w.w.v. (vervolg) INFORMATIE- RUBRIEK GEMEENTE KORTGENE Vervolg Voorlichtingsrubriek van de gemeente Wissenkerke maak 'm zindelijk 't Is zo simpel elke hond kan 't leren Hond in de goot Bekendmaking Dorpsvernieuwing Kortgene TELEFOON 01108-1553 Raad Kortgene stippelt nieuw beleid uit voor 1986 Aandacht voor prestaties van verenigingen Ideeën voor de gemeentelijke info-rubriek Herstraten Oost-, Nieuw- en Bernhardstraat te Kortgene tussen de 50 en 60 jaar bij afloop van de normale WWV-uitkeringsperi- ode op of na 1 januari 1985 toch in de WWV kunnen blijven. Zij ontvangen dan een verlengde uitkering van 70% van het minimumloon. Ongehuwden met de financiële zorg voor (een) kind(eren) beneden 18 jaar en gehuwden kunnen, afhankelijk van het gezinsinkomen, een uitkering krijgen tot 100% van het mi nimumloon. Bij overlijden van de uitkeringsge rechtigde wordt tot en met de laatste dag van de tweede maand volgend op die waarin het overlijden plaatsvond een uitkering van 100% van het dagloon verstrekt aan de nabestaande(n). Aftrek van inkomsten. Loon dat men ontvangt zonder ervoor te werken en inkomsten wegens loon derving of die verband houden met de beëindiging van een dienstbetrekking worden volledig op de uitkering in min dering gebracht, voor zover dat loon en die inkomsten betrekking hebben op de periode waarover recht op uitkering bestaat. Inkomsten uit arbeid, verricht in de uitkeringsperiode, worden in het alge meen voor 70% op de uitkering in min dering gebracht. Inkomsten echter, die reeds vóór de werkloosheid bestonden naast die uit de dienstbetrekking waar uit men werkloos werd, blijven buiten beschouwing, evenals de inkomsten van echtgenote en inwonende gezinsleden. Verplichtingen. Om voor een uitkering in aanmerking te komen is men onder meer verplicht: zich bij het arbeidsbureau te laten inschrijven (geldt niet voor mensen van 57V2 jaar en ouder); zelf actief werk te zoeken en pas send werk te aanvaarden (geldt niet voor mensen van 57Va jaar en ou der); aan het gemeentebestuur ge vraagd of ongevraagd alle in lichtingen te verstrekken die nodig zijn om het recht op uitkering te kunnen beoordelen en de uitkering te kunnen vaststellen; Als een werknemer de bij of krach tens de wet opgelegde verplichtingen niet nakomt, verlaagt het gemeentebe stuur de uitkering en/of sluit betrok kene van het recht op uitkering uit. Dit kan geschieden voor een bepaalde pe riode of zelfs voor de duur van de werk loosheid. De gemeente kan deze maatregelen ook toepassen als een werknemer door eigen schuld of toedoen geen arbeid heeft verkregen of behouden, dan wel in verband met het door hem verrich ten van werk eisen stelt die het aan vaarden of verkrijgen van passend werk duidelijk belemmeren. Vakantie tijdens de WWV. De uitkeringsgerechtigde kan per 12 maanden maximaal 4 weken met be houd van uitkering vakantie genieten. De gemeente kan in bijzondere gevallen aan oudere uitkeringsgerechtigden een langere vakantieperiode toestaan. t Gehuwde vrouw. Vanaf 23 december 1984 komen ook gehuwde vrouwen voor een WWV-uit- kering in aanmerking. Dat geldt echter alleen voor hen die op of na die datum werkloos zijn geworden of van wie op of na die datum de WW-uitkering is beëindigd. Woonplaats buiten Nederland. Men heeft alleen recht op uitkering als men in Nederland woont. Op grond van een EEG-verordening is het moge- liik om met behoud van uitkering gedu rende ten hoogste drie maanden naar een ander EEG-land te gaan om daar werk te zoeken. Men moet dan in het bezit zijn van een speciaal formulier, te verkrijgen bij de gemeentelijke sociale dienst. Vreemdeling. Een vreemdeling heeft geen recht op uitkering, tenzij hij kan aantonen ten minste de laatste negen weken vóór zijn werkloosheid op wettige wijze in Ne derland te hebben verbleven. Dit geldt niet voor onderdanen van EEG-landen en voor landen waarmee Nederland een verdrag ter verzekering van uitkeringen bij werkloosheid heeft gesloten. De voor Nederlanders geldende bepalingen zijn op deze vreemdelingen ook van toepas sing. Loonsuppletie. Bij onvrijwillige werkloosheid biedt de WWV in zeer speciale gevallen de mogelijkheid tot toekenning van een aan vullende uitkering op het loon, als werk wordt aanvaard tegen een lager loon dan men vroeger verdiende (de z.g. loonsuppletie). De loonsuppletie bedraagt per dag het verschil tussen 80% van het dagloon waarop de uitkering is gebaseerd, en het nieuwe gemiddeld per