RECEPTIONISTE TELEFONISTE Technisch Bureau Raadsvergadering Wissenkerke Groenten- Fruit-Show in Kamperland Stille Tocht trekt door Middelburg Wegens reorganisatie en uitbreiding voor direkt GEVRAAGD die tevens bereid is de verzorging op haar te nemen van showroom en tekenkamer De opleiding is in het bestaande bedrijf, Voorstraat 22 te Colijnsplaat. Op korte termijn (1986) wordt verhuisd naar een meer modern, landelijk gelegen, nieuw bedrijf. Het is een bedrijf op technisch gebied, t.w. ELEKTRISCH - C.V. - SANITAIR GAS - KONSTRUKTIES - FABRICAGE MACHINES - ZEEWATERWERKEN EN ON DERHOUD. Als u wilt, garanderen wij een prettige werkkring, vast werk en goed loon. Sollicitaties schriftelijk te richten aan: VERBURG Holland b.v Molenweg 1, 4486 PP Colijnsplaat, Telefoon 01199-3 43. Op maandag 23 september j.l. kwam een voltallige raad van de gemeente Wissenkerke in openbare vergadering bijeen. Zij stond onder voorzitterschap van burgemeester P. Wisse, die de no tulen van de vorige vergadering on veranderd goedgekeurd zag. Bij de behandeling van de ingeko men stukken, vroeg dhr. Dieleman ex tra aandacht voor de aktie „Tankslag". Als gemeente moesten we daar ook maar eens geld voor uittrekken, want als de eigenaar alles moest betalen, bleven ze wellicht in de grond liggen. Ook dhr. Hamelink vroeg naar een in ventarisatie van het aantal ondergrond se tanks in de gemeente. De voorzitter zou zich daar eens over gaan beraden, want ook hij had geen idee over de aantallen die hiermee ge moeid waren. De eerste mededeling van de voor zitter was, dat de rekonstruktie van de Hoofdstraat te Geersdijk was aanbe steed voor een bedrag van 127.000, Verder had hij nog een wijziging in het vergaderschema van de raad, dat er nu als volgt uitzag: 4 november: gewone raadsvergadering; 25 november: begrotingsvergadering en 16 december: een gewone raadsvergadering. Om een vlot aankoopbeleid in de kern Geersdijk te bevorderen, stelde het col lege voor om deze bevoegdheid aan haar te delegeren. De heer Dieleman was nu niet zo'n grote voorstander van dat delegeren. Hij kon er toch wel mee instemmen, doch hij was benieuwd naar de speelruimte die het kollege heeft in de aankoopbedragen. De voorzitter sprak van bijna geen speelruimte, omdat men bijna altijd uitgaat van het taxatierapport. Een wijziging in de geluidhinderbe- paling was voor dhr. Van der Maas aan leiding om te zeggen, dat hij het mu- ziekgeluid in de nachtelijke periode tot 0 decibel wilde terugbrengen. Hij vond het ook jammer dat er geen onderscheid was gemaakt tussen de doordeweekse dagen en de zondag. De voorzitter vond 25 decibel voor de nachtelijke uren ook al weinig en dit was landelijk ook de norm. Ook was er bepaald dat er geen onderscheid mag worden gemaakt tussen de zondag en de andere dagen. Aan de heer M. A. Bardolf in de Nieuwstraat 44 te Kamperland werd een strook grond verkocht van 93 m2 50,per m2. Dit voor de bouw van een garage aldaar. Een wijziging in de bezoldigingsver ordening 1985 werd onveranderd goed gekeurd. Een wijziging in de rechtspositierege lingen voor de ambtenaren betrof een aantal artikelwijzigingen i.v.m. met o.a. ziektewet, pensioen, e.d. Het dorpshuis en het kerkgebouw te Wissenkerke kregen elk een gescheiden c.v.-installatie. Een krediet ter grootte van 10.500,werd hiervoor beschik baar gesteld. Vanwege de bouw van bungalows in het park Ruiterplaat met een dakhelling van 45°, was het nodig het bestem mingsplan daarvoor te wijzigen. De heer Hamelink was bang voor schadeclaims indien in het verleden op dit punt bouwplannen waren afge keurd. Maar de voorzitter voorzag hier geen moeilijkheden over. Voor het pand Veerweg 58 te Kam perland werd de bestemming gewijzigd. Dit om het voor mej. C. A. Sinke mo gelijk te maken aldaar een kapsalon te gaan vestigen. Het beroep tegen de minister van WVC, inzake te lage subsidiëren van de gezinsverzorging, werd ingetrokken. Dit omdat nu een veel hoger bedrag werd toegezegd door het ministerie. Voor de aanschaf van een Es-bas vroeg de Brassband „Ons Genoegen" een renteloze lening van 4.000,en een eenmalige subsidie van 4.000, Dat was niet naar de zin van dhr. Van der Maas, die betoogde wel voor de