VOO RLICHTINGS-RUBRIEK Gemeente Wissenkerke INFORMATIE - RUBRIEK GEMEENTE KORTGENE AKTIE Tankslag vastgesteld Eenmalige uitkering 1985 25 jaar vaste oeververbinding TELEFOON 01108-1353 Ter introduktie: het COS-Zeeland Groot feest op 27 en 28 september Bustocht voor bejaarden Gemeenteraad J r Bedaktie: Gemeente-secretarie Wissenkerke, Voorstraat 31, 4491 EV Wissenkerke, Telefoon 01107 - 16 55, toestel 24. A OE LAATSTE DRUPPEL In de voorlichtingsrubriek van au gustus hebben wij gewezen op het be lang van het onschadelijk maken van ondergrondse olietanks. De tanks gaan op den duur doorroesten, met als ge volg een vergiftiging van de bodem en het grondwater door de restanten olie. Een aantal mensen hebben inmid dels om informatie gevraagd. Wij verzoeken iedere eigenaar van een ongebruikte olietank kontakt op te nemen met het gemeentehuis. De ge- Nu ook de Eerste Kamer akkoord is gegaan met het wetsvoorstel van Staats secretaris De Graaf van Sociale Zaken en Werkgelegenheid wordt dit jaar e- veneens een eenmalige uitkering ver leend. Deze uitkering 1985 is alleen be stemd voor de zogenaamde meerjarige echte minima. Dat zijn mensen die in 1984 een eenmalige uitkering ontvingen en ook in 1985 nog steeds tot de echte minima behoren. Dat wil zeggen, men sen die ook nu alleen of samen met anderen een inkomen hebben, dat niet meer is dan het sociaal minimum. De eenmalige uitkering is een kompensatie voor het koopkrachtverlies dat deze groep mensen in 1985 heeft geleden. Degenen die bij de eenmalige uitke ring over 1984 een toeslag voor meer jarige echte minima ontvingen, krijgen ook dit jaar een hogere eenmalige uit kering. Het streven is de eenmalige meente kan dan voor een coördinatie van het onschadelijk maken van deze tanks zorgen. Het in één keer laten schoonmaken van een aantal, tanks door een gespecialiseerd bedrijf is immers een stuk goedkoper dan dat het bedrijf een aantal malen voor één tank de gemeente moet aandoen. Dus, laat de gemeente voor de coör dinatie zorgen. Dat voorkomt dat u onnodig teveel betaald voor het on schadelijk maken van uw olietank. uitkering nog voor het eind van dit jaar uit te betalen. De hoogte. De eenmalige uitkering bestaat uit een bedrag voor iedereen en een bedrag voor elk kind. Dat geldt ook voor de toeslag. Op de toeslag bestaat alleen recht als de betrokkene in 1984 een eenmalige uitkering ontving met een toeslag voor meerjarige echte minima. Is men gehuwd of samenwonend, dan moeten beide echtgenoten of partners in 1984 zo'n toeslag voor meerjarige echte minima hebben ontvangen om ook dit jaar voor een hogere eenmalige uitkering in aanmerking te komen. Voor de hoge uitkering bestaat dus over het algemeen recht, als zowel in 1983 als in 1984 een eenmalige uitkering is ont vangen. De uitkering bedraagt: voor gehuwden met kinderen: 685,— voor gehuwden zonder kinderen: 660,— voor een één-oudergezin: 635, voor een alleenstaande van 23 jaar of ouder: 460, voor een alleenstaande van 22 jaar: 415,— voor een alleenstaande van 21 jaar: 375,— voor een alleenstaande van 18 tot en met 20 jaar: 355, Deze basisuitkering wordt verhoogd met 60,voor elk kind voor wie men over het tweede of derde kwartaal van 1985 kinderbijslag ontvangt en dat in Nederland woont. Dit bedrag ontvangt men dus per „telkind". Krijgt men b.v. voor een kind dubbele kinderbijslag, dan ontvangt men dus twee keer dit bedrag. Bovenstaande bedragen worden ver hoogd met een toeslag voor degenen die in 1984 een meerjarigentoeslag ont vingen. Deze bedraagt: voor gehuwden: 145, voor een één-oudergezin: 130, voor een alleenstaande van 23 jaar of ouder: 100, voor een alleenstaande van 22 jaar: 90,— voor een alleenstaande van 21 jaar: 80,— voor een