dag verdien de loon. Afhankelijk van de leeftijd jonger dan 45 jaar, dan wel 45 jaar of ouder wordt deze loonsuppletie ge durende respectievelijk 2 jaar en 3 jaar toegekend. De regeling geldt ook als aansluitend op het ontslag een nieuwe (lager betaal de) werkkring wordt aanvaard. Het tijdvak waarin werkloosheidsuit kering is ontvangen, wordt evenwel in mindering gebracht op de periode waar over loonsuppletie kan worden verkre gen. Inlichtingen over de toepassing van deze loonsuppletie-regeling geeft het ar beidsbureau. Garantieregeling. Als men werk aanvaardt tegen een lager loon dan men in zijn laatste dienstbetrekking verdiende en men zou daarna onnieuw (onvrijwillig) werkloos worden, dan heeft men recht op een WWV-uitkering, gebaseerd op het vroe gere, hogere dagloon. Dat lager betaalde werk moet dan wel binnen zes maanden, nadat men werkloos is geworden, aanvaard zijn en men moet binnen 30 maanden na het in treden van die werkloosheid opnieuw werkloos geworden zijn. Bezwaar en beroep. Is men het niet eens met een door het gemeentebestuur genomen beslissing in zake de aanspraak op uitkering, dan kan men daarvan herziening vragen. Binnen 4 weken na ontvangst van de beslissing dient men zijn bezwaren aan het gemeentebestuur schriftelijk ken baar te maken. Wijst het gemeentebe stuur het bezwaarschrift geheel of ge- deelteliik af, dan kan men daartegen in beroep gaan bij de Raad van Beroep en eventueel in laatste instantie bij de Centrale Raad van Beroep. Uitvoering. De Wet Werkloosheidsvoorziening wordt uitgevoerd door de gemeentebe sturen. Voor inlichtingen en het aan vragen van een uitkering dient men zich te wenden tot de sociale dienst van de gemeente waar men woont. Bij ver huizing naar een andere gemeente be ëindigt de gemeente die men heeft ver laten de uitkering en moet men in de nieuwe woongemeente opnieuw een aanvraag om uitkering indienen. Wanneer geen aanspraak (meer) be staat op uitkering op grond van de Burgemeester en wethouders van Wissenkerke maken ingevolge het be paalde in artikel 27 van de Verordening kwaliteitsbeheer oppervlaktewateren Zeeland bekend, dat Gedeputeerde Sta ten van Zeeland bij besluit van 17 sep tember 1985 goedkeuring hebben ver leend aan het plan voor de aanleg van druk- en vrijvervalriolering in het bui tengebied van de gemeente Wissen kerke. Iedereen weet hoe onaangenaam het is om in een hoop hondepoep te trap pen. Zeker diegenen die thuis op hun knieën het tapijt van hondepoep heb ben moeten ontdoen. WWV kan in het algemeen een beroep worden gedaan op uitkering op grond van de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers (RWW). Deze regeling wordt ook door de ge meenten uitgevoerd. j Dit besluit ligt vanaf heden gedu rende een maand voor een ieder tijdens werkdagen van 8.3012.00 uur ter ge- meentesekretarie te Wissenkerke ter inzage. Wissenkerke, 7 november 1985. Burgemeester en wethouders voor noemd: de burgemeester P. Wisse; de sekretaris H. van Strien. Al deze ergernis is zo eenvoudig te voorkomen. Leer uw hond aan zijn behoefte in de goot te doen. Iedere wandelaar zal u dankbaar zijn. Burgerlijke stand Tijdens de behandeling van de ge meentebegroting 1986 is door de raad uitvoerig stigestaan bij het voor 1986 en gedeeltelijk voor nog langere ter mijn te voeren beleid. Over een zaak was een ieder ver heugd: de gezonde financiële positie waarin Kortgene verkeert, de begroting 1986 sluit met een post onvoorzien van ruim 200.000 gulden. Een belangrijke beslissing is dat de onroerendgoed belasting niet wordt verhoogd, deze blijft dus volgend jaar gelijk. Enkele andere belastingen zijn wel met drie procent verhoogd, zoals de havengelden, staangelden en de huurtarieven voor de gymzalen. Over het te voeren beleid was de raad het in grote lijnen eens; naast de uit voering van alle gemeentelijke taken berust het beleid op drie grote pijlers: recreatie, dorpsvernieuwing en visserij. De gemeente Kortgene wil haar ui terste best doen om meer recreanten naar haar grondgebied te halen. In de recreatienota worden verschillende mo gelijkheden op een rij gezet. Door de raad is 50.000 gulden uitgetrokken voor een promotiefonds. In deze rubriek wordt apart aandacht besteed aan de dorpsvernieuwing een voor de leefbaarheid van de kleine ker nen belangrijke zaak. Ook de visserij is een belangrijke pij ler in het gemeentelijk beleid. Door de groei van het visserijgebeuren valt een uitbreiding van de vismijn te verwach ten. Grootscheepse investeringen zullen nodig zijn. KORTGENE Geboren: 15 sept. Stefanie Christina, d.v. J. M. Fajardo Monzon en J. M. C. de Nooy. 16 sept. Jessica, d.v. P. A. Baaijens en B. M. van Hese. 23 sept. Raoul Dirk Johannes, z.v. N. C. Poortvliet en H. J. W. Nell. Ondertrouwd: 20 sept. M. A. van de Pas en M. S. Geerlings. 