renteloze lening te stemmen, maar tegen de subsidie-verstrekking was. De heer Hamelink stelde voor om eens op langere termijn te gaan den ken, aangezien de instrumenten tegen woordig zo duur zijn dat ze zelf niet meer door de verenigingen te betalen zijn. De muziekvereniging heeft een centrale plaats in de gemeenschap en waarom zou b.v. de gemeente de in strumenten niet gaan aankopen en deze in bruikleen afstaan aan de vereni gingen? Want we moesten toch in de toekomst eens iets gaan doen, om niet altijd direkt met dit soort bedragen overvallen te worden. De voorzitter vond dat dit soort zaken nu niet zo erg veel voorkomen. Er kunnen zeker normen gesteld, maar zover wou hij nog niet gaan. Maar een overzicht over dit soort zaken in de verenigingen op langere termijn, vond hij geen slecht idee. Toch hield dhr. Sandee niet van te strakke regels. Alles kon opgesteld wor den via de opgave in het jaarprogram ma van het specifiek welzijn. Toen kwam aan de orde het meer jarenprogramma dorpsvernieuwing 1986 1990 voor de kernen Geersdijk, Wis senkerke en Kamperland. Het bevatte onderdelen, zoals aankoopbeleid, urgen tie, uitvoerbaarheid, raming kosten, e.d. Zo werd voor 1986 een bedrag voor de gemeente gevraagd van 200.000, terwijl aan de provincie een bedrag van 171.338,gevraagd zou worden uit de knelpuntenpot. Volgens de voorzit ter kon de gemeente het financieel wel opbrengen, omdat voor 1986 een on voorzien geraamd was van 400.000, Ook was men tot overeenstemming ge komen tot sanering van de honden kennel in Geersdijk. Kosten 70.000, De heer Sandee kon in grote lijnen instemmen met deze plannen. Toch voorzag hij hoge kosten bij behoud van de voormalige scholen in Geersdijk. Men moest deze maar gaan slopen en er nieuwe woningen bouwen op die plaats. Dus niet gaan opknappen en renoveren en dit moest men nu al zeg gen, omdat er straks kosten gemaakt werden, waardoor men later geen 'nee' meer kon zeggen. De heer Hamelink was vol lof over het uitgebreide programma. In tegen stelling met dhr. Sandee, wou hij juist de school op Geersdijk behouden. Het aangezicht is karakteristiek voor het dorp. Hij was voor renovatie en voor verbouw binnenin om er wellicht kleine woningen in onder te brengen. Bij dit gehele programma ontbrak volgens hem het advies van het VAC (Vrouwen Advies Commissie) en hij pleitte er dus voor om deze erbij te betrekken. De heer Van der Maas was bijzonder verheugd dat er aan Geersdijk gewerkt werd, maar zou toch ook graag de school behouden. De voorzitter zegde toe het probleem van het schoolgebouw te bespreken in de commissie die bezig is met de dorps vernieuwing te Geersdijk. Zo eenvoudig ligt dat niet: school afbreken en er woningen neerzetten. Verder beloofde hii het VAC in te lichten en er later in te laten deelnemen. Maar de hoofd zaak was dus, dat het programma op deze wijze werd aangenomen en dat het schoolprobleem naar een later tijd stip werd verschoven. Het opjaagstation bij de ijsbaan te Kamperland moest worden uitgebreid en daarvoor werd een wijziging in het bestemmingsplan aldaar goedgekeurd. Het scholenplan 1986 1989 werd goedgekeurd en dit ging uit van de bestaande huidige situatie. Het bestuur van de peuterspeelzaal op Wissenkerke vroeg een extra sub sidie ten bedrage van 5.445,Dit, om het aantal peuters (22) te splitsen in twee groepen, zodat er een uitbrei ding plaatsvindt van het aantal speel- leermorgens. De heer Hamelink was tevreden over het grote aantal kinderen en ook omdat dit in de toekomst zo zou blijven. Hij vroeg zich wel af of men in dit nood gebouw moest blijven en wat de plan nen zijn voor de toekomstige huis vesting. Gezien het grote aantal kinderen, kon de heer Sandee er ook wel mee in stemmen. Toch waarschuwde hij voor het vastleggen van een bedrag in de toekomst, omdat het aantal nogal on derhevig is aan veel wisselingen. De voorzitter wou geen nieuw ge bouw neerzetten voor de peuterspeel zaal, er zouden in de toekomst wel schoollokalen leeg komen te staan. Het aantal kinderen kon men elk jaar kon- troleren bij de aanvraag om subsidie. Wethouder De Nooijer moest nog even kwijt, dat de uitbreiding van de o.l.s.