alleenstaande van 18 tot en met 20 jaar: 70, Deze toeslag wordt verhoogd mei, een extra bedrag van 100,per telkind. Voorwaarden. Om in aanmerking te komen voor de eenmalige uitkering 1985 moet men de eenmalige uitkering 1984 hebben ont vangen. Als men gehuwd is of samen woont, moeten beide echtgenoten of partners de eenmalige uitkering 1984 hebben ontvangen. Als er nog geen de finitieve beslissing is genomen op de aanvraag om de eenmalige uitkering 1984, kan de uitkering al wel worden aangevraagd. Dat geldt vooral voor de genen die de eenmalige uitkering 1984 voor zelfstandigen nog zullen aanvra gen. Voorts moet er om in aanmerking te komen voor de eenmalige uitkering sprake zijn van een minimumloon, een sociale uitkering op het minimumni veau, een bijstandsuitkering of van ali mentatie. Mensen die geen inkomen hebben, uitsluitend leven van rente of giften van anderen of alleen een studiebeurs hebben, kurinen geen aanspraak maken op de uitkering. Tevens geldt als voorwaarde dat men ook het hele jaar in Nederland moet hebben gewoond en een eigen huishou ding hebben gevoerd. Personen die in een inrichting of een bejaardenoord verblijven, komen niet in aanmerking voor de eenmalige uitkering. Zij die in Nederland wonen en een inkomen (loon of uitkering) ontvangen uit het buitenland, kunnen eveneens aanspraak maken op de eenmalige uit kering. Heeft men een inkomen dat iets meer is dan het sociaal minimum, dan kan nog recht bestaan op een deel van de eenmalige uitkering. Is de uitkering echter minder dan 50,dan wordt deze niet meer uitbetaald. Het aanvragen. De aanvraagformulieren voor de een malige uitkering 1985 worden door de gemeenten automatisch toegezonden aan degenen van wie bij de gemeente bekend is dat zij ook in 1984 een een malige uitkering hebben ontvangen. De aanvraagformulieren zullen niet meer bij de postkantoren verkrijgbaar zijn. De gemeenten zullen de aanvraag formulieren vanaf 1 september a.s. ver sturen. Heeft men de eenmalige uitkering 1984 ontvangen en toch vóór 1 oktober 1985 niets van de gemeente vernomen, dan kan het aanvraagformulier bij de gemeente worden afgehaald of aange vraagd. Ook degenen die op 31 augustus a.s. een bijstandsuitkering (ABW of RWW) ontvangen, zullen automatisch bericht krijgen van de gemeente als zij de een malige uitkering 1984 hebben ontvan gen. Het kan voorkomen dat deze bij standsontvangers wel de eenmalige uit kering 1984 hebben ontvangen, maar voor 1 oktober a.s. niets van de gemeen te horen. In zo'n geval moeten ook zij zelf een aanvraagformulier bij de ge meente afhalen of aanvragen. Voorlichting. Begin oktober zal door middel van een voorlichtingskampagne gericht op dagbladen en huis-aan-huis bladen en een televisiespot zoveel mogelijk be kendheid worden gegeven aan de een malige uitkering. Degenen die de een malige uitkering 1984 hebben ontvan gen, maar dan nog niets van de ge meente hebben vernomen, zullen er zo op worden gewezen dat zij zelf het aanvraagformulier moeten afhalen. Het aanvraagformulier moet inge vuld, ondertekend en voorzien van de nodige bewijsstukken vóór 15 november a.s. worden gezonden naar de gemeen te, waar men woont. Het recht op de uitkering vervalt, als de uitkering na die datum wordt aangevraagd. SP0RT0PLEIDINGEN NAJAAR '85 Algemene Basis Opleiding (ABO). Vlissingen, start: eind september/begin oktober NSF. Goes, start: eind september/begin ok tober NKS. Terneuzen, start: eind september/begin oktober NKS. Zierikzee, start: eind oktober NSF. En verder op verzoek zo dicht moge lijk bij herkomst deelnemers/vereni gingen. Rekreatiesportleider-a (RSL-a). Start: voorjaar 1986 (januari/februari). Bestuurskader (BK). Deze kursus kan verder op ieder ge wenst