INFORMATIE- RUBRIEK GEMEENTE KORTGENE Gemeentebegroting 1986 «III Kursussen voor ouders over wiskunde en taal Groep Noord-Beveland TELEFOON 01108-1553 Waarschuwing: kontrole brandkranen Raad- en commissie vergaderingen Dorpsvernieuwing Kortgene Hoorzitting Landbouwverkeer en vuile wegen Verlichting weggebruikers U kunt uw veilig heid en die van anderen vergroten door: Badminton-nieuws: De gemeentebegroting 1986 wordt eind oktober met de nota van aanbie ding besproken in de gemeenteraad. De begroting is het belangrijkste beleids instrument voor de gemeentelijke over heid. Het beleid en de financiële mid delen voor het komende jaar zijn in de begroting aangegeven. De raad, als „Hoofd" van de gemeente, stelt de be groting vast. Middels de zogenaamde „Algemene beschouwingen" reageren de raadsfrak- ties politiek-inhoudelijk op de begro ting. Om aan te geven hoe de middelen volgend jaar zullen worden uitgegeven is een cirkel getekend met daarin de verschillende „uitgaven-funkties", het daarbij vermelde percentage geeft aan dat dat deel (perc.) van de totale mid delen aan de desbetreffende funktie wordt besteed. Bijvoorbeeld: volksge zondheid 4,4%, d.w.z. 4,4% van de to tale uitgaven wordt uitgegeven aan volksgezondheid. De totale uitgaven van de gewone dienst in 1986 (verdeeld over de 10 aan gegeven funkties bedragen 10.655.655,75. De begroting 1985 ver meldt dat de totale uitgaven in dat jaar („het lopende jaar") 9.623.819,66 be dragen. Zoals gezegd wordt middels de be- I g FINANCIERING EN AL6€M€NC DEKKINGS' v M/P DELEN VOLKSGEZOND HEID groting ook aangegeven welk beleid de gemeente in 1986 wenst te voeren. Dit is een dynamisch gebeuren, immers zaken worden afgerond en/of opgelost, nieuwe zaken dienen zich weer aan. Een aantal interessante nieuwe be leidszaken zijn: dorpsvernieuwing: de dorpsver nieuwing verloopt in z'n algemeenheid naar wens, volgend jaar wordt dit be leid gecontinueerd, nieuw is dat er voor volgend jaar een extra bedrag is ge raamd voor een fonds ter stimulering van verbetering van woningen en de woonomgeving; recreatie: het komend jaar zal middels inventarisaties van mogelijkhe den en wensen gewerkt worden naar een meerjarenraming en planning op dit gebied, met name is het de bedoe ling de planologische aspekten hierbij te betrekken en die planologische maat regelen te bewerkstelligen waardoor een en ander daadwerkelijk kan wor den gerealiseerd; verkeersveiligheid: het is de be doeling dat in de komende periode door een verkeersdeskundige gekeken zal worden naar verkeersveiligheidsaspek- ten, zo zal met name gekeken worden naar de verkeersborden en de veilig heid van de verkeersroutes en wegen. ir, OP6N&AQC VEILIGHEID ECONOMISE HE ZAKEN Burgerlijke stand KORTGENE Geboren: 10 augustus: Lena Maria, d.v. Cornelis Goulooze en Paulina de Jager. Ondertrouwd: 2 augustus: A. J. Meu- lenberg en E. C. Clement; 8 augustus: J. de Wild en M. Mazairac; 15 augustus: A. J. de Bilde en A. M. Finucane; 16 augustus: J. P. de Haze en M. Y. Kuzee. Getrouwd: 16 augustus: R. P. M. de Bakker en S. I. C. Levrier; 20 augustus: I. J. Iyanya en P. G. Bouwense. Overleden: 29 augustus: N. Visser, w.v. Kole, oud 91 jaar. Ieder jaar worden de brandkranen in de gemeente gekontroleerd en beproefd of deze nog in orde zijn voor de brand bestrijding. Het is daarom noodzakelijk dat deze kranen worden opengedraaid. Hierdoor is het mogelijk dat er tij delijk bruin water uit uw kranen komt. Dit is onschadelijk, maar wel even ver velend, vooral als u b.v. aan het wassen bent. Daarom wordt u geadviseerd hier rekening mee te houden als de kon trole in uw dorp wordt uitgevoerd. In Kats en Colijnsplaat gebeurt dit op maandag 7 oktober, 's avonds vanaf 19.00 uur. In Kortgene is dit op woensdag 16 oktober, ook 's avonds vanaf 19.00 uur. Donderdag 31 oktober a.s. wordt de gemeentebegroting 1986 behandeld in de raad. Deze vergadering begint 'smid- dags om 13.30 uur. Woensdag 9 oktober a.s. vergadert de commissie welzijnsaangelegenheden. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden op het gemeentehuis. Beide vergaderingen zijn openbaar en voor een ieder toegankelijk. De uitvoering van de dorpsvernieu wing in de gemeente Kortgene vordert gestaag. Kortgeleden kwamen zes wo ningen in het saneringsgebied Kruis Beatrixstraat te Colijnsplaat gereed. In diezelfde tijd waren ook zes woningen in het voormalige Rustoord aan de Havelaarstraat in Colijnsplaat gereed voor bewoning. Dit betekent dat hiermee het aantal permanent bewoonde woningen weer is toegenomen, hetgeen een goede zaak is. Bovendien is door gebruik van, de gron den binnen de dorpskern de behoefte aan een uitbreidingsplan voor wonin gen buiten de dorpskern minder nood zakelijk. Eerder dit jaar kwamen ook de re novaties aan twintig woningwetwonin gen in de Willem-Alexanderstraat te Kortgene gereed. Als alles volgens plan verloopt zal dit jaar nog de bouw starten van drie woningen in de Voorstraat ter vervan ging van de voormalige school en ook drie woningen op de hoek Irene-Haven- straat te Colijnsplaat. In de Irenestraat zal bovendien riolering worden aan gelegd en de straat worden heringe richt. Ook de renovatie van vijf wo ningen in de Bernhardstraat te Kort gene zal dit jaar gaan starten. Voor 1986 is in de meerjarenplanning van de dorpsvernieuwing de uitvoering van het noordelijk deel van het aan dachtsgebied Torendijk te Kortgene op genomen. Hierdoor is het aandachts gebied Noordstraat Kats opgeschoven. Een en ander betekent een verschui ving in de oorspronkelijke planning. De aanstaande ingebruikname van de nieuwe vestiging van Verburg-Holland B.V. aan de Molenweg te Colijnsplaat betekent de afronding van deze be- drijfsverplaatsing in het kader van de dorpsvernieuwing. De bedoeling van het gemeentebe stuur van Kortgene om door middel van de dorpsvernieuwingsplannen de leefbaarheid van de kernen te vergro ten, krijgt door de uitvoering gestalte. Gezien de huidige voortgang geeft dit ook vertrouwen voor de toekomst. In het kader van de behandeling van het ontwerp voor een recreatienota door de gemeenteraad, ligt dit ontwerp tot 1 november a.s. voor een ieder ter sekretarie ter inzage. De nota beoogt het recreatiebeleid voor de toekomst te struktureren. Tot 1 november a.s. kan een ieder schriftelijk op- en aanmerkingen en vooral suggesties bij de gemeenteraad indienen. Bovendien zullen hoorzittingen wor den gehouden op 21, 22 en 23 oktober a.s. respektievelijk in Kortgene, Kats en Colijnsplaat in de dorpshuizen. De hoorzittingen beginnen om 20.00 uur. Het Regionaal Educatief Centrum „De BevelandenTholen", het R.E.C., wil met haar vele leermogelijkheden voor volwassenen ook aktief bezig zijn op Noord-Beveland. Open School, leren spreken voor een groep, kontakt- en leerochtenden voor vrouwen, kreatieve kursussen, enz. zijn er inmiddels ge weest of zijn bezig. Nieuw is het aanbod aan ouders om via de basisschool van hun kind(eren) een kursus te volgen. Zo is er de kur- sus W.O.A.: Wiskunde-Oriëntatie- Avonden: een vijftal avonden om te leren wat het vak wiskunde nou ei genlijk inhoudt. Wat je ermee doen kunt. Van belang voor ouders wier kin deren straks naar het voortgezet on derwijs gaan. Een tweede mogelijkheid is de kursus „Haal je taal op". Een kursus om je Nederlandse taal weer eens bij te scha ven. Want als je niet elke dag hoeft te schrijven, is soms een eenvoudig briefje nog lastig. Handig dus en leuk om te doen. Voor informatie kunt u bellen naar het R.E.C., Tel. 01100 -31170 of infor meren bij de gemeente, Tel. 01108 - 1553 DIA-AVOND VOOR BEJAARDEN Zoals u reeds gemerkt heeft is het donkere jaargetijde weer aangebroken. Dan is weer de tijd gekomen om de verlichting van de voertuigen na te kijken, zodat deze in orde als er mee over de weg gereden wordt. Dat is niet alleen in het belang van de persoon die er mee rijdt, doch ook voor de andere weggebruikers die op dezelfde weg rijden dan wel lopen. Een gevoelige groep weggebruikers is zeker de schooljeugd, die per fiets/ bromfiets van en naar school rijdt. Elk jaar opnieuw vallen er onder deze categorie weggebruikers vele slachtof fers, waaronder een aantal die niet ge zien werden, omdat de verlichting niet in orde was. Uiteraard is op dit gebied ook een duidelijke taak voor de ouders weg gelegd. Als deze hun verantwoordelijk heid kennen t.o.v. de veiligheid van hun kinderen, denkt de politie dat veel van vorenstaande problemen kunnen wor den opgelost, hetgeen de veiligheid be slist ten goede zal komen. De politie zal in de komende maan den zeker de nodige aandacht besteden, speciaal aan de verlichting, maar ook aan de andere gedragingen van de naar school fietsende kinderen, b.v. met drie of meer man naast elkaar fietsen. Er zal verbaliserend worden opge treden. Een gewaarschuwd mens telt dus voor a. extra op te letten in de oogst- periode (augustus-december); b. eerder snelheid verminderen als u een landbouwvoertuig ziet of nadert; c. vooral bij duisternis extra opmerk zaam te zijn op verlichting, stop lichten en richtingaanwijzers, die bij landbouwvoertuigen vaak minder goed zichtbaar zijn; d. rekening te houden met de lengte en breedte van landbouwvoertuigen (vaak zijn die groter dan u denkt); e. bedacht te zijn op de mogelijkheid dat landbouwvoertuigen vrij onver wacht kunnen afslaan en daarbij rekening te houden met het uit- zwenken van deze voertuigen; f. ZEER VOORZICHTIG TE ZIJN OP NATTE EN GLADDE WEGEN. Rijkspolitie Groep Kortgene. Ook dit jaar wil de politie zich weer richten tot de H.H. landbouwers op Noord-Beveland, die zich op de weg bevinden met hun uit de kluiten ge wassen landbouwvoertuigen. Gelukkig ziet de politie steeds meer landbouw voertuigen die voorzien zijn van de afgetopte driehoek. Publikaties en voor lichting heeft daar zeker toe bijgedra gen. Een geweldige verbetering wat de zichtbaarheid betreft. Mogelijk dat het aantal mensen, die reeds gebruik maken van zo'n driehoek uitgebreid kan wor den. Binnen afzienbare tijd wordt het wettelijk verplicht de achterzijde van ALLE landbouwvoertuigen te voorzien van een driehoekig bord. Hoe eerder men er mee begint hoe beter. Hiermee wordt de veiligheid op de weg zeker gediend. Zelf niet alleen zien, maar ook gezien worden, is heel belangrijk. De enige wettelijke verplichting is tot op heden een geel zwaailicht op landbouwvoertuigen die breder zijn dan 2.60 meter. Ook kunnen we niet om de toestand van de wegen heen waarover de land- Vrijdag 27 september: Wissenkerke 2 Pluumpje 5: 35. Het