30 sept. S. van der Krieke en M. E. Handwerck. Getrouwd: 6 sept. J. P. de Haze en M. Y. Kuzee. 13 sept. A. J. de Bilde en A. M. Finu- cane. 20 sept. J. de Wild en M. Mazairac. 27 sept. C. H. Glijn en P. J. Kastelein. 27 sept. A. J. Meulenberg en E. C. Clement. Overleden: 9 sent. M. E. Versluis, e.v. G. J. Huige, oud 72 jaar. 20 sept. L. J. Geelhoed, w.v. C. Groen- leer, oud 85 jaar. 21 sept. C. Goulooze, oud 73 jaar. 26 sept. P. "Brouwer, oud 83 jaar. 30 sept. W. Willemse, oud 71 jaar. RAAD- EN COMMISSIEVERGADERINGEN De gemeenteraad van Kortgene ver gadert op dinsdagavond 12 november a.s. om 19.30 uur. De commissie welzijnszaken verga dert op dinsdag 26 november a.s. om 20.00 uur. Beide vergaderen in het gemeente huis en in het openbaar. Dus: iedereen die belangstelling heeft is weikon De gemeenteraad van Kortgene heeft in de begrotingsbehandeling 1986 beslo ten om voor de dorpsvernieuwing in dat jaar een post van f 200.000.vast te stellen teneinde de activiteiten op dit gebied te continueren. Daarnaast wordt van de provincie een bijdrage verwacht die de gemeente in staat moet stellen het programma uit te voeren. Het besluit van de gemeente voor ver deling over de diverse sectoren van de dorpsvernieuwingsplannen -in 1986 zal over enkele maanden worden genomen en bekend worden gemaakt. Een van de projekten die nog in 1985 zullen starten is de aanleg van de rio lering in de Irenestraat te Colijnsplaat, Ondanks het feit dat de vele door de verenigingen verrichte aktiviteiten lig gen in de sfeer van de ontspanning, worden er wel degelijk nrestaties ver richt. Op allerlei gebied worden er ere- nlaatsen behaald, denk maar aan de sport, muziek e.d. Het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Kortgene stelt het op prijs dat verenigingen, die in welke vorm dan ook een vermeldens waardige prestatie hebben verricht, dit meedelen aan het gemeentebestuur. Ge probeerd zal dan worden deze presta ties in deze rubriek te vermelden. De verenigingen in de gemeente Kort gene worden vriendelijk gevraagd deze belangrijke prestaties door te geven op het gemeentehuis bij bureau welzijn. deze is in het voorjaar 1986 gereed en zal in het najaar gevolgd worden door herstraten en her-inrichten. Verder wordt ook binnenkort de toe- I stemming voor het bouwen van de wo ningen op de hoek IrenestraatHaven straat vei'wacht alsmede ook voor ver vangende nieuwbouw van de voorma- lige school in de Voorstraat te Colijns plaat. Inmiddels is van volkshuisvesting de toestemming voor de renovatie van vijf woningen in de Bernhardstraat te Kort- I gene ontvangen. Deze worden in op dracht van de Regionale Woningbouw- I vereniging Samenwerking te Goes door 1 de Walcherse Bouwunie gerenoveerd. U zegt: „Hé, dat mis ik hier!'' Neem contact op met de redactie! Elke maand stelt een redactiecom missie de inhoud van de gemeentelijke info-rubriek op. Suggesties, ideeën en oomerkingen zijn van harte welkom. U kunt zich wenden tot de leden van de redactie: uit Colijnsplaat de heer L. Goulooze; uit Kats de heer P. J. G. Belde; uit Kortgene mevrouw Van Don- sen en de heer C. van Damme. Namens de gemeente zitten in de re dactie: burgemeeste E. J. Hoogendijk - van Duin en de heer M. Koole. Vanaf begin november 1985 zal een begin worden gemaakt met de herbe strating van de Oost-, Nieuw- en Bern hardstraat in Kortgene. De werkzaamheden bestaan voorna melijk uit het herstellen van de kant opsluiting, herstraten van wegverhar ding en herstellen van de waterafvoer van de straat. Deze werken zullen wor den uitgevoerd door aannemingsbedrijf Traas en Ovaa uit Lewedorp. Ongetwijfeld zullen inwoners van de werkzaamheden last ondervinden, maar getracht zal worden deze zo weinig mo gelijk te laten zijn. Wij hopen dat hier voor begrip bestaat. De duur van de werkzaamheden zal ongeveer 12 weken zijn, behoudens re gen en vorst. Mochten er evenwel toch nog pro blemen zijn, dan kan contact worden opgenomen met de districtsopzichter voor Kortgene, de heer J. Wiering, (tel. 01108 - 1553).

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1985 | | pagina 7