moment in het jaar gehouden worden bij voldoende deelnemers (14). De kursus kan op verzoek van één of meerdere verenigingen bij de betref fende verenigingen of in de gemeente worden georganiseerd. Kursustarieven 1985. ABO ƒ47,50 (boek plm. ƒ13,—). RSL-a 205,(boek 25, BK 30,(boek, aanschaf in overleg). Aanmeldingen/informatie Provinciaal Centrum voor Sportop- leidingen, Dam 31, Postbus 407, 4330 AK Middelburg, Telefoon 01180 - 33024. NKS Nederlandse Katholieke Sport federatie. NSF Nederlandse Sport Federatie. Al weer 25 jaar is het geleden dat het eerste bouwwerk in het kader van de Deltawerken werd voltooid. De Zandkreekdam werd toen op 1 oktober 1960 officieel geopend en in gebruik gesteld. Om nu deze voor Noord-Beve land zo bèlangrijke gebeurtenis te vie ren, is er door de gemeente Goes en Kortgene een commissie in het leven geroepen, die de komende feestelijk heden gaat organiseren. Uit de vele vergaderingen .en besprekingen aller eerst wat konkrete feiten. Er zal een fotowedstrijd worden ge houden. Inlichtingen hierover bij het Streek VW Noord-Beveland te Wis senkerke. Er wordt nog volop gezocht en gevraagd naar historisch materiaal betreffende sluiting en opheffing van de veerdienst. Op 28 september zal er in Kortgene een feestmarkt worden ge organiseerd, met daarbij een rommel en antiekmarkt. Inlichtingen hierover bij: C. A. van Boven, Tel. 01107-1514. Er is een programma voor de beide dagen bekend, wat er als volgt uitziet. Programma vrijdag 27 september. 14.00 uur: Kinderen openen de feeste lijkheden met het oplaten van ballon nen bij de evenemententent in Kort gene. 15.00 16.30 uur: Kinderfeest in - de evenemententent te Kortgene. 20.00 uur: Feestavond in de evenemen tentent te Kortgene. Programma zaterdag 28 september: 09.00 uur: Roei wedstrijd met lelievlet- ten door burgemeester Blanken uit Goes en burgemeester Hoogendijk - van Duin uit Kortgene. Vanaf 9.30 uur: Geregelde afvaarten Wolphaartsdijk Kortgene v.v. In schrijving fietstocht met het veer cen traal (met routebeschrijving). Horeca- aktiviteiten in Kortgene. Vrije-tijds- markt op de steigerdam te Wolphaarts dijk. Expositie in de dorpshuizen en evenemententent. 10.00 uur: Ontvangst van de genodigden in de evenemententent te Kortgene. 10.30 uur: Vertrek genodigden met bus sen naar de Zandkreekdam. 10.45 11.15 uur: Officiële handelingen bij de Zandkreekdam (onthulling van een gedenksteen, 25 schapen over de dam). 11.30 uur: Samenkomst genodigden op de salonboot in de sluis met een lezing door dhr. Bruné. 13.00 uur: Aankomst salonboot aan de steiger te Kortgene (einde van het of ficiële gedeelte). 13.30 uur: Bustocht met bejaarden. Vanaf 15.00 uur: Samenkomst van de bejaarden in de evenemententent te Kortgene (feestmiddag). Start Steiger- tocht (12 km), organisatie AV '56. Start kleine trimtochten in Wolphaartsdijk. 15.30 uur: Prijzen vallen uit de lucht. 16.00 uur: Sluiting van de stempelpos ten van de fiets-toertocht. 16.0021.00 uur: Amusement in de dorpskern van Kortgene. 20.00 uur: Aanvang feestavond in de evenemententent te Kortgene. 21.00 uur: Vuurwerk tussen de steigers Wolphaartsdijk Kortgene. U ziet, dat het goed vol zit op 27 en 28 september. Meer informatie wordt u beslist nog toegekomen. RAADS- EN COMMISSIE VERGADERINGEN Voor zover de planning dat toelaat, zullen voortaan de vergaderdata van de te houden openbare commissiever gaderingen in deze rubriek worden ver meld. Deze openbare vergaderingen kunnen door belangstellenden worden bijgewoond. Begin dit jaar is het „Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking Zeeland" (COS-Zeeland) definitief van start ge gaan. Iets nieuws voor Zeeland, maar in vele andere provincies van het land al