tweede team ondervond in Pluumpje 5 een lastige tegenstander. De Goese dames waren duidelijk ster ker, doch bij de heren vielen er punten te maken. De eerste heren-enkel en de heren-dubbel werden beide ge wonnen. Het derde punt kwam op naam van de eerste gemengd-dubbel, die door Lineke de Schipper en Jacco van Boven in drie sets werd gewonnen. Zaterdag 28 september: Wissenkerke 3 Back Hand 7: 53. Het derde team bezorgde het publiek bouwvoertuigen rijden en de oogst bin nen wordt gehaald. Zo lang het droog weer is gaat het allemaal vanzelf, geen problemen dus. Maar o wee, als het regent en nat is. Ook de politie weet heel goed met welke problemen de boeren dan te kampen hebben. Maar we kunnen niet om de realiteit heen. Gelukkig zijn er die hun verantwoor delijkheid kennen en alles in het werk stellen, de wegen zo goed mogelijk be rijdbaar te houden. Ook, en dat spijt ons, zijn er die deze verantwoordelijk heid niet kennen of hiermee geen re kening houden, bewust of onbewust. Mogelijk dat deze mensen tot inkeer komen voordat er wat gebeurt en alles, wat in hun vermogen ligt, doen om de wegen berijdbaar te houden. Dik wijls is door wat extra inspanning het doel al te halen. De eindverantwoordelijkheid blijft te allen tijde bij de landbouwer die de weg(en) bevuild heeft. Zonodig zal bij bevuilde wegen ver baliserend worden opgetreden en op kosten van de bevuiler de weg(en) wor den schoongemaakt. een vrij wisselvallige wedstrijd met een spannende finale. Bij de stand van 43 en dus nog één partij te spelen mocht de tweede gemengd-dubbel (Mo nique van Doorn en Martin Edelman) het geheel beëindigen. Verlies bete kende één punt, winst betekende twee punten. Het werd winst in drie sets. Wissenkerke 4 Kolibrie 10: 80. Wissenkerke 4 houdt duidelijk van opschieten, getuige bovengenoemde cij fers. Ook Kolibrie 10 bleek geen tegen stander van kaliber. Ga zo door dames! TE WISSENKERKE Op donderdag 24 oktober a.s. organi seert de Werkgroep Dorpsgemeenschap Wissenkerke i.o. een dia-avond van de Veldpolitie voor alle bejaarden uit Wis senkerke in „Vredestein". De aanvang is om 19.00 uur en de toegang is gratis. In de pauze draait het rad van avontuur. HENGELWEDSTRIJD VAN DE NOORD-BEVELANDSE HENGELSPORTVERENIGING Zaterdag j.l. hield de Noord-Beve- landse Hengelsportvereniging haar vijf de competitiewedstrijd voor het kam pioenschap 1985 in de Oosterschelde te Colijnsplaat. Dit was weer een van de jubileum wedstrijden met een extra mooi prij zenpakket, ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de hengelsport vere niging. Aan deze wedstrijd werd door 68 le den deelgenomen, welke onder prach tige weersomstandigheden een zeer ma tige vangst hadden. In totaal werden door de deelnemers 54 vissen gevangen, met een totale lengte van 436 cm. De vangst bestond uit 4 platvissen en 50 botervisjes van ca. 7 cm. Na afloop van de wedstrijd werden de prijzen uitgereikt door voorzitter Bi- ondina in café Juliana te Colijnsplaat. De uitslag was: 1 H. de Waard, C'plaat 147 cm 2 G. de Waard, Goes 55 cm 3 C. v. Oosterhout, Eindhoven 33 cm 4 M. de Smit, C'plaat 31 cm 5 C. J. de Rijcke, C'plaat 30 cm 6 Th. de Looff, Kortgene 25 cm 7 A. J. de Waard, Goes 20 cm 8 J. Tazelaar, Goes 18 cm 9 J. Noordhoek, Oostkapelle 14 cm 10 J. Tazelaar, Kamperland 7 cm 11 L. v.d. Maas, Geersdijk 7 cm 12 G. de Neef, C'plaat 7 cm 13 J. C. de Rijcke, C'plaat 7 cm 14 C. Augustijn, Kamperland 7 cm

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1985 | | pagina 6