hun zakgeld afgestaan, karweitjes in de buurt verricht en een rommelmarkt gehouden. De opbrengst was 416,60. Het Nutsdepartement Nrd.-Beveland speelt met het lezingenprogramma zo veel mogelijk in op aktuele onderwer pen in dit geval „Zeeland helpt Nepal". De heer dr. J. A. Noordijk heeft als Nepalkenner een lezing gehouden over Nepal en de bevolking. De toehoorders brachten 129,bijeen ter ondersteu ning van de aktie „Zeeland helpt Ne GIRO 7475 MIDDELBURG

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1985 | | pagina 3