een meer vertrouwde klank; in Ne derland bestaan inmiddels zo'n 20 van deze regionale centra. De COS-sen en aanverwante organisaties worden (me de) gefinancierd door de Nationale Commissie Voorlichting en Bewustwor ding Ontwikkelingssamenwerking (NCO), die hiermee een landelijk net werk van regionale centra heeft willen creëren. De oorsprong van het COS-Zeeland ligt in het Delta- en Derde Wereld- projekt (DDW) van het Rijn-Schelde- Instituut (RSI) in Middelburg; een pro- jekt dat sinds 1980 gesubsidieerd werd door de NCO en tot doel had onderzoek Vrijdag 27 en zaterdag 28 september is het 25 jaar geleden dat het bootje voer. Voor die zaterdag is er een pro gramma opgesteld, waarbij de ouderen van de dorpen Kats, Kortgene, Co- lijnsplaat en Wolphaartsdijk niet ver geten worden. Een bustocht langs de verschillende dorpen en daarna een samenkomst van bejaarden in de feest tent te Kortgene. Het programma ziet er als volgt uit: 13.30 uur: Bustocht (rondrit Kats Wolphaartsdijk (veer) Kortgene. 15.00 uur: Samenkomst bejaarden in de feesttent te Kortgene met een optreden van Engel Reijnhoudt en Accordeonduo. Plm. 16.00 uur: Einde. Plm. 16.15 uur: De bussen brengen de mensen terug naar huis. Opgave voor deelname bij: J. Dob belaar, Tulpstraat 20 of J. Jasperse, West-Havenstraat 8. te doen naar mondiale samenhangen tussen Zeeland en de Derde Wereld. Eind 1984 werd, mede op initiatief van o.m. kerkelijke organisaties, wereldwin kels en RSI, de onafhankelijke „Stich ting Centrum voor Ontwikkelingssa menwerking Zeeland" opgericht. De doelstelling van de nieuwe stich ting werd in de statuten als volgt om schreven: „in de Zeeuwse samenleving een proces van bewustwording te be vorderen m.b.t. het ontwikkelingsproces in de Derde Wereld en de internatio nale samenwerking, één en ander mede in relatie tot het regionale ontwikke lingsproces en -beleid in Zeeland". Het Centrum voor Ontwikkelingssa menwerking Zeeland is gevestigd in: Middelburg, Dam 47, Telefoon 01180 - 25347. De eerstvolgende raadsvergadering is gepland op donderdagavond 26 septem ber a.s. in het gemeentehuis. GLAS OPHALEN IN DE KERN KORTGENE Een belangrük bericht voor alle inwo ners van de kern Kortgene! U kan een aantal verenigingen uit Kortgene een groot plezier doen door uw (afval-)glas te bewaren. Een aantal verenigingen gaat vanaf september om de twee maanden op een zaterdag uw glas ophalen. Hiermee ondersteunt u deze verenigingen indirekt financieel. Verdere berichten volgen via een huis-aan-huis verspreide folder. De ver enigingen vragen uw welwillende me dewerking. KOMMISSIE WELZIJNS- AANGELEGENHEDEN Op dinsdag 10 september a.s. om 20.00 uur vergadert in het gemeente huis de commissie welzijn. Het belang rijkste agendapunt is het gemeentelijk jaarprogramma specifiek welzijn 1986, met daarin de subsidies voor volgend jaar. Burgerlijke etend JUNI Geboren: 9 juni: Remco, z.v. J. A. Visser en J. J. Versluis; 11 juni: Leonie, d.v. J. M. de Haze en J. B. Verwei; 22 juni: Reneé, d.v. J. J. van Maldegem en W. Slabbekoorn. Ondertrouwd: 4 juni: A. W. K. Ver hagen en H. A. S. Saltzmann. Gehuwd: 14 juni: R. W. C. de Graaf en C. A. M. van de Ven; 21 juni: P. A. Jaspers en P. J. Vermeulen. Overleden: Geen. JULI Geboren: 19 juli: Ricky Jacoba Wil- helmina, d.v. J. Valkier en L. A. Boot. Ondertrouwd: 1 juli: D. C. Filius en J. J. B. Westerweele; 4 juli: C. H. Glijn en P. J. Kastelein; 22 juli: I. J. Iyanya en P. G. Bouwense; 23 juli: R. P. M. de Bakker en S. I. C. Levrier. Gehuwd: 5 juli: A. W. K. Verhagen en H. A. S. Saltzmann; 19 juli: D. C. Filius en J. J. B. Westerweel. Overleden: 22 juli: J. de Bruine, oud 54 jaar.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1985 | | pagina 5