- school afhangt van de goedkeuring uit Den Haag. En daar is nog steeds het wachten op. Enkele begrotingswijzigingen van eer der genomen besluiten werden goed gekeurd. Bij de rondvraag vroeg de heer Die leman naar de aanvraag betreffende de hinderwetvergunning van de kunst- stoffenfabriek in Kamperland. De voorzitter sprak over het door lopen van een hele procedure en op dit moment was het wachten op het advies van de inspekteur voor het milieu. Maar liever zag het college dat bedrijf daar niet in die plaats. Mevr. Van Arkel kaartte de overlast aan, die de hondepoep in de kernen veroorzaakte. Een opvoedende en voor- De Stichting Propaganda Groenten en Fruit organiseert in samenwerking met Filius Centramarkt, de SRV, Fa. San dee en Clement een Groenten- Fruit- Show op woensdag 2 oktober a.s. Deze avond, die om half acht begint, wordt in het De Casembroothuis, Nieuwstraat 46 te Kamperland, gehouden. De toe gang is vrij. U kunt gratis uitnodigin gen krijgen bij Filius Centramarkt, de SRV, Fa. Sandee en Clement. Al eet iedereen wel regelmatig groen ten en fruit, toch wordt door de auto riteiten op voedingsgebied, zoals het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, aanbevolen meer plantaardige produk- ten te gebruiken. Daar vallen ook groenten en fruit onder. Veel mensen kampen echter met het probleem hoe een grotere hoeveelheid plantaardige produkten naar binnen te krijgen, zonder daar méér voor te hoe ven eten. Juist voor deze mensen heeft de Groenten- Fruit-Show veel te bieden. Door middel van films, dia's en discussie kunt u nieuwe ideeën opdoen om groenten en fruit te gebruiken, ken nis maken met nieuwe en bijzondere produkten en gebruiksmomenten. Bo vendien zijn er op deze avond leuke en heel voordelige receptenboekjes te koop, vooral over wat minder bekende produkten uit binnen- en buitenland. Laat u daarom deze kans niet ont gaan. Tevens is er deze avond een gratis verloting. Tot ziens bij de Groen ten- Fruit-Show. lichtende taak van de gemeente aan de hondeneigenaren was op zijn plaats. De voorzitter was het met haar eens over de problematiek. Strafvervolging kon men niet toepassen, maar een stukje hierover in de voorlichtingsru briek van de gemeente kon hij wel toezeggen. De heer Wisse vond de versmalling van het viadukt bij Kamperland een gevaarlijke zaak. Zou men niet tot een snellere reparatie kunnen over gaan? Volgens de voorzitter stond dit allemaal in een brief die aan rijks waterstaat was geschreven. De heer Meulenberg sprak van een slecht lopend uurwerk in de torenklok te Wissenkerke. Een onderwerp van gesprek in het college zou dit worden, aldus de voorzitter. Tenslotte ontbrak volgens de heer Noordhoek de aanduiding richting Noord-Beveland op de ANWB-borden aan rijksweg 58. Hetgeen onder de aan dacht van de ANWB wordt gebracht volgens de voorzitter. En zodoende werd deze raadsverga dering op de gebruikelijke wijze af gesloten. Het Zeeuws Comité Stille Tochten houdt op donderdag 3 oktober a.s. weer een rondgang door het centrum van Middelburg. Vanaf de Loskade zal de stoet om 10.15 uur vertrekken en om precies 11.00 uur wordt een petitie aan geboden op het Abdijplein. De Com missaris der Koningin, dr. Boertien, of een ander lid van het college van Ge deputeerde Staten hebben zich bereid verklaard om de petitie in ontvangst te nemen en ter kennis te brengen van de minister van Buitenlandse Zaken. Deze stille tocht zal in het teken staan van de nood in El Salvador. Op 28 februari j.l. liep een drietal vrouwen mee in Middelburg die persoonlijk de martelingen in dat land hebben erva ren. Het Comité wil een belofte aan deze dwaze moeders inlossen en met deze tocht de aandacht op hun land vestigen. Voorts zal het Comité de pe titie zelf doorzenden aan de consul van El Salvador en aan de Vaste Kamer kommissie van Buitenlandse Zaken. Alle vrouwenorganisaties in Zeeland werden gevraagd om hun solidariteit met de dwaze moeders metterdaad te tonen door in de stille tocht mee te lopen. Tot besluit van het geheel wordt om 11.30 uur een gebedsdienst gehouden in de Hofpleinkerk. Nadere informatie: Leny Looise, Kerklaan 2, West-Souburg, Telefoon 01184 - 61436.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1985